Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

@Riful

Kardeşim kusura bakma da şu aile yorumun cidden çok mantıksız geliyor bana.
Tek bir slash'tan adamın çapı belli oluyor deniliyorsa bende aile derim. Araya WB'nin evladını soktular, Marco başka bir sahnede WB'ye ulaşmak için bizi geçmelisiniz demeye getiriyor oradakilere. WB'nin ailesi odak noktası bu sahnelerde. Mihawk sahnesinde ise Jozu giriş yaptı ve elmas Jozu diye tanıtıldı.

Hani bu slash ile ne yapması bekleniyor gerçekten merak ediyorum. Hani ne yapsaydı, Jozu'yu yarıp, WB'yi mi teklese miydi. Başını mı alsaydı hepsinin. Adam tek bir slash attı altı üstü ama adamın tüm gücü buradan analiz edilmiş oldu.

Birde ben aile diye dün yazmışım, ben aradım baktım nerede yazmışım diye :D

Tek bir slash'tan adamın çapı belli oluyor deniliyorsa bende aile derim. Araya WB'nin evladını soktular, Marco başka bir sahnede WB'ye ulaşmak için bizi geçmelisiniz demeye getiriyor oradakilere. WB'nin ailesi odak noktası bu sahnelerde. Mihawk sahnesinde ise Jozu giriş yaptı ve elmas Jozu diye tanıtıldı.

Hani bu slash ile ne yapması bekleniyor gerçekten merak ediyorum. Hani ne yapsaydı, Jozu'yu yarıp, WB'yi mi teklese miydi. Başını alsaydı hepsinin. Adam tek bir slash attı altı üstü ama adamın tüm gücü buradan analiz edilmiş oldu.

Birde ben aile diye dün yazmışım, ben aradım baktım nerede yazmışım diye :D
Ben de şunu diyorum. İki yıl öncesindeki Luffy ve bizim tayfayı düşün. Mihawk'ın Luffy karşısına çıkmak istese karşısına bizim tayfa çıksa bir şey yapabileceklerini düşünüyor musun? Yok. Eee bu noktada o adamlar zaten Mihawk'ı durdurabiliyorsa bir de bu adamlarının kaptanını biz nerede düşünmeliyiz? Ki Mihawk doğrudan arasındaki farkı ölçmek istiyor. Karşısına ise ulaşmak istediği adamın sağ kolu da değil 3.tümeni çıkıp adamın atağını durduruyor. Yani verilmek istenen cevap Mihawk önce Jozu'yu geçsin. Sonra WB ile karşılaşır. Burda bu durum WB'nin gücünü de gösteriyor.

Düşün ki aynı slashı bizim iki yıl önceki tayfaya atıyor Mihawk. Kim çıkıp durduracak?

Ben de şunu diyorum. İki yıl öncesindeki Luffy ve bizim tayfayı düşün. Mihawk'ın Luffy karşısına çıkmak istese karşısına bizim tayfa çıksa bir şey yapabileceklerini düşünüyor musun? Yok. Eee bu noktada o adamlar zaten Mihawk'ı durdurabiliyorsa bir de bu adamlarının kaptanını biz nerede düşünmeliyiz? Ki Mihawk doğrudan arasındaki farkı ölçmek istiyor. Karşısına ise ulaşmak istediği adamın sağ kolu da değil 3.tümeni çıkıp adamın atağını durduruyor. Yani verilmek istenen cevap Mihawk önce Jozu'yu geçsin. Sonra WB ile karşılaşır. Burda bu durum WB'nin gücünü de gösteriyor.

Düşün ki aynı slashı bizim iki yıl önceki tayfaya atıyor Mihawk. Kim çıkıp durduracak?
Nami'ye elmas meyvesini yedir o da durdurur. Bence bir güç göstergesi olarak yorumlanmaz o durum.

Biri alan saldırısı diğeri ise kişiye yönelik wb metrelerce uzağina dusen saldıriya ne yapsin ustune geln lawi bisentosuna saplayip ufluyerek sonduruyor
Akainu'da WB'nin bisentosunu ayağı ile durduruyor. Yani burdan ne anlam çıkaralım? Ateşini nefesiyle söndürüyor. Desene hapşırsa Akainu'yu yener. O yüzden adamın bütün organlar eridi. Kafanın bir kısmı gitti?

Mihawk dünyanın en güçlü kılıç ustası.

Ve bunu bir Amiral ya da Yonkou'a çekme çabası ile 300 sayfa toplam konu tartışılıyor.

E.oda şu an istediği kalıba sokabilir bu karakteri. Öyle bir ünvan vermiş ki Amiral gücü de çıkar , bir Amiralden güçlü de çıkar.

Bir taraf ısrarla sanki kesinmiş gibi Amiralden güçlüdür diyor, diğer tarafta değildir diyor. Yaşasın Amiraller.

Sen şimdi Jozu > Mihawk imasında mı bulunuyorun :D Bana göre o sahne Jozu'nun tanıtım sahnesiydi sadece. Mihawk aradaki fark dedi ve WB'nin bir diğer evladı ön plana çıkarıldı. Mihawk'un gücü başka mesele.

Adam gövde gösterisi yapacak türden biri değil, kişilik olarak agresif değil. Herkese tam güç dalıp üstünlük kurma peşinde de değil. Zoro ile ilk karşılaştığında istese tek hamlede öldürür geçerdi ama baya baya kılıç çarpıştırdı Zoro ile. Shanks bile haydutlara bir şey yapmıyor. Anlaşılacak konu değl bu konu, o yüzden son olarak şunu diyeyim umarım bir gün düzgünce açıklanır bu Mihawk'ın seviyesi.

Yahu böyle bir cevap olabilir mi? Nami'ye elmas meyvesi de yedirsen o saldırıyı karşılayabilecek güç onda yok. Ki o meyveyi sahip olmakta zaten Nami'yi olduğu seviyeden bayağı yukarıya taşıyacak bir şey olur.
Kesilmez ama güçten dolayı geri savrulurdu muhtemelen. Güçten çok orada Jozu'nun saldırıyı nasıl engellediğini söylemeye çalıştım. Elmas olması büyük avantaj.
Bunun yanında zaten Mihawk'ı yonkou seviyesi görenlerin sebebi Mihawk'ın şeytani formu olduğu düşüncesi.
Jozu elmas olmadan bile engellese ikinci bir formu çıkarsa gördüklerimiz boşa çıkar.

Sen şimdi Jozu > Mihawk imasında mı bulunuyorun :D Bana göre o sahne Jozu'nun tanıtım sahnesiydi sadece. Mihawk aradaki fark dedi ve WB'nin bir diğer evladı ön plana çıkarıldı. Mihawk'un gücü başka mesele.

Adam gövde gösterisi yapacak türden biri değil, kişilik olarak agresif değil. Herkese tam güç dalıp üstünlük kurma peşinde de değil. Zoro ile ilk karşılaştığında istese tek hamlede öldürür geçerdi ama baya baya kılıç çarpıştırdı Zoro ile. Shanks bile haydutlara bir şey yapmıyor. Anlaşılacak konu değl bu konu, o yüzden son olarak şunu diyeyim umarım bir gün düzgünce açıklanır bu Mihawk'ın seviyesi.
Ben Jozu Mihawk imasında bulunuyorum değil olay. Mangaka Mihawk'a WB ile aramdaki farkı göreceğim dedirtiyor. Ama saldırısı Jozu tarafından durduruluyor. Mihawk kılıcını kınına koyuyor.

İkinci örneğimizi de ben sana sunuyorum. İki yıl öncesi ve Mihawk aynı slashı bizim Luffy'e atıyor. Luffy'nin de ailesi var. (Tayfası)
Peki bu aileden kim oraya çıkıpta o slashı durduracak? Kimse. O ataktan tayfayı bırak Luffy'nin de sıyrılması (kaçması ) gerektiği ortada.

Bu iki örnek farkı ortaya koyuyor. Yani olay aile olmasıyla alakalı değil. Olay WB'nin 3.adamının bile Mihawk'ı uğraştıracak cinste belki de çok zorlayacak güçte biri olduğudur. Daha bunun Marco'su var. Sonra da WB geliyor.

@Eustass Captain Kid

Ben aslında şu an seviyesini tartışmıyorum tam olarak. Sadece bahsettiği WB ile aramdaki farkı görme olayının aile ile alakalı olmadığını bizzat güç odaklı olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık