Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H.hakiyi tartışmanın manası yok. Dof'ta falan bile çıktıysa Mihawk'ta hayli hayli çıkar. Kendi alanında kral olmuş adam. Al sana h.haki sebebi.

Mihawk ile Shanks'ın acımasızca yarıştıklarından bahsedilmiş. Bu da birden çok düello olduğunu işarettir. Ayrıca düellolar'ın da ciddi olduğunu gösterir.

Shanks’tan güçlü birini bekliyor olması ilginç. Biri wb’ye kafa tutabilirken diğerinin “aramızdaki seviye farkını görmek istiyorum” demesi ikisinin hala eşit olduğuna inanmayı zorlaştırıyor.

Shanks gemiye çıktığında jozu gibi adamların bile lig dışında kaldığı bize hissettirilirken mf’de jozu’nun mihawk’ı durdurması ve vista’nın mihawk’la dövüşebilmesi de saçma oluyor.

Jozu’yu anlayabilirim. Bi kılıç ustasının yüzlerce metre uzaktan attığı saldırıyı elmas adam durdursun bi zahmet. Ama vista’yı anlayamam asla.

Kral hakisi güçle alakalı olduğu kadar karakterle de alakalı bi durum. Mihawk gibi tek tabancalarda kral hakisi olmaması normaldir.
Önceden bazı kişiler sadece kılıç yeteneklerini konuşturuyorlar demişlerdi. Bana o sıra pek mantıklı gelmiyordu ama Mihawk'ın Shanks'ten daha güçlüsünü beklemesi ve ortada o sıralar WB gibi dünyanın en güçlüsü olarak anılan adam varken Shanks'ten daha güçlüsünü bekliyor diye söylenmesi harbiden saf kılıç ustalığı üzerinden gidildiğini düşünmeye sevkediyor.

Önceden bazı kişiler sadece kılıç yeteneklerini konuşturuyorlar demişlerdi. Bana o sıra pek mantıklı gelmiyordu ama Mihawk'ın Shanks'ten daha güçlüsünü beklemesi ve ortada o sıralar WB gibi dünyanın en güçlüsü olarak anılan adam varken Shanks'ten daha güçlüsünü bekliyor diye söylenmesi harbiden saf kılıç ustalığı üzerinden gidildiğini düşünmeye sevkediyor.
Adamlar zaten öldüresiye kapışmışlar sen hala hangi saf kılıç ustalığından bahsediyorsun hacı ? Saf kılıç ustalığında üç tür haki var mı ? var. Fiziksel güç var mı ? var. Hız var mı ? var. Eee Shanks neyini kapattı diyorsun sen hele onu söyle :hhh:

Niye veremiyeyim hacı en fazla korsan çağının başlangıcı ve iki yıl öncesine kadar olan zaman aralığında derim. Gördüğün gibi bir şey açıklamış mı ? Yok, adamın Shic olma yaşını veya tarihini bile açıklamamış tıpkı Shanks'ın ne zaman yonkou olduğunu açıklamadığı gibi. Böyle Shic olma zamanını bile açıklamamışken nasıl Kral hakisi var demesini bekliyorsun ben ona şaşırıyorum.

Oda'nın açıkladığı bilgilerden en önemlisi gerçekten en güçlü kılıç ustasıdır lafı olabilir kenarda köşede daha güçlüsü yokmuş demek ki :oleyo2: diğerleri hep sallama boş işler. Ama dediğim gibi burada böyle yazdı öyle kabul ediyorum diyorsan et. Reis, Shanks'tan daha güçlüsü ile karşılaşacak zaten :hhh:
Vallaha Ferit bir kez daha senle tartışılmayacağını kanıtlamış oldun ama yok ben daha almayayım.

Onu geç Mihawk Shanks'ten daha güçlüsünü bekleme olayı harbiden de sadece saf kılıç yeteneği üzerine düello ettiklerini düşünmeye bizi itiyor. Niye mi? Dünyanın en güçlüsü olarak anılan WB vardı zamanında.

@Mr.Bushido

Mihawk'ta çıkmayabilir h.haki. Akainu, Aokiji, Kizaru, Sengoku gibi adamlarda da büyük ihtimal h.haki yok. Yani Mihawk'ta çıkmayabilir.

Bu h.hakinin tek standardı çok güçlü olmak değil.

Shanks’tan güçlü birini bekliyor olması ilginç. Biri wb’ye kafa tutabilirken diğerinin “aramızdaki seviye farkını görmek istiyorum” demesi ikisinin hala eşit olduğuna inanmayı zorlaştırıyor.

Shanks gemiye çıktığında jozu gibi adamların bile lig dışında kaldığı bize hissettirilirken mf’de jozu’nun mihawk’ı durdurması ve vista’nın mihawk’la dövüşebilmesi de saçma oluyor.

Jozu’yu anlayabilirim. Bi kılıç ustasının yüzlerce metre uzaktan attığı saldırıyı elmas adam durdursun bi zahmet. Ama vista’yı anlayamam asla.

Kral hakisi güçle alakalı olduğu kadar karakterle de alakalı bi durum. Mihawk gibi tek tabancalarda kral hakisi olmaması normaldir.
İkisi de tam güç kapışmadıysa(ki gözüken öyle) Vista olayı da anlaşılır.

Yahu nasıl ben atıyorum. Shanks'in Luffy'lerin adasına gittiği sıra Yonkou olduğu bilgisini verdi bu adam. Hadi at bakalım bana Mihawk en az şu kadar sene önce Shichi olmuş diye bilgi ver bana?

@Mercury

Beklenti olur ama net bilgi yok. Big Mom'a baksan k.hakisi var der misin? Demezsin, ama bu olay da kesin değil.
Aklıma daha net bir örnek geldi. Beyazsakal sake şişesini fırlattığı zaman Shanks ondan gözlem haki ile sıyrılmıştı.

Şu bilgilerden sonra şüphem kalmadı. Ya Mihawk daha güçlü ya da eşitler. Belki kolu gittikten sonra Mihawk daha güçlü bir konuma gelmiştir. Siz h.haki tartışmaya devam edin.

Ayrıca Shanks'ı geçecek kişinin Zoro olduğunu biliyorsunuz değil mi? :flaugh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık