Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk'ın Seviyesi Hakkında

Kaku'nun Zoro ile olan münasebeti nasıldı o zaman? Bu kapışabilecek düzey oluyorsa Kaku Zoro'ya ne etmiş oluyor? :D Ya da MR.1 ?
Ms.1 denginden bile fazlasıydı dövüş esnasında bu adam farklı seviyede demişti ama dövüş içinde onu geçecek kadar güçlendi.
Kaku'da dövüşebilecek biri ama Zoro'nun canını sıkıncaya kadar ki Robin hakkında konuştuktan 10 saniye sonra düşüyor.
Yani dövüşebilir bunlardan daha aşşağı seviyede özellikle Ms1 vs Zoro'dan...
Bak Hyouzou bile Zoro ile dövüşüyordu Luffy'i kesiyordu bunlar önemsiz şeyler yani eğer denk gibi bi ifade geçmiyorsa.
Datta'da Oda demiş işte Shanks çok usta bir kılıçustası ama Mihawk bir numara bunun anlamı bile çok şeye işaret ediyor.

Vista ile dövüşen Mihawk değil, kılıcıydı:D Mihawk o sırada mesleki, anatomik, siyasi ve askeri yorumlar yapıyordu:artiz:

Ms.1 denginden bile fazlasıydı dövüş esnasında bu adam farklı seviyede demişti ama dövüş içinde onu geçecek kadar güçlendi.
Kaku'da dövüşebilecek biri ama Zoro'nun canını sıkıncaya kadar ki Robin hakkında konuştuktan 10 saniye sonra düşüyor.
Yani dövüşebilir bunlardan daha aşşağı seviyede özellikle Ms1 vs Zoro'dan...
Bak Hyouzou bile Zoro ile dövüşüyordu Luffy'i kesiyordu bunlar önemsiz şeyler yani eğer denk gibi bi ifade geçmiyorsa.
Datta'da Oda demiş işte Shanks çok usta bir kılıçustası ama Mihawk bir numara bunun anlamı bile çok şeye işaret ediyor.
Orda Shanks en üst seviyede ama Mihawk 1 numara derken bana daha çok sadece numara onda imiş gibi geliyor.

Edit: Ben zaten databook üzerinden bir takım açıklama yapan kişilere karşı yine databookta örnekler veriyorum. Yoksa benim için en önemli olan Manga'da olanlar. Zaten asıl kafamı kurcalayan da Mangada olanlar.

Luffy saymadım bile doğru, East Blue'da da takılıyor onuda yazalım. Bunlar hep seviye için fikir verebilir.
Vista ile olan karşılaşmanın ciddi bir karşılaşma olmadığını herkes gördü. Adamdan teknik görmedik neredeyse.
Yonkou ile karşılıklı düello edebiliyorsa bir fikir verebilir yine
Mesele Vista ile vssinin ciddi olup olmaması değil.Bende biliyorum Vista'yı yenerdi Mihawk.Ben olaya mangakanın yani E. Oda'nın açısından bakmaya çalışıyorum.Oda'nın tarzı bellidir bu boss konularında.Gider önce bossu yüceltir adam.İşte şöyle güçlü böyle harika diye.Mesela Pica.Adam amiralin içinde bulunduğu bi grup hakkında ben onlara yeterim diyordu.Fujitora Pica hakkında tehlikeli yakıştırmasında bulunuyordu.Zoro'nun rakibi diye,Zoro bunu ne şekilde alacak acaba düşünelim diye biraz parlatıyor rakibi anlayacağın.

Ama Mihawk'ta bu yok.Hele Mihawk son rakip sözde.Daha beter böyle yükseltmesi lazım.Ama bu yok.Yani hiç öyleymiş gibi sunmuyor Oda bize Mihawk'ı.

Bİ amirallerin verdiği havaya bakıyorum birde Mihawk'ın.Mesela bi amiral Luffy'ye daldı mı saniyesinde Wb'nin tümenleri orada bitiyor.Ama Mihawk kesmeye kalktı mı Luffy ilk önce biraz uğraşıyor direniyor.

Anlatmak istediğim Mihawk'ın bize amiral ağırlığında sunulmayışı.Bi Akainu bi Kizaru havasında gösterilmediği.
Normalde Mihawk'ın düşünüle güçte olsa Wb ile muhattap olması lazım.

Diğer yandan yonkonun vs atması şu anlık bi şey ifade etmiyor.Çünkü ne şartlarda olduğunu bilmiyoruz.Yoksa Lucci'yi KK'yi ölüme yaklaştırmış adam olarak mı analım?

Anlatmak istediğim Mihawk'ın bize amiral ağırlığında sunulmayışı.Bi Akainu bi Kizaru havasında gösterilmediği.
Normalde Mihawk'ın düşünüle güçte olsa Wb ile muhattap olması lazım.
Bu düşünce kişiden kişiye değişir bence, Mihawk'ı gören herkes önce bir Besmele çekiyor amirallerde dahil. Garp ve Sengoku'da WB ile muhattap olmuyor, kurgu öyle. Orada slash ile inceden gördü oda ;)

Bu düşünce kişiden kişiye değişir bence, Mihawk'ı gören herkes önce bir Besmele çekiyor amirallerde dahil. Garp ve Sengoku'da WB ile muhattap olmuyor, kurgu öyle. Orada slash ile inceden gördü oda ;)
Animeden takip etmenin zararları bunlar hep. :/ Kimmiş o besmele çekenler?

Orda Shanks en üst seviyede ama Mihawk 1 numara derken bana daha çok sadece numara onda imiş gibi geliyor.

Edit: Ben zaten databook üzerinden bir takım açıklama yapan kişilere karşı yine databookta örnekler veriyorum. Yoksa benim için en önemli olan Manga'da olanlar. Zaten asıl kafamı kurcalayan da Mangada olanlar.
Manga Shanks en üstün kılıç ustalarından dediği zaman bize iki şey gösteriyor.
Biri Shanks'ın kılıç ustası olarak kabul edilebileceği
İKincisi Mihawk'ın kılıcın çizik almaması üzerine sözlerine bakarsak b haki konusunda eşit sayılabilecekleri.
Yani onlar dövüştükleri zaman olsun şimdiki zaman olsun yüsek seviye bi kılıç ustası Shanks buna rağmem Mihawk daha iyi bunun yanında kılıçların birbirini çizmediğini hesaba katarsak b haki konusunda eşitler.
b haki eşit dersek kılıç ustalığı Mihawk iyi dersek geriye k haki, fiziksel kuvvet ve h haki kalır.
H haki = Shanks
Kılıç ustalığı = Mihawk
K haki = Eşitler yada Mihawk iyi (Sadece varsayım gözlerinden dolayı)
Fiziksel kuvvet = Shanks (Heralde WB olayı var)
B haki = Eşitler
Puanların ikisi eşitliğe ikisi Shanks'a biri Mihawk'a giderse bence denk adamlar.
Not: Hızı unutmuşum ama eşitlikten başka bişey çıkacağını düşünmüyorum o konuda.

Manga Shanks en üstün kılıç ustalarından dediği zaman bize iki şey gösteriyor.
Biri Shanks'ın kılıç ustası olarak kabul edilebileceği
İKincisi Mihawk'ın kılıcın çizik almaması üzerine sözlerine bakarsak b haki konusunda eşit sayılabilecekleri.
Yani onlar dövüştükleri zaman olsun şimdiki zaman olsun yüsek seviye bi kılıç ustası Shanks buna rağmem Mihawk daha iyi bunun yanında kılıçların birbirini çizmediğini hesaba katarsak b haki konusunda eşitler.
b haki eşit dersek kılıç ustalığı Mihawk iyi dersek geriye k haki, fiziksel kuvvet ve h haki kalır.
H haki = Shanks
Kılıç ustalığı = Mihawk
K haki = Eşitler yada Mihawk iyi (Sadece varsayım gözlerinden dolayı)
Fiziksel kuvvet = Shanks (Heralde WB olayı var)
B haki = Eşitler
Puanların ikisi eşitliğe ikisi Shanks'a biri Mihawk'a giderse bence denk adamlar.
Not: Hızı unutmuşum ama eşitlikten başka bişey çıkacağını düşünmüyorum o konuda.
Sanki Mihawk yerinde Zoro, Shanks yerinde de Luffy gözümde canlandı. Doriki de Zoro diyebiliriz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık