Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Tamam bu ihtimal var bunu inkar etmiyorum.Ama yapmamış olması ve doğal olarak ünvanın onda kalması gibi bir ihtimalde var.Yani bu da doğal olarak konunun tartışılabileceği anlamına geliyor ki o zamanda konuya saçma demek saçma oluyor.
Öyle olsa BM, Kaido falan gidip WB'den unvanını alıverirdi, yiyorsa:rolleyes: Demek ki onlarda kabullenmiş en güçlü olduğunu, dövüş yaptılarsa da WB'nin kazandığı açık.

Her halükarda hakkıyla almış olduğu belli.

Öyle olsa BM, Kaido falan gidip WB'den unvanını alıverirdi, yiyorsa:rolleyes: Demek ki onlarda kabullenmiş en güçlü olduğunu, dövüş yaptılarsa da WB'nin kazandığı açık.

Her halükarda hakkıyla almış olduğu belli.
WB'nin o ünvanı hakkıyla almadığını ya da bir zamanlar o ünvanın hakkını veremediğini iddaa eden yok zaten. :/ Genç hali teke tekte şu anki yonkoların hepsinden üsttedir zaten.Ama adam yaşlanmış işte doğal olarak güç kaybetmiş ve diğer yonkolarla aynı seviyeye gerilemiş olabilir.Ayrıca BM ve Kaido'nun o ünvanı alma zorunluluğu mu var ki ? O ünvanı istememişlerdir ya da WB'yle kapışma riskini almak istememişlerdir.WB'yle kapışma riski derken WB'nin daha güçlü olduğu anlamını çıkarma ama.Hani atıyorum BM ve Kaido WB'yi yense bile kendileri de ölümün kıyısına gelebilir ve bu yüzden ünvan peşinde koşmamış olabilirler demek istiyorum.Kısaca birden fazla ihtimal var.

Güçten düştü güçen düştü güçten düştü.Başka bildikleri bir şey yok.Adam güçten düşmesine rağmen en güçlü işte.Neymiş kendi de kabul etmiş.Adam bir sahne sonra ben beyazsakalım deyip tüm denizcilere girişiyor ? Biri de çıkıp kardeş dur sen güçten düştün demedi adama.

Bm ayırıyor,Kaido ben ölmezken o nasıl öldü diye şaşırıyor,şenks saygısını sunuyor,şiki kral sensin diyor,reyiz çıkıp tahtı alabilecekken almadı diyor,sengoku inatla adamın en güçlü olduğunu söylüyor,garp denizlerin efendisi diyor.Adam Rogerın ölümünden sonra yirmi iki sene zirvede kalmış ise en güçlüdür la.Bilerek anlamayıp salağa yatmayı tercih edenler kabul etmeye bilir.Neymiş croco gücünden den vurmuş ahahahhaha Croco kim lan ? 30mlik çaylaktan asrın dayağını yiyen adamın ne haddine Wbnin gücünden dem vurmak ? Ölüme beş kala Teachi tokatlayıp yerden yere vuran adam o hali ile Crocoya iki tane vurmaz la.

Değiştirmis işte bunu adam sana MF gibi bir arc çizmiş. Herkese güçten düştüğünü söyletmis. Öncesinde en güçlüydü ona söz yok orası ayrı.
Marineford'a ayak bastığı an en güçlüydü bunu tartışmam bile tartışması abes çünkü.

Ayağının tozuyla sağlı sollu tsunamiyle yok edecekti orayı.Bunu engelleyecek meyve vardı yoksa denizciler zaten bitikti.Kaç tanesi sonrasında savaşa devam ederdi.Ondan sonra normalde bisentosundan tutup saldıran Kuzan yanına dahi yaklaşamıyor beyazsakalın.Elinin tersiyle vuruyor depremi.Savaşın başında en güçlüydü.Ne zamanki Squardo denen haysiyetsiz kılıcı ortadan soktu o zaman herşey değişti.En güçlü olmaktan çıktı yonkouya dönüştü.Tabii her hasarı alan tipine dönüştü birde.H.haki yok b.haki sınırlı sadece saldırılarda kullanıyor.Kalp tekliyor falan o kılıç herşeyi değiştirdi.Ancak ona rağmen en güçlü özelliğini kaybetti sadece tüm bu dezavantajlara rağmen yonkoularla eş değer güçteydi hala.

Mangaka ben bu adama 20 sene önce en güçlü ünvanı verdim sonra da unuttum öyle kaldı demiyor. Adam hikayeyi bize anlatıyor. O kutucuğun içindeki yazının muhattabı One Piece evrenindekiler değil, direkt biziz. Hani onlar mangayı okumadıkları için o yazıları da göremiyorlar çünkü.

Serumlu, hasta, yaşlı hali önüne en güçlü diye yazmış. Sanmıyorum ama teke tekte belki alamayacağı ters rakipler olabilir, her alanda en iyi değil sonuçta. Ki, bu da en güçlü olmasına engel değil. Genel güç skalasında zirve bu adam işte.

Mangaka ben bu adama 20 sene önce en güçlü ünvanı verdim sonra da unuttum öyle kaldı demiyor. Adam hikayeyi bize anlatıyor. O kutucuğun içindeki yazının muhattabı One Piece evrenindekiler değil, direkt biziz. Hani onlar mangayı okumadıkları için o yazıları da göremiyorlar çünkü.

Serumlu, hasta, yaşlı hali önüne en güçlü diye yazmış. Sanmıyorum ama teke tekte belki alamayacağı ters rakipler olabilir, her alanda en iyi değil sonuçta. Ki, bu da en güçlü olmasına engel değil. Genel güç skalasında zirve bu adam işte.
+1

Değiştirmis işte bunu adam sana MF gibi bir arc çizmiş. Herkese güçten düştüğünü söyletmis. Öncesinde en güçlüydü ona söz yok orası ayrı.
O kutunun içinde "Dünyanın en güçlü adamıydı fakat bu aralar yaşlılıktan dolayı diğer yonkolarla eşit güçte" gibi bir şey yazmasını bekler miydin ? Adamın üstünde kalmış ünvan ve doğal olarak mangaka öyle yazmış.Mfde kaç tane karakter güçten düştüğüne vurgu yaptı.Güçten düşmüş halininde en güçlü olduğunu düşünmüyorum zaten.

Mfde gördüğümüze göre bu adamın genç hali gerçektende en güçlü.Ama bildiğimize göre o ünvanı almaya kimse gelmemiş.Ya da ünvan için birileriyle ölümüne dövüştüğüyle ilgili bir bilgi yok.Doğal olarak ünvan WB'de kalır.Ama bu yaşlanıp güçsüzleştiği gerçeğini değiştirmez.Burda yaşlı halinin bile en güçlü olduğu gibi bi ihtimal olsa da en güçlü olmama gibi bi ihtimal de var sonuçta.O yüzden konu gayette tartışılabilir ve senin konuya saçma demen saçma olmuş.
Güçten düşmesi en güçlü olduğunu değiştirmiyor. Beyazsakal öyle bir canavar. Güçten düşse bile en güçlü ünvanını taşıyor. Bunu tartıştığınıza inanamıyorum. Sengoku niye Beyazsakal savaşa dahil olduğunda o sözleri söylüyor neden Garp gücüne vurgu yapıyor neden Mihawk aradaki güç farkını ölçmek istiyor. Neden bir ayağı çukurda adam Sakazuki'yi yeniyor Teach'e ölüm döşeğinde tek atıyor. Neden Koca Ana KK'den bahsederken HATTA Beyazsakal'ı bile gibi bir tabir kullanıyor.

http://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-847-page-15.html
http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/84/847/page/16

Çünkü bu adam güçten düşse bile dünyanın en güçlü adamı ve bunu Marinefordda gösterdi. O dediğiniz yerlerde verilen mesaj adamın yaşlanması ve hastalığı üzerine ünvanına değil. Yediği kılıç darbeleri, mermi, toplara bakarsanız ekstra Marinefordda neyin nasıl gösterildiği belli.
Özetle " Bu adam güçten düşse bile dünyanın en güçlü adamı" mesajı verildi. Dahada diyeceğim bir şey yok.

Dipnot: Ace gelmişti. Bu da başkalarınında gelebileceğini gösterir. Özellikle Kaido gibi ölme delisi bir adam varken ki adam yonkouların da eline düşmüş. Yenilse de ölememiş. O yüzen pek tutarlı bir görüş değil.

http://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-576-page-16.html

Tam olarak ilk dediğin gerçekleşti. Mangaka bu adam Dünyanın en güçlü ünvanını almış adamdır diye tanıttı bize. Ama ünvan üstüne kalmış. Bu adam kendisine serum takılmasını sırf düşmanlara karşı güçsüz gözükmekten dolayı istemiyordu. Çünkü eski gücünde olmadığını düşünmesinler diye. Teach bu gücüne saygı duyuyordu. Sonra Teach ne diyor yaşlandın ve güçten düştün. Bak bir adamını bile kurtaramadın diye dalga geçiyordu. Kendi adamı Marco, Crocodile ve kendisi olmak üzere herkes güçten düştüğünü söyledi. Artık WB'yi nasıl düşünüyorsanız adam akıllı h.haki salamayan adamı bile Yonkou Kaptanlarının önüne koyuyorsunuz. Daha 30 dakikalık performansla kalp atakları başlayan adam Yonkou'ların dövüşe dayanamaz. Siz WB'nin 20 dakkada herhalde bir Yonkou'yu yenebileceğini düşünüyorsunuz.

Akainu'ya 2 attı diye gören herkes zaten bu hataya düşüyor. Ace ölmese WB o morali de bulamayacak. Anlayacağınız Yonkou'lardan daha güçsüz görülen Akainu'ya bile bu adam öyle 30 dakkada felan aradan cikaramaz çıkaramadı da zaten. Ace öldüğü halde o öfkeyle daldığı adam 1 bölüm sonra çıktı WB'nin tüm tümenlerini kovalıyordu.

+1 Ne güzel açıklamışsın. Ellerin dert görmesin.

Güçten düşmesi en güçlü olduğunu değiştirmiyor. Beyazsakal öyle bir canavar. Güçten düşse bile en güçlü ünvanını taşıyor. Bunu tartıştığınıza inanamıyorum. Sengoku niye Beyazsakal savaşa dahil olduğunda o sözleri söylüyor neden Garp gücüne vurgu yapıyor neden Mihawk aradaki güç farkını ölçmek istiyor. Neden bir ayağı çukurda adam Sakazuki'yi yeniyor Teach'e ölüm döşeğinde tek atıyor. Neden Koca Ana KK'den bahsederken HATTA Beyazsakal'ı bile gibi bir tabir kullanıyor.

http://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-847-page-15.html
http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/84/847/page/16

Çünkü bu adam güçten düşse bile dünyanın en güçlü adamı ve bunu Marinefordda gösterdi. O dediğiniz yerlerde verilen mesaj adamın yaşlanması ve hastalığı üzerine ünvanına değil. Yediği kılıç darbeleri, mermi, toplara bakarsanız ekstra Marinefordda neyin nasıl gösterildiği belli.
Özetle " Bu adam güçten düşse bile dünyanın en güçlü adamı" mesajı verildi. Dahada diyeceğim bir şey yok.

Dipnot: Ace gelmişti. Bu da başkalarınında gelebileceğini gösterir. Özellikle Kaido gibi ölme delisi bir adam varken ki adam yonkouların da eline düşmüş. Yenilse de ölememiş. O yüzen pek tutarlı bir görüş değil.

http://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-576-page-16.html
Mf arcın yıldızı WB'ydi.Mangaka adamı Roger'le 2 kral olarak gösteriyor.Doğal olarak eski toprakların ağzından adamın geçmişte nasıl bir şey olduğunu gösterdi ve o arcın yıldızını yine eski toprakların ağzından övdü.Ben böyle bakıyorum olaya.Bir ayağı çukurda adam Saka'yı yeniyor demişsin de bunu diğer yonkolar yapamaz diye WB en güçlü olmaz.Neden ? Çünkü WB'nin zaten dayanıklılığına özel bir vurgu var.Adam ön plana çıkan özelliğini konuşturdu orda o kadar.Diğer yonkoların da WB'ye üstün olduğu başka özellikleri vardır illaki.Al işte en basitinden BM.WB kadar dayanıklı olmayabilir ama daha iyi bir savunmaya sahip.WB darbeleri yer yer devam eder.BM darbeleri daha az hissederek devam eder.Herkesin uzmanlık alanı farklı olduğundan bir ayağı çukurda adamın Aka'yı yenmesi en güçlü olduğuna kanıt olmuyor bana göre.BM'nin de WB'den öyle bahsetmesi adamın efsane olmasıyla alakalı bir durum bence.Mesela bugün bile futbol oynarken Pele,Maradona gibi isimler kullanılır.İşte ''Ulan Maradona gibi oynuyosun'' vs. diyenler vardır.Fakat şu anki Maradona futbolun zirvesi mi ? Hayır adam yaşlandı artık.Ama efsane olduğu için onun üzerinden örneklendirilebiliyor.BM'nin WB sözünüde böyle yorumluyorum.

Yaşlılık ve hastalık bu adamı güçten düşüren etkenler değil mi ? Nasıl ünvanı üzerine olmuyor ? Sen o yaşlı halinin bile en güçlü olduğunu savunuyorsun ama gayette bunun olmaması gibi bir ihtimal var.

O kutucuğun içindeki muhattap bizsek neden op karakterleri dünyanın en güçlü adamı lafını kullanıyor ? Çünkü adam o kutucuklarla op halkının WB'yi nasıl gördüğünü anlatıyor bize.Tıpkı Kaido'nun tanıtımında olduğu gibi.Yani o kutucuk tartışılamaz bir şey değil.Oda'nın bize tartışmasız bir şekilde verdiği bir bilgi değil.Op halkının WB'yi nasıl gördüğünün bilgisi ki bu da sorgulanabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık