Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'ın Ödülü (Tahmin)

Mihawk'ın ödülü sizce hangi değerde olur ?

• Kullanılan toplam oy
    90
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kendi tarzınla uzun uzun yazdığım şeyi gayet iyi özetlemişsin. Belki ben bu etkinin bir tak daha fazla hissedilebileceğini düşünüyorum ama o kadar fazlası değil.
Yonkoulardaki fark en fazla 500-600 milyon iken alt seviyelerde fark bu kadar büyük olmaz. Alt seviyelerde de çok güzel bir örnek var. Pedro ve Tamago.

Pedro vs Tamago oldukça denk bir dövüştü. Ki zamanında dövüşmüşler. Elbette Pedro daha baskın ancak yenebileceği en güçlü adamdı Tamago. Yani bir nevi Pedro'nun sınırıydı. Tamago'nun sonsuz döngüsünü yenebilmek için kendini patlatacaktı diye hatırlıyorum. Nitetikim Perospero'nun çok uzağında olduğu için kendini patlattı adam. Peki bu iki kişinin ödülleri arasındaki fark ne kadar? Tamago koskoca Yonkou tayfasında olmasına ve haraççının, pisliğin teki olmasına rağmen fark sadece 47 milyon..

Diğer etkenler ödülde çok ama çok önemli. Ancak seviye-klasman değiştirecek kadar değil.
Güzel tespit.Kaptan etkisinden ötürü 47 milyon fazlası vardı işte Tamago'nun.Denk adamlardı bunlar.Aslında bu orantıyla Katakuri bile kaptanı sayesinde 1 milyar barajını geçebilmiş olabilir.150 milyon falan fazladan aldıysa yani.

Aynı tayfada olmalarına rağmen Tamago ile Oven arasında 135 milyon ödül farkı var.Neden peki çünkü birisi adada takılırken diğeri adalardan şeker toplamak için sivil katliam bile yapabiliyordu.Yani aktiflik çok önemli bu tarz konularda.Kaptan etkisi denilen olay da var zaten.Aktiflik aynı zamanda tehditi de doğru orantıda etkileyen bir şey zaten.Alt seviyelerde bile çok ciddi bir şekilde etkilediğinin zaten birden fazla kanıtı var.
O seviyedeki kişiler için 135 milyon az bir fark değil de. Ben hiç bir zaman aktifliğin, zalimliğin, konumun vb. şeylerin ödüle etki etmediğini söylemedim ki. Israrla söylediğim şey kesinlikle etki ediyor ama farklı bir seviyeye koymaz.

Yani oven istediği kadar aktif olsun milyonu bulamaz. Belki Peors'a yaklaşır o kadar. Ha bu aktiflikte giderek güçlenir milyonluk veya buna yakın adamı yener o zaman olur. Ama onun dışında güç olarak seviyesi buysa anasını babasını kesse Im'e küfürlü rap yazsa anca ederi 650-700 olur. Benim söylediğim şey bu. Ya da aynı örnekten gitmek gerekirse Tomago o kadar aktif olmasaydı da ödülü en az 300 bandında olurdu.

O seviyedeki kişiler için 135 milyon az bir fark değil de. Ben hiç bir zaman aktifliğin, zalimliğin, konumun vb. şeylerin ödüle etki etmediğini söylemedim ki. Israrla söylediğim şey kesinlikle etki ediyor ama farklı bir seviyeye koymaz.

Yani oven istediği kadar aktif olsun milyonu bulamaz. Belki Peors'a yaklaşır o kadar. Ha bu aktiflikte giderek güçlenir milyonluk veya buna yakın adamı yener o zaman olur. Ama onun dışında güç olarak seviyesi buysa anasını babasını kesse Im'e küfürlü rap yazsa anca ederi 650-700 olur. Benim söylediğim şey bu. Ya da aynı örnekten gitmek gerekirse Tomago o kadar aktif olmasaydı da ödülü en az 300 bandında olurdu.
Bu konuda katılıyorum da ana düşünce bu değil yazdıklarımda.Bu kadar düşük seviyedeki ödüllere sahip karakterler arasında bile böyle farklar olabiliyor ise yüksek seviye karakterler arasında da olur zaten.Oven ile Tamago'nun,Pekoms'un birbirine yakın oldukları bile yok hele.Tamago'yla rahat dövüşen Pedro saniyesinde ayarı yiyebildi mesela Oven'dan.Aynı Oven yine kendisinden fazla ödüle sahip Pekoms'un sulong haline de ayarı veriyordu.Aynı seviyede olmayan karakterler bunlar.Oven bunlara yakın değil yani.Oven aynı şekil Tamago ya da Pekoms gibi ada dışına çıkıp icraat yapan bir tip olsaydı ödülü en az 500 milyon olurdu zaten.

Bu konuda katılıyorum da ana düşünce bu değil yazdıklarımda.Bu kadar düşük seviyedeki ödüllere sahip karakterler arasında bile böyle farklar olabiliyor ise yüksek seviye karakterler arasında da olur zaten.Oven ile Tamago'nun,Pekoms'un birbirine yakın oldukları bile yok hele.Tamago'yla rahat dövüşen Pedro saniyesinde ayarı yiyebildi mesela Oven'dan.Aynı Oven yine kendisinden fazla ödüle sahip Pekoms'un sulong haline de ayarı veriyordu.Aynı seviyede olmayan karakterler bunlar.Oven bunlara yakın değil yani.Oven aynı şekil Tamago ya da Pekoms gibi ada dışına çıkıp icraat yapan bir tip olsaydı ödülü en az 500 milyon olurdu zaten.
Pekoms'u bu denkleme katamıyorum. Çünkü hiç adam akıllı dövüşmesine izin verilmedi. Sulong formuna da dönüştürmediler zaten. Ama önemli değil dediğim gibi ben fark oluşturacağını düşünüyorum zaten. Komutanların arasında daha fazla fark ettirebilir tabi. Yukarı çıktıkça farkın büyüdüğünü de söylemiştim zaten. Ki bana göre Shanks DÜnya Hükümetini direkt hedef alsa veya hedef aldığını fark ettirse ödülü diğerlerinden daha fazla olurdu. Yani benim düşüncem de bu yönde. Sadece Yonkoular da dahil olmak üzere hiç birinde bu etkinin 1 milyar olmayacağını düşünüyorum.

Pekoms'u bu denkleme katamıyorum. Çünkü hiç adam akıllı dövüşmesine izin verilmedi. Sulong formuna da dönüştürmediler zaten. Ama önemli değil dediğim gibi ben fark oluşturacağını düşünüyorum zaten. Komutanların arasında daha fazla fark ettirebilir tabi. Yukarı çıktıkça farkın büyüdüğünü de söylemiştim zaten. Ki bana göre Shanks DÜnya Hükümetini direkt hedef alsa veya hedef aldığını fark ettirse ödülü diğerlerinden daha fazla olurdu. Yani benim düşüncem de bu yönde. Sadece Yonkoular da dahil olmak üzere hiç birinde bu etkinin 1 milyar olmayacağını düşünüyorum.
Pekoms'un Sulong halindeki durumunu gördük değil mi ? Oven adamın silahını yakıp tek vuruşla uçurdu zaten rahatlıkla.Ortada karşılık verememe durumu yok ki.Oven adama fırsat vermedi bariz.Hadi bunu katma Tamago'ya üstünlük kuran Pedro dediğim gibi saniyesinde ayarı yemişti zaten Oven'dan.Tamago'nun ödülü 47 milyon Pedro'dan fazla.Pedro adama üstünlük kuruyor.Tamago'ya üstünlük kurabilen Pedro Oven'a bir şey yapamıyor.Ödülleri en az olan Oven feat bazında en sağlamları yine Oven :D tek bir faktörde zaten 1milyar buldurmaz.Konuşulan adamların en az 2,3 tane faktöre sahip olduğu zaten biliniyor ama.Bu dediğim mevzu yonko komutanlarıyla alakalı bu arada.Oven-Daifuku-Peros gibiler için değil.

Borsalino, Weevil için Beyazsakalın gençliğindeki halini anımsatıyor demişti. Buradan Weevil'ın en kötü, Yonko seviyesine yakın olduğu anlamı çıkıyor. Peki ya bu adama denizciler ne kadar ödül biçiyor? 480 milyon kadar.

Mihawk içinde benzer bir durum olacağını düşünüyorum. O nedenle 500 milyon - 1 milyar arası makul geliyor.

Nasıl yapamazsın yahu.Nerden biliyorsun ki adamın inaktif olduğunu ? Ordan yatıyor o kafadan.WB tayfasıyla Bm tayfası dövüşmüş.Perospero bizzat onaylıyor bu durumu.Kata da Marco'yla dövüşmüş %99 ve yenilgisiz olarak geçiyordu.Yenememiş yani Marco.WB nasıl inaktif oluyor bu durumda.Yonkolar birbirleriyle dövüşüyor ama inaktifler.Robin olayında tehdit yaratan oydu zaten,Linlin'de King'e senin ırkının tarih sahnesinden silinmiş olması gerekiyordu diyor.Bu adama hükümet gözünde + katacağı %100 sorgulamaya bile gerek yok bunu.Ödüle çeken ben değilim konuyu zaten sensin.Ödüle çekeceğin için yazıyorum bunları.King'in kafadan 3 tane artısı var ödül bazında Kata'ya göre.Bunlar aktiflik,Kaido'dan dolayı ekstradan aldığı ödül ve ırk faktörü.Kata yıllardır yumruk bile yemediğini,Cracker da bisküvi askerinin gerçek hali sanıldığını söylüyor.Bu adamların hükümet gözünde aktif olmadığı ve çok bilinmediği bir gerçek yani.Ödülün çok büyük bir önemi yok icraatlere bağlı olarak kesinleşir bu.King'in şu ana kadar gösterdikleri aynı seviyelik bile değil ama bu gerçek.
Hiç icraatı yok demiyorum. Denizcilere karşı inaktif diyorum. Korsanlar arasında tabi ki iyi-kötü aktif olacak. Ama iş denizcilere gelince adam osuruğuna bayılacak tiplerden kaçıyor. Bunu gördük. Ee sen denizci ya da hükumet olarak bütün marine gemilerini batıran sağa sola sataşan adama mı daha çok ödül verirsin yoksa korsanlar arasında rajon kesen adama mı ? Hükumetin ödül olayı zaten kendine yönelik tehlike ve tehdit olması. Korsan korsanı dövmüş hükumete ne ? Bu noktada Roger ve Wb ayrılıyor diyorum. Roger'ın ilk gördüğümüz hovardalığı elinde denizci bana Garp'la Sengoku'yu getirin diyor. Adamın olayı denizcilerle. Nitekim denizcilerin olayı da Roger'la. Wb denizcilerle Roger'ın uğraştığı kadar uğraşsaydı Wb'nin daha çok ödülü vardı şimdiye kadar.

Kanka sana göre kaptanlar arasında ne kadar ödül farkı varsa komutanlar arasındaki fark da o kadar o zaman. Kaptan etkisi falan değil bu direkt kaptanlar arasındaki muhabbeti komutanlar arasına yamamak yani. Neyse dediğin gibi hesap edelim napalım. Kaido-Bm arası 223m fark var. Bunu direkt sağ kollara ekleyelim. King değişik bir ırk. Buna da nerden baksan 200m deriz herhalde. Sivil katliamının ne kadar etkili olduğunu zaten Sabody'de gördük. Kid 15 milyon farkı gömmüştü Luffy'ye. On beş milyon lan on beş! Yazarken parmaklarıma kramp girdi. Siviller de bu seviye için en az 200m vardır. Toplamam yetiyorsa 623m fark var kanka. Yani King'in 1.680m falan çıkması lazım ki denk olsunlar. Demek ki bu kadar fark koymuş Kata reyis King'e. Yalnız şu konuda aklım karıştı. Sağ kollar arasında durum böyleyse milyarları paçavra eden yonkoulardan Bm ve Kaido arasında neden sadece 223m bir fark var ki acaba :hmm:Hani Kaido agresiflik, aktiflik ve ırk olarak Bm'den farklı ya. O konuda şey yaptım biraz. Yani bu faktörleri yonkoulara uyarıladın mı 1 milyarı geçen bir fark etmesi lazım herhalde. Aydınlatırsan sevinirim :/

Hiç icraatı yok demiyorum. Denizcilere karşı inaktif diyorum. Korsanlar arasında tabi ki iyi-kötü aktif olacak. Ama iş denizcilere gelince adam osuruğuna bayılacak tiplerden kaçıyor. Bunu gördük. Ee sen denizci ya da hükumet olarak bütün marine gemilerini batıran sağa sola sataşan adama mı daha çok ödül verirsin yoksa korsanlar arasında rajon kesen adama mı ? Hükumetin ödül olayı zaten kendine yönelik tehlike ve tehdit olması. Korsan korsanı dövmüş hükumete ne ? Bu noktada Roger ve Wb ayrılıyor diyorum. Roger'ın ilk gördüğümüz hovardalığı elinde denizci bana Garp'la Sengoku'yu getirin diyor. Adamın olayı denizcilerle. Nitekim denizcilerin olayı da Roger'la. Wb denizcilerle Roger'ın uğraştığı kadar uğraşsaydı Wb'nin daha çok ödülü vardı şimdiye kadar.

Kanka sana göre kaptanlar arasında ne kadar ödül farkı varsa komutanlar arasındaki fark da o kadar o zaman. Kaptan etkisi falan değil bu direkt kaptanlar arasındaki muhabbeti komutanlar arasına yamamak yani. Neyse dediğin gibi hesap edelim napalım. Kaido-Bm arası 223m fark var. Bunu direkt sağ kollara ekleyelim. King değişik bir ırk. Buna da nerden baksan 200m deriz herhalde. Sivil katliamının ne kadar etkili olduğunu zaten Sabody'de gördük. Kid 15 milyon farkı gömmüştü Luffy'ye. On beş milyon lan on beş! Yazarken parmaklarıma kramp girdi. Siviller de bu seviye için en az 200m vardır. Toplamam yetiyorsa 623m fark var kanka. Yani King'in 1.680m falan çıkması lazım ki denk olsunlar. Demek ki bu kadar fark koymuş Kata reyis King'e. Yalnız şu konuda aklım karıştı. Sağ kollar arasında durum böyleyse milyarları paçavra eden yonkoulardan Bm ve Kaido arasında neden sadece 223m bir fark var ki acaba :hmm:Hani Kaido agresiflik, aktiflik ve ırk olarak Bm'den farklı ya. O konuda şey yaptım biraz. Yani bu faktörleri yonkoulara uyarıladın mı 1 milyarı geçen bir fark etmesi lazım herhalde. Aydınlatırsan sevinirim :/
Ben anlatamıyorum yahu galiba.King'in kaptan etkisinden dolayı ekstradan ödül alması sadece bir faktör.Adamın aktifliği ve ırkı sebebiyle zaten yine daha fazla ödüle sahip olması gerekiyor.tek kaptan etkisi varmış gibi niye konuşuyorsun ki ? WB konusunda ise denizcilere karşı aktif olmasına gerek yok ki.Tamago ile Pekoms denizcilere karşı mı aktif sanki.Ada basmaları,katliam yapmaları yetmiyor mu ? Bir yonko tayfası diğer yonko tayfasıyla dövüşüyorsa zaten bu aktiflik örneğidir.WB örneğinde çok yanlı düşünüyorsun haberin olsun.Hiçbir farkı olmayan bir durum şahsen bunlardan.

Kid dediğin adam kıytırık 300 milyonlarda 15 milyon fark atmış.2 yıl sonra ödül dengesi zaten değişmiş ve ödüller uçmuş iken ada basan,katiam yapan adamların ödülleri sadece 15 milyon mu artacak.Yahu Oven-Tamago örneği zaten bunun en büyük örneklerinden.Adamın ödülü 129 milyon daha fazla sırf icraat ve katliamdan dolayı.Oven gelmişini sevecek bir adam oysa.Kaido'nun Linlin'den manyaklık psikoluk olarak bir farkını görmedik.Kaido Linlin'den güçlü değil aynı zamanda ama daha fazla belaya bulaşmış bu kesin.Bir karakter diğerinden daha psiko olacak katliamlara bulaşacak,hem ırkından ekstra ödül alacak,hem de kaptanından alacak ama 300 küsür ödüllerde bile 130 milyon fark açıldığı halde 300,400 önde olmayacak ha ? Bunu aklın alıyor mu gerçekten ya.İzo'ya tepki veremeyecek,suite zarar veremeyecek,Kawamatsu tarafından durdurulacak ama sırf ödülden dolayı üstün olacak xd.Ödülle olsa Dragon evrene hükmetmeli anlamadım ki.

Ben anlatamıyorum yahu galiba.King'in kaptan etkisinden dolayı ekstradan ödül alması sadece bir faktör.Adamın aktifliği ve ırkı sebebiyle zaten yine daha fazla ödüle sahip olması gerekiyor.tek kaptan etkisi varmış gibi niye konuşuyorsun ki ? WB konusunda ise denizcilere karşı aktif olmasına gerek yok ki.Tamago ile Pekoms denizcilere karşı mı aktif sanki.Ada basmaları,katliam yapmaları yetmiyor mu ? Bir yonko tayfası diğer yonko tayfasıyla dövüşüyorsa zaten bu aktiflik örneğidir.WB örneğinde çok yanlı düşünüyorsun haberin olsun.Hiçbir farkı olmayan bir durum şahsen bunlardan.

Kid dediğin adam kıytırık 300 milyonlarda 15 milyon fark atmış.2 yıl sonra ödül dengesi zaten değişmiş ve ödüller uçmuş iken ada basan,katiam yapan adamların ödülleri sadece 15 milyon mu artacak.Yahu Oven-Tamago örneği zaten bunun en büyük örneklerinden.Adamın ödülü 129 milyon daha fazla sırf icraat ve katliamdan dolayı.Oven gelmişini sevecek bir adam oysa.Kaido'nun Linlin'den manyaklık psikoluk olarak bir farkını görmedik.Kaido Linlin'den güçlü değil aynı zamanda ama daha fazla belaya bulaşmış bu kesin.Bir karakter diğerinden daha psiko olacak katliamlara bulaşacak,hem ırkından ekstra ödül alacak,hem de kaptanından alacak ama 300 küsür ödüllerde bile 130 milyon fark açıldığı halde 300,400 önde olmayacak ha ? Bunu aklın alıyor mu gerçekten ya.İzo'ya tepki veremeyecek,suite zarar veremeyecek,Kawamatsu tarafından durdurulacak ama sırf ödülden dolayı üstün olacak xd.
Irkı yüzünden niye fazla ödül alıyor ? Denizciler koleksiyoncumuymuş Mom gibi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık