Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks'ın kolunun kopması gücünden bir gram bile eksiltmedi. Mihawk'ın Shanks'ı rakibi olarak görmemesinin sebebi, Shanks'ın artık iki elle yapılan teknikleri uygulayamamasından ileri geliyor.

Shanks'ın kolunun kopması gücünden bir gram bile eksiltmedi. Mihawk'ın Shanks'ı rakibi olarak görmemesinin sebebi, Shanks'ın artık iki elle yapılan teknikleri uygulayamamasından ileri geliyor.
Bu tamamen senin görüşün sanırım. Gücünden bir şey kaybetmediğini söyleyen Oda ama Mihawk aynı görüşte olmayabilir...

Mihawk'ın fiziksel gücü yüksek değil diyen çarpılır :) Ama ne kadar yüksektir ? Bir amiral ayarı var mıdır ? Yakındır ama sanmıyorum, mesela Vista bence fiziksel olarak daha güçlü olabilir. Hakisi sebebiyle, ki fiziksel olarak ondan daha kalıplı. Ama Mihawk'ın en önemli olayı hep unutuluyor, Şahin Gözler...
Adam belli ki bu gözler sayesinde en iyisi olmuş.
Kenshinden bir örnek vereyim mesela, E.Oda'nın asistanlığını yaptığı bir seri, Kenshin kılıç olmadan pek güçlü sayılmaz ancak diğer bir kılıç ustası Saitou gayet güçlüdür. Mihawk'ta da ben tekniğin ön planda olduğunu düşünüyorum. Yani olayı Zoro'dan düşünmek yanlış olur, Zoro'nun gelecekte ki hali = Mihawk şeklinde...
O örneğini verdiğin olayda, Mihawk'ın gözleri, Zoro'nun üç kılıç tekniğini adeta çözdü ve tam ortasından meyve bıçağı ile adamı orada durdurdu. Fizik gücü tabi ki önemli ama Vista'nın o küçük bıçakla aynı hareketi yapabileceğini düşünmüyorum ben.
Bu adamın gözleri özel. Ve onun en iyisi olmasını sağlayan bence o gözlerdir. İlerde bu şekilde onun gücünü tam anlamıyla görürüz muhtemelen. Tabi fizik gücüde oldukça iyidir amiral ayarı olduğunu düşünmesemde.
ya teknik falan tamam bak kabul ediyorum birsey demiyorum ama ne teknigi bilirsen bil zoroyu orda fiziksel gücün ezmese meyve bıcagıylan tutamazsın.ver usoppa mihawkın teknigini zoro koydumu ucurur.ama aynı usoppa mihawkın bedenini verirsen elindeki sapanla shicbukai seviyesine cıkarmı acep :oleyo: sonuc olarak beden daha önemli kabul et sunu :p

Kütüphane Shanks ile ilgili şöyle yazıyor:

''Shanks'ın solak olduğu düşünülmektedir. Çünkü kolunu kaybetmeden önceki görüntülerinde kılıcı hep sol elindedir. Kaderin bir oyunu gibi sol kolunu kaybetmiştir.''

WB'nin hatırladığı Shanks:

Bana göre Mihawk'ın rekabeti bırakmasının sebebi Shanks'ın tek kol kalması değil. Daha ziyade solak olan Shanks'ın sol kolunu kaybetmesi. Bu adam gücünden bir şey kaybetmese de artık kılıç tekniklerini eskisi gibi kullanamaz bence.
benim cıkarırımım o yüzden hep söyle olmustur.cidden shanks hep sol elde kılıc cizilmiş ve bu adam her zman kullandıgı kolunu kaybetmesine ragmen,gücünden birsey kaybetmemiş.yani tek gücü kılıc kullanmak olmadıgı için hakide iyice asıp tek kol dezavantajını nötrlemiş muhtemelen.mihawkta bence shankse saygı duydugu için dövüsü kabul etmiyor.sonucta onun sol kolla dövüstügünü biliyordur.o yüzden zaten kılıc kullanmada en iyi olan mihawk shicbukaiken.kılıc kullandıgı kolunu kaybeden shanks yonkou.yani genel anlamda mihawktan daha üstün hakide eziyor ve suanki haliyle bile kılıcta denk dövüsebilir muhtemelen.o yüzden mihawkın yonkou seviyesinde olması ihtimal dahilinde gözükmüyor bana.tek kolla o cılız bedenle,wbnin bisentosunu karsılamak için harbi feci bir fiziksel güc lazım.keske shanks çift kollu olsaydıda,luffy tek kollu olsaydı :D

Kütüphane Shanks ile ilgili şöyle yazıyor:

''Shanks'ın solak olduğu düşünülmektedir. Çünkü kolunu kaybetmeden önceki görüntülerinde kılıcı hep sol elindedir. Kaderin bir oyunu gibi sol kolunu kaybetmiştir.''

WB'nin hatırladığı Shanks:

Bana göre Mihawk'ın rekabeti bırakmasının sebebi Shanks'ın tek kol kalması değil. Daha ziyade solak olan Shanks'ın sol kolunu kaybetmesi. Bu adam gücünden bir şey kaybetmese de artık kılıç tekniklerini eskisi gibi kullanamaz bence.
Orada sadece iki elle yapılan tekniklerden bahsedince böyle bir açıklama mı var yoksa Smoker ın kendi görüşümü onu ayırt etmek için sordum.

ya teknik falan tamam bak kabul ediyorum birsey demiyorum ama ne teknigi bilirsen bil zoroyu orda fiziksel gücün ezmese meyve bıcagıylan tutamazsın.ver usoppa mihawkın teknigini zoro koydumu ucurur.ama aynı usoppa mihawkın bedenini verirsen elindeki sapanla shicbukai seviyesine cıkarmı acep :oleyo: sonuc olarak beden daha önemli kabul et sunu :p
Beden teknikten daha önemli diyerek, kılıçustalığı sanatını çöpe atmış oluyorsun ama. Tashigi gibi bir örnek varken, Zoro'nun çeliği kesme olayı gibi örnek var, amele gibi ağırlık çalışarak kılıçustası mı olunur allah aşkına ? Kinemon ateşi kesmek için ağırlık mı çalışmıştır sence ?
Ryuma-Brook gölgesi güzel örnek ancak ekstrim tekniği var ortada, ve Ryuma'nın bedenide kılıçustası bedeni. Yani Ryuma'dan daha güçlü bir bedene o gölgeyi koysan sence saldırıları uçacak mıydı ? Uçan kılıç kesmeside bir kılıç tekniği sonuçta.
Bazı teknikleri yapabilmek için belli bir fiziksel eşiği geçmek gerekir tabi ki bundan bahsetmiyorum. Neyse görüş farkı diyelim.
Son olarak Mihawk'ın sözünü alıntılayıp bu tartışmayı sonlandıralım, görüş farkı var belli ki.

Kılıcın zarif olmasına yani tekniğine dikkat çekiyor adam, neyse sana göre fizik gücü önemli kılıçustalığında görüş farkı :)

Beden teknikten daha önemli diyerek, kılıçustalığı sanatını çöpe atmış oluyorsun ama. Tashigi gibi bir örnek varken, Zoro'nun çeliği kesme olayı gibi örnek var, amele gibi ağırlık çalışarak kılıçustası mı olunur allah aşkına ? Kinemon ateşi kesmek için ağırlık mı çalışmıştır sence ?
Ryuma-Brook gölgesi güzel örnek ancak ekstrim tekniği var ortada, ve Ryuma'nın bedenide kılıçustası bedeni. Yani Ryuma'dan daha güçlü bir bedene o gölgeyi koysan sence saldırıları uçacak mıydı ? Uçan kılıç kesmeside bir kılıç tekniği sonuçta.
Bazı teknikleri yapabilmek için belli bir fiziksel eşiği geçmek gerekir tabi ki bundan bahsetmiyorum. Neyse görüş farkı diyelim.
Son olarak Mihawk'ın sözünü alıntılayıp bu tartışmayı sonlandıralım, görüş farkı var belli ki.

Kılıcın zarif olmasına yani tekniğine dikkat çekiyor adam, neyse sana göre fizik gücü önemli kılıçustalığında görüş farkı :)
yarı yarıya derim dahada pazarlık yapmam :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık