Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Jacques

Öncelikle mesajlarımı okuduğun için teşekkür ediyorum. Senin Shanks'in Mihawk'tan üstün olması konusunda kesin görüşün var gibi anımsıyorum. Fakat konuşmanın sonunda Shanks'in Mihawk'tan üstün oluşunu kendince yorumladığını dile getirerek bu konuyu yorumlanacak bir hale getirmen bile benim için güzel bir olay.

Yorumuna vereceğim cevaba gelirsek,

Bu dediğin doğrultusunda Shanks'i kılıç konusunda yenememiş Mihawk'ta olan unvan sorun teşkil ediyor. Ben unvanın netlik kazandığını düşünüyorum ama dediğin gibi de olabilir. Yani gücünün eksilmesiyle hiçbir değişim geçirmeyen Shanks, Mihawk'la yine berabere kalmış olabilir. Bana göre bu mantıksız çünkü kolunun birini kaybetmenin ne olursa olsun kılıç kullanımında bir handikap yaratacağını düşünüyorum. Bu handikap üstünlüğün Mihawk'a geçmesine yeterli olur. Shanks'in gücü azalmadığı içinde, bu handikapı dövüş tekniğiyle kapatacağını düşünüyorum. Böylelikle Mihawk'ta Shanks'i yenemez.

Yorumlarında Shanks kolsuzken de dövüşmüş olabileceklerinden bahsediyorsun hatta sonuca bakınca ikna olmuş gibisin, bu durumda o düellonun bir sonucu olması gerek. Bir yanda da elimizde Shanks'in kolunu kaybedişinin gücünü etkilemediği bilgisi var. Mihawk, Shanks'i yenseydi bu bilgi ile çelişmiş olacaktı, bu yüzden bu ihtimal elendi. Shanks, Mihawk'ı yenseydi unvan Mihawk'ta kalmazdı. Sen Shanks'in Mihawk'ı normalde yenebileceğini fakat yenemeyişinin nedenini Shanks'in karakterine bağlamışsın, acıtasyon yaptırmışsın. Bu da bir ihtimal tabi, çok düşük olsa da. Bana göre en kuvvetli ihtimal bunların dövüşünün yine sonuçlanmaması, bunun gerekçelerini de belirtmiştim.

Shanks'in karakteri ile dediklerine cevap verecek olursam, Shanks unvanın peşinde olmasada unvan onun peşinde olabilir. Shanks unvan peşinde koşmayan bir adam olabilir fakat Mihawk, unvanını tescillemek için Shanks'in peşinde olabilir.

Shanks bilerek tam gücünü göstermemiştir düşünceni ise Mihawk'ın bunu ayıkacak çapta görmeyişinden dolayı kınıyorum. Seride güç farkı konusunda aforizmalar dizen insan nasıl oluyor da Shanks'in ondan güçlü olmasını, onunla dövüşüyormuş gibi yapmasını göremiyor çözemedim orayı.

İkisinde de yara izi yok görüşünün tek açıklaması var bana göre, birbirleri ile denk olduklarından dolayı kalıcı bir zarar veremiyorlar.
Ya bir ton güzel ihtimal yazmıştım her şeyi yanlışlıkla sildim. Neyse,

Ben hala Shanks'ın unvan peşinde olmadığını ya da Mihawk'ın tasdikleme amacıyla onun peşinde olup da yendikten ya da egosunu tatmin ettikten sonra düelloyu bıraktığını zannetmiyorum.

Çünkü WB'nin dediğine bakarsak eğer bu iki karakter sadece düello yapıyor, düelloların amacı bilinmiyor yani unvan için yapıp yapmadıklarını bilemiyoruz. Burayı biraz açmak gerekirse eğer.

Bir çok düello yapmaları şunun sonucunu gösterir bize net bir şekilde. Arkadaş bu adam Shanks'ı yenememiş e o zaman en iyi kılıç ustası olamaz. Ama bir başka alternatif de bu adam Shanks'ı yenmiş ve en iyi kılıç ustası olmuş. Bu alternatif başka bir alternatifi doğruyor.

Peki defalarca düello yapan bu iki adam son savaşında Shanks'ı yenmiş mi saymalıyız? Ya da düellolar unvan için değil de eğlencesine yapılmış olarak mı saymalıyız?

Eğer beyin fırtınası yaparsak şöyle çabucak. Mihawk'ın önceki En iyi kılıç ustasını yenip en iyisi olduğunu farz edelim, Shanks ile olan düelloları bir den fazla olmuş. Bir sonuca varıp varamadıklarını bilemiyoruz benim açımdan bakarsak bu düellolar unvanı tasdikleme amacıyla değil eğlencesine iki dost arasında yapılan bir dövüş ikisinin de görünür de yara almaması bunu destekler nitelikte. Bir başka açıdan bakarsak eğer dediğin gibi denk oldukları için birbirine zarar verememiş de olabilirler ama senin düşüncen de benim kafama takılan şu ki, eğer bunlar denkse ve yara izi dahi almamışlarsa Mihawk Shanks'a zarar dahi verememiş nerede kaldı bunun En iyi kılıç ustası unvanı?

Bu sorunun cevabı benim düşüncemi destekliyor, yapılan düellolar unvan amacıyla değil eğlencesine yapılmış.

Shanks neden eğlencesine düello yapıyor peki sorunsalına cevabım ise WB'nin Teach'e bakarak sen onun beklediği kişi değilsin diyor. Roger'ın beklediği kişi muhtemelen bizim salak oğlan çıkacak bu net bir şey. Shanks dediğimiz adam da kolumu yeni dünya bahsine yatırdığını yani gelecekte olacak şeyler için hazırda beklediğini söylüyor kesin bir bekleme değil ama beklenti içerisinde olduğu aşikar. Ben buradan unvanı önemsemediğini çıkartıyorum, durmadan parti yapan ve bildiğimiz kadarıyla WG'ye karşı bir planı yok sadece Roger ve WB'nin beklediği o iradeyi bekliyor oda.

Mihawk'ın da onu rakip olarak gördüğünü sanmıyorum eğer böyle bir şey olsaydı tek kolluyken gücünü kaybetmeyen Shanks'ı yenerek unvanını tasdikleme garabetine düşerdi. Ama bildiğimiz kadarıyla tasdikleme amacı var mı yok mu onuda kestiremiyoruz.

Bu konunun ucu çok açık ne kadar düşüncelerimizi dile getirsek de kendimi dipsiz bir kuyuya atılmış gibi hissediyorum. :D

Ya bir ton güzel ihtimal yazmıştım her şeyi yanlışlıkla sildim. Neyse,

Ben hala Shanks'ın unvan peşinde olmadığını ya da Mihawk'ın tasdikleme amacıyla onun peşinde olup da yendikten ya da egosunu tatmin ettikten sonra düelloyu bıraktığını zannetmiyorum.

Çünkü WB'nin dediğine bakarsak eğer bu iki karakter sadece düello yapıyor, düelloların amacı bilinmiyor yani unvan için yapıp yapmadıklarını bilemiyoruz. Burayı biraz açmak gerekirse eğer.

Bir çok düello yapmaları şunun sonucunu gösterir bize net bir şekilde. Arkadaş bu adam Shanks'ı yenememiş e o zaman en iyi kılıç ustası olamaz. Ama bir başka alternatif de bu adam Shanks'ı yenmiş ve en iyi kılıç ustası olmuş. Bu alternatif başka bir alternatifi doğruyor.

Peki defalarca düello yapan bu iki adam son savaşında Shanks'ı yenmiş mi saymalıyız? Ya da düellolar unvan için değil de eğlencesine yapılmış olarak mı saymalıyız?

Eğer beyin fırtınası yaparsak şöyle çabucak. Mihawk'ın önceki En iyi kılıç ustasını yenip en iyisi olduğunu farz edelim, Shanks ile olan düelloları bir den fazla olmuş. Bir sonuca varıp varamadıklarını bilemiyoruz benim açımdan bakarsak bu düellolar unvanı tasdikleme amacıyla değil eğlencesine iki dost arasında yapılan bir dövüş ikisinin de görünür de yara almaması bunu destekler nitelikte. Bir başka açıdan bakarsak eğer dediğin gibi denk oldukları için birbirine zarar verememiş de olabilirler ama senin düşüncen de benim kafama takılan şu ki, eğer bunlar denkse ve yara izi dahi almamışlarsa Mihawk Shanks'a zarar dahi verememiş nerede kaldı bunun En iyi kılıç ustası unvanı?

Bu sorunun cevabı benim düşüncemi destekliyor, yapılan düellolar unvan amacıyla değil eğlencesine yapılmış.

Shanks neden eğlencesine düello yapıyor peki sorunsalına cevabım ise WB'nin Teach'e bakarak sen onun beklediği kişi değilsin diyor. Roger'ın beklediği kişi muhtemelen bizim salak oğlan çıkacak bu net bir şey. Shanks dediğimiz adam da kolumu yeni dünya bahsine yatırdığını yani gelecekte olacak şeyler için hazırda beklediğini söylüyor kesin bir bekleme değil ama beklenti içerisinde olduğu aşikar. Ben buradan unvanı önemsemediğini çıkartıyorum, durmadan parti yapan ve bildiğimiz kadarıyla WG'ye karşı bir planı yok sadece Roger ve WB'nin beklediği o iradeyi bekliyor oda.

Mihawk'ın da onu rakip olarak gördüğünü sanmıyorum eğer böyle bir şey olsaydı tek kolluyken gücünü kaybetmeyen Shanks'ı yenerek unvanını tasdikleme garabetine düşerdi. Ama bildiğimiz kadarıyla tasdikleme amacı var mı yok mu onuda kestiremiyoruz.

Bu konunun ucu çok açık ne kadar düşüncelerimizi dile getirsek de kendimi dipsiz bir kuyuya atılmış gibi hissediyorum. :D
Senin görüşün, Mihawk'la Shanks ikilisinin ilişkisini çok daha samimi bir boyuta taşıyor. Yani sana göre bunlar dost ve düşman taklidi yapıyorlar. Ben ikisinin arasındaki ilişkiden böyle bir izlenim alamadım. Bu yakınlığın kökeninde düşmanlık/rakiplik olduğundan emin gibiyim. Bu defalarca süren rakiplik ister istemez onlarda bir bağ yaratmış, Beyazsakal ve Roger'da olduğu gibi. Kurdukları bu iletişim şekli yakınlık sağlamış. Aralarında öyle çocukluktan kalma bir samimiyet olsa Buggy-Shanks ikilisi gibi bir iletişim görürdük. En basitinden Mihawk, Shanks'in yanına geldiği anda tehditkar bir hava oluşabiliyor.

Fakat şöyle destekleyebilirim seni, Mihawk ve Shanks'in rakip olmasının kökeninde unsur unvan olmayabilir. Yani Mihawk daha bu unvanı almadan, evvelden süregelen bir dövüş söz konusu olabilir. Özetle ilk başta kapışmalarının sebebi unvan olmayabilir. @yyolcu 'nun belirttiği gibi Shanks ve Mihawk gençken karşılaşmış ve yenişememişlerdir. Daha sonra Mihawk unvanı alma yoluna gitmiş, Shanks'te yonkou olma yolunu tutmuştur. Mihawk unvanı birinden devralmıştır fakat Shanks'le olan kapışmalarında Shanks'i hala yenemiyordur. Shanks kolunu kaybettikten sonra yaptıkları düelllo da Mihawk kılıç ustalığı konusunda üstünlük kurmuş, fakat Shanks gücünü kaybetmediği için onu yenememiştir. Mihawk'ın kılıç konusunda üstünlük kurması gerek, çünkü Oda'nın denildiğine göre Shanks en üst düzey kılıç ustası, fakat Mihawk 1 numara şeklinde açıklaması var. Yani bu tasdiklenmiş bir şey. Bu noktadan sonra Mihawk için kılıç ustalığı konusu bir merak unsuru olmaktan çıkar. Geriye kalan tek şey Shanks'i yenip yenemeyeceği oluyor, bu da seninde dediğin gibi videodaki sahnede Mihawk'ın ne etsek fayda etmiyor tavrını yansıttığı gibi sonlandırabilir. Böylelikle Oda'nın hem Shanks'in gücünün eksilmediği hem de Mihawk'ın 1 numara olduğu açıklamalarını anlamlandırabiliriz.

Dediğin gibi tam anlamıyla dip bir kuyu ve ben bu olayı çok seviyorum. İkili arasındaki ilişkinin gizemini çözecek isim yine gizemin kendisi olan Mihawk. Mihawk'ı sevmemin en büyük etmenlerinden biri de budur. :a:

Edit: Hatta bonus olarak şöyle bir ihtimal çakayım, Shanks ve Mihawk ilk karşılaşmasını Roger'ın idamı zamanında Loguetown'da yapmış olabilir. Orada olan isimler arasında hem Shanks hem Mihawk var. İkisini bir araya getirecek etmen ne olabilir dersen,
Burada çizildiği gibi Roger'ın idamından ikisininde mutsuz olmasını düşünebiliriz. Shanks muhtemelen ağlıyor, Mihawk'ta mutsuz bir ifadeyle çizilmiş.

Ekleme yapacağım nokta Dragon'da memnuniyetsiz tasvir edilmiş. Bence bu 2 ismin bu şekilde yansıtılmasının Roger'la bağlantılı bir sebebi çıkacak.

Son düzenleme:
Birileri Dofi kadar ya da ondan biraz daha güçlüdür diyor birileri yonkou kadar güçlüdür diyor :) Bu iki seviye arasındaki uçurum forumun tutarsızlığı ve bir şeyleri atlaması, yanlış değerlendirmesinden kaynaklı. En azından orta yolu bulunmuş olması lazımdı bu işin. Tabi söz konusu bizim forum olunca....

Olabilir değil, öyledir diyorsunuz. Peki Mihawk'ın kılıçtan başka hiçbir vasfı olmadığına nasıl kanaat getiriyorsun onu söyle hele? Nereden biliyorsun Mihawk'ın kılıç haricinde dövüş yeteneği olmadığını? Nereden biliyorsun kılıçsız atacağı tekmenin Kizaru karşısında işe yaramayacağını? Bunun delili var mı? Yok. O zaman bu şekilde kabul edip varsayım kurmak bizim görüşümüze karşı bir antitez olamaz. Lakin ortada olan bir kesinlik var, Rayleigh kılıç ustası.

2-Tamamen adamın karakteri üzerinden ulaştığın bir varsayım. Mihawk kılıcı kutsal görüyor, Shanks kılıcı dövüş aleti olarak görüyor diye Mihawk kılıçsız yapamaz, Shanks yerden aldığı taşla bile ezer görüşü kadar saçma bir şey yok. Mihawk kılıcı onurla bağdaştırabilir, ama bu onun kılıç harici bir güce sahip olmadığı anlamına gelmez. Mihawk dövüş unsuru olarak sadece kılıcı kullanmayı yeğleyebilir, ama bu elinden kılıcı aldığında hiçbir halt yapamayacağı anlamına gelmez. Haki unsuru Shanks için geçerli olduğu kadar, Mihawk içinde geçerli. Üstelik seride kılıç ustalarının haki ile ne denli bağlantılı olduğu gözler önünde. Hele hele dünyanın en iyisinden bahsediyorsak bu unsura ne kadar sahip olduğunu tahmin edemiyorum bile.

3-Ne tam anlamıyla kabul etmek ne de reddetmek gibi bir zorunluluğum var. Seride bu konu ile ilgili çarpıklıklar var. Görünen kadarıyla yetinmeyip, gelecekte çizilecek kurguya bir pay bırakıyor oluşum bana göre en makbul olan tavır. Tıpkı senin Shanks'in kılıç ustasından fazlası olduğu beklentin gibi.

4-Mihawk>Shanks iddiasına göre konuşuyorsun. Benim böyle bir iddiam yok.

Shanks'i de haydutlarla ya da partide görsen bu mu lan yonkou dersin, demek ki her şey imaj değilmiş. Mihawk'ın unvanının ağırlığını yansıtması gereken yer de gelecektir.

Benim böyle bir iddiam hiç olmadı. Herkes yonkou seviyesinde görmek zorunda değil, ortada bir belirsizlik var çünkü. Benim beklentim bu adamın Shanks'le aynı seviyede çıkacağı yönünde, bunun içinde gerekçelerim var. Çizilenler doğrultusunda adamı amiral altı gören, Jozu'yla bir tutan, shichibukai seviyesi? olarak değerlendiren insanları tahammülsüzlükle yargılıyorum sadece.

Zoro, Mihawk'ı geçince Ray seviyesine geleceği çıkarımını yapıyorum bu yazdığında. Mihawk'ı Shanks ve Rayleigh'ten güçsüz olarak gördüğün için böyle yorumluyorsun. Benim inancım Luffy, Zoro, Sanji ve diğerlerinin eski KK tayfasını aşacağı yönünde. Çünkü seri tamamlanmamış işi tamamlayacaklarını söylüyor, bunun içinde müttefikliği yeterli görmüyorum. Bu durumda Zoro önce Mihawk'ı sonra Rayleigh'i aşacak şeklinde saçma bir sonuçtansa, Mihawk ve Rayleigh'i denk görmek Zoro'nun da bu seviyeye ufaktan ekleyeceğini düşünmek daha mantıklı geliyor.
Bunun delili Zoro bence. Zoro tekme ile Vergo karşısında etkili olamaz. Cidden tekme ile Vergo'yu durdurabileceğine inanan var mı? Adamın tarzı değil bu. Slashı atar uzaktan biter. Ama Ray, Kizaru gibi adama bile atmadı. Tekme ile engelledi. Aynı adam haki ile fili indirdi. Mihawk'ta bunları düşündürecek bir sahne bile yok.

Olabilir mi? Olabilir. Ama full varsayımla adamı neden yonko yapalım ki? Bir delil görmek istiyor millet ama yok. Böyle olunca da elbette amiral altı diyen çıkacaktır.

Kişiliği anlattım çünkü Shanks kazanmak için her şeyi mübah görebilir. Buna şaşırmazsın. Tekme de atar kafa da atar. Ama Mihawk'ta kılıcı sallarken aynı anda tekme atacak gibi bir hal var mı? Mihawk, tek kolu sıkıntı olarak görüyor. Shanks da görmüş olamaz mı? Bence olabilir. Dolayısıyla alternatif yöntemler de geliştirmesi normal. Bir de Ray gibi adamı görmüş birisi kendisi. Zaten ben dahil birçok kişi de Ray'in gençliği olarak görüyor onu.

Kizaru'yu ele alalım. Adam çok iyi bir nişancı mı? Evet. Dövüşçü? Evet. Kılıç ustası? Evet. Komplike yani adam. Ray ile kılıç çarpıştırabilirken Luffy ile de dövüşebilir. Peki her amiralde bu özellikler var mı?

Shanks-Ray burada Kizaru oluyorlar. Ha gene de dikkat edersen Mihawk biter demedim ama yüzde farkı olur dedim. Mihawk %80 giderse Ray-Shanks %50 gider bence.

Partiye niye bakayım ki? Savaşa bakarım. Adam bir geldi WB ile çarpışıp göğü yardılar. Bir geldi magmayı blokladı. Orada savaşmak isteyen gelsin dedi.

WB tarafı Mihawk slash attığında mı korktu yoksa Garp, Marco'ya çaktığında mı? WB, Garp için yaşlı herifin teki falan demek zorunda kaldı. Mihawk'ta niye böyle olmuyor? Karşıdaki adam yonko seviyesi olarak bilinse aynı derecede korkmaları gerek. Hele hele Shanks'tan bile güçlü ise. Karşıda Shanks olacak ve slash atacak, WB tarafı korkmayacak. Mümkün mü ya?

Geçmeleri bana makul gelmedi. Luffy, yonko üstü adamdan güçlü olursa, Zoro yonko üstü olursa, Sanji yonko, Jinbe de amiral olur.

Tamamlanmamış işi tamamlayacaklar zira Luffy'nin müttefik yapma gücü var. Şimdiden ast tayfalar var. Seri sonunda neler olmaz. Bunun devrimcileri de var daha. Onları aşmaları daha güçlü rakiplerle olur. Öyle bir rakip de pek mümkün görünmüyor. Teach, genç WB kadar güçlü olmalı, sağ kolu yonko ayarı, sol kolu amiral vs olmalı ki bunları yenip o noktalara varsınlar. Gelgelelim genç WB, Roger'ın bileğini bükemediği birisi idi. O WB'de karanlık, yani iptal yeteneği olsa Luffy'e yenilir mi? Ben gözümde canlandıramıyorum.

Son düzenleme:
Mihawk 20 yıl önce tasarlanmış bir karakterdi arkadaşlar.

Yani bana sorarsanız Mihawk'ı detaylı şekilde işleyeceği arc'a gelene kadar Mihawk'ın seviyesini henüz E. Oda bile bilmiyor.

Kılıç ustası ve ustaca kılıç kullanan karakterler arasında ayrım yapmak Mihawkın güç tartışmalarında belki bir çözüm olabilir ? Bu görüşüme katılıyor musunuz ?

Kılıç ustası ve ustaca kılıç kullanan karakterler arasında ayrım yapmak Mihawkın güç tartışmalarında belki bir çözüm olabilir ? Bu görüşüme katılıyor musunuz ?
Mihawk kılıç kullanarak savaşıyor ve en iyi kılıç kullanan isim olduğu için bu ünvana sahip oluyor.

Bu mantıkla kalkıp Kizaru'ya kılıç ustası demek doğru olmaz. Ama kılıç kullandığına göre demek ki belli bir seviyede de kılıç ustalığı mevcut.

Roger bir kılıç ustası mıydı? Değildi muhtemelen. Dövüşürken görmedik, gördüğümüz tek şey bir elinde kılıç diğer elinde tabanca olduğuydu.

Yani karışık bir konu aslında...

Doğru bir bakış açısı. Ama bir de şöyle bak. Son karşılaşmalarında da düello yapmama kararı almış olabilir. Ondan sonrasında daha hiç karşılamamıştırlar ki zaten karşılaşma amaçları da anlaşıldığı kadarıyla düello idi. Bu yüzden Shanks karşısında Mihawk'ı görünce aklına gelebilecek tek sebep yine düello konusu oluyor. Ama karşılaşmalarının nedeni hep düello idiyse doğru olur bu öne sürdüğüm fikir. Mihawk da gördüğümüz kadarıyla Shanks'in yanına gitmesinin sebebi Luffy idi. Yani Luffy olmasaydı belki de hala daha aynı şekilde görüşmeyecektiler.
Evet söylediğin gibi de olabilir..
Ben sadece, Shanks'ın kolu koptuktan sonra da Mihawk ile dövüşmüş olabileceğini vurgulamak istiyorum. Pek çok arkadaşımız, Shanks ve Mihawk'ın en son 12 yıl önce dövüştüğünü düşünüyor, bence bu düşünce o kadar da kesin değil :)
Burada sanki Shanks kılıçta en iyi olan ama ünvan Mihawk'ta olduğundan 1 numara Mihawk demek istemiş gibi, eğer @kuroashi.no.sanji1993 nin dediğ gibi ise cümle.

@Rika senin dediğin gibi ise de benim anladığım anlam şu oluyor: Shanks kılıç ustalığında son seviyede ama ünvan Mihawk'ta ve Mihawk ünvanın hakkını verecek şekilde "kılıç ustalığında" bir numara. Bu da bence şu demek kılıçta denkler ama Shanks'ı Mihawk'tan güçlü kılan ve yonkou olmasını sağlayan bir etken var kılıç dışında. Söylediğin gibi yonkou gücünde olduğunu sanmıyorum şahsen. :sapkali:
E.Oda'nın bu tip açıklamalarına çok takılmamak gerekiyor :) Net sonuçlara varamayız..

Birileri Dofi kadar ya da ondan biraz daha güçlüdür diyor birileri yonkou kadar güçlüdür diyor :) Bu iki seviye arasındaki uçurum forumun tutarsızlığı ve bir şeyleri atlaması, yanlış değerlendirmesinden kaynaklı. En azından orta yolu bulunmuş olması lazımdı bu işin. Tabi söz konusu bizim forum olunca....
Bence bu forum tutarsızlığını değil, Mihawk konusunun ne kadar gizemli ve ucu açık olduğunu gösteriyor. Ne taraftan bakarsan bak bir kulp uydurabiliyorsun ve iki tarafta( ne iki tarafı Vista seviyesinden Kaido seviyesine kadar savunan var) savunduğu şeyi sonuna kadar savunup vazgeçmeyebiliyor. Peki neden? Çünkü herkesin kendince haklı bir sebebi, delili ve beklentileri var. Evet ne kadar delil şu bu da bulsak yine kişilerin Mihawk'ı değerlendirmesinde ki en büyük etken %99 oranında beklenti oluyor. Zaten o yüzden de seviye farkı bu kadar uçuk ve orta bir yol bulunamıyor. En azından ben böyle düşünüyorum.:sapkali:

Bence bu forum tutarsızlığını değil, Mihawk konusunun ne kadar gizemli ve ucu açık olduğunu gösteriyor. Ne taraftan bakarsan bak bir kulp uydurabiliyorsun ve iki tarafta( ne iki tarafı Vista seviyesinden Kaido seviyesine kadar savunan var) savunduğu şeyi sonuna kadar savunup vazgeçmeyebiliyor. Peki neden? Çünkü herkesin kendince haklı bir sebebi, delili ve beklentileri var. Evet ne kadar delil şu bu da bulsak yine kişilerin Mihawk'ı değerlendirmesinde ki en büyük etken %99 oranında beklenti oluyor. Zaten o yüzden de seviye farkı bu kadar uçuk ve orta bir yol bulunamıyor. En azından ben böyle düşünüyorum.:sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık