Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir şeye sahip olmasına gerek yok. Tamamen iç güdüsel bir şey. Jeton sonradan düşüyor diyebiliriz. Mesela bir yerden bir yere atlarken, son anda vazgeçtiğini düşün. Çünkü hızının karşıya atlamak için yetersiz olduğunu farkediyorsun. Bu sahne de öyle bir şey işte.
Bu mantıkla her şeye kılıf uydururuz zaten. Plot armor dememiz için ne olması gerek ? Kaido örneğini bile verdik daha ne edelim.

Mihawk hariç seride ilgimi çeken hiçbir şey yok :bilmem:
Bunun sebebi yıllar yıllar süren tartışmalar... Zaten gizemli bir adam, bir de üzerine forumdaki çekişme, bizim için daha ilgi çekici hale getiriyor.

Aslında diğer bir sebebi de şu, Zoro'nun Luffy'nin, Ussop'un... ne olacağını neler yaşayacağını tam olarak olmasa da üç başşa beş yukarı kestirebiliyoruz. Bu adam için böyle bir durum yok. Yani şöyle, of panel bile işlenebilir, of panel işlenir ve serii sonlarına geldiğimizde bir daha ismini dahi duymayabiliriz. Kısaca, hikayede nasıl bir misyon üstleneceğini, neler yapacağını bilmiyoruz. Ön plandamı, arka plandamı yoksa of panelmi işlenecek hiç bi fikrimiz yok. :D

İnsanlar belirsizliği sever, gizemli olana ilgi gösterir.

Bir değil iki değil tam üç kılicına Kral Haki basan KK seviyesi saldırı gücüne sahip R. Zoro, hala kara kara düşünüyor, Mihawkı geçme hesapları yapıyor. Mihawk işte bu kadar güçlü bir adam. Istese KK olur diye boşuna demiyorum. Serinin açık ara zirvesi bu herif. OPun sonu da bu yüzden Zoro vs Mihawk ile bitecek. Luffy KK olur, dönerler Zoro Mihawkla vs atar ve seri zirvede biter. :)
Vur deyince de öldürüyorsunuz be :p . Ben bu Mihawk ve onun ünvanı yüzünden Shanks'ın gücünü düşük görürüm uzun zamandan beri. Çünkü Mihawk'la eşit adam serideki en güçlü adam olamaz bence, benim beklentime ters.

Shanks'tan güçlü olma ihtimali yok denk de değildir Akainu'ya nefesi yetmez diğer amiralleri yer. Shanks'ın kılıç ustası olarak adlandırılacağı evrende şunun unvanının ölü Wb'nin unvanı kadar bile ederi yoktur. O yüzden seri içerisinde böyle bir saçmalık görmemeyi umut ediyorum ki bu kadar yıl saklanmış karakterin çapı zeval görmesin.

Önceki yorumum mesajı editlemeye çalışırken silindi sanırım, editlenmiş mesajım:

Zoro ne yapsa Mihawk'a yarıyor ve onu üst konuma çekiyor tarzında bir algı var. Ancak Zoro bir şey yaptığında onun kaptanı Luffy aynı muameleyi görmüyor, ''Luffy'nin tayfa elemanı bile bu kadar güçlüyse Luffy ne kadar güçlüdür.'' tarzında bir övgüyü hak etmeli.

Baktığınız zaman seri içerisinde ki Urouge gibi, ve Chinjao gibi karakterler bile Zoro'yu görünce Luffy hakkında bunu söylüyor. Ancak fanlar arasında Mihawk neredeyse Zoro sayesinde Luffy'den daha çok prim görüyor. Ben bunu mantıklı bulamıyorum çünkü bir kesimin istediği senaryo olsa bile (Mihawk ile final dövüşü) burada Mihawk Zoro'nun yine de gerisinde kalacak öyle ya da böyle, ancak Luffy hiçbir zaman Zoro'nun gerisinde kalmayacak her zaman ondan güçlü olacak.

Mihawk maksimum seri sonu Sanji seviyesidir sonuçta Zoro ucu ucuna Mihawk'ı geçse bile Sanji'de seri sonu Zoro'dan geri kalmayacak yani seri sonu Sanji vs. Mihawk yakın bir dövüş olması gerekir, kim kazanır, Sanji Mihawk'ı yener mi bilmem ama en kötü ihtimal Sanji'nin Mihawk'a yenilmemesi lazım, eğer Sanji'de Zoro'nun seviyesine yakın olacaksa.

Mihawk'ın Karasakal'ın sağ kolu Shiryu'dan da güçlü olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Shiryu sadece kılıçustalığı sayesinde Magellan dengi bir karakterdi, sonra ise Beyazsakal korsanlarına karşı yapılan savaşta Karasakal'ın sağ kolu olarak Amirale bile zorluk çıkarabilen, kılıçustalarının antisi olan Elmas Jozu'yu yendi, ya da Mihawk'ın dövüş ertelediği çok güçlü bir kılıçustası olan Vista'yı yendi. Karasakal sadece Marco'yu değil, Marco ile Jozu'yu aynı anda yenmiş olsa bile Vista'yı da sonuçta birisinin halletmesi lazım, yani en kötü ihtimalle meyvesiz Shiryu, Vista'yı yenebiliyor, en iyi ihtimalle ise Elmas Jozu'yu yeniyor. Sonra zaten büyük bir güç artışı yaşayıp çok güçlü bir meyve yeteneği kazandı. Shiryu'nun en az Roger'ın sağ kolu Rayleigh veya Beyazsakal'ın en güçlü komutanı Oden seviyesi olması lazım.

Shiryu, Mihawk üstü bile olabilir. Karasakal'ın en az Roger veya Beyazsakal seviyesine geleceğini düşünürsek, Shiryu'nun da en az Rayleigh veya Oden seviyesinde olması lazım özellikle meyve uyanışı ile.

Oden ile Shiryu'nun zaten benzerlikleri de var, ikisinin de 2.tümen/2.gemi kaptanı olması, kılıç kullanmaları, Oden'in Wano'da hapis kalması, Shiryu'nun Impel Down'da hapis kalması, ve Oden'in Beyazsakal sayesinde, Shiryu'nun da Karasakal sayesinde oldukları yerden çıkıp korsan olmaya başlamaları.

Başta dediğim konuya dönersek, Zoro yüzünden Luffy değil Mihawk'ın övülmesini mantıklı bulmuyorum sonuçta Mihawk Zoro tarafından geçilecek ve bu sebepten Zoro bu güç artışlarını yaşıyor. Ama Zoro ne kadar güç artışı alırsa alsın Luffy'yi hiçbir zaman geçemez çünkü Luffy'nin rakipleri Mihawk'tan güçlü rakipler olduğu için Luffy her zaman daha çok güçlenecek, bu basit bir mantık yoksa Mihawk, Shanks'tan güçlüyse, Luffy, Shanks ile dövüşürken Zoro'da Shanks'tan daha güçlü Mihawk ile mi dövüşecek?

O zaman Zoro, Luffy'den daha güçlü olur demek bu. Oda 1037 bölümdür böyle bir şey yapmadı, bu saatten sonra da yapmaz.

Başka bir konu da Wano sonrası ödüller. Sizce 1.39 milyar ödüllü King'i yenen Zoro'nun ödülü, Mihawk'ın yeni verilecek olan ödülünden düşük olacak mı? Mihawk artık bir Shichibukai değil, ve artık aktif bir ödülü var, ve kendisine yollanan denizcilere yakalanmadı ve onları yendi varsayıyoruz, haliyle ödülü daha da artacaktır.

Zoro'nun ödülü 1.4 milyar veya üstü olursa, Mihawk'ın ödülü bundan yüksek olmalı mı? Mihawk'ın ödülü Zoro'nun ödülünden düşük olursa Wano sonrası daha şimdiden Zoro Mihawk'ı geçti şeklinde One Piece evreninde konuşulur mu?

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık