Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

Bunun geçerli olabilmesi için Shanks'ın meyve kullanıcısı olması ya da kılıçtan hariç bir güç kullanması lazım. Meyve yemiş olma ihtimali var, ama çok düşük olduğu söylenebilir. Çünkü dövüş pozisyonundaki her durumda Adam direkt kılıcını çekiyor. Sakazuki'yi de kılıç ile durdurdu. Eli ile de durdurabilirdi. Görünürde başka bir gücü olmadığı için kılıç ustası olduğu öne sürülebilir.
Shanks muhtemelen bahsi geçen düelloda Mihawk ile denkti kılıç yetenekleri. Ama sonra kolunu kaybetti. Bu illa ki gücünü kaybettirmiştir hatta Shanks solaktı sanırım ve sol kolunu kaybetmesi yeteneklerinin bir kısmını kaybettirmiştir. Shanks belli ki haki kasmış ve bugünkü bulunduğu konuma gelebilmiş. Öte yandan Mihawk ise dünyanın en güçlü kılıç ustası olabilmek için bir sürü yetenekler kazanmış ve bir sürü kılıç ustaları ile kapışmıştır. Şimdi salt kılıç ustalığında Shanks'in Mihawk'tan daha iyi olması bana göre mümkün değil. Shanks'i Mihawk'tan daha güçlü yapan kılıç ustalığı değil hakisidir diye düşünüyorum. Kılıç yetenekleri dünya standartlarındadır evet kılıç ustasıdır ama Mihawk kadar iyi teknikleri yoktur bence.

Garp'ın açıklaması baz alınırsa eğer bireysel olarak dört korsandan bahsediyor. Genelde de bireysel olarak bu kişilerden bahsediliyor. Mesela Marineford'da Bepo "Bir Yonko görmek çok nadir bir olaydır" diyor Law'a. Bunu da tayfa için değil bizzat Shanks'ı kastederek söylüyor. Yonko Asıl gücünü tayfadan alır, ama kendisi de aşmış güçte olmalı ki yerini koruyabilsin.
Yonkou bir nevi ünvan. En güçlü 4 korsan toğluluğunun liderine verilen isim. Mihawk tek başına olduğundan ve yonkou gibi bir amacı da olmadığından bunlarla münakaşa girmemiş deniyor.
Zaten benim savunduğum birşey değil bu savunan birini bul onunla tartış. :/
Tower of god yeni bölüme çıkacak ona bakıcam.

? olmasadı cevaplamıyacaktım ama şimdi cevaplıcam.
Kaku'da meyve yeme taraftarı değildi ama yedi. Yedikten sonrada çok mutluydu.
Ishoo keza kaç yaşından sonra meyve yemiş. Shanks'te yonkou olma gibi bir amacı varsa bunu gerçekleştirmenin tek yolu bu diye düşündüyse sonradan yemiş olabilir.
Ben yine ihtimal dahilinde olarak değerlendiriyorum.
Shanks oyle bir adam degil. Koltuk sevdalisi adam, WB ve Ace'i teshir ettirmem deyip savasa gelmez. Bana ne? Yesinler birbirlerini der. Zaten kk olma amaci da yok dolayisiyla yonko olmasinin da bir manasi yok. Adam kendi macerasini yasamak istiyor sadece. Ha bir de Luffy'i bekliyor iste. Verdigin ornekler gereksiz olmus.

Shanks muhtemelen bahsi geçen düelloda Mihawk ile denkti kılıç yetenekleri. Ama sonra kolunu kaybetti. Bu illa ki gücünü kaybettirmiştir hatta Shanks solaktı sanırım ve sol kolunu kaybetmesi yeteneklerinin bir kısmını kaybettirmiştir. Shanks belli ki haki kasmış ve bugünkü bulunduğu konuma gelebilmiş. Öte yandan Mihawk ise dünyanın en güçlü kılıç ustası olabilmek için bir sürü yetenekler kazanmış ve bir sürü kılıç ustaları ile kapışmıştır. Şimdi salt kılıç ustalığında Shanks'in Mihawk'tan daha iyi olması bana göre mümkün değil. Shanks'i Mihawk'tan daha güçlü yapan kılıç ustalığı değil hakisidir diye düşünüyorum. Kılıç yetenekleri dünya standartlarındadır evet kılıç ustasıdır ama Mihawk kadar iyi teknikleri yoktur bence.
Ha ona bir şey diyemem. Mihawk, Shanks'tan çok daha iyi kılıç.kullanıyor Olabilir. Ancak bu onu yenmesine olanak sağlamaz. Zira arada epey bir klasman farkı var.

Bug'a girdim sayende. :D
Hiç sorma..
Sen şimdi Vista'yı 2 hamlede yenebilecek biri var mı diyorsun? O işler o kadar kolay değil. Belli seviyenin üstündeki kişiler kolay kolay yenilmezler. Karşısında amiral ya da yonkou olması fark etmez.
Ben Shanks ya da Kaido'yu Vista ile dövüşürken hayal edemiyorum! İşin kötü tarafı ne biliyor musun? Ben Mihawk'ın Yonkou gücünde olabileceğini, yonkou kadar gücü yoksa da bir amirale kaybetmeyeceğini düşünürüm. Mihawk ciddi bir şekilde dövüşüp, Vista karşısında böyle bir performans gösteriyor ise bu benim için hayal kırıklığı olur.
Neden daha kötü olsun ki ? Sengoku'nun bir planı var ve bu plan korsanları kafesteki fare gibi kapatacak bir plan. Mihawk'ın orada durmasının bir manası var mı ?

Öte yandan tüm Marineford'da ciddi olmayan Mihawk'ın Vista'yla dövüşürken ciddi olduğunu gösteren bir sahne de yok. Kazayla bunu yapan adam:

ciddi olsaydı emin ol bunun farkına varırdık :oleyo:

İkna olmuşsundur diye düşünüyorum :) Aynı zamanda @Mihawk.
Problem de bu ya.. Benim gözümde Mihawk gerçekten güçlüdür. Bir yonkou ile kafa kafaya dövüşecek kadar güçlü olduğunu düşünürüm. Benim bu kadar güçlü düşündüğüm bir adam, Vista karşısında ciddi dövüşüp, dövüştüğü süre zarfında net bir üstünlük sağlayamıyorsa, bu benim için epey can sıkıcı olur.

Bir de şu var, Mihawk Mf'de önüne kim çıktıysa kesti, küçümsedi ama Crocodile ve Vista'da durdu.. Şimdi diğerlerini keserken ciddiydi de bu ikisi karşısında neden ciddi değil? Hele ki Vista ile olan dövüşünü Sengoku'nun çağrısı üzerine yarıda bırakması daha da kötü, o çağrı olmasa dövüşmeye devam edecek, yani şakasına felan dövüşmüyor.

Vista ise Mihawk karşısında ne kadar rahat.. Adam güle onaya dövüşüyor. Diğer taraftan Akainu'ya Marco ile saldırmasına rağmen soğuk terler döküyor. Elbette Ace'in ölmüş olması da etkilemiştir ama şöyle düşün, Akainu'dan güçlü gördüğüm Mihawk ile tek başına rahat bi şekilde dövüşen adam, Akainu'ya Marco ile saldırıyor, buna rağmen durduramıyor ve Akainu Luffy'e saldırıyor, sonra yine Marco durduruyor, en son Shirohige gömüyor Akainu'yu.

Ne olursa olsun ortada bir mantıksızlık var. Tek temennim Mihawk'ın Vista ve Crocodile karşısında ciddi olmaması yönünde.

Fakat Vistada fena gömülmüş forumda. Bu adam en güçlü yonkounun en kötü 5. adamı (ki bana kalırsa 3. adamıdır o farklı bir mesele). Düz mantıkla bu adam 700-900 mlik bir korsan. Gücü Dofa yakındır elemanın yani Mihawkla kısa bir süre içerisinde yenişememesi gayet doğal bir olay.

Fakat Vistada fena gömülmüş forumda. Bu adam en güçlü yonkounun en kötü 5. adamı (ki bana kalırsa 3. adamıdır o farklı bir mesele). Düz mantıkla bu adam 700-900 mlik bir korsan. Gücü Dofa yakındır elemanın yani Mihawkla kısa bir süre içerisinde yenişememesi gayet doğal bir olay.
Doğal ve olması gereken bir durumdu. Vista dünkü çocuk değil.

Shanks bile öyle Vista 'ı hemen ekarte edemez. Adam kılıç konusunda duyulmuş bir güce sahip.

Hiç sorma..
Ben Shanks ya da Kaido'yu Vista ile dövüşürken hayal edemiyorum! İşin kötü tarafı ne biliyor musun? Ben Mihawk'ın Yonkou gücünde olabileceğini, yonkou kadar gücü yoksa da bir amirale kaybetmeyeceğini düşünürüm. Mihawk ciddi bir şekilde dövüşüp, Vista karşısında böyle bir performans gösteriyor ise bu benim için hayal kırıklığı olur.

Problem de bu ya.. Benim gözümde Mihawk gerçekten güçlüdür. Bir yonkou ile kafa kafaya dövüşecek kadar güçlü olduğunu düşünürüm. Benim bu kadar güçlü düşündüğüm bir adam, Vista karşısında ciddi dövüşüp, dövüştüğü süre zarfında net bir üstünlük sağlayamıyorsa, bu benim için epey can sıkıcı olur.

Bir de şu var, Mihawk Mf'de önüne kim çıktıysa kesti, küçümsedi ama Crocodile ve Vista'da durdu.. Şimdi diğerlerini keserken ciddiydi de bu ikisi karşısında neden ciddi değil? Hele ki Vista ile olan dövüşünü Sengoku'nun çağrısı üzerine yarıda bırakması daha da kötü, o çağrı olmasa dövüşmeye devam edecek, yani şakasına felan dövüşmüyor.

Vista ise Mihawk karşısında ne kadar rahat.. Adam güle onaya dövüşüyor. Diğer taraftan Akainu'ya Marco ile saldırmasına rağmen soğuk terler döküyor. Elbette Ace'in ölmüş olması da etkilemiştir ama şöyle düşün, Akainu'dan güçlü gördüğüm Mihawk ile tek başına rahat bi şekilde dövüşen adam, Akainu'ya Marco ile saldırıyor, buna rağmen durduramıyor ve Akainu Luffy'e saldırıyor, sonra yine Marco durduruyor, en son Shirohige gömüyor Akainu'yu.

Ne olursa olsun ortada bir mantıksızlık var. Tek temennim Mihawk'ın Vista ve Crocodile karşısında ciddi olmaması yönünde.
Bundan bahsediyorum iyi açıklamışsın. Mihawk Sengoku durumunu biliyordu ve o sıraya kadar ciddi dovusmediyse o savaşı direk ciddiye alıp bitirmesi gerekirdi. Gidip Vista' ya şimdilik ara verelim diye değil...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık