Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Mihawk İddiaları

Mihawk, Wano'ya Gitti mı?

• Kullanılan toplam oy
    353
Senin çıkarımlarını paylaşmak zorunda mıyız ? sencelerini kanun olarak görmene gerek yok.

Bence o kılıcın nasıl çalındığı önemli bir mesele
Benim çıkarımlarım?
Buahido denen şey birkaç yüzyıllık Japon Samuraylarının kültürüdür. Yani ben olmasam bile bu kriterler var olacaktı.

Dahası nasıl olursa olsun kılıcın !ikinci kez! burnunun ucundan çalındığı gerçeğini değiştirmez.
Ve Zoro'nun kılıcı çalındıktan aonra yiyip için yattığı da.

Benim çıkarımlarım?
Buahido denen şey birkaç yüzyıllık Japon Samuraylarının kültürüdür. Yani ben olmasam bile bu kriterler var olacaktı.
Uykusunda alınmışsa kılıçlar benim için farklıdır, belinden alınmışsa farklıdır, birine yardım ederken bir anlık dikkatsizlikle alınmışsa farklıdır. Biri ile kavga ederken kaybetmişse farklıdır.

Kimse burada adam kılıçlarını kaybetti ah ne güzel bir başarı demiyor, söylenen şey belli bu adamın nasıl kaybettiğini bilmiyorsak pek te aşırıya kaçmamak lazım.

Tabi sen her nasıl olursa olsun benim için önemli değil diyorsun, saygı duyarım.

Uykusunda alınmışsa kılıçlar benim için farklıdır, belinden alınmışsa farklıdır, birine yardım ederken bir anlık dikkatsizlikle alınmışsa farklıdır. Biri ile kavga ederken kaybetmişse farklıdır.

Kimse burada adam kılıçlarını kaybetti ah ne güzel bir başarı demiyor, söylenen şey belli bu adamın nasıl kaybettiğini bilmiyorsak pek te aşırıya kaçmamak lazım.

Tabi sen her nasıl olursa olsun benim için önemli değil diyorsun, saygı duyarım.
Ohoooo... Bahanelere bak çay demle. :fool:

Cidden bütün bunlar senin için kabul edilir şeyler mi?
Ciddi ciddi soruyorum bak.
Dünyanın en iyi kıl ustası olma niyetinde olan adamın kılıçlarına bu denli bihaber olması senin için uygun mu yani?
Alelade tırnakçının birine kılıcını kaptıracak kadar aklı havada ve kılıçlarından kopuk birisi olması senin için uygun mu?
Düşmanına onu korkudan donduracak yoğunlukta aura gönderebilen adamın, kılıçlarına karşı doğrudan taşınan art niyeti hissetmekten aciz olması uygun mu sana?
Hiçbir vasfı yokken bir kılıçtaki laneti hissedebilecek kadar kılıçlara duyarlı bir adamdan bunları bekleyebiliyor musun cidden?

Hani bana kalsa diyeceğim belli.
Uyurken o kadar şuursuzlaşacaksa uyumasın kılıcına sahip çıksın, derim.
Bir anlık dikkatsizlik yapıp kılıcını kaptıracaksa o kılıcı taşımasın, derim.

Benim bildiğim samuraylar aura, art niyet sezer, hatta uyku arasında kendilerine uzanan elleri tutar, hatta etkisiz hale getirirlerdi de.:artiz:

Ohoooo... Bahanelere bak çay demle. :fool:

Cidden bütün bunlar senin için kabul edilir şeyler mi?
Ciddi ciddi soruyorum bak.
Dünyanın en iyi kıl ustası olma niyetinde olan adamın kılıçlarına bu denli bihaber olması senin için uygun mu yani?
Alelade tırnakçının birine kılıcını kaptıracak kadar aklı havada ve kılıçlarından kopuk birisi olması senin için uygun mu?
Düşmanına onu korkudan donduracak yoğunlukta aura gönderebilen adamın, kılıçlarına karşı doğrudan taşınan art niyeti hissetmekten aciz olması uygun mu sana?
Hiçbir vasfı yokken bir kılıçtaki laneti hissedebilecek kadar kılıçlara duyarlı bir adamdan bunları bekleyebiliyor musun cidden?

Hani bana kalsa diyeceğim belli.
Uyurken o kadar şuursuzlaşacaksa uyumasın kılıcına sahip çıksın, derim.
Bir anlık dikkatsizlik yapıp kılıcını kaptıracaksa o kılıcı taşımasın, derim.

Benim bildiğim samuraylar aura, art niyet sezer, hatta uyku arasında kendilerine uzanan elleri tutar, hatta etkisiz hale getirirlerdi de.:artiz:
Kendini hangi sebeplerle dolduruşa getirdiğine dair uzun uzadıya yazılar yazmana gerek yok, ilk başta dile getirdiğim gibi. Kabul etmiyorsan senin paşa keyfin bilir.

İşin bencelerine karışma yeter :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık