Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marvel Kahramanları ve Hasır Şapka Korsanları

• Konbuyu başlatan Marco El Phoenix
  • Başlangıç tarihi
Luffy G2'den once bile itleyerek 2 binayi yikiyordu. Malesef bu tur konularda herhangi bir seyi kanitlamak imkansiz. O yuzden herkes kendince hakli.

Evet ama ayni cocuk daha bir sey dusunemeden bir yumruga mefta olur. Ben de bu yuzden ilk basta hiz faktorunden bahsettim zaten. Tabi farkli acilardan, durumlardan baktigimiz zaman isler tamamen degisir ona bir lafim yok. Franklin Richards OP evrenine gelip kimsenin haberi olmadan 1 saniyede herkesi yumultur dogrudur ama ben vs dendigi zaman ben gozumde karsi karsiya duran 2 dusmani canlandiriyorum ve ona gore yorum yapiyorum.
O zaman Juggernaut vs. Luffy deriz. O da yeterli olur.

Lastik adama karsi etkili olur mu?

Edit

Kusura bakma biraz basit oldu. Soyle duzelteyim Cracker'in kilicina dayanan G4'lu Luffy'e karsi etkili olur mu?
Juggernaut dediğin adam üç dört yumrukta Fantastic Four'dan Thing'i ya da Thor'u bayıltıyor. Sinirlenmiş bir World War Hulk ile kafa kafaya gidiyor. Asla yorulmaz, acıkmaz, susamaz, uyumaz ya da nefes almaya ihtiyaç duymaz. Belli bir yöne doğru koşmaya başlarsa durdurması çok zordur.

Juggernaut dediğin adam üç dört yumrukta Fantastic Four'dan Thing'i ya da Thor'u bayıltıyor. Sinirlenmiş bir World War Hulk ile kafa kafaya gidiyor. Asla yorulmaz, acıkmaz, susamaz, uyumaz ya da nefes almaya ihtiyaç duymaz. Belli bir yöne doğru koşmaya başlarsa durdurması çok zordur.
Evet hatirliyorum nasil oldugunu ama kafamda kurguladigim zaman her turlu Luffy fazlasiyla ustun gibi geliyor bana. Neyse belki de ben fazla OP fanboyum, bu tartismaya hic bir katkim olmayacak bari siz tartismaniza devam edin :fool:

Marvel vs op biraz basit kaçıyor.Marvel vs Dc açılsa da doya doya tartışsak.Bir Dc ci olarak tarafım belli tabi :D Marveli de severim o ayrı tabi.Wolverine reyiz tektir.

Beyler Marvel'da ki karakterler evrenin ayarıyla oynuyorlar. Hani OP evreninde böyle güçler yok. Gerçekci olmak lazım bu konuda. O yüzden OP'da ki karakterleri kıyaslamanın bir anlamı yok. Tabi kıyaslanabilecek karakterlerde var. Ama büyük başlarıyla olmaz. Adamlar hayalinde ne varsa vermiş karakterine güç olarak.

Ama DB olsun Toriko olsun. Bu serilerle kıyaslanabilir bence.

Son düzenleme:
Beyler Marvel'da ki karakterler evrenin ayarıyla oynuyorlar. Hani OP evreninde böyle güçler yok. Gerçekci olmak lazım bu konuda. O yüzden OP'da ki karakterleri kıyaslamanın bir anlamı yok. Tabi kıyaslanabilecek karakterlerde var. Ama büyük başlarıyla olmaz. Adamlar hayalinde ne varsa vermiş karakterine güç olarak.

Ama DB olsun Toriko olsun. Bu serilerle kıyaslanabilir bence.
Toriko evreni belki.Dünyası olmaz ama evren hakkında pek bilgimiz yok.Hatta Torikonun içindeki şu 3. Beyaz şeytan sanırım tanrı soyundan gelen bir şey.Midora demişti hatta beni korkudan ağlatıcak o içindeki şey diye.Böyle bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam.

@Jason
İş görür eyvallah.

Onu yiyecek adamlar daha ne olduğunu anlamadan tarihten yok olurlar. Her evrende ve her seride en güçlü yetenek Reality Manipulation denen nanedir. Marvel'daki Franklin Richards, tüm Toriko karakterlerini tek başına ezer, geçer.
Şimdi Torikoversin bilimsel temeli herkesin malumu abi. Evrende temel kural enerjinin korunumudur. Yani evrende hićbir şey yoktan var olmaz, vardan da yok olmaz. Enerji dönüşüm gećirip durur. Eğer o velet gerçekliği değiştiriyorsa o zaman yeni bir gerćeklik yaratıyor demektir ve bu yeni gerćekliğe adapte olacak karakterler var Torikoda. Misal Acacia son enerji huzmesine kadar yok edilmesine rağmen daha güclü şekilde geri dönebiliyor. Yine gerćeklik manipulasyonu nihayetinde bir teknik ve Midora bunu kopyalayayıp karşı atak yapabilir. Bir çaresi bulunur yani o veletin de yalnızca yeteneğinin bilimsel bir açiklamasının olması lazım. Yoksa DBsuperdeki her şeyin kralı gibi beğenmezsem evreni silerim saçmalığı olursa olmaz tabi. Izahi yok çünkü. Toriko biraz daha ilerlese mangaka muhakkak kozmik yetenekler de ćıkarirdi lakin yarım kaldı seri maalesef. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık