Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen şu sözleri bir bana atsana hele, manga sayfası olarak. Sonra cevap vereceğim bu mevzuya.
Baratie bölümlerindeydi gidip bakabilirsin.

K. Haki diye bir şey var bu seride, git bir K. Haki'nin ne işe yaradığını öğren dostum. Ayrıca yapmış olduğu saldırılarla, ne kadar dayanıklı olduğunu tespit edebilir. Önce küçük saldırılar yapıyor, daha sonra saldırılarını güçlendirmeye başlıyor. Zoro vs Mihawk'ı bir kaç kere baştan oku. Luffy mevzusu ise senin çıkarımın, belki adamın niyeti öyle değil? Geleceği görebiliyor ve kaçacağını önceden tespit ettiği için güçlü saldırılarda bulunuyor? Elini uzatsa bile, kesmek yerine bloklamayacağını nereden biliyorsun? Luffy'nin gördüğünün, öngörü olup, kesin gelecek olduğunu söyleyemezsin, zira gelecekte eli kesilmiyor zaten. Kendimi tutmayacağım mevzusu ise, Garp vs Luffy gibi olmayacak, ciddiye alarak saldıracağım demek. Bir nevi, sağlam bir testten geçireceğim senin kıymetli bahsini, Şanks paşam diyor. Dediğim gibi, Zoro'yu da, Luffy'i de istese çok rahat öldürebilirdi. Dofy bile neler neler yaptı haki bilen Luffy'e.
Valla sen demesen ben bilmiyorumdum K.haki diye bir şey olduğunu. Valla işine gelmeyince ağır boşlamaya başlıyorsun hemen. Yapmış olduğun saldırıyla ne kadar dayanıklı olduğuun bilemezsin rakibin. Hele de kafasını kesmeye çalışıyorsan, bunu söyleyerek ağır komik duruma düşüyorsun da neyse. Birine öyle ufak tefek saldırılar yaparsın ''onu deniyorum'' demek için. Fakat sen gelip de birinden özür dileyip ''Kendimi tutmayacağım'' dedikten sonra birinin kafasını kesmeye çalışırsan onu denemiş olmuyorsun. Bu konuda da hikaye anlatmış oluyorsun. Eğer senin dediğin gibi geleceği görüp Luffy'nin atlatacağını bilse zaten saldırmaz değil mi? Sonuçta senin kafanda ki mantığa göre ''Geleceği görüyor ve saldırıyı bloklayacağını ya da atlatacağını görüyor olur'' dediğim giib çok fena hikayeler anlatıyorsun şuan :S

Gülüm, bir daha oku o yazıyı. Marco, Dofy gibiler, her şeylerini MF'de kullanmamış olanlara örnek. Croco ise Luffy'ye gösterdiği saldırılardan ne fazlasını gösterdi MF'de? Aynı şeyden bahsetmişiz ama sen yanlış anlamışsın :D Bu paragraf baştan aşağı hatalı yazmışsın kanka, cevap niteliği taşımıyor, zira aynısını ben de demişim zaten. Ayrıca Wb'e attığı Slash ile, Luffy'e attıklarını kıyasla, aradaki farkı anlayacaksın.
Gülüm benim ben yazıyı okudum da sen yine işine geldiği gibi sağa sola çekiyorsun. Dof hadi neyse de Marco için ''Her şeyini kullanmadı'' demek o savaş için çok alakasız bir ergüman. Serinin şartları değişti pek çok karakter daha farklı işleniyor oraya göre. Sen Croc için ''Luffy'e gösterdiği saldırılardan ne fazlasını gösterdi'' tarzında çıkarımlar yapmışsın ama olay zaten burada bitiyor. Adam neredeyse hiç güçlü atak yapmadan bir çok iş yaptı. Bununla beraber saldırı ve dayanıklılık da farklılık gösterdi çok öncesine göre. Tüm bunlar ortadayken bu adamların hiç biri doğru düzgün ''her şeyini kullanarak savaştı'' diyemeyeceğimiz konumda işleniyor o savaş içerisinde. Senin dediğin gibi ''Her şeyini kullananlar'' ya da ''Kullanmayanlar'' net olarak ayrım yapılamıyor. Eğer karakteri önceden gördüysen bu adamın orada tüm yeteneklerini kullanıp kullanmadığına bakarsın ''Her şeyini kullandı'' demen için. Fakat baktığında orada ki pek çok karakter öncesinde ya da sonrasında çok farklı şekilde görünüyor.

Çarpıtmıyorum. Bence sen, işine geldiği gibi anlamışsın veya tam tersi de olabilir. Benim şahsi görüşüm, tam güç savaşmayıp, test odaklı ciddi ataklar yaptığıdır. Ciddi ama en güçlü atakları değil, eğer en güçlülerini yapsaydı, tek atakta öldürürdü orada. O zamanki Mihawk ile Luffy'nin denk olduğunu düşünmüyorsun herhalde. O toyluk meselesini aynı düşünüyoruz, sen Zoro ile kıyaslamışsın, ben Mihawk ile.
Çarpıtmıyorum diyorsun ama adamın sözleri ortadayken söylediklerinin tam tersini söylüyorsun. Bu adam ''Kendimi tutmayacağım'' diyor siz başka tarafa çekiyorsunuz durumu.
Shanks'dan özür diliyor başka tarafa çekiyorsunuz. Luffy'nin kafasını kesmeye çalışıyor yine başka tarafa çekiyorsunuz. Ne anlatsak boş kalıyor bir noktada size. Tamam şahsi görüşüne bir şey demiyorum. Fakat adamın birinin dayanıklılığını bilmeden ''Saldırılarını ona göre ayarlıyor'' demek çok mantıksız bir çıkarım oluyor. Dediğim gibi eğer bir kaç slash atsa bıraksa ''onu denedi'' der geçerdik. Fakat o savaşta Mihawk 2 defa Luffy'e dalmaya kalkıyor. Eğer senin dediğin gibi geleceği görse zaten saldırmaz değil mi orada? Bu yüzden diyorum orada ki güç dengelerini şimdi ki gibi değerlendirmek mantıksız. Sen şimdi ''Şu adam geleceği görüyor o zaman Mihawk da net olarak görüyordur'' falan diye düşünüp yorumluyorsun. Fakat o zaman Mangaka'nın kafasında böyle bir şey var mı yok mu o bile belli değil. O yüzden bu şekilde çıkarım yapmak mantıklı olmuyor o zaman ki şartlar içerinde.

Yaptıkları ortada, sözleri de ortada. Adam tavşan avı için atom bombası atmam diyor, sen diyon ki en güçlü saldırılarıyle Luffy'i öldürmeye çalıştı, alakası yok. Adam yine Luffy'nin seviyesinde ataklar yaptı orada. Buggy'e bile basit kesme saldırıları yaptı adam. Saldırıları ortada diyorsun, Wb'ye yaptığına ve Luffy'e yaptığına bak. Aradaki fark çok açık ortada. Ben de bana göre mantıksız bir tartışma, Mihawk'ın tüm gücünü kullanmadığı çok açık ama tartıştığımız mevzuya bak. Sanki her şeyini kullanmış ama Luffy ile denk olduğu için yenişememiş gibi.
Yaptıkları ortada sözleri de aynen bak bunu doğru dedin. Tavşanları avlamak için her şeyini kullanan aptallara benzemem diyen adam Baratie de ki ezik Zoro'ya karşı Kara kılıç çekiyordu...

Fakat Luffy'e karşı hiç ciddi olmadı değil mi? :D
Valla artık diyecek bir şey bulamıyorum şu yorumlara.
Ben Mihawk tüm gücünü kullanmış demiyorum ki fakat ciddi olmama ve birini deneme durumu değildi yaptığı onu diyorum. Mihawk belli noktalarda Luffy'i öldürmek ve yaralamak için net saldırılar yaptı aynı dediği gibi ''Kendini tutmayarak'' fakat Luffy sıyrıldı, yetenek uyandırdı vb. bu da Luffy'nin seride ki önemini vurguluyor zaten. Ara ara yaptığı ''sınırlarını aşmak'' olan şeyi gösterdi. Tıpkı o savaşta Kral haki kullanıp kendini ortaya çıkardığı gibi. Diğer türlü sözlerinde saldırıların da anlamsızlaşıyor. Sen diyorsun ki ''Mihawk geleceği görüyor ona göre saldırıyor'' yahu görüyor da niye saldırıyor saldırmazsın zaten görüyor olsa sizin mantığınıza göre. Birini deniyorsan eğer onun kafasını, kolunu kesmeye çalışmazsın. Sen diyorsun ki bloklayamayacağını nereden bilecek tarzında konuşuyorsun ''Luffy saldırsa kolunu keseceğini görüyor, hissediyor'' bu çok net aslında burada. Aynı şekilde eğilmese doğrudan yaptığı saldırıda kafasını kesiyordu Luffy'nin, siz tüm bunlar ortadayken Mihawk Luffy'i deniyordu gibi çıkarımlar yapıyorsunuz.

Kılıçlı adama kafa atmayayım demek, plot oluyor wow
Luffy başka nasıl girecek ? Kaido'nun da elinde balyoz vardı bunu bilmesine rağmen kafa kafaya girdi. Ama ona rağmen en fazla hastanelik oldu işte ama Mihawk elleri temiz şekilde alacaktı ama bırakmadılar adamı :D bu plot armor değil de ne. Kaido karşısında bile böyle bir geleceği görmedi, hem de bir önceki arc geleceği görme power upı almıştı.

Luffy başka nasıl girecek ? Kaido'nun da elinde balyoz vardı bunu bilmesine rağmen kafa kafaya girdi. Ama ona rağmen en fazla hastanelik oldu işte ama Mihawk elleri temiz şekilde alacaktı ama bırakmadılar adamı :D bu plot armor değil de ne. Kaido karşısında bile böyle bir geleceği görmedi, hem de bir önceki arc geleceği görme power upı almıştı.
Muhtemelen Kaido'nun ona vuracağını biliyor ama aynı şekilde Luffy'nin de amacı ona geçirmek ki g4 ile geliyordu orada Kaido'ya vurmaya. Kaido'nun saldırısına kral haki ekleyebildiğini bilmediği için de yamuluyor haliyle. Mihawk ile karşılaştığında ise haki ile ilgili hiçbir şey bilmiyor silahlanma hakisi de bilmiyor yani kılıç kesecek kolları emin bundan.

Muhtemelen Kaido'nun ona vuracağını biliyor ama aynı şekilde Luffy'nin de amacı ona geçirmek ki g4 ile geliyordu orada Kaido'ya vurmaya. Kaido'nun saldırısına kral haki ekleyebildiğini bilmediği için de yamuluyor haliyle. Mihawk ile karşılaştığında ise haki ile ilgili hiçbir şey bilmiyor silahlanma hakisi de bilmiyor yani kılıç kesecek kolları emin bundan.
İşte bundan dolayı dedim ya bu plot değil de nedir diye. Çünkü dediğin gibi hiç bir şeye sahip değil ama birden geleceği görüp kolları kurtarıyor :D

İşte bundan dolayı dedim ya bu plot değil de nedir diye. Çünkü dediğin gibi hiç bir şeye sahip değil ama birden geleceği görüp kolları kurtarıyor :D
Bir şeye sahip olmasına gerek yok. Tamamen iç güdüsel bir şey. Jeton sonradan düşüyor diyebiliriz. Mesela bir yerden bir yere atlarken, son anda vazgeçtiğini düşün. Çünkü hızının karşıya atlamak için yetersiz olduğunu farkediyorsun. Bu sahne de öyle bir şey işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık