Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk hikayeden bağımsız bir hale geldi. Yani Mihawk gibi birisi olmadık bir yerde ortaya çıkıp ''naber Zoro, şimdi düello yapalım'' diyerek Zoro'nun Luffy'ye yardım etmesine ve diğer güçlü bir rakiple dövüşmene engel olup, kendini kukla gibi kullandıracak birisi değil, mesela Luffy Big mom ile dövüşüyor, Mihawk bu arada gidip Zoro ile dövüşse bu Big Mom'a hizmet etmek olur. Veya dünya hükümeti ile dövüşülecek, Amiraller ile dövüşülüyor, aynısı olsa yine bu hükümete karşılıksız hizmet etmek olur.
Mihawk ve Zoro bence de dövüşmeyebilir. Ama bana kalırsa ihtimalleri tamamen kapatmamak gerek.

Biz Mihawk'ın geçmişiyle, motivasyonuyla ilgili neredeyse hiçbir şey ama hiçbir şey bilmiyoruz. Orada çok büyük bir boşluk var. Oda bu boşluğu istediği gibi doldurabilir. Mihawk'ın orjini aslında bir şekilde hükümete yakın, belli sebeplerden ayrı düşmüş ama sobra tekrar yakınlaşan birisi olarak çıkabilir de. Hiçbir şey için kesin konuşmamak lazım. Mesela en basitinden Mihawk ve İmu'nın gözlerinin benzerliğinden ikisinin aynı ırk olduğuna yönelik teoriler vardı.

Dediğim gibi, hem hikaye açısından, hemde Mihawk'ın Zoro'yu eğitmesi açısından aralarında duygusal bir bağda oluştu, Luffy'nin Rayleigh ile dövüşmesinden bir farkı yok, Luffy ne kadar tam güç kullanarak dövüşebilir? Fujitora'ya karşı bile tam güç kullanmak istemeyen birisi, bu Zoro içinde böyle.

Bu hoca öğrenci ilişkisine nedense çok fazla tek taraflı bakılıyor. Halbuki hocası kötü yola giren, sonra ona başkaldırıp hocasınu yenerek geçen öğrenci teması da sık işlenen bir tema. Bence bu hocasıyla artık dövüşmez öğretmene el kalkmaz öğretmenler kutsaldır düşüncesi o kadar doğru bir düşünce değil.

Peki, Zoro ile Mihawk dövüşmeyecekse, ve Oda hikayeyi bu şekilde ayarladıysa, Zoro'nun yaptığı herşeyden neden Mihawk'a pay biçiliyor, bana kalırsa, Mihawk ya Shiryu, veya başka bir kılıçustası tarafından yenilecek
Şimdi diyelim öyle, üstte belirttiğim itirazlara rağmen bu benim de olabilir dediğim bir bakış açısı. Ancak senin Mihawk'ı yener Zoro da Mihawk'ı yenenleri yerler dediğin kişiler, senin kafandaki güç denklemine göre Mihawk'ı yenmiyorlar, eziyorlar. Yani Mihawk'ın şu aşamada basitçe başka birisi tarafından ezilmesi Zoro'nun yaşama amacının, geçmek istediği kişinin çok basitçe içinin boşaltılması olacaktır. Bence bu iyi bir kurgu tercihi olmaz.

Ayrıca yine farklı bir açıdan bakalım, Mihawk Yonko seviyesi ise, Zoro mihawk'ı yendiyse, ve onun gücünü aştığında, çünkü Mihawk özellikle ''benim gücümü aş'' dedi Zoro'ya, Zoro onun gücünü aşarsa, Zoro Yonko seviyesinin üzerine çıkmış olur, peki Luffy ile Zoro'nun ne farkı kalıyor? Luffy'de Yonko seviyesini aşacak, Zoro'da aşacak, o zaman Luffy = Zoro gibi bir denklem ortaya çıkmış oluyor ki bunu Oda asla yapmaz, Oda her zaman Luffy ile Zoro'ya farklı seviyelerde rakipler verdi
Aynı sahnede Mihawk Luffy'e de Zoro'ya dediğinin benzeri şeyleri söylemiş, Luffy'e benden de güçlü olman gerekir demişti. Burada farklı bir ifade kullanmadı.

Oda Luffy=Zoro'ya getirmeyeceğine göre işi burada meseleyi bu şekilde yorumlamamız lazım. Çünkü "aşmak" kelimesi farklı anlamlara gelebilen bir şey. İkisinin gümletce dövüşmesi, birisinin bir tık farkla kazanması da aşmak, artık birisinin diğerine rakip bile olamaması da aşmak. Dolayısıyla Luffy de Yonkou seviyesini aşacak Zoro da o zaman ikisi de eşit mi demek yanlış bir yorum. Burada seride yer alan güncel bilgiler ışığında konuyu değerlendirmek daha kolay olacaktır. Roger bir gün birileri gelecek ve bizi aşacak demişti. Yani burada Luffy'nin aşacağı seviye basitçe yonkou seviyesi değil. Ayrıca KK seviyesi de. Bunun yanında yonkou ve kk seviyesi arasındaki farkın da epey olduğunu kabullenmek gerek. WB yaşlılığına rağmen hala en güçlü yonkou olarak görülüyordu. Ama genç haliyle arasındaki farkı gördük.

Başka bir şekilde ifade etmem gerekirse Luffy bu arc Kaido'yu yenecek. Ama yonkou yendiğine göre Luffy kk seviyesi oldu mu diyeceğiz o zaman? Hayır. Hadi onlarca kişi yardım etti torpil falan filan diyeceksin belki tamam Luffy bunlar olmadan yense Kaidoyu KK oldu artık diyecek miydik?

Yani özetle buradaki temel hatan yonkou yenmeyi kk olmaya eş tutman. Ama bu yanlış bir bakış açısı bence

Peki şimdi Luffy Shanks ile dövüşecek, Zoro'da Shanks'ın eşiti Mihawk, hatta bazılarına göre Shanks'ın üstü Mihawk ile mi dövüşecek? Bu inanması zor bir olay, çünkü daha önce bu Oda tarafından hiç yapılmadı.
Hayır dövüşmeyecek.

Yine Mihawk'ın kendi açıklamalarından yola çıkarsak; Roger seviyesinde olmak, kendi seviyesini aşmaktan bile daha zor demişti Mihawk Luffy'ye. Yani diyorki Roger seviyesi > Mihawk'ı geçen seviye > Mihawk'ın seviyesi, bunu bizzat Mihawk Luffy'ye East Blue'da söyledi.
Çünkü sanılanın aksine yonkou kk farklı seviyelerde.

Yine aynı şekilde Mihawk, marineford savaşında Beyazsakal ile aramda olan güç farkını görmek istiyorum diyor, yani güç farkı var bariz,
Beyazsakalın bir unvanı daha var ama. Dünyanun en güçlü adamı. Mihawk ile WB hiç karşılaşmamış, Mihawk da en güçlü demen adamla dövüşmek istemiş olabilir.

Bir sağ kolu üç beş atakla yok eden adam amiralden zayıf olamaz, Zoro'nun şu anki seviyesini ve muhtemelen daha da güçlenerek Mihawk'ın karşısına çıkacağını düşünürsek en güçlü kılıç ustasının imprator sınıfında olduğunu anlarız.

Kaç yıldır söylüyorum şunları, ilk defa benimle aynı düşünen birine denk geliyorum. Yazdıklarının noktasına kadar katılıyorum. Oda'nın tarzını anlamayan arkadaşlar, bunları yazınca, Mihawk küçümseniyormuş gibi tepki veriyor.

Hikaye açısından Mihawk'ın çok kısıtlı bir yeri var seride. Ben detaylı bir şekilde işleneceğine ihtimal bile vermiyorum. Maksimum 2 sayılık ömrü var. Zaten seride dövüşler intikam üstüne işleniyor. Ben Zoro'nun, Mihawk'ın intikamı için dövüşeceğini düşünüyorum. Sebebi nolur, onu bilemem. Shiryu, en güçlü tahmin şu anda.
Diğer bir yandan Zoro'nun Yonkou üstüne çıkması için bir sebep yok. Zoro Yonkou üstü olacaksa,Luffy'nin tanrılığını ilan etmesi lazım. Güzel yazı olmuş, eline sağlık.
Bizim fikrimizi sormamışsın kanka böyle düşünmeyen yoktur be

Bir sağ kolu üç beş atakla yok eden adam amiralden zayıf olamaz, Zoro'nun şu anki seviyesini ve muhtemelen daha da güçlenerek Mihawk'ın karşısına çıkacağını düşünürsek en güçlü kılıç ustasının imprator sınıfında olduğunu anlarız.
Net olarak zayıf. Kralın hakisini uzun süre kullanamıyor ve kılıcı üzerinde tam kontrolü yok. Amiral ayarı olması için 1 savaş daha lazım.

Shanks ve Mihawk dostlar. Adamlar yıllarca düello yapmışlar. Kapışmak için illa husumetli olmaya gerek yok. Düeollo bu. Roger ve wb de kapıştılar. Ama dostlar. One piece dünyasında bunlar mümkün.

Net olarak zayıf. Kralın hakisini uzun süre kullanamıyor ve kılıcı üzerinde tam kontrolü yok. Amiral ayarı olması için 1 savaş daha lazım.
Yani evet, şu an için amiral gücü yoruma açık olabilir ama bir savaş sonra net olarak o seviyede olacağını düşünüyorum. Zoro'nun şu anki saldırı gücü basite alınacak bir seviyede değil. King'e karşı yukarıda Kaido'yu yardığı saldırılardan daha güçlülerini yaptı. Bu saldırı gücü karşısında durabilecek çok bi karakter yoktur. Bir de bu gücü daha kontrollü ve uzun kullandığını düşün, muazzam bir güç.

Yani evet, şu an için amiral gücü yoruma açık olabilir ama bir savaş sonra net olarak o seviyede olacağını düşünüyorum. Zoro'nun şu anki saldırı gücü basite alınacak bir seviyede değil. King'e karşı yukarıda Kaido'yu yardığı saldırılardan daha güçlülerini yaptı. Bu saldırı gücü karşısında durabilecek çok bi karakter yoktur. Bir de bu gücü daha kontrollü ve uzun kullandığını düşün, muazzam bir güç.
Kralın hakisi şu an için serinin zirve gücü. Bunda tam kontrole ulaştığı zaman kesinlikle o seviyelere gelecektir. King savaşı ısınma turu gibi oldu.

Luffy ve Zoro zaten seri başında tamamiyle eşit güçteydiler.Dövüştükleri manga sayfasında bile kim daha güçlüymüş görelim diyorlar bu adamlar. Luffy daha güçlü rakiplerle karşılaştıkça farkı açtığı oldu.İki yıl sonra sonra da aynısı geçirli. Sağ kol seviyesi adamla dövüştü k.hakisi gelişti sonra b.haki ve h.haki derken yonkou seviyesi adamla dövüştü farkı iyice açtı. Ama Zoro ilk zorlu rakibinde h.haki gelişimini alıp farkını azalttı. Sırada diğer power uplar gelecek gene aynı şekilde Luffy'nin meyve uyanışınına kıyas kılıçlarını uyandırıp kılıçları karartacak.
Bu bakımdan düşündüğümüzde seriye eşit güçte başlayan iki karakter seri sonunda biri daha hızlı olmasına rağmen eşit güçte olarak bitirecek. O bakımdan Luffy'nin Shanks'i yenip Zoro'nun Mihawk'ı yenmesi mantıksız değil.

Luffy ve Zoro zaten seri başında tamamiyle eşit güçteydiler.Dövüştükleri manga sayfasında bile kim daha güçlüymüş görelim diyorlar bu adamlar. Luffy daha güçlü rakiplerle karşılaştıkça farkı açtığı oldu.İki yıl sonra sonra da aynısı geçirli. Sağ kol seviyesi adamla dövüştü k.hakisi gelişti sonra b.haki ve h.haki derken yonkou seviyesi adamla dövüştü farkı iyice açtı. Ama Zoro ilk zorlu rakibinde h.haki gelişimini alıp farkını azalttı. Sırada diğer power uplar gelecek gene aynı şekilde Luffy'nin meyve uyanışınına kıyas kılıçlarını uyandırıp kılıçları karartacak.
Bu bakımdan düşündüğümüzde seriye eşit güçte başlayan iki karakter seri sonunda biri daha hızlı olmasına rağmen eşit güçte olarak bitirecek. O bakımdan Luffy'nin Shanks'i yenip Zoro'nun Mihawk'ı yenmesi mantıksız değil.
Artık @Alpamis düşünsün demişsin resmen. :D Şişman Luffy vs Zoro dövüşü öyleydi mazide.Rakipleri arada kaynadı.Luffy sonra farkı açtı ama Zoro arap atı gibi son düzlükte kapatabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık