Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

Yanlış çerçeveden bakıyorsun.Wb o yumruğu vurduktan sonra gerisiyle ne olacağıyla ilgilenmiyor.Ne saldırıyı karşılıyor ne de savuşturuyor farkındaysan.Adam zaten savunma çok nadir yapıyordu marinefordda.Ace öldükten sonra bunu tamamen bıraktı.Bb tayfası sıkarken de tepkisiz farkedersen kendini mi savundu.Adam ölmeyi planlayarak öleceğini zaten bilerek yapıyor savaştaki tüm hamlelerini.Müttefiklerine yolu açıyor gidin diyor ben zaten öleceğim diye düşünerek.Oraya en başından ölmeye çağının kapanacağını bilerek gelmiş.

Hal böyle olunca Akainu yüzünü almış şunları şunları yapmış bir önemi var mı yok.Heykel gibi dikilen kim olsa aynını yapardı zaten.Bu durum üzerinden Akainuyu övemem ben.Durum değerlendirmesi yapıyorum fazla realistim sanırım.
Yahu savunabilse neden savunmasın? Açıkça savunacak güçte degildi ve kafasının bir kısmı gitti. Akainu cidden hayvan biri. Öyle bir saldırı yediği halde karşılık verip kafasının bir kısmını aldı. Kendini hiç savunmasa tamam diyeceğim de savunabileceği yerde savundu. BB tayfası sıkarken tepkisiz evet çünkü adam ölmüş artık neyin tepkisini versin Emre? Kimildayacak gücü kalmamış adamın, nasıl tepki verecek?

@Koray

O şekilde hiç düşmedi sürekli birbirlerinin saldırılarını bozacak şekilde çarpıştılar. Ki o çarpışmalarda yine tam olarak zararlı çıkan WB idi. Adamın içi dağlandı.

ben 1,34 yere çoktu diye yorumlamistim ilk izlediğimde durakladiginda öyle degilmis.
Ama hayla mihawk hakkındaki görüşüm değismedi Mihawk da akeiunu gibi zarar verebilirdi.Ve belki daha az zarar gorurdu.
Bunu akeiunudan guclu wbden guclu diye demiyorum belki güçludur ama çok daha hizli oldugundan oyke diyorum.

Dün geceki tüm yorumlari okuyamadim.
Odanin tanimlamalarini iyi okusak çoğu şey açikliga kavusur bence. Mihawk icin en iyi kilic ustasi deniliyor. Bu tanimin temelinde "teknik" yatiyor diye dusunuyorum. Shanksin total gucunu biliyoruz ama bu unvan mihawktaysa teknik acidan mihawk>shankstir. Ama 1vs1 de isin icine fiziksel guc ve haki de girer. Shanksin mihawktan guclu ya da birbirilerine eşit olmasi fiziksel guc ve/veya haki bazında shanks>mihawk diyebiliriz.
Dünyanin en guclu adaminin eline kiliç verirseniz, dunyanin en guclu kilic ustasi olmaz.
Not; tanimda en guclu degil de en iyi kilic ustasi denmesi bir nevi buna işarettir.

Dünyanın en iyi kılıç ustası=Mihawk.
Shanks=Kılıç ustası.
Ben buradan Mihawk>Shanks çıkarmıyorum. Çünkü mangada Mihawk ve Shanks arasında geçen diyaloglar, Mihawk vs Shanks düellolarının bir sonuca bağlanmaması(Mihawk kazandı, Shanks üstün geldi gibi,) bana bu iki adamın denk olduklarını düşündürtüyor. ''O zaman neden en iyi Mihawk,'' sorusuna ise cevabım şu; Mihawk dünyanın en iyisini yendi ve unvanı bu şekilde aldı. Bunu Shanks ile düellolarından önce mi yoksa sonra mı aldı onu bilmiyorum. Databook'ta ne diyor? ''Shanks kılıç ustalığında en üst seviyededir ama Mihawk 1 numaradır.'' Bakın Mihawk daha güçlüdür demiyor. Burada bir incelik var. Mihawk 1 numaradır diyor. Neden Mihawk 1 numara? Çünkü unvan onda. Daha güçlü olduğu için değil yani, unvan sahibi olduğu için.

Aynı şekilde Shansk Yonkou olduğu için onun Mihawk'tan güçlü olduğu sonucuna varmıyorum. Shanks bugün tüm tayfasını bıraksın ve tek gezmeye başlasın. Yonkou olabilir mi? Diğer Yonkoular ile baş edebilir mi? Big Mom'a bakalım; Cracker, Smoothie, Katakuri. Bunlar en güçlü 3'ü sadece. Kimse tayfası olmadan Yonkou olamaz.

Yani unvanları, yazılanları-çizilenleri göz önüne aldığımda, benim için Shanks=Mihawk dışında mantıklı bir açıklaması yok. Oda'nın da ne Mihawk'ı güçlü gösterip Shanks'ı ezeceğini, ne de Shanks'ı güçlü gösterip Mihawk'ı ezeceğini sanmıyorum.

JoyBoy

Shanks=Kılıç ustası.
Ben buradan Mihawk>Shanks çıkarmıyorum. Çünkü mangada Mihawk ve Shanks arasında geçen diyaloglar, Mihawk vs Shanks düellolarının bir sonuca bağlanmaması(Mihawk kazandı, Shanks üstün geldi gibi,) bana bu iki adamın denk olduklarını düşündürtüyor. ''O zaman neden en iyi Mihawk,'' sorusuna ise cevabım şu; Mihawk dünyanın en iyisini yendi ve unvanı bu şekilde aldı. Bunu Shanks ile düellolarından önce mi yoksa sonra mı aldı onu bilmiyorum. Databook'ta ne diyor? ''Shanks kılıç ustalığında en üst seviyededir ama Mihawk 1 numaradır.'' Bakın Mihawk daha güçlüdür demiyor. Burada bir incelik var. Mihawk 1 numaradır diyor. Neden Mihawk 1 numara? Çünkü unvan onda. Daha güçlü olduğu için değil yani, unvan sahibi olduğu için.

Aynı şekilde Shansk Yonkou olduğu için onun Mihawk'tan güçlü olduğu sonucuna varmıyorum. Shanks bugün tüm tayfasını bıraksın ve tek gezmeye başlasın. Yonkou olabilir mi? Diğer Yonkoular ile baş edebilir mi? Big Mom'a bakalım; Cracker, Smoothie, Katakuri. Bunlar en güçlü 3'ü sadece. Kimse tayfası olmadan Yonkou olamaz.

Yani unvanları, yazılanları-çizilenleri göz önüne aldığımda, benim için Shanks=Mihawk dışında mantıklı bir açıklaması yok. Oda'nın da ne Mihawk'ı güçlü gösterip Shanks'ı ezeceğini, ne de Shanks'ı güçlü gösterip Mihawk'ı ezeceğini sanmıyorum.
Ben en iyi kılıç ustası sözünün bir unvan değil de bir sıfat olduğunu düşünüyorum. Unvan aynı senin de söylediğin gibi birinden birine geçer ama sıfatlar icraatlarla kazanılır. Örnek olarak beyaz sakalı verebiliriz. En güçlü adam olarak anılmak için ondan önce en güçlü adam olarak anılan birini yenmesi gibi bir gereklilik aramadık, Mihawk için de aramamalıyız.

Meselemiz kılıç dövüşü ise eğer, Mihawk bir numara deniyorsa bu "yalnızca" OP evreninde kılıç kullanma becerisi en üst olan kişi olduğu anlamına gelir. Ama güç dengelerine etki eden meyve ve haki gibi faktörleri işe dahil ettiğimiz zaman işlerin değişmesi gayet normal. Basit bir örnek ve şahsi fikrim, Mihawk vs Issho dan Mihawk ın sağ çıkmasına ihtimal vermem. Overpower denecek bir meyve babalar gibi haki kullanımı ve üstüne amiral düzeyinde kılıç yeteneği. Mihawk Issho dan iyi kılıç kullanıyordur buna eminim. Ama bu Isshonun daha güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez. Shanks için de durum aynen böyle. Yonkou olmak güç ile alakalı olduğu kadar tayfayla da alakalı demişsin ona katılıyorum. Mihawk rahat bir adam görünümü veriyor bana hep. Tayfası olmaması ve sanki sırf hükümet ile uğraşmamak için Shicibukai olmuş gibi hissettirmesini buna sebep olarak gösterebilirim. Öyle bir amaç güdüyor olsa ve bir tayfa ile korsanlığı sürdürse muhtemelen Yonkou olurdu. Ama Shanksın bireysel fiziksel gücü haki yeteneği ve Mihawktan iyi olmasa da yabana atılmayacak kılıç kullanma gücü onu Mihawktan daha güçlü biri yapıyor.

Tayfa önemsizmiş olsada olur olmasada olur gibi konuşmuşsun.
Yani anladığımız kadarıyla bu komutanların herhangi bir artısı yoktu yonkouya .
Marco Katakuri Beckman Shiryuu daha sayamadığım onca güçlü karakter Yonkounun yanında anahtarlık niyetinemi duruyordu.
İşini kolaylaştırıyor. Senin bir asistanın var diyelim, işini kolaylaştırıyor, bu sebepten onu önemli olarak görür ve değer verirsin. Ama asistanın olmadanda normalde yapabileceğin işleri yaparsın. Asistanın olmadan işin daha zorlaşır ama yine de yapabileceklerini daha da zorlanarak yapabilirsin.

Bu da ona benziyor, Beyazsakal'ın Marco'ya niye ihtiyacı olsun, Marco'yu çıkar Beyazsakal yine Yonko olur. Katakuri'yi çıkar Big Mom yine Yonko. Shiryu ve Beckman'ı çıkar, Karasakal ve Shanks yine Yonko olur. İşleri sadece daha zor olur, Beyazsakal Marco olmadan daha çok tayfayı yönetmekle ve savaşmakla ilgilenir mesela, biraz daha zorlanır, ama değişen bir şey olmaz. Aslolan kaptanının gücüdür.

Shanks=Kılıç ustası.
Burada bir incelik var. Mihawk 1 numaradır diyor. Neden Mihawk 1 numara? Çünkü unvan onda. Daha güçlü olduğu için değil yani, unvan sahibi olduğu için.
.
Yani unvanları, yazılanları-çizilenleri göz önüne aldığımda, benim için Shanks=Mihawk dışında mantıklı bir açıklaması yok. .
Birader sen az önce Mihawk 1 numaradır demedin mi, şimdi Shanks = Mihawk diyorsun. Madem öyle Mihawk > Shanks demen gerekiyor ama diyemiyorsun değil mi. Shanks = Mihawk ne alakadır bana şu mantığı bir açıkla, önce diyorsun ki Shanks kılıçustası, tamam senin mantığından gittik öyle olsun, sonra Mihawk 1 numara dendi öyledir diyorsun tamam o da öyle olsun, sonra da Shanks = Mihawk diyorsun, burada çok büyük bir çelişki yaşıyorsun. Kendi açından kurduğun denklemde bile sıkıntı var bizi ikna edeceksin birde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık