Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

Mihawk

Luffy'nin Enies Lobby'e tek başına girmesi..

Zoro asistan zaten. Aslolan Luffy.

Luffy'nin Enies Lobby'e tek başına girmesi..

Zoro asistan zaten. Aslolan Luffy.
Luffy bunun cevabını vermedi mi. Lucci'ye ''Seni bir an boş bırakırsam gidip tüm tayfamı öldürürsün, o yüzden seni hiç boş bırakmıyorum.'' dedi. Daha ne desin. Kaido, Big Mom, Shanks, Karasakal, bunlar farklı olmayacaklar. Doflamingo'yu Zoro mu durduracaktı, Sanji hatta Zoro'dan güçlü Law ne hale düştü gördük.

Ben en iyi kılıç ustası sözünün bir unvan değil de bir sıfat olduğunu düşünüyorum. Unvan aynı senin de söylediğin gibi birinden birine geçer ama sıfatlar icraatlarla kazanılır. Örnek olarak beyaz sakalı verebiliriz. En güçlü adam olarak anılmak için ondan önce en güçlü adam olarak anılan birini yenmesi gibi bir gereklilik aramadık, Mihawk için de aramamalıyız.

Meselemiz kılıç dövüşü ise eğer, Mihawk bir numara deniyorsa bu "yalnızca" OP evreninde kılıç kullanma becerisi en üst olan kişi olduğu anlamına gelir. Ama güç dengelerine etki eden meyve ve haki gibi faktörleri işe dahil ettiğimiz zaman işlerin değişmesi gayet normal. Basit bir örnek ve şahsi fikrim, Mihawk vs Issho dan Mihawk ın sağ çıkmasına ihtimal vermem. Overpower denecek bir meyve babalar gibi haki kullanımı ve üstüne amiral düzeyinde kılıç yeteneği. Mihawk Issho dan iyi kılıç kullanıyordur buna eminim. Ama bu Isshonun daha güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez. Shanks için de durum aynen böyle. Yonkou olmak güç ile alakalı olduğu kadar tayfayla da alakalı demişsin ona katılıyorum. Mihawk rahat bir adam görünümü veriyor bana hep. Tayfası olmaması ve sanki sırf hükümet ile uğraşmamak için Shicibukai olmuş gibi hissettirmesini buna sebep olarak gösterebilirim. Öyle bir amaç güdüyor olsa ve bir tayfa ile korsanlığı sürdürse muhtemelen Yonkou olurdu. Ama Shanksın bireysel fiziksel gücü haki yeteneği ve Mihawktan iyi olmasa da yabana atılmayacak kılıç kullanma gücü onu Mihawktan daha güçlü biri yapıyor.
Gereklilik aramadık çünkü onu tartışmıyoruz. Kimse WB'ye amiralden güçsüz veya Yonkou seviyesi değil, falan da demiyor. Bu tarz incelemelere gerek kalmıyor haliyle. İncelersek şöyle diyebilirim; WB Roger döneminde dünyanın en güçlüsü değildi. Ancak Roger'a denkti. Roger öldükten sonra WB'ye denk kimse olmadığı için, yani WB bire birde herkesi yenebildiği ve hiç kaybetmediği için unvan onun oldu. Benim dediğim şekilde olmasaydı Zoro'nun hedefi Mihawk'ı yenmek olmazdı. Mihawk'ı yenmeden nasıl Mihawk'tan unvanı alacaksın? Ancak Mihawk'ın yenildiği birini falan yenersen ve bunu cümle alem duyarsa alabilirsin sanırım.

İkinci kısımda yazdıklarına hiç katılamayacağım. Sebebi basit: Shanks fiziksel güçte ve hakide daha üstünse Mihawk nasıl kılıç ustalığında Shanks'tan üstün olabiliyor? Yani biz bunu nasıl anlayacağız? Kimin daha iyi kılıç ustası olduğunu anlamak için bu iki adam savaşacak. Bu savaşta haki, fiziksel güç, hız, meyve vs. ne var ne yok devreye girer. Fiziksel güç ve haki kılıç ustalığı için önemli olmasaydı Zoro bu kadar çalışır mıydı? Bir soru daha sorayım, Zoro'nun iki yıl önceki bir tekniği ile, aynı tekniğin iki yıl sonraki etkisi, hasarı aynı mı? Aynı değilse neden? Haki, fiziksel güç ve hız olabilir mi mesela? O yüzden bu düşünceler Mihawk'ın neden en iyi olduğu konusuna açıklık getirmiyor. Dediğim gibi benim için tek mantıklı açıklama, Mihawk ve Shanks'ın eşit olmaları ancak unvanı Mihawk'ın alması.

Mihawk

Luffy bunun cevabını vermedi mi. Lucci'ye ''Seni bir an boş bırakırsam gidip tüm tayfamı öldürürsün, o yüzden seni hiç boş bırakmıyorum.'' dedi. Daha ne desin.
Birader onunla ne alakası var? En güçlü Luffy olduğu için en güçlüyü tutan da o oluyor. Ardından Zora Sanji geliyor işte. Ben diyorum ki, tek başına girse ne olur? Diyorsun ya, Katakuri olmasa da olur. Zoro Enies Lobby'de olmasaydı ne olurdu?

Mihawk = Shanks için diğer söylenen açıklama ise Shanks'in kolunu kaybettikten sonra Mihawk'ın en iyi kılıç ustası ünvanı aldığı üzerineydi.
Şuan hala eşit olsalar bile Shanks kolu kaybedince Mihawk en iyi olarak anılmaya başladı.

Rayleigh = Shanks diyerekten Luffy ve Zoro'nun Roger ve Rayleigh'i geçeceğini düşünerekten Shanks gücünde Mihawk'ı yenerek Zoro'nun en güçlü kılıç ustası olacağı söyleniyor.
Bana göre de çok mantıksız değil böyle birşey olursa şaşırmam.

Son düzenleme:
Birader onunla ne alakası var? En güçlü Luffy olduğu için en güçlüyü tutan da o oluyor. Ardından Zora Sanji geliyor işte. Ben diyorum ki, tek başına girse ne olur? Diyorsun ya, Katakuri olmasa da olur. Zoro Enies Lobby'de olmasaydı ne olurdu?
Dedim ya, daha çok zorlanırdı, değişen bir şey olmazdı. Luffy, Lucci'yi yenene kadar devrilmedi. Lucci en sonunda öyle sinir oldu ki, psikolojisi bozulacaktı. Luffy oraya tek girse, Blueno'yu yendiği gibi yener, ilk başta hafif efor harcayıp, Kaku ve Jabra'yı geçer dövüşe devam ederdi. Lucci ve diğerleri ile 2 katı, bazıları ile 3-4 katı douriki farkı vardı, kıyas kabul edecek seviyede düşmanlar değildi.

Luffy bunun cevabını vermedi mi. Lucci'ye ''Seni bir an boş bırakırsam gidip tüm tayfamı öldürürsün, o yüzden seni hiç boş bırakmıyorum.'' dedi. Daha ne desin. Kaido, Big Mom, Shanks, Karasakal, bunlar farklı olmayacaklar. Doflamingo'yu Zoro mu durduracaktı, Sanji hatta Zoro'dan güçlü Law ne hale düştü gördük.
Zoro, Law'dan güçlü :artiz:

Mihawk

Dedim ya, daha çok zorlanırdı, değişen bir şey olmazdı. Luffy, Lucci'yi yenene kadar devrilmedi. Lucci en sonunda öyle sinir oldu ki, psikolojisi bozulacaktı. Luffy oraya tek girse, Blueno'yu yendiği gibi yener, ilk başta hafif efor harcayıp, Kaku ve Jabra'yı geçer dövüşe devam ederdi. Lucci ve diğerleri ile 2 katı, bazıları ile 3-4 katı douriki farkı vardı, kıyas kabul edecek seviyede düşmanlar değildi.
Ben tayfanın, dediğinden, daha önemli olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler mesajlar için.

İkinci kısımda yazdıklarına hiç katılamayacağım. Sebebi basit: Shanks fiziksel güçte ve hakide daha üstünse Mihawk nasıl kılıç ustalığında Shanks'tan üstün olabiliyor? Yani biz bunu nasıl anlayacağız? Kimin daha iyi kılıç ustası olduğunu anlamak için bu iki adam savaşacak. Bu savaşta haki, fiziksel güç, hız, meyve vs. ne var ne yok devreye girer. Fiziksel güç ve haki kılıç ustalığı için önemli olmasaydı Zoro bu kadar çalışır mıydı? Bir soru daha sorayım, Zoro'nun iki yıl önceki bir tekniği ile, aynı tekniğin iki yıl sonraki etkisi, hasarı aynı mı? Aynı değilse neden? Haki, fiziksel güç ve hız olabilir mi mesela? O yüzden bu düşünceler Mihawk'ın neden en iyi olduğu konusuna açıklık getirmiyor. Dediğim gibi benim için tek mantıklı açıklama, Mihawk ve Shanks'ın eşit olmaları ancak unvanı Mihawk'ın alması.
Kusura bakma ama çok saçma bir yerden girmişsin. Kılıçustalığında ana faktör fiziksel güç ise niye Zoro Mihawk'a beni eğit diye yalvardı. Zoro ağırlık kaldırarak o mevkiye ulaşabiliyor olmalıydı senin dediğine göre. Mesela Burgess ve Jozu gibi ağırlık kaldırmada usta kişilerden kılıçustası olur mu. Sen Mihawk ilk çıktığı anda ne dedi biliyor musun ; ''Zarif olmayan bir kılıç, güçlü değildir.''

Zariflikten bahsederken sen amele gibi ağırlık kaldırmasının kılıçustalığına etki edeceğini söylüyorsun. Evet, etki eder ama aslolan kılıçteknikleridir. Mihawk daha önce Vista'yı yenmemiş, düello ettiler yenemedi veya yenmedi diyelim, ama halen en iyi deniyor. Sebep belli, daha üstün kılıç teknikleri sergiledi. En iyi uçan kesmeyi, en zarif kesmeleri Mihawk yapabiliyor, bu sebepten en iyi kılıçustası deniyor, bu adam zaten kılıç kullanan herkesi yenebilse Shanks'ı yener ve Beyazsakal'ın en güçlü ünvanını boşa çıkarır bir anda.

Sizin düşündüğünüz kadar güçlü bir adam olsa inanın Marco, Vista'yı tek başına Mihawk'a yollamazdı. Marco'nun Vista'yı bir Amirale tek başına yollama gibi bir aptallık yapacağına ihtimal vermiyorum. Ama Mihawk Amiral gücünde değil, Marco bunu biliyor, Vista'nın onunla kafa kafaya gideceğini biliyor, bu sebepten Vista'yı tek yolluyor, hiç bir şeye inanmadınız, bari Marco'ya inanın.

Birader sen az önce Mihawk 1 numaradır demedin mi, şimdi Shanks = Mihawk diyorsun. Madem öyle Mihawk > Shanks demen gerekiyor ama diyemiyorsun değil mi. Shanks = Mihawk ne alakadır bana şu mantığı bir açıkla, önce diyorsun ki Shanks kılıçustası, tamam senin mantığından gittik öyle olsun, sonra Mihawk 1 numara dendi öyledir diyorsun tamam o da öyle olsun, sonra da Shanks = Mihawk diyorsun, burada çok büyük bir çelişki yaşıyorsun. Kendi açından kurduğun denklemde bile sıkıntı var bizi ikna edeceksin birde.
Koca paragraf yazdım okuma yazman olduğuna göre neden öyle düşündüğümü anlaman gerekiyor. İtirazın varsa tüm paragrafı alıntıla ve cevap ver.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık