Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Benimde anlamadığım 267 kılıç yarası,562 mermi,46 gülleye dayanan bir adamı Squardo'nun tek bir kılıç darbesi ne kadar etkiler ? Aynı şekilde bu seride mermi,normal kılıçlar vs. vs. saldırı gücü çok düşük saldırılar.

WB'nin 2 yumrukta Aka'yı nakavt etmesine bakmak tek taraflı bakış açısı oluyor.Aka'da tek yumrukta WB'nin kafasının bir kısmını aldı.O darbeden sonra yaşayacağı kesin bile değildi ? Zaten dövüşün sonrasını Luffy vari irade gücüyle tamamladı.WB vs Aka'da mangaka WB'yi üstün göstermek istedi ama WB'ye o kadar tehlikeli bir saldırı yedirterek aralarında uçurumda olmadığını gösterdi bence.
Bu herhangibi bir kılıç darbesiyle karşılaştırılacak birşey değil ancak o dediğin saldırılara karşı azda olsa bir savunma gösterebilmiştir.Ancak Sguard doğrudan hiç savunma yapmayan bir adamın kalbini delip geçiyor.Yani direk zaten güçsüzleşmiş kalbine ağır bir darbe alıyor.Tesiri emin ol düşündüğünden çok daha fazla.

Bu herhangibi bir kılıç darbesiyle karşılaştırılacak birşey değil ancak o dediğin saldırılara karşı azda olsa bir savunma gösterebilmiştir.Ancak Sguard doğrudan hiç savunma yapmayan bir adamın kalbini delip geçiyor.Yani direk zaten güçsüzleşmiş kalbine ağır bir darbe alıyor.Tesiri emin ol düşündüğünden çok daha fazla.
Kalbine sokmuyordu o kılıcı.Göğsünün biraz altına mı ne sokmuştu.

Kalbine sokmuyordu o kılıcı.Göğsünün biraz altına mı ne sokmuştu.
İlla ki akciğeri ve alt ana toplardamarı kesmiştir bence o kılıç. WB'nin ağzından gelen kan, akciğer durumunu kanıtlar sanırım.

Bana göre ünvanı gençken Roger ölünce falan aldı ve kimse WB ile mücadele edecek cesarette olmadığı için en güçlü olarak anılmaya devam etti. Yani en güçlü adam değildi.
Mangaka yazıyor olmuyor, ''Beyazsakal'ı bile yenebilirdim'' diyor başka bir Yonkou ama yine olmuyor. Oda ne çizip yazarsa yazsın önemli değil heralde. Hani ben de savaş esnasında azıtan hastalığıyla ve göğsünü delip geçen kılıçla en güçlü olduğunu düşünmüyorum. Ancak adam o sahneye çıktığında dünyanın en güçlü adamıydı.

İlla ki akciğeri ve alt ana toplardamarı kesmiştir bence o kılıç. WB'nin ağzından gelen kan, akciğer durumunu kanıtlar sanırım.
Ben hiç etkilemedi demiyorum.Düşündüğümüz kadar etkilememiştir diyorum.Eğer o bir kılıç yarası bile WB'yi büyük oranda etkilediyse bu adam 267 tanesini daha yiyip nasıl dayandı ? Artı olarak mermi ve gülleleri saymıyorum.Bir tek Squardo'nun kılıcı zarar verdi de diğerleri çok mu az verdi ? Sanmıyorum o yüzden.O evrene bizim gerçek dünya mantığıyla bakmıyorum.Kevgire çevrilipte devam edebiliyorsun.WB bunu sadece üste taşımış o kadar.Onu asıl öldüren Aka'dan aldığı darbelerdir.Aka'nın attığı tek bir magma yumruğun 267 kılıç yarası,562 mermi ve 46 gülleden daha etkili olduğunu düşünüyorum.En kötü ihtimal denktir.

Ben hiç etkilemedi demiyorum.Düşündüğümüz kadar etkilememiştir diyorum.Eğer o bir kılıç yarası bile WB'yi büyük oranda etkilediyse bu adam 267 tanesini daha yiyip nasıl dayandı ? Artı olarak mermi ve gülleleri saymıyorum.Bir tek Squardo'nun kılıcı zarar verdi de diğerleri çok mu az verdi ? Sanmıyorum o yüzden.O evrene bizim gerçek dünya mantığıyla bakmıyorum.Kevgire çevrilipte devam edebiliyorsun.WB bunu sadece üste taşımış o kadar.Onu asıl öldüren Aka'dan aldığı darbelerdir.Aka'nın attığı tek bir magma yumruğun 267 kılıç yarası,562 mermi ve 46 gülleden daha etkili olduğunu düşünüyorum.En kötü ihtimal denktir.
Fiziksel olarak öyle ama Wb nin ben ölümü kabul ettiği kes ve kesin ölmesini sağlayan şey Acein ölümüdür.

O yarayı almasa kalbi tejlermiydi bilemem.

WB'nin kendisi diyor ben bir canavar değilim insanım vs. filan ama kendine Canavar diyip geçinenleri okyanusa gömecek adamdı.

Saldırı gücü olarak dünyanın en güçlüsü olabilir ama savunma, dayanıklılık yerlerdeydi. BM o darbelerin %80ininden etkilenmezdi mesela. WB dayanıklılık olarak şu anki Luffy'nin bile gerisindedir.
Saldırı : 10/10
Savunma : 5/10

BM
Saldırı : 8/10
Savunma : 10/10

Diğerlerini daha görmedik o yüzden bilemiyorum ama bence MF Oyaji en güçsüz yonkouydu.

BM'nin hatta WB'yi bile devirirdim dediği kısım bence tayfa olarak WB korsanları en güçlü yonkou tayfasiydi. Marco, Teach, Thetch, Jozu, Vista, Ace BM tayfasını ikiye katlarlar.

Saldırı gücü olarak dünyanın en güçlüsü olabilir ama savunma, dayanıklılık yerlerdeydi. BM o darbelerin %80ininden etkilenmezdi mesela. WB dayanıklılık olarak şu anki Luffy'nin bile gerisindedir.
Saldırı : 10/10
Savunma : 5/10

BM
Saldırı : 8/10
Savunma : 10/10

Diğerlerini daha görmedik o yüzden bilemiyorum ama bence MF Oyaji en güçsüz yonkouydu.

BM'nin hatta WB'yi bile devirirdim dediği kısım bence tayfa olarak WB korsanları en güçlü yonkou tayfasiydi. Marco, Teach, Thetch, Jozu, Vista, Ace BM tayfasını ikiye katlarlar.
Dayanıklılık ta Luffy nin gerisindemi ? :(

Bazı arkadaşlar savunma ve dayanıklılık kelimelerini ayırt edemiyor galiba. Şöyle diyim;
Savunma, adamın zarar göremiyeceği belirli bi nokta. Ne kadar vurursan vur savunması yüksek olduğu için zarar veremezsin. Taki savunmasını aşana kadar. Bu savunma aşma noktasından sonra ortaya dayanıklılık girer. Diğer bi deyişle acı hissine karşı direnç.
Zoro ve Mr1 karşılaşmasina benziyor bu. Zoro ne kadar vursa Mr1 in savunmasını geçemiyordu. Taki çok güçlü bi atak yapana kadar, ne oldu sonra ? Mr1 aldığı ilk darbede yere yığıldı adamın savunması 10 ama dayanıklılığı 0.
Ki biz burda YAŞLI adamin, kalbi tekliyen yüzlerce kılıç top darbesi, göğsündeki deliklerden, hatta ve hatta kafasının yarısı olmadan amiral ile savaşan Beyazsakal dan bahsediyoruz.
Savunmasını diğerlerine göre düşük kalabilir ama dayanıklılık konusunda One Piece evreninde kimse bu adamı geçemez.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık