Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

Ben Jozu Mihawk imasında bulunuyorum değil olay. Mangaka Mihawk'a WB ile aramdaki farkı göreceğim dedirtiyor. Ama saldırısı Jozu tarafından durduruluyor. Mihawk kılıcını kınına koyuyor.

İkinci örneğimizi de ben sana sunuyorum. İki yıl öncesi ve Mihawk aynı slashı bizim Luffy'e atıyor. Luffy'nin de ailesi var. (Tayfası)
Peki bu aileden kim oraya çıkıpta o slashı durduracak? Kimse. O ataktan tayfayı bırak Luffy'nin de sıyrılması (kaçması ) gerektiği ortada.

Bu iki örnek farkı ortaya koyuyor. Yani olay aile olmasıyla alakalı değil. Olay WB'nin 3.adamının bile Mihawk'ı uğraştıracak cinste belki de çok zorlayacak güçte biri olduğudur. Daha bunun Marco'su var. Sonra da WB geliyor.
Nerden biliyon kimse durdurmayacak ?

@RedTeroR Riful attı bana sayfayı. Aşağı yukarı şöyle bir anlam çıkıyor.
Yıldızlar sayısınca korsaların arasında Beyazsakal'a denk en büyük 4 korsandan biridir. Grand Line'ın öbür yarısını imparator gibi yönetenler Yonko diye anılır.

Ben Jozu Mihawk imasında bulunuyorum değil olay. Mangaka Mihawk'a WB ile aramdaki farkı göreceğim dedirtiyor. Ama saldırısı Jozu tarafından durduruluyor. Mihawk kılıcını kınına koyuyor.

İkinci örneğimizi de ben sana sunuyorum. İki yıl öncesi ve Mihawk aynı slashı bizim Luffy'e atıyor. Luffy'nin de ailesi var. (Tayfası)
Peki bu aileden kim oraya çıkıpta o slashı durduracak? Kimse. O ataktan tayfayı bırak Luffy'nin de sıyrılması (kaçması ) gerektiği ortada.

Bu iki örnek farkı ortaya koyuyor. Yani olay aile olmasıyla alakalı değil. Olay WB'nin 3.adamının bile Mihawk'ı uğraştıracak cinste belki de çok zorlayacak güçte biri olduğudur. Daha bunun Marco'su var. Sonra da WB geliyor.
Jozu konumu ve gücü gereği hele de meyvesi ile WB'nin bile sağlam saldırılarına karşı koyabilir. Adam herhangi biri değil. Tek yiyecek hali yok kimseden kolayca. Mihawk bir slash salladı ve bıraktı, ne yapsaydı aşağı inip tak başına dalsa mıydı onlara.

WB için Marco'nun önce bizi geçin sözü var, Luffy örneğini bağlayamadım. Luffy'e o çeşit bir sahnede saldırsalar araya Sanji veya Zoro girmeye çalışır herhalde. Daha önce Zoro Pika'ya o tarz sözler etmişti.

Luffy orda WB gibi durursa bizim ekibinde Elmas yemiş elemanı olursa Hasan neden önüne geçmesinler, eleman doğal anti zaten :bilmem:

Mihawk'ın ne kadar güçlü olduğuna çok fazla kalmadı la az daha sabır :a:
Yahu Ferhat elmas meyvesi güç sayılmıyor mu? Ki elmas meyvesi yemiş olsa bile koca buz dağını fırlatan adamın Mihawk'ın slashının yönünü değiştirmek için ne yaptığını görmedik mi? Yani çok mu zor bunu kabul etmek?

Çok bariz bir şekilde iki yıl öncesinde o atağı bizim tayfadan kimsenin durduramayacağı ortada.

@Riful

Evet girer zaten. Ama o saldırı ikisini de kesip atar. Luffy'e ulaşırdı. Mihawk'ın da çıkaracağı sonuç bunlar ezik olurdu. Ama ne oluyor WB'ye ulaşmak isterken Jozu tarafından durduruluyor. Pika da Zoro tarafından durduruluyor. Buna karşılık Zoro ne diyor? Ulan pezo sen önce beni geç. Sonra kaptanıma dalarsın. Kaptanımın senin gibilerle ne işi olur diyor adam. Bu benim savıma destektir.

Senin dediğin gibi aile farkını ölçmesi içinde slash atmasına gerek yok be Riful. Gözü var bu adamın. Hem de o çok övülen şahin gözleri. Yani WB'nin tayfası olduğunu zaten biliyor. Ailesi olduğunu biliyor. Marco'nun nasıl WB'ye ulaşmak isteyen Marco'ya hop Kral'a kolay ulaşamazsın dediğinden haberdar. Her şeyden önce gözü var. Görüyor yani karşısında sadece WB olmadığını. Neden slash ile dediğin şeyin farkına varmaya çalışsın?

Son düzenleme:
@RedTeroR Riful attı bana sayfayı. Aşağı yukarı şöyle bir anlam çıkıyor.
Yıldızlar sayısınca korsaların arasında Beyazsakal'a denk en büyük 4 korsandan biridir. Grand Line'ın öbür yarısını imparator gibi yönetenler Yonko diye anılır.
O zaman açıkca diğer korsanlardan üstün tutulmuş, ama bu üstünlük güçle değil büyüklükle ifade edildiği için lafı kıvırabiliriz tabi :gamyon:
Teşekkürler hacı :sapkali:

@Alpamis söylemek istediğim elmas meyvesi yemese Jozu'da o saldırıyı durduramazdı(Belki). Mesela iki yıl sonraki tayfadan ilk üçlüden birinde elmas meyvesi olsa o saldırıyı durdurabilirlerdi gibi geliyor :bilmem: Dediğim gibi durum örneğe uygun değil çünkü elmas meyvesi işi karıştırıyor.

Mihawk dünyanın en güçlü kılıç ustası.

Ve bunu bir Amiral ya da Yonkou'a çekme çabası ile 300 sayfa toplam konu tartışılıyor.

E.oda şu an istediği kalıba sokabilir bu karakteri. Öyle bir ünvan vermiş ki Amiral gücü de çıkar , bir Amiralden güçlü de çıkar.

Bir taraf ısrarla sanki kesinmiş gibi Amiralden güçlüdür diyor, diğer tarafta değildir diyor. Yaşasın Amiraller.
Vistayla teke tek kapışan amiral mi olur? Peh.

O zaman açıkca diğer korsanlardan üstün tutulmuş, ama bu üstünlük güçle değil büyüklükle ifade edildiği için lafı kıvırabiliriz tabi :gamyon:
Teşekkürler hacı :sapkali:

@Alpamis söylemek istediğim elmas meyvesi yemese Jozu'da o saldırıyı durduramazdı(Belki). Mesela iki yıl sonraki tayfadan ilk üçlüden birinde elmas meyvesi olsa o saldırıyı durdurabilirlerdi gibi geliyor :bilmem: Dediğim gibi durum örneğe uygun değil çünkü elmas meyvesi işi karıştırıyor.
Marco durduramaz mıydı o saldırıyı? Bence Marco her türlü durdururdu. Çünkü Marco'nun durduğu Kizaru'nun atağı bence o ataktan daha güçlü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık