Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk'ın Seviyesi Hakkında

O kesiş Fuji'yi hiçbir hale düşüremez abartmayın.:S Fuji'yi o slash ile çok kötü düşürecek adam Vista ile kılıç tokuşturmaz.:S
Ne yapacak tek atıp geçecek mi Vista diye.Onu yapması için yonko olması lazım ki değil.Akainu bile normal şartlarda ace ile epey bir süre dövüşecekti ace hedefe atlamasaydı.Güç farkı var diye hemen vs sonuçlanmıyor yani.

Zaten adam Vista'yı sallamadı gözü luffydeydi.Sadece savunmada kaldı sonrada bıraktı.Dövüşmeye niyeti olan adam Croco ve diğerleriyle dövüşürdü karşılaşınca.Kimseyle dövüşme amacında değildi.Beyazsakal ve luffyi göreyim diye savaşa gelmiş resmen.Bir bakıp çıktı hemen. :D

Nasıl Yonkou'nun adamı bir Yonkou dengi adam ile çarpışabilecek düzeyde oluyor? Bu bana mantıklı gelmiyor bir türlü.
Burda Beyazsakal'ın adamlarının Mf'de verdiği izlenimler rol oynuyor. Mangaka Wb tümenlerini kepaze ettiği için Vista çok güçlü gelmiyor kimseye. Ama Wb tümenleri eften püften adamlar değil. Bizimkilerin iki yıl eğitim görüp geldiği seviyelere bu adamlar yıllar yılı takıldıkları yeni dünyada gelemiyorlarsa saçma olur zaten.

Zoro Fujitora'yla kapışmayı göze alabiliyorsa, iki yıl önceki Vista da Mihawk'la kılıç tokuşturabilir. Kaldı ki Mihawk'ın gerçekten dövüşmediğini düşünürsek kılıç tokuşturması da normal değil mi Vista'nın ?

Ne yapacak tek atıp geçecek mi Vista diye.Onu yapması için yonko olması lazım ki değil.Akainu bile normal şartlarda ace ile epey bir süre dövüşecekti ace hedefe atlamasaydı.Güç farkı var diye hemen vs sonuçlanmıyor yani.

Zaten adam Vista'yı sallamadı gözü luffydeydi.Sadece savunmada kaldı sonrada bıraktı.Dövüşmeye niyeti olan adam Croco ve diğerleriyle dövüşürdü karşılaşınca.Kimseyle dövüşme amacında değildi.Beyazsakal ve luffyi göreyim diye savaşa gelmiş resmen.Bir bakıp çıktı hemen. :D
Yahu o slash Fuji'yi telef ediyorsa kötü duruma düşürüyorsa bir Amiral karşısında çaresizliğini gördüğümüz Vista'nın bu adam ile kılıç tokuşturabilmesinin mümkünatı var mı?:S Ace dediğin adam bana göre Vista'yı ikiye böler sonra bir daha iki ile çarpardı.

Vista'yı sallamıyorsa neden bugünlük bu kadar yeter diyip ayrılma vakti deyip anlaşmalı bir şekilde ayrılıyorlarken direk kılıca oturtmuyor Vista'yı? Yahu Yonkou dengi diyorsunuz. Önüne ezikler gelince direk teki basıyordu.(Okamalar.) Vista ile arasında dediğiniz seviyedeyse böyle bir fark olmalı.

@Densetsu no Samurai
Hacı tamam MF'de Mihawk'ın kapışma isteği yoktu o yüzden Vista öyle yapabildi diyelim.

Peki databooktaki yazıya ne diyorsun? Yoksa orda bir yerde not mu düşmüş Mangaka şu şekilde?

Vista Mihawk ile kapışabilecek düzeyde bir kılıç ustasıdır.(Not:Lakin Mihawk isteksiz amacı dövüşmek değilse.) diye?

Son düzenleme:
Yahu o slash Fuji'yi telef ediyorsa kötü duruma düşürüyorsa bir Amiral karşısında çaresizliğini gördüğümüz Vista'nın bu adam ile kılıç tokuşturabilmesinin mümkünatı var mı?:S Ace dediğin adam bana göre Vista'yı ikiye böler sonra bir daha iki ile çarpardı.

Vista'yı sallamıyorsa neden bugünlük bu kadar yeter diyip ayrılma vakti deyip anlaşmalı bir şekilde ayrılıyorlarken direk kılıca oturtmuyor Vista'yı? Yahu Yonkou dengi diyorsunuz. Önüne ezikler gelince direk teki basıyordu.(Okamalar.) Vista ile arasında dediğiniz seviyedeyse böyle bir fark olmalı.

@Densetsu no Samurai
Hacı tamam MF'de Mihawk'ın kapışma isteği yoktu o yüzden Vista öyle yapabildi diyelim.

Peki databookta'ki yazıya ne diyorsun? Yoksa orda bir yerde not mu düşmüş Mangaka şu şekilde?

Vista Mihawk ile kapışabilecek düzeyde bir kılıç ustasıdır.(Not:Lakin Mihawk isteksiz amacı dövüşmek değilse.) diye?
Ben yonko dengi demedim ki.Amiral yada en fazla biraz üstü.Gerçi orası zor.Yonko apayrı bir seviye.O kadar olamaz.Olmadığını da beyazsakal karşısında geri çekilerek gösterdi zaten.

Yahu bu karakterleri niye küçümsüyorsunuz.Bu adamlar da dövüşebilecek bir süre direnecek kadar güçlü.Öyle olmasa bu adam akainuya dalmaya tenezzül edebilir mi sence.Ama çekinmeden akainuya saldırıyor Vista.Yani senin düşündüğün kadar net bir dünya yok.Her karakter dövüşebilir belli bir yerdeyse.Herkesin az da olsa bir şansı var.

İssho o saldırıyı durdursa dahi hasar alır.G3 saldırısından kötü olur.Yada sabo kapışması gibi üstünlük kuramaz.Kesişin devasalığı ortada zaten.

Ben yonko dengi demedim ki.Amiral yada en fazla biraz üstü.Gerçi orası zor.Yonko apayrı bir seviye.O kadar olamaz.Olmadığını da beyazsakal karşısında geri çekilerek gösterdi zaten.

Yahu bu karakterleri niye küçümsüyorsunuz.Bu adamlar da dövüşebilecek bir süre direnecek kadar güçlü.Öyle olmasa bu adam akainuya dalmaya tenezzül edebilir mi sence.Ama çekinmeden akainuya saldırıyor Vista.Yani senin düşündüğün kadar net bir dünya yok.Her karakter dövüşebilir belli bir yerdeyse.Herkesin az da olsa bir şansı var.

İssho o saldırıyı durdursa dahi hasar alır.G3 saldırısından kötü olur.Yada sabo kapışması gibi üstünlük kuramaz.Kesişin devasalığı ortada zaten.
Hacı ben zaten senin yorumun üzerinden yola çıktım. Sen o saldırı İshho'yu mahveder dedin ben o yüzden bu şekilde yorum yaptım. Bu adam İshho'yu tek bir saldırıyla çok kötü duruma sokabiliyorsa Vista ile kılıç tokuşturması baya baya mantıksız olur.

Forumda Vista vs Dof konusu açılsa çoğu kişi Dof kazanır der zannımca. Mihawk vs Dof açılsa çoğu kişi Mihawk der. Ancak Vista, Mihawk ile kapışabilecek seviyede diyen de bir Oda var.

Enteresan bir seviyesi var harbiden. Ya Oda Mihawk olayını Shanks'tan dolayı sıvadı ya da kafasında kılıç ustalarını farklı klasmanın dövüşçüleri olarak düşünüyor.

Bence Vista'dan biraz hallice, Shanks reyizden de aşağı bir seviyesi vardır.
Yalnız adam tam bir gizem abidesi.

@Densetsu no Samurai

Peki databookta'ki yazıya ne diyorsun? Yoksa orda bir yerde not mu düşmüş Mangaka şu şekilde?

Mihawk'ın ünvanına bakarsan işin Vista'nın boyunu aştığı belli. Değil mi ? Ama Oda ne demiş ? Vista Mihawk'la kapışabilecek düzeyde bir kılıç ustasıdır. Burdan Vista'nın Mihawk'a denk bir kılıç ustası olduğu sonucu çıkamaz ama. Ya da gücünün ona yakın olduğu. Çünkü adam tartışmasız bir şekilde dünyanın en güçlü kılıç ustası ;)

Kısacası, kapışmak farklı bir şey, ölümüne, kıyasıya dövüşebilmek farklı bir şey. Şu an Luffy'den güçsüz olup da Luffy'yle kapışabilecek karakterler yok mu ? Var ama sonuç ne olur ? :) Bu şekilde bakıyorum ben olaya. Ve sadece bir-iki örnekten yola çıkarak karakter değerlendirmemek gerekir. Tabloya bir bütün olarak bakabilmemiz için karakterlerle ilgili her veriyi değerlendirmek lazım.

Mihawk Vista ile gerçekten dövüşmedi, gözü Luffy'deydi onu biz de biliyoruz. Hem Vista da sadece oyalamak için gelmiş. Gelmişken yenip ünvanı alayım kafasında da değil sonuçta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık