Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'ın Ödülü (Tahmin)

Mihawk'ın ödülü sizce hangi değerde olur ?

• Kullanılan toplam oy
    90
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Silinmiş Üye

Oven ve Daifuku'nun abartıldığını düşünüyorum. Anlık tepkiler dışında bir cacıklarını görmedik. Bana göre Sanji ikisini de orta zorlukta alırdı. Bu konuyu tartışmamıza gerek olmadığını düşünüyorum çünkü fikirlerimiz o kadar da uzak değil. Ancak Oven'ın Pekoms veya Pedro'ya baskın gibi bir durumu yok bunu da söyleyeyim.

1. Pekoms dönüşüm geçirmeden silah ısındığı için eli yanıyor ve tam anda yumruk yiyor. Üstelik tüm bunlar olurken Pekoms dönüşüm geçirme evresinde yani henüz tam olarak dönüşmüş değil. Anime de de bu şekilde gösterilmiş. Ama tam olarak dönüşmüş olsa bile dediğim gibi tam o esnada anlık olarak gerçekleşen bir kare. Ve tam da o esnada tüm adamlar üstüne çullanıp gözünü kapatıyorlar. Yani herhangi biri böyle bir duruma çok kolay düşebilirdi. Hatta iyi bir gözlem hakisi olan Sanji hatta Luffy'de kolaylıkla düşebilirdi. Hatta Pekoms'un Oven'in gücünü bilmiyor olma ihtimali var azda olsa. Çünkü bilmiyor gibi silahı ısıtacağını düşünmemiş. Tabii tam o anda dönüştüğü için de olabilir. Zaten dönüşünce kontrolsüz bir canavar olacağını söylemişti. Yani şuuru neredeyse gidik. Pekoms'un ölümden yeni döndüğünü söylemeye gerek bile duymuyorum. Kaldı ki ödülü 330 m. Öyle ciddi bir fark yok.

2. Pedro ise Oven'in gücünü bilmiyor bu kesin. Hatta Jinbei bildiği için Pedro'yu uyarmaya çalışıyor ama geç kalıyor. Ancak Oven ise Pedro'yu tanıyor yani muhtemelen daha önce birbirlerini gördüklerinde Oven'in meyvesi yoktu veya kullandığını görmedi. Her neyse demek istediğim. Pedro'ya üstünlük kurmak gibi bir durum olmadığı kesin. Sadece gücünü bilmediği için eli yanıp kılıcı bırakıyor ki bir sonraki karede de Katakuri'ya saldırmaya çalışıyor Pedro.

Bu da sözde armut gibi kavrulmuş Pedro : ))

Yani öyle net bir şekilde Oven > Pedro veya Oven > Pekoms demek için bir veri yok elimizde.
Dediğim gibi daha güçlü olabilir veya Oven'in farklı bir durumda ödülü daha fazla olabilir ona itirazım yok.

Gereksiz detayları boş verip neticeye gelelim : ))

Bana Kata Queen'in yerinde olsa ödülü 1. 350 olurdu de. Olabilir, ihtimal dahilinde derim. Ama bana dersen ki Kata Kaido'nun tayfasında olsa ödülü 1.7-2 milyar civarı olurdu. Olmazdı derim. O kadar büyük bir farkı hiç bir denklem hiç bir örnek kurtarmıyor.
Pekoms dönüşüp silah çekmeyi biliyor öyle bir anlatıyorsun ki sanki Kata'nın g4'ü açtırmadan teklemesi gibi olmadı, adam dönüştü silahıda çekti.Oven silahı yaktı ve tekledi Pedro madem adamın gücünü bilmiyor silahlanma basmaması kendi seçimi.Jinbei uyarıyor demek ki silahlanma bassa da bişey yapamayacağını biliyor olabilir.Gayet güzel veriler var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oven ve Daifuku'nun abartıldığını düşünüyorum. Anlık tepkiler dışında bir cacıklarını görmedik. Bana göre Sanji ikisini de orta zorlukta alırdı. Bu konuyu tartışmamıza gerek olmadığını düşünüyorum çünkü fikirlerimiz o kadar da uzak değil. Ancak Oven'ın Pekoms veya Pedro'ya baskın gibi bir durumu yok bunu da söyleyeyim.

1. Pekoms dönüşüm geçirme esnasında silah ısındığı için eli yanıyor ve tam o anda yumruk yiyor. Üstelik tüm bunlar olurken Pekoms dönüşüm geçirme evresinde yani henüz tam olarak dönüşmüş değil. Anime de de bu şekilde gösterilmiş. Ama tam olarak dönüşmüş olsa bile dediğim gibi tam o esnada,anlık olarak gerçekleşen bir kare. Ve tam da o esnada tüm adamlar üstüne çullanıp gözünü kapatıyorlar. Yani herhangi biri böyle bir duruma çok kolay düşebilirdi. İyi bir gözlem hakisi olan Sanji hatta Luffy'de kolaylıkla düşebilirdi. Pekoms'un Oven'in gücünü bilmiyor olma ihtimali de var az olsa. Çünkü bilmiyor gibi silahı ısıtacağını düşünmemiş. Tabii tam o anda dönüştüğü için de olabilir. Zaten dönüşünce kontrolsüz bir canavar olacağını söylemişti. Yani şuuru neredeyse gidik. Pekoms'un ölümden yeni döndüğünü söylemeye gerek bile duymuyorum. Kaldı ki ödülü 330 m. Öyle ciddi bir fark yok. Yani Oven > Pekoms için somut bir veri görmesem de itirazım yok.

2. Pedro ise Oven'in gücünü bilmiyor bu kesin. Hatta Jinbei bildiği için Pedro'yu uyarmaya çalışıyor ama geç kalıyor. Ancak Oven ise Pedro'yu tanıyor yani muhtemelen daha önce birbirlerini gördüklerinde Oven'in meyvesi yoktu veya kullandığını görmedi. Her neyse demek istediğim. Pedro'ya üstünlük kurmak gibi bir durum olmadığı kesin. Sadece gücünü bilmediği için eli yanıp kılıcı bırakıyor ki bir sonraki karede de Katakuri'ya saldırmaya çalışıyor Pedro.

Bu da sözde armut gibi kavrulmuş Pedro : ))

Yani öyle net bir şekilde Oven > Pedro veya Oven > Pekoms demek için bir veri yok elimizde.
Dediğim gibi daha güçlü olabilir veya Oven'in farklı bir durumda ödülü daha fazla olabilir ona itirazım yok.

Gereksiz detayları boş verip neticeye gelelim : ))

Bana Kata Queen'in yerinde olsa ödülü 1. 350 olurdu de. Olabilir, ihtimal dahilinde derim. Ama bana dersen ki Kata Kaido'nun tayfasında olsa ödülü 1.7-2 milyar civarı olurdu. Olmazdı derim. O kadar büyük bir farkı hiç bir denklem hiç bir örnek kurtarmıyor.
Oven abartılmayı hak eden birisi zaten.
-Aynı arc içerisinde sırasıyla Sanji,Bege,İchiji gibi güçlü adamlardan darbeler alıp bir şey yokmuş gibi dövüşe devam edebildi.Ki İchiji adamın göğüsünü deliyordu.Kaido'nun veteranlardan olan Page One denilen adam tek g3 e çeneyi vereceğini zaten kendisi söyleyen birisi.
-Koskocaman denizi ısıtabilecek kadar gücü var.
-Charlotte ailesinin en sert vücuda sahip üyesi Linlin haricinde.
-Tamago'yu dövebilen Pedro'nun karşısında bile şansı olmadığı birisi.
-Sulong Pekoms'a yaptığı hareket var.
-Partideki Bege'nin adamı olan Vito'nun canavar olarak adlandırdığı sayılı kişilerden birisi aynı zamanda.Ki bu isimler arasında ne Pekoms ne de Tamago var.
Oven>Tamago ve Pekoms demek için fazlasıyla panel mevcut zaten.Mangakanın 1v1 attırmasına gerek yok yani.
Geriye kalan kısıma da katılmıyorum ama uzatmayacağım.Queen'in 1.320 milyon ödüle sahip olduğu yerde Kata'nın 1.5dan az ödüle sahip olması düşünülemez bile.

Ben anlatamıyorum yahu galiba.King'in kaptan etkisinden dolayı ekstradan ödül alması sadece bir faktör.Adamın aktifliği ve ırkı sebebiyle zaten yine daha fazla ödüle sahip olması gerekiyor.tek kaptan etkisi varmış gibi niye konuşuyorsun ki ? WB konusunda ise denizcilere karşı aktif olmasına gerek yok ki.Tamago ile Pekoms denizcilere karşı mı aktif sanki.Ada basmaları,katliam yapmaları yetmiyor mu ? Bir yonko tayfası diğer yonko tayfasıyla dövüşüyorsa zaten bu aktiflik örneğidir.WB örneğinde çok yanlı düşünüyorsun haberin olsun.Hiçbir farkı olmayan bir durum şahsen bunlardan.

Kid dediğin adam kıytırık 300 milyonlarda 15 milyon fark atmış.2 yıl sonra ödül dengesi zaten değişmiş ve ödüller uçmuş iken ada basan,katiam yapan adamların ödülleri sadece 15 milyon mu artacak.Yahu Oven-Tamago örneği zaten bunun en büyük örneklerinden.Adamın ödülü 129 milyon daha fazla sırf icraat ve katliamdan dolayı.Oven gelmişini sevecek bir adam oysa.Kaido'nun Linlin'den manyaklık psikoluk olarak bir farkını görmedik.Kaido Linlin'den güçlü değil aynı zamanda ama daha fazla belaya bulaşmış bu kesin.Bir karakter diğerinden daha psiko olacak katliamlara bulaşacak,hem ırkından ekstra ödül alacak,hem de kaptanından alacak ama 300 küsür ödüllerde bile 130 milyon fark açıldığı halde 300,400 önde olmayacak ha ? Bunu aklın alıyor mu gerçekten ya.İzo'ya tepki veremeyecek,suite zarar veremeyecek,Kawamatsu tarafından durdurulacak ama sırf ödülden dolayı üstün olacak xd.Ödülle olsa Dragon evrene hükmetmeli anlamadım ki.
Abicim ne dersen de senin dediğin faktörlerin total etkisi 200 olur, duruma göre 300 olur. Sallıyorum adamın ödülü zaten 1.5 milyar. Sen bu 1.5 milyarın 500-600'ünü alıp ırk, aktiflik, kaptan etkisi diye harcayamazsın. Ödül %80 güçtür. Sana göre %50 güç, %50 dış faktör.
Sen kaptanlar arasında olmayan farkı komutanlar arasına koyuyorsun. Böyle bir matematik yok.

Ek olarak King'in diyar diyar uçup haraç kestiğini mi biliyoruz ? Denizci karargahı bastığını mı biliyoruz ? Adasından sık sık çıktığını mı biliyoruz ? Katakuri ile King'i ayıran o "aktiflik" olayı tam olarak ne ? Ayak işlerine Jack'in gittiğini bilmesem King gidiyor demek ki diyecem. Bir şey mi kaçırdım ben bu konuda anlamadım ?

King'e şiddet yanlısı deniliyor. Belki bunun sebebi mahkumlara, Wano'lulara zulmetmesi ? Wano'da olan Wano'da kalır anlayışıyla ödülüne yansımamış şeyler ? Zaten dışarı çıkan biri değilse bunun başka bir alternatifi yok. Bm tayfasıyla dövüşlerini ortaya atma lütfen. Bu adamların hepsi için bölgeleri uğruna dövüşüyorlar deniyor ama zannedilmesin ki ayda bir buluşup birbirlerine giriyorlar. 10 yılda toplasan 3 kere karşılaşmışlardır o. Zaten herkesin kurulu düzeni var kim kime ne yapsın ? Seri içinde 3 yıl geçti kimin kime saldırdığını duyduk gördük? Bir Kaido manyağı Mf'ye geliyordu onun da neden geldiği belli değil hala.

Kid kıytırık 300m 15m fark atmış diyorsun. Sanki 300m'de 50m fark atmış. Yav 300'de 15, %5'e tekabül ediyor diyorum. Ödülde ki etkisi bu. Ödül artınca bu oran %20'ye çıkmayacak yani. Olsun %10 en fazla. Öteki türlü senin hesabınla ödülün içi bomboş bir hal alıyor dostum. Ona %15, buna %10... Ee gitti ödülün %50'si. Böyle bir şey yok.

Kaido niye Bm'den daha güçlü değil anlamadım ? Bu adamın normal şartlarda Bm'ye en az 500-600m fark atması lazım. Herif kaç kez karargah basmış kaç gemi batırmış. Hükümete denizcilere tehdit tehlikeyse al sana dik alası Kaido. Ama aralarındaki ödül farkı 223. Hee King'e değişik bir ırk diyorsun ya. Kaido da değişik bir ırk abi. Hükumet nezdinde bunun önemi varsa bir tek King'e mi işliyor bu prosedür ? Kaido kel mi ? Hee yok Kaido'ya ırkı için de ödül vermişlerdir diyorsan hem hükumete bela hem de ırk farkı olan Kaido ve Bm arasındaki fark nasıl 223 oluyor ve sen nasıl bu iki kaptan arasındaki ödül farkından daha fazlasını komutanlar için mantıklı bulabiliyorsun ?

Roger'ın gittiği yerden balıklar kaçıyor anasını satayım. Wb bilakis denizlerde düzeni sağlayan adamdı. Kaos yerine huzur getiriyordu adam. Bu adamın halka zulmedip haraç kestiğine inanmıyorum ben ki öyle bir hadise de görmedik zaten. Sonuç olarak Wb ve Roger iki kutuplu birer uçtu. Birbirlerine tamamen zıtlardı. Roger siyah, Wb beyazdı. Bu görüntülerinden tut auralarına ve davranışlarına kadar böyleydi. Haliyle hükumetin iki karaktere aynı kafayla yaklaşması mümkün olmadığı için ödül konusunda farklılıkları olması da çooooook normaldi. Yine diyorum. Wb, Roger kafasında biri olsa ödülü Roger'ı çoktan geçmişti. Bu iki ismi denk çizen mangaka Roger'ın ölümüyle Wb'nin ölümü arasındaki zaman farkını hesap ettiği ve Wb'nin bu ödül farkını çok rahat kapatacağını bildiği için adamı taaaa gençlik zamanlarından itibaren Roger'ın tam tersi, etliye sütlüye karışmayan, huzur ve sessizlik isteyen bir tip olarak tasarladı ki Roger'ı katlamasın, Roger en azından ödül olarak özel ve zirvede kalsın. Oda reyisi sadece Mf'de değil 40 yıldır kısıtlamış da haberimiz yokmuş. Hey gidi bea :respect::alkis:

Abicim ne dersen de senin dediğin faktörlerin total etkisi 200 olur, duruma göre 300 olur. Sallıyorum adamın ödülü zaten 1.5 milyar. Sen bu 1.5 milyarın 500-600'ünü alıp ırk, aktiflik, kaptan etkisi diye harcayamazsın. Ödül %80 güçtür. Sana göre %50 güç, %50 dış faktör.
Sen kaptanlar arasında olmayan farkı komutanlar arasına koyuyorsun. Böyle bir matematik yok.

Ek olarak King'in diyar diyar uçup haraç kestiğini mi biliyoruz ? Denizci karargahı bastığını mı biliyoruz ? Adasından sık sık çıktığını mı biliyoruz ? Katakuri ile King'i ayıran o "aktiflik" olayı tam olarak ne ? Ayak işlerine Jack'in gittiğini bilmesem King gidiyor demek ki diyecem. Bir şey mi kaçırdım ben bu konuda anlamadım ?

King'e şiddet yanlısı deniliyor. Belki bunun sebebi mahkumlara, Wano'lulara zulmetmesi ? Wano'da olan Wano'da kalır anlayışıyla ödülüne yansımamış şeyler ? Zaten dışarı çıkan biri değilse bunun başka bir alternatifi yok. Bm tayfasıyla dövüşlerini ortaya atma lütfen. Bu adamların hepsi için bölgeleri uğruna dövüşüyorlar deniyor ama zannedilmesin ki ayda bir buluşup birbirlerine giriyorlar. 10 yılda toplasan 3 kere karşılaşmışlardır o. Zaten herkesin kurulu düzeni var kim kime ne yapsın ? Seri içinde 3 yıl geçti kimin kime saldırdığını duyduk gördük? Bir Kaido manyağı Mf'ye geliyordu onun da neden geldiği belli değil hala.

Kid kıytırık 300m 15m fark atmış diyorsun. Sanki 300m'de 50m fark atmış. Yav 300'de 15, %5'e tekabül ediyor diyorum. Ödülde ki etkisi bu. Ödül artınca bu oran %20'ye çıkmayacak yani. Olsun %10 en fazla. Öteki türlü senin hesabınla ödülün içi bomboş bir hal alıyor dostum. Ona %15, buna %10... Ee gitti ödülün %50'si. Böyle bir şey yok.

Kaido niye Bm'den daha güçlü değil anlamadım ? Bu adamın normal şartlarda Bm'ye en az 500-600m fark atması lazım. Herif kaç kez karargah basmış kaç gemi batırmış. Hükümete denizcilere tehdit tehlikeyse al sana dik alası Kaido. Ama aralarındaki ödül farkı 223. Hee King'e değişik bir ırk diyorsun ya. Kaido da değişik bir ırk abi. Hükumet nezdinde bunun önemi varsa bir tek King'e mi işliyor bu prosedür ? Kaido kel mi ? Hee yok Kaido'ya ırkı için de ödül vermişlerdir diyorsan hem hükumete bela hem de ırk farkı olan Kaido ve Bm arasındaki fark nasıl 223 oluyor ve sen nasıl bu iki kaptan arasındaki ödül farkından daha fazlasını komutanlar için mantıklı bulabiliyorsun ?

Roger'ın gittiği yerden balıklar kaçıyor anasını satayım. Wb bilakis denizlerde düzeni sağlayan adamdı. Kaos yerine huzur getiriyordu adam. Bu adamın halka zulmedip haraç kestiğine inanmıyorum ben ki öyle bir hadise de görmedik zaten. Sonuç olarak Wb ve Roger iki kutuplu birer uçtu. Birbirlerine tamamen zıtlardı. Roger siyah, Wb beyazdı. Bu görüntülerinden tut auralarına ve davranışlarına kadar böyleydi. Haliyle hükumetin iki karaktere aynı kafayla yaklaşması mümkün olmadığı için ödül konusunda farklılıkları olması da çooooook normaldi. Yine diyorum. Wb, Roger kafasında biri olsa ödülü Roger'ı çoktan geçmişti. Bu iki ismi denk çizen mangaka Roger'ın ölümüyle Wb'nin ölümü arasındaki zaman farkını hesap ettiği ve Wb'nin bu ödül farkını çok rahat kapatacağını bildiği için adamı taaaa gençlik zamanlarından itibaren Roger'ın tam tersi, etliye sütlüye karışmayan, huzur ve sessizlik isteyen bir tip olarak tasarladı ki Roger'ı katlamasın, Roger en azından ödül olarak özel ve zirvede kalsın. Oda reyisi sadece Mf'de değil 40 yıldır kısıtlamış da haberimiz yokmuş. Hey gidi bea :respect::alkis:
Ya reis arc sonu göreceğiz zaten kim haklı çok yazmaya gerek yok.Tek sana yazmadığım için fazlasıyla yoruldum zaten.Arc içerisindeki durumlar zaten gösterecek.Senin adamını ödül de kurtarmaz ama gözüken mangada.Üstelemiyorum.Roger'ın 1 milyardan fazla fark attığı ve WB'nin bu adama denk olduğu gibi bir örnek var zaten.Hadi senin için 400 milyon fazlası çıksın bu icraatlerle bir anlamı yok.Kaido niye Linlin'den daha mı güçlü değil.Kaido çünkü yazarın çizdiği bölümde Linlin'e üstün falan gelmedi.İki tarafında sakladığı kozlar var.Bundan ziyade.

Kata'yla King'i ayıran aktiflikteki nokta da şu.Kata yıllardır darbe bile almadığından bahsediyor.Cracker da askerinin suratıyla tanınıyor.Gerçek hali bile bilinmiyor.Oda üstüne basa basa gösteriyor işte.Bm tayfası pek kendi adalarından çıkan tipler değil.Özellikle de Kaido tarafı kadar değil.Bir tarafın 3.komutanı ada basıyorsa diğer tarafın 3.komutanının gerçek suratı bile bilinmiyorsa bu tayfalar aktiflikte aynı denilemez zaten.Atlıyorsun böyle kısımları.Ödül dediğin şey de zaten direk net bir şekilde dengeleri anlatabilen bir sistem değil.Çok içinin dolu olduğu söylenemez.Sabo gibi adamın da 600 milyon ödülü var Queen'i lime lime der ama.

Son düzenleme:
Şöyle ki, Jinbe donuk halinin 1,75 katına çıktı. 250 milyondan 438 milyona.
Şimdi bu artıştaki etkenler: Jinbe'nin ID'dan kaçışı, MF savaşı, Hasır Şapkalar'a katılışı ve WCI'dan çıkışı.
4 eylemle ödülü 1.75 kata çıktı yani Jinbe'nin, ki MF savaşında Akainu'nun lavını avuçlamış adam bu yani.
Fisher Tiger'ın, ki kendisi Mariejois'e dalmış bir babayiğit, sağ kolluğu var Jinbe'de.
Zamanında Jinbe Sun Korsanları'nın kaptanlığını yapmış, hazır tayfaya sahip ki bu tayfanın eylemleri dünya çapında bilinen eylemlerdi.

Şimdi Mihawk'a bakıyoruz. Luffy'e saldırmadan önce "kusura bakma Shanks, senin çocuğa acımıcam" dedi ve Luffy'e çizik atamadı.
Jinbe'nin MF'da yaptığı işin 10'da 1'ini yapmadı desek yeridir.
E Yeni Dünya'da herhangi bir yonkoya kafa atmışlığı da yok. Jinbe'nin var mesela.
E Mihawk'ın tayfası falan da yok. Ne sağ kolluk yapmış, ne de kaptanlık bilindiği kadarıyla.
Dünya çapında bilinen, Dünya Hükümeti'ne karşı gerçekleştirmiş olduğu bir eylem de yok bilindiği kadarıyla.

Şimdi eldeki bu veriler ışığında Mihawk'ın donmamış yeni ödülünün, donuk eski ödülünden ne kadar daha yüksek olması bekleniyor ? Bi fark olmaması lazım donmamış yeni ödülü ile donuk eski ödülü arasında.
1.480.000.000 :beli: = donmamış yeni ödülü = donuk eski ödülü diyorum ben.
Jimbe yonkouya kafa atmışsa Mihawk neler yapmaz diye düşündüm de bir an... Neyse Oda bizim yarımız kadar kılıç koklamışsa o ödül 2.248'den aşağı çıkmaz.

Oven abartılmayı hak eden birisi zaten.
-Aynı arc içerisinde sırasıyla Sanji,Bege,İchiji gibi güçlü adamlardan darbeler alıp bir şey yokmuş gibi dövüşe devam edebildi.Ki İchiji adamın göğüsünü deliyordu.Kaido'nun veteranlardan olan Page One denilen adam tek g3 e çeneyi vereceğini zaten kendisi söyleyen birisi.
-Koskocaman denizi ısıtabilecek kadar gücü var.
-Charlotte ailesinin en sert vücuda sahip üyesi Linlin haricinde.
-Tamago'yu dövebilen Pedro'nun karşısında bile şansı olmadığı birisi.
-Sulong Pekoms'a yaptığı hareket var.
-Partideki Bege'nin adamı olan Vito'nun canavar olarak adlandırdığı sayılı kişilerden birisi aynı zamanda.Ki bu isimler arasında ne Pekoms ne de Tamago var.
Oven>Tamago ve Pekoms demek için fazlasıyla panel mevcut zaten.Mangakanın 1v1 attırmasına gerek yok yani.
Geriye kalan kısıma da katılmıyorum ama uzatmayacağım.Queen'in 1.320 milyon ödüle sahip olduğu yerde Kata'nın 1.5dan az ödüle sahip olması düşünülemez bile.
Bu saydıklarının hiçbirinin doğrudan Pekoms veya Pedro'nun Oven ile aralarındaki seviyeyi yansıtacağını düşünmüyorum ama böyle gereksiz detaylara takılmayı sevmiyorum. Oven daha güçlü olsun ödülü 450 olması gereksin önemli değil.

Bence sen King'in ödülünü çok yüksek beklediğin için çok büyük farkların kapısını aralıyorsun. Yanılıyorsam kusuruma bakma. Yani King'in gücünü görmememize rağmen beklentiye göre şimdiden Kata için olası ödülünü belirliyorsun. King vs Marco olsa ikisi de 2.5 bandında olsa. Direk Kata'nın da o civarda olacağını savunacaksın sanırım. Ancak koskoca seride bu oranda bir ödül farkının tek bir örneği bile yok. Bi tarafta 2 diğer tarafta 1 milyar varsa. İşin içinde hile hurda yoksa 1 milyar ödülü olanın daha güçlü olmasına imkan yok. Bence tabii.

Pekoms dönüşüp silah çekmeyi biliyor öyle bir anlatıyorsun ki sanki Kata'nın g4'ü açtırmadan teklemesi gibi olmadı, adam dönüştü silahıda çekti.Oven silahı yaktı ve tekledi Pedro madem adamın gücünü bilmiyor silahlanma basmaması kendi seçimi.Jinbei uyarıyor demek ki silahlanma bassada bişey yapamayacağını biliyor olabilir.Gayet güzel veriler var.
Pekoms dönüşmeden önce silah elinde. Sonra dönüşmeye başlıyor.. Etrafındakiler o gördüğümüz kadar olan dönüşmüş halinde dur yapma etme dönüşürsen AKILSIZ BİR CANAVAR olursun diyorlar.
Hala dönüşme aşamasında olduğu için artık çok geç deyip kükremeye başlıyor.. Hala kısmen aklı başında olduğundan tam olarak dönüşmediğini anlıyoruz. Animeye güven olmaz ancak anime bu olayı güzel yansıtmış. Bu olaylardan sonra Pekoms iyice kendinden geçip iyice büyüyor ve sonra herkes üstüne atlıyor. Mangada sonraki dönüşme aşaması gösterilmese de hem Pekoms'un hem de çevresinde onu tanıyanların sözlerinden Pekoms'un dönüştüğünde sadece sağa sola saldıran akılsız bir canavar olduğunu biliyoruz. Ve manga karelerinden tam olarak aklının gitmediğini etrafındakilere cevap verdiğini görüyoruz.

İşte tam o esnada elinde tuttuğu silah yanıyor. Canı acıyor ve silahı düşürüyor ve yumruk yiyor. Sonra orada bulunan tonla adamın bir kısmı Luffy'i kovalarken diğer kısmı Pekoms'un üstüne çullanıp gözünü kapatıyor olay bu. Etrafındakilerin ve Pekoms'un deyimiyle dönüşünce akılsız bir canavar olduğu net zaten. Ve dediğim gibi Oven ile aralarında pek bir ödül farkı da yok . Varsın Oven>Pekoms olsun bu önemli değil. Bir dövüş esnasında bir çok karakter bu pozisyona düşebilirdi. Bu manga sayfası Oven>Pekoms için veri değil o kadar. Ki öyle olsa bile 30 milyon ödül farkı önemli bir fark değil. Benim iddia ettiğim şey diğer etmenlerin Oven'in ödülünü 600-700 milyon yapamayacağı.

Gel gelelim Pedro'ya.. Pedro'nun saldırısı, Jinbei'nin uyarısı ve Pedro'nun elinin yanması bunların neredeyse aynı anda olduğunu Mangaka daha nasıl anlatabilir bilemiyorum.
Jinbei'nin uyarısından Pedro'nun Oven'in gücünü bilmediğini, eli yandıktan sonra bile "birden kılıcım ısındı" diyerek hala ne olduğuna anlam veremediğini Mangaka daha nasıl yansıtırdı bilemiyorum. Sonrasında ise Pedro Kata'ya saldırıyor zaten aynı mekanda.

Neyse bölümler orada duruyor zaten bence karakterler arasında bu tarz karelerle güç seviyesi belirlemek oldukça yanlış ama sizi mi kıracağım. Oven > Pekoms ve Pedro olsun nedir yani : ))

Son düzenleme:
Bu saydıklarının hiçbirinin doğrudan Pekoms veya Pedro'nun Oven ile aralarındaki seviyeyi yansıtacağını düşünmüyorum ama böyle gereksiz detaylara takılmayı sevmiyorum. Oven daha güçlü olsun ödülü 450 olması gereksin önemli değil.

Bence sen King'in ödülünü çok yüksek beklediğin için çok büyük farkların kapısını aralıyorsun. Yanılıyorsam kusuruma bakma. Yani King'in gücünü görmemize rağmen ona göre Kata'nın olası ödülünü belirliyorsun. King vs Marco olsa ikisi de 2.5 bandında olsa. Direk Kata'nın da o civarda olacağını savunacaksın sanırım. Ancak koskoca seride bu oranda bir ödül farkının tek bir örneği bile yok. Bi tarafta 2 diğer tarafta 1 milyar varsa. İşin içinde hile hurda yoksa 1 milyar ödülü olanın daha güçlü olmasına imkan yok. Bence tabii.

Pekoms dönüşmeden önce silah elinde. Sonra dönüşmeye başlıyor.. Etrafındakiler o gördüğümüz kadar olan dönüşmüş halinde dur yapma etme dönüşürsen AKILSIZ BİR CANAVAR olursun diyorlar.
Hala dönüşme aşamasında olduğu için artık çok geç deyip kükremeye başlıyor.. Hala kısmen aklı başında olduğundan tam olarak dönüşmediğini anlıyoruz. Animeye güven olmaz ancak anime bu olayı güzel yansıtmış. Bu olaylardan sonra Pekoms iyice kendinden geçip iyice büyüyor ve sonra herkes üstüne atlıyor. Mangada sonraki dönüşme aşaması gösterilmese de hem Pekoms'un hem de çevresinde onu tanıyanların sözlerinden Pekoms'un dönüştüğünde sadece sağa sola saldıran akılsız bir canavar olduğunu biliyoruz. Ve manga karelerinden tam olarak aklının gitmediğini etrafındakilere cevap verdiğini görüyoruz.

İşte tam o esnada elinde tuttuğu silah yanıyor. Canı acıyor ve silahı düşürüyor ve yumruk yiyor. Sonra orada bulunan tonla adamın bir kısmı Luffy'i kovalarken diğer kısmı Pekoms'un üstüne çullanıp gözünü kapatıyor olay bu. Etrafındakilerin ve Pekoms'un deyimiyle dönüşünce akılsız bir canavar olduğu net zaten. Ve dediğim gibi Oven ile aralarında pek bir ödül farkı da yok . Varsın Oven>Pekoms olsun bu önemli değil. Bir dövüş esnasında bir çok karakter bu pozisyona düşebilirdi. Bu manga sayfası Oven>Pekoms için veri değil o kadar. Ki öyle olsa bile 30 milyon ödül farkı önemli bir fark değil. Benim iddia ettiğim şey diğer etmenlerin Oven'in ödülünü 600-700 milyon yapamayacağı.

Gel gelelim Pedro'ya.. Pedro'nun saldırısı, Jinbei'nin uyarısı ve Pedro'nun elinin yanması bunların neredeyse aynı anda olduğunu Mangaka daha nasıl anlatabilir bilemiyorum.
Jinbei'nin uyarısından Pedro'nun Oven'in gücünü bilmediğini, eli yandıktan sonra bile "birden kılıcım ısındı" diyerek hala ne olduğuna anlam veremediğini Mangaka daha nasıl yansıtırdı bilemiyorum. Sonrasında ise Pedro Kata'ya saldırıyor zaten aynı mekanda.

Neyse bölümler orada duruyor zaten bence karakterler arasında bu tarz karelerle güç seviyesi belirlemek oldukça yanlış ama sizi mi kıracağım. Oven > Pekoms ve Pedro olsun nedir yani : ))
Sana zaten Oven-Pekoms,Tamago arasındaki denklemi 6 maddeyle sıraladım.Karakterlerin icraatleri değerlendirilirken birininkiler diğerlerine göre çok ağır basıyorsa o adamın daha güçlü olduğu rahatlıkla söylenilebilir zaten.King'in ödülü maks 1.5 çıkacak diye bekliyorum ben öyle bir durum yok yani.Durumu kotarma çabam yok.Ben ödül%100 güç kesinlikle değildir diyorum sadece.Ki zaten öyle mangada.

Silinmiş Üye

Bence sen King'in ödülünü çok yüksek beklediğin için çok büyük farkların kapısını aralıyorsun. Yanılıyorsam kusuruma bakma. Yani King'in gücünü görmemize rağmen ona göre Kata'nın olası ödülünü belirliyorsun. King vs Marco olsa ikisi de 2.5 bandında olsa. Direk Kata'nın da o civarda olacağını savunacaksın sanırım. Ancak koskoca seride bu oranda bir ödül farkının tek bir örneği bile yok. Bi tarafta 2 diğer tarafta 1 milyar varsa. İşin içinde hile hurda yoksa 1 milyar ödülü olanın daha güçlü olmasına imkan yok. Bence tabii.

Ödül farkına niye bu kadar taktın ödülden güç belirlenmez bu seride.Pekoms ve Tamago dışarı gidip Mom işlerini gören kişiler balık adam adasına gidiyorlar.Bunların ödülünün Oven'dan fazla olması normal.Oven'ın gücü sadece milletin elini yakmasımı her elini yaktığı gücünü bilmediği için mi? Pekoms aynı tayfada oda mı bilmiyor?Ayrıca Pekoms 'un kendisi artık çok geç diyor.Akıllı halindeydi madem niye yedi bu kadar kolayca darbeyi.Pedro Kataya dalsın hemen sonra güç belirtmez.Bu seride kimler kimlere daldı.Croco WB'ye girdi.Luffy kendisinden güçlü onlarca adama girdi.Manga ödülün güç olmadığını. Robine verilen ödülden daha nasıl yansıtırdı bilemiyorum.

Yapmıyo işte baba, yapamaz demiyoruz bak olayı çok ayrı biyere çekiyosun sen de @Millennium Wizard da.

Yapamaması ayrı bi olay, yapmaması ayrı bi olay. Forum popülasyonunun huyu bu, elmayla armut hep karışıyo :D
Ben bir yere çekmiyorum. Herkes zamanı gelince yapıyor çünkü yapacağını. Bunu biliyorum. Mingo'nun zamanı gelmeden millet haki yok bu adamda diyordu herifte 3 tip çıktı. Mihawk da aynı mesele. Benim kafa rahat yani. Zamanı gelmeden karakter uçsun kaçsın diye bekleyenler düşünsün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık