Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Big Mom konusunda gerekli cevabı almış olmaları gerekirken hala "Mihawk'ı Jozu durdurdu, Vista karşıladı," diye argüman sunanlar var. Sonra biz "Big Mom'u Chopper durdurdu, Jimbe uçurdu," dediğimizde kurguyu, tayfayı bahane ediyorlar ya da Big Mom tüm gücünü göstermedi diyorlar. Aynıları Mihawk için geçerli değil mi? Kurgu gereği Beyazsakal'a ya da Jozu'ya zarar verememesi, Vista'yı atlatmaması(atlatırsa Luffy'ye gidecek) gerekmiyor mu?

Mihawk'ın slashını bir tek Jozu mu durdurdu? Mr1 de durdurmadı mı? Nasıl durdurdu peki? Çelik olduğu için. Jozu nasıl durdurdu? Elmas olduğu için. Şimdi, Jozu'nun saldırıyı durdurmasıyla Mihawk'ın seviyesinin ne alakası var?

Bir aralar da Luffy Mihawk'ın saldırısını atlattığı için gömüyorlardı Mihawk'ı ama şimdi onu göremezsiniz. Çünkü BM'nin saldırısını Nami atlattı.

Her sahneyi ince ince koparıyorsunuz ya işinize geldiği gibi, Luffy'nin Mihawk için söylediği; " bu kadar güçlü bir adamla dövüşemem," lafını da bir inceleyin. Sonra amiraller için böyle bir şey söylemiş mi, söylememiş mi ona da bir göz atın. Vista'yı aşamayacak adam için bunu söyleyip, 3 amiralin karşısına çıkan Luffy'i kınıyorum.

Vista'nın dengi olmayacak karakterler tarafından madara edilen Big Mom'u, logia olmamasına rağmen henüz darbe aldığını görmediğimiz Mihawk'tan üstün görenleri de tebrik ediyorum. Oda'ya rağmen doğru yoldayız. :)

Bu arada; Shanks her gözüktüğü sahnede kılıçla dövüştü, isimli bir kılıç kullanıyor, Mihawk'la düello(lar) yapmış ama kılıç ustası değil. Neden? Çünkü Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustası. Başka sebebi yok. Ha, bir de Shanks yonkou ama Mihawk Vista'yı aşamaz. Neden? Çünkü bir yonkou Chopper'i aşamazken Mihawk nasıl Vista'yı aşabilir?
dediklerine katılıyorum özellikle de mihawka dediği şey konusun da sonuçta mihawkın yonkou olduğunu düşünüyoruz ve yonkou lar amirallerden güçlü deniliyor ise ki öyle deniliyo o zaman dediğin gibi o sahneyi ben de gördüm o kadar adama amirallere ace kurtarmak için saldırımayı deniyen luffy daha mihawkı görür görmez bu kadar güçlü bir adamla şuan dövüşemem gibi bir şey diyor saldırmayı bile denemiyor.

dediklerine katılıyorum özellikle de mihawka dediği şey konusun da sonuçta mihawkın yonkou olduğunu düşünüyoruz ve yonkou lar amirallerden güçlü deniliyor ise ki öyle deniliyo o zaman dediğin gibi o sahneyi ben de gördüm o kadar adama amirallere ace kurtarmak için saldırımayı deniyen luffy daha mihawkı görür görmez bu kadar güçlü bir adamla şuan dövüşemem gibi bir şey diyor saldırmayı bile denemiyor.
Luffy Mihawk'ı ilk gördüğünde de k.hakisi bir anlık parladı ve onu geçemeyeceğini anladı. Amirallerde bu olmadığı için saldırmayı denedi. :D

Nedense Luffy'nin k.hakisi bir tek Mihawk'a karşı çalışmış. :D

Mihawk'tan çekindiği kadar 3 amiralden çekinmiyor yani? İyiymiş. :/ Ayrıca Luffy orada saldırmadı. Amirallere zarar veremeyeceğini biliyordu. Dikkatlerini dağıtmak için hamle yaptı ve g2 ile aralarından fırladı sadece.

Fena bir mantık değil :good:

Olayın bencesine gelirsek. Tamam belki saçma geliyor olabilir, neden kolunun kesildiğini göstersin denilebilir ama sonuçta çizim ortada, öyle manga kültüründe ahım şahım bilgi sahibi olmaya da gerek yok. Eğer o çizim Mihawk tarafındaysa o gelecek gösterimini Mihawk yapmıştır çünkü sonuçta kılıcı savuracak diye öyle bir göze odaklanma çizecek değil.
Mihawk'ın söylediği şey garip. You're unusually calm. Olağandışı derecede sakinsin. Luffy'nin dediğini mi duyuyor? Eğer duymuyorsa Mihawk mangakanın gözüyle göstererek çizdiği, Luffy'nin de kollarının kesileceğini anladığı o garip sahnede Luffy'nin daha farklı bir tepki vermesini bekliyor sanki. Düşmanlarının konsantrasyon, motivasyonunu veya moralinin bozulmasını bekliyor belki. @Dattebayo..! nun dediğinin de olabilitesi yüksek.

Mihawk'tan çekindiği kadar 3 amiralden çekinmiyor yani? İyiymiş. :/ Ayrıca Luffy orada saldırmadı. Amirallere zarar veremeyeceğini biliyordu. Dikkatlerini dağıtmak için hamle yaptı ve g2 ile aralarından fırladı sadece.
Bunları biliyoruz zaten güzel kardeşim. Bilerek bu şekilde anlamaya çalışıyorsunuz resmen.

Çok net yazdım halbuki. Daha açıklama yapmıyorum. Anlamak istemeyen aynı cevabı vermeye devam etsin.

Kılıç kullananlara özgü bir durum olabilir. Zoro koşarak gelirken Monet 3,5 atıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Aynı mantık Luffy-Mihawk olayında da işliyor. Korkutuyor Luffy reyizi geri çekiliyor.

Bunları biliyoruz zaten güzel kardeşim. Bilerek bu şekilde anlamaya çalışıyorsunuz resmen.

Çok net yazdım halbuki. Daha açıklama yapmıyorum. Anlamak istemeyen aynı cevabı vermeye devam etsin.
Senin göz ile geleceği görme düşüncene karşı yazmadım. Aslında X-Drake'i alıntıladım ama çıkmamış.

Kılıç kullananlara özgü bir durum olabilir. Zoro koşarak gelirken Monet 3,5 atıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Aynı mantık Luffy-Mihawk olayında da işliyor. Korkutuyor Luffy reyizi geri çekiliyor.
Her şey olabilir de, ben iddia ediyorum; o sahnede Luffy'nin karşısında Mihawk değil de Shanks olsaydı, burada ''Shanks reis haki ustası be. Bu hangi seviye!!!'' tarzı yorumlar görürdük. Ki ben Shanks'ı Mihawk'tan çok seviyorum. Durum böyle.

tabiki de üç amiralden çekinmemesi ahmaklık olur ama mihawka ayrı bir söz sarf etti ve dikkat dağıttı diyosun saldırarak, mihawka onu bile yapmaya cesaret edemedi diyorum bende.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık