Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Mihawk İddiaları

Mihawk, Wano'ya Gitti mı?

• Kullanılan toplam oy
    353
Kendini hangi sebeplerle dolduruşa getirdiğine dair uzun uzadıya yazılar yazmana gerek yok, ilk başta dile getirdiğim gibi. Kabul etmiyorsan senin paşa keyfin bilir.

İşin bencelerine karışma yeter :good:
:hoo:
Bence mi? Samuray kültürü ve One Piece'in benim eserim olduğunu mu sanıyordun sen yahu?
@amaneden
Sensei bak burada sana atıf var.

Bak sevgili arkadaşım. Kılıçustalığı denen şey öyle iki slash atmak, süslü püslü isimli kılıçlar taşımaktan ibaret değildir.

Bu yüzden kılıçlar sahiplerini seçerler.
Bu yüzden insanlar kılıçlarıyla doğar, kılıçlarıyla gömülürler.
Bu yüzden savaş alanında düşmüş savaşçının kılıcını yoldaşı devralır ve beraber savaşa devam ederler.
Bu yüzden kılıcındaki çizik kılıç ustası için utançtır.

Bak bunlar bence değil, Oda'nın dediği şeyler.
Zoro da öyle alelade kılıç tutan güçlü bir adam değil, o gerçek bir samuray.

Bu yüzden o dükkan sahibi, Zoro'yu hiç tanımadığı halde bilmem kaç yıllık aile yadigarını, Yubashiri'yi ona emanet etti.
Bu yüzden Zoro, yeminini Kuina'nın kılıcına etti.
Bu yüzden Mihawk, hiçbir vasfı olmayan Zoro'ya saygı duydu.
Bu yüzden Ryuma, Shusui'yi Zoro'ya devretti.
Bu yüzden Zoro, ölmüş Yubashiri'yi gömdü. Ki öyle rasgele bir yere de değil, uygun bulduğu bir yere.
Bu yüzden kına gösterilen yanlış muamaleye tepki gösteriyordu.

Anlamıyorum. Sen Zoro'nun nesini sevdin yahu? Yeşil saçlarını falan mı? Yani ona bakıp ne görüyorsun sen?

Tabi bu saydıklarım hep zaman atlaması öncesi şeyler olduğundan belki kafan karıştı ama zaten benim sevdiğim Zoro da orada kaldı.

Bence mi? Samuray kültürü ve One Piece'in benim eserim olduğunu mu sanıyordun sen yahu?
@amaneden

Bak sevgili arkadaşım. Kılıçustalığı denen şey öyle iki slash atmak, süslü püslü isimli kılıçlar taşımaktan ibaret değildir.

Bu yüzden savaş alanında düşmüş savaşçının kılıcını yoldaşı devralır ve beraber savaşa devam ederler.

Bu yüzden o dükkan sahibi, Zoro'yu hiç tanımadığı halde bilmem kaç yıllık aile yadigarını, Yubashiri'yi ona emanet etti.
Bu yüzden Zoro, ölmüş Yubashiri'yi gömdü. Ki öyle rasgele bir yere de değil, uygun bulduğu bir yere.

Anlamıyorum. Sen Zoro'nun nesini sevdin yahu? Yeşil saçlarını falan mı? Yani ona bakıp ne görüyorsun sen?

Tabi bu saydıklarım hep zaman atlaması öncesi şeyler olduğundan belki kafan karıştı ama zaten benim sevdiğim Zoro da orada kaldı.
Tamamiyla Zoro antiliginden kusulan kin sonucu yazilmis bir yazi.

Eğer bu adam Wano’ya uğramadıysa Oda gitsin kendini assın abi. Adam Zoro’ya öğüt olarak; “Dünyayı gör kendini keşfet” diyor. Bunu diyen adam Wano gibi kılıçların cirit attığı yere gitmeyecek he öyle mi? Hadi oradan oda efendi. Arc’ın neresine sıkıştırırsın bu işi bilmiyorum ama bunu söyletmek zorundasın!
Buna rez alayım, bi ihtimal olur da gitmemişse geri dönüş yaparım.

Bu arada gitmiştir, çocukken ailesiyle tatile için falan.

Buna rez alayım, bi ihtimal olur da gitmemişse geri dönüş yaparım.

Bu arada gitmiştir, çocukken ailesiyle tatile için falan.
O yıllarda Garp Rocks'ı dağıtmıştı. Im-sama Mihawk'ı Wano'daki Wonderland'a tatile yollamıştır Garp'ın yanında. Mihawk bunları Wano'da yenmiş olmasın? WG sonra Garp yaptı demiştir.

@amaneden

Hala aynı şeyleri tekrarlıyorsun. Ben senin fikrine karşı bir saygısızlık falan mı yapıyorum bilmeden ? Kendini dolduruşa getiriyorsun dememe mi sinirleniyorsun ?

Arkadaşım ben Zoro'nun kılıçlarını kaybetmesinden pek bir memnunmuşum gibi mi görünüyor o taraftan bakınca ? Ben de memnun değilim ama bu kılıcın kaybedilmesi mevzusu bize gösterilmediğinden bak tekrar diyorum benim için nasıl kaybedildiği önemli. Çünkü pek çok şekilde kaybedilmiş olabilir ve bunlardan bazıları insanlık halidir, olur yani. Adam kazma yutmuş gibi 24 saat kılıçların önünde bekçilik yapacak değil bana göre.

Yani evet her türlü bu işin Zoro için kötü olduğunu söyleyebilirsin, ve hiç bir mazeret kabul etmiyor da olabilirsin, görüşüne saygı duymakla beraber nasıl kaybedildiği belli olmadığından benim için o kadar da abartılacak bir durum değil.

Ne kadar saçma konuştuğunun farkında mısın?
Ben One piece'ten bahsediyorum. Saçma mı geldi?

Tamamiyla Zoro antiliginden kusulan kin sonucu yazilmis bir yazi.
Tabi canım. Yazdıklarımın hepsi uydurma şeyler. Oda'nın işlediği şeyler değil.
Zoro zamanında tavuğuma kışt dedi, ben de olmayan şeyleri varmış gibi anlatıyorum.

Hala aynı şeyleri tekrarlıyorsun. Ben senin fikrine karşı bir saygısızlık falan mı yapıyorum bilmeden ? Kendini dolduruşa getiriyorsun dememe mi sinirleniyorsun ?

Arkadaşım ben Zoro'nun kılıçlarını kaybetmesinden pek bir memnunmuşum gibi mi görünüyor o taraftan bakınca ? Ben de memnun değilim ama bu kılıcın kaybedilmesi mevzusu bize gösterilmediğinden bak tekrar diyorum benim için nasıl kaybedildiği önemli. Çünkü pek çok şekilde kaybedilmiş olabilir ve bunlardan bazıları insanlık halidir, olur yani. Adam kazma yutmuş gibi 24 saat kılıçların önünde bekçilik yapacak değil bana göre.

Yani evet her türlü bu işin Zoro için kötü olduğunu söyleyebilirsin, ve hiç bir mazeret kabul etmiyor da olabilirsin, görüşüne saygı duymakla beraber nasıl kaybedildiği belli olmadığından benim için o kadar da abartılacak bir durum değil.
Sinirli olduğum nereden çıktı? Ben seride olan kurallara/felsefeye göre Zoro'nun taşıdığı/taşıması gereken ruhu anlatıyorum. Bak orada yazdıklarımın hepsi Oda'nın bizatihi bize verdiği şeyler.
Kılıç ustalığının bir disiplini, felsefesi, ruhu olduğuna dair şeyler bunlar. Bu adamın profilini oluşturan şeyler. Bu adamda bize vaad edilen şeyler. Zoro sıradan bir kılıç ustası değil, şahsına özel kılıç stili geliştirmiş biri. Bütün büyük kılıç ustalarına kendini tanıtmış, saygılarını kazanmış biri.
Dünyanın en güçlü kılıç ustası olacak kişi.

Sıradan bir kılıç kullanıcısından beklenen şeyler beklenemez ondan. Adam "kılıç ustası" kavramının vücut bulmuş hali.
Bu adamın kılıcını kaptırmasıyla senin cüzdanını kaptırman bir değil. O yüzden uyurken de kimse alamaz o kılıcı, dikkati dağılmışken de, savaşın ortasında etrafında bin tane adam varken de.
Hatta ölümün eşiğindeyken de.

Bu adamın kaptanı, bilinci kapalıyken, düşman bayıltan biri, düşmanına "burdayım" diyen biri. Dokunamadılar Luffy'ye, adam baygınken izin vermedi. Daha iki saniyr önce "velet" diyen adam bir şeyler sezdi.
Zoro'nun olması gereken profili sen "alelade kılıç kullanıcısı" diyorsan bilemem tabi. Ama ben kabul etmem. Zaman atlamasına kadar gördüğümüz Zoro bu kadar basit biri değil. Sen buna niye dolduruş gözüyle bakıyorsun bilmem ama benim karakterde gördüğüm bu.

Uykusunda alınmışsa kılıçlar benim için farklıdır, belinden alınmışsa farklıdır, birine yardım ederken bir anlık dikkatsizlikle alınmışsa farklıdır. Biri ile kavga ederken kaybetmişse farklıdır.

Kimse burada adam kılıçlarını kaybetti ah ne güzel bir başarı demiyor, söylenen şey belli bu adamın nasıl kaybettiğini bilmiyorsak pek te aşırıya kaçmamak lazım.

Tabi sen her nasıl olursa olsun benim için önemli değil diyorsun, saygı duyarım.
Arkadaş siteye geldiğinden beri bir şey olsa da Zoro'yu gömsem derdinde olduğu için bu tarz mesajlar normaldir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık