Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Ha bir de Zoro için seri sonunda dayanıklılık konusunda Wb olacak diyen süper zekalar vardı.Forumu bıraktilar da kurtulduk.
Zori seri sonunda en dayanıklı adamlar arasında olur.B.haki ve dayanıklılık konusunda Zori'ye eşit ya da ondan üstün olan adam sayısı 3'ten fazla olmaz tahminimce.Fanlıktan demiyom hee cidden öyle düşünüyorum.

Bir amiral wb yi alamaz (yaşlı hali buna dahil). Durdurur mu ? durdurur o da kısa süreli ama.

Aokiji ve akainu bu olaylara örnek.
Kısa süreli durdurmaz.Baya baya uzun bir süre tutar.WB hiçbir amirale o kadar kolay ulaşamadı.Aka'ya bile hasar alma riskini alarak ulaştı.

Ben hiç kimsenin bir amiral Wbti alır dediğini duymadım.Genelde belli bir karakter kesiminin fanları Wbnin en güçsüz olduğunu düşünüyor.Şenks fanları kendi karakterlerini yüceltmek için,Mihawk fanlarıda Mfdeki haddini bilmemenin ve mal olmanın rahatsızlığı ile Wb için en güçsüz diyorlardı.Ha bir de Zoro için seri sonunda dayanıklılık konusunda Wb olacak diyen süper zekalar vardı.Forumu bıraktilar da kurtulduk.

Wb dünyanın en güçlü adamıdır.Karakterlerin söylemesini geçtim direk mangaka söylemiş.Neymiş k.haki kullanamıyormuş.La bu adam bir de k.haki kullansa neler olur farkında mı bu arkadaşlar ?
İyi takip etmiyorsun galiba beyazsakalı akainu öldürdü demeye getiriyorlardı.Bunun amiral alır demekten farkı yok zaten gözlerinde.

Zori seri sonunda en dayanıklı adamlar arasında olur.B.haki ve dayanıklılık konusunda Zori'ye eşit ya da ondan üstün olan adam sayısı 3'ten fazla olmaz tahminimce.Fanlıktan demiyom hee cidden öyle düşünüyorum.

Kısa süreli durdurmaz.Baya baya uzun bir süre tutar.WB hiçbir amirale o kadar kolay ulaşamadı.Aka'ya bile hasar alma riskini alarak ulaştı.
İşte wb yi özel kılan da bu ister kafasının yarısı gitsin veya kolu kopsun adam rakibini kısa sürede duman etme çabasında. Bu wb ye özel bir şey ama. Başka bir yonko böyle bir riske gireceğini düşünmüyorum o yüzden bir amiral şimdiki dörtlüyü uzun süre tutabilir.

Ben Wb'den Mf'de biraz daha temkinli olmasını da beklerdim açıkçası. ''En güçlü adam'' olmanın verdiği his dolayısıyla mıdır bilemem ama çok fazla ''bana bir şey olmaz'' modundaydı. En azından sıradan denizcilerin saldırılarını daha fazla engelleyebilirdi. Bilemiyorum, '' Güç ve zenginlik kibre sebep olur'' sözü birazcık Wb'de vardı zannımca.

Haki ve deprem gücünü efektif kullanamadı. Buradan savunması güçsüz anlamı çıkmaz. Savunması çok iyi olan Koca Ana, o savunması olmayınca yere düştüğünde bile dizi kanıyor. Olayları münferit değerlendirmek yanlış bana göre. Oda zaten her süper güçlü karakter bie handikap veriyor. Beyazsakal'ın bu hali için adamı nerelere koyuyoruz, zirve hali olsa neler derdik düşün.
İşte bu olay yani bu tabu Kaido'da yıkılabilir cidden adamın savunmasını aşmak için güçlü bir b.hakiye veya saldırı gücüne sahip olunmalı tarzı bir şey çıkabilir Linline yüklenen dezavantaj zaten o kadar da önemli bir dezavantaj gibi gözükmedi bana Bege'nin abartması gibi geldi o bana gerçi niye abartsın suikast düzenleyecek olan da kendisi ama ne bileyim dediğin gibi de olabilir ama karmel ana'nın fotoğraf olayından sonra hiçbir yeri kanamadı diye hatırlıyorum hatta kx roketlerimi neydi onları da ateşlendikten sonra havada sesi ile söndürmüştü tabi yanlış da hatırlıyor olabilirim.

Son düzenleme:
Tam benlik konu. Şüphesiz en güçlüydü. O kadar saldırıyı direkt bedenine alıyorsun, Saka'yı kısa süre de olsa saf dışı bırakıyorsun, BB tekliyorsun bir de hala ayaktasın. Bi de bunları yaparken yaşlı hasta adam. Düşün bi de handikabı olmuycak genç olacak. Dümdüz ederdi heralde o adayı. Kısacası serinin bugda kalmış karakteri. Zirve Luffy'nin bile ulaşamayacağı bir güçtedir kendisi.

yamamoto reyize benzetiyorum biraz ihtiyarı. varlığı problem olan biriydi ama e. oda bence yaşlı ve hasta haliyle bile bazı şeyleri açıkça gösterdi. bir kere tamamen dezavantajlı bir durumdaydı. sağlıklı olsaydı da eninde sonunda canını teslim ederdi. üstelik yanında müttefiklerinin oluşu ve ace i kurtarmak gibi bir misyonu oluşu da tamamen çıldırmasını engellemiş olabilir. kaido aynı şartlarda olsa ne olurdu diye düşünmek gerekir. wb haki kullanamayan bir durumda. ne kadar saldırıyı vücudunla durdurabilirsin ki. sadece fizik de değil olay. koskoca devler paramparça oluyor tek darbede. bu adam başka bir seviyedeydi ve bu adama rağmen roger kral oldu. en kötü ihtimalle denk güçteydiler. müthiş bir şey bu cidden. one piece aleminde en saygı duyduğum ve en sevdiğim adam iyi ki geçmiş buralardan

Hayaller be fandaş.

İyi takip etmiyorsun galiba beyazsakalı akainu öldürdü demeye getiriyorlardı.Bunun amiral alır demekten farkı yok zaten gözlerinde.
O farkli mevzu.Wb kafasının yarısı yokken yaşar mıydı yaşamazmıydı belli değil.Ölecek olduğu belli olan bir adam için şu öldürdü bu öldürdü demek yanlış.Teach öldürdü diyene gülerim o ayrı.Teach resmen ks attı Wbye.Wb vs all yapıldığından herkes destek attı ama asıl darbeleri Akainu vurdu,Kizaru vurdu.

Konuyu okurken bir yerde tıkandım kaldım. Arkadaşlar hep tek bir savaşta takılı kalmış.

- Konu başlığı dünyanın en güçlü adamı mıydı?

- Yoksa marineford savaşına göre değerlendirecek olursak oyaji dünyanın en güçlü adamı değil miydi, yoksa bütün bunlar bir ilüzyon muydu?

Aydınlanmaya ihtiyacım var. :artiz:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık