Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Savaşın'daki Akainu - Beyazbıyık Karşılaşması

Akainu'nun, WB'yi Marineford'un yıkılması konusunda uyarması, hiç bir amiralin %100 ile dövüşmemesi, kimsenin uyanış açmaması (Punk Hazard'ın iklimi ve hali bunun kanıtıdır), Başka iki amiral bir başka hükümet yerleşkesi olan Marijois'de (Ki Marijois deniz üstünde minicik bir üs adası değil, ana kıtada geniş bir yerleşke ona rağmen) dövüşürken de kendilerini tutmak zorunda olduklarından bahsetmeleri (hem de bu iki amiral Akainu, Aokiji gibi adamlardan daha güçsüz ve daha az alan hasarına sahipken) tüm bunları topladığında AMirallerin %100'ü ile dalmadığı ortada.

Sengoku ile Garp aktif rol almadı. Jozu'nun kolunu aldıktan sonra Aokiji gözüne uyku bandı çekti takılmadı. Kizaru jungler gibi, nerede ihtiyaç varsa oraya gank attı ancak asla astronomik bir atak ya da form açmadı. Akainu ise tüm büyük ataklarını, Aokijinin önceden dondurduğu limanın körfez alanına yaptı. Marineford toprağı üzerine tek bir atağı yok Akainu'nun.

Tüm bu işaretleri okuyamaman bizim suçumuz değil.

Net bir üstün gelme hiç olmadı. İkisi de bir diğerine en büyük atağını ikiliden birinin dikkati dağınık iken verebildi. Nitekim, net bir üstünlük olmadı. Diyorsun ki Amiraller hiç "kendimizi tutmalıyız" demedi o yüzden bu iddia bizim uydurmamız. Ona bakarsan Akainu "WB benden üstün" de demedi, o zaman bunu da sen mi uyduruyorsun şimdi ? Kendi argümanının içine kendini düşürdün :D

WB ve Korsanlarının, MF'den galip ayrılmalarının imkanı olmama kısmında sana katılıyorum gerisinde maalesef biraz zayıf savunmalar da bulunmuşsun.
Uzunca yazmışsın ve güzel bir tartışma dönecek gibi hissediyorum, heyecanlandım. 😎😎

Akainu, WB'yi uyarırken "senin kafana göre çıldırmana izin verirsek ortada bir ada kalmayacak" gibi bir ifade kullanıyor akabinde duruma gücü ile el koyuyor. Akainu dediğimiz karakter tüm WB tayfası ile karşı karşıya kalıyor. Luffy'nin canını almak için elinden geleni yapıyor ve bu herifin %100 gücünü kullanmadığını söylüyorsun. Bir önceki yorumum da belirttiğim gibi "%100 güçlerini kullandılar ama alan hasarı olan çok fazla saldırı yapmadılar". Punk Huzard ise bunun en büyük örneği çünkü iki farklı element özellikle alan saldırıları ile savaştı ki 1v1 olan bir dövüş ile topyekün bir savaşı kıyaslayıp, örnek vererek %100 değillerdi yorumunu yapamayız.

Uyanış konusuna gelirsek, Oda'nın hikaye devam ederken bazı argümanları oluşturduğu ve altını doldurduğunu düşünen bir okuyucuyum. Bence uyanışta hikaye devamında Oda'nın çıkardığı bir yetenek diye düşünüyorum ama bu konu "bence" ifadesi içerdiği için sana hak veriyorum. Uyanış görmedik ama logia türü meyvelerin uyanışı olmuyor diye biliyorum.

Marijois'te kendilerini tuttuklarını ifade ediyorlar, orada herhangi bir sorun yok. Hatta kral Fujitora kölelerin kaçmasına yardım bile ediyor.

Sengoku ile Garp'ın rol almadığını bende belirttim. Hatta WB'nin tam güçte olunca kazanacağını söyleyenler için aynı imkanı yok Garp ve Sengoku dahil bile değildi yorumunu yaptım. Aynı fikirdeyiz. Neyi savundun bana anlamadım. 😂

Kizaru konusunda hak verebilirim ama Aokiji konusunda sana katılmıyorum. WB'ye ilk kurşunu sıkan, tüm sahayı buza çeviren, Luffy'e saldıran, Ace ile savaşan vb. bir sürü şey sayılabilir. Alan saldırılarına güç gözü ile bakıyorsun. Herifler alan saldırı yapmadı diye gücünü kullanmadı olmuyor.

Aynı şekilde bunları okuyamaman benim suçum değil. 😂 😂

WB'nin Akainu'dan üstün olduğu durumunu yaptıkları son savaşı dikkate alarak yorumlamıştım. Adam yumruğunu vurduktan sonra Akainu ayağa kalkamadı. Bunu dayanarak gösterip üstünlüğünü savunuyordum ama WB'nin de kafasının yarısı yok oldu. Bu konuda sana hak verebilirim.

Savunmalarımın güçlü olduğunu düşünüyorum. Gücü alana uygulanan saldırı olarak düşünmemeliyiz. Amiraller orada varlığını gayet güzel gösterdi diye düşünüyorum. Özellikle Akainu bir yerlerini yırttı.

Bence burada şunu anlamak lazım Beyaz Sakalın Marniford'dan önce de pek zamanı kalmamış gibiydi. Buna rağmen verdiği hasar inanılmaz seviyede. Dolayısıyla korsanlar kralı seviyesinde birinin Akainuya yenildiğini düşünmüyorum ben. O yaşlılığına yenildi daha çok. Ace öldükten sonra da ölmeyi umursamadı zaten.

Yaşlı hasta Wb, inu’ya iki atmıştı, genç Luffy ise kizaru’ya tek atmıştı. Bu amirallerin gücü ancak sağ veya sol kollara yeter. İleride Beckman da tekler bunlardan birini.

Bence burada şunu anlamak lazım Beyaz Sakalın Marniford'dan önce de pek zamanı kalmamış gibiydi. Buna rağmen verdiği hasar inanılmaz seviyede. Dolayısıyla korsanlar kralı seviyesinde birinin Akainuya yenildiğini düşünmüyorum ben. O yaşlılığına yenildi daha çok. Ace öldükten sonra da ölmeyi umursamadı zaten.
Yenilmedi zaten. İki attı yerin dibine postaladı. Sonra tonla vs. atıp öyle öldü. Oda da manga’da ölüm sebebi olarak tonla şey saydı. En ciddi yediği hasarı da yaşlılıktan yiyor. Yaşlı ve hasta, handikaplı Wb bile inu’yu çift yumruğa yerin dibine postaladı.

Bir önceki yorumum da belirttiğim gibi "%100 güçlerini kullandılar ama alan hasarı olan çok fazla saldırı yapmadılar"
Zaten bu da %100 ünü kullanamadı demek oluyor.

1v1 olan bir dövüş ile topyekün bir savaşı kıyaslayıp, örnek vererek %100 değillerdi yorumunu yapamayız.
Öyle bir şey yapmadık zaten bir çok farklı işaretten sadece biri Punk Hazard. Argümanım tamamen Punk Hazard üstüne kurulu olsa bu dediğin doğru olurdu.

Uyanış konusuna gelirsek, Oda'nın hikaye devam ederken bazı argümanları oluşturduğu ve altını doldurduğunu düşünen bir okuyucuyum.
Ben de öyleyim. Ancak günün sonunda uyanışın en azından "fikir olarak" işaretlerini Croco Vs Luffy dövüşüne kadar takip edebilmekteyiz. Amiraller, Croco'nun yaptığı kadar bile "element ortamı" yaratmadılar Marineford da. Hatta Marineford toprakları üzerine adamların neredeyse hiç bir atağı düşmedi bile.

Neyi savundun bana anlamadım.
Spesifik olarak savunduğum bir şey yok. Amirallerin ve Filo Amirali seviye diğer ikilinin yüzde yüz ağırlık koymadıklarına dair sıraladığım işaretlerden biriydi sadece Garp ve Sengoku. Her örneği, işareti tek tek ele almışsın, büyük resmi pek kavramamışsın gibi geldi bana.

Kizaru konusunda hak verebilirim ama Aokiji konusunda sana katılmıyorum.
Katılıp, katılmayacağın bir şey söylemedim. Jozu dövüşü sonrası savaş hala devam ederken Aokiji göz bandajını çekip kendini savaştan çekti mi ? Çekti. Burada yoruma açık bir şey yok. Kaldı ki verdiğin örneklerin hiç biri Aokiji'nin yüzde yüzünü verdiğini göstermiyor. En büyük atağı Ice Age ve Ice Time gene körfez de oldu ve gene Marineford topraklarında gerçekleşmedi ve tamamen kitle kontrol amaçlı bir ataktı, gemileri o körfeze mahkum etti o kadar.

Herifler alan saldırı yapmadı diye gücünü kullanmadı olmuyor.
Biraz öyle oluyor, zira adamların ataklarının tahribatı Marineford'un kapladığı alandan daha büyük alanı kaplayabildiği için adamlar alan atağı yapmıyorlar ve bu Akainu ile Aokiji'nin en büyük gücü. Aokiji, Karasakal Korsanları ile tanıştığında onlara saldırırken her bir üyeye tek tek saldırmadı tek atakla alayını dondurdu. Yani Akainu ve Aokiji gibi adamlar için alan atağı zaten olmazsa olmaz bir şey.

Bir diğer örnek Akainu, Marijois'da Kuma'yı yakaladığında sadece Kuma'nın bedenine isabet edecek kadar atak çıkarttı. Marijois değil başka bir yerde olsa adam belki bulundukları alanı magmaya boğacaktı ve Kuma kaçamayacaktı. Nitekim alan atağı yapmıyor olmaları bu karakterler için büyük eksik.

One Piece 'de birisi eğer bedenini haki ile kaplamıyorsa zaten normal kılıç ile de göğsünü delebiliyorsun. Squalo'nun WB'ye yaptığının biraz daha genişletilmişini Akainu, WB'ye yaptı diye %100'üne ihtiyacı var mıydı ? Yooo. %100 ne için lazım alan atakları için, bunu da yapmışlar mı ? Yapmamışlar. Çok net aga.

Aynı şekilde bunları okuyamaman benim suçum değil.
Okunacak bir şey yok ki :D Alayı yanlış nitpickler sadece.

Adam yumruğunu vurduktan sonra Akainu ayağa kalkamadı. Bunu dayanarak gösterip üstünlüğünü savunuyordum ama WB'nin de kafasının yarısı yok oldu. Bu konuda sana hak verebilirim.
Ayağa kalkamama sebebi ataktan değil ki sadece, yer yarıldı adam içine düştü resmen. Ancak Akainu'nun kafasının kanaması hariç hiç bir ciddi hasar gözlemlemedik atağı yediği yerde. Dadan'da haki kullanmayan Garp'ın kafasına vurunca kanatabiliyor. WB, Gaban'ın yaptığının daha efektlisini yaptı diye mi tüm tatava ? Kaldı ki Akainu dikkati dağınık iken vurabildi WB, karşı karşıya dövüştükleri sekans da bir tane bile atağı isabet etmedi WB'nin. Ha öte yandan WB'nin kalbi tekleyene kadar da Akainu'nun hiç bir atağı WB'ye ulaşmamıştı. O yüzden dedim zaten net bir üstünlük çizilmedi diye.

Gücü alana uygulanan saldırı olarak düşünmemeliyiz.
Söz konusu Aokiji ve Akainu gibi ciddi dövüştüklerinde büyük bir adanın iklimini sonsuza kadar değiştirebilen iki azman ise evet öyle düşünsek iyi olur. Ki tek örnek Punk Hazard'da değil. Aokiji ile bizim tayfa ilk tanıştığında Aokiji bir kıyı şeridini tamamıyla dondurmuştu. onlarca kilometrekarelik bir alandan bahsediyoruz. Yani bu adamların atakları Marineford'un denizde kapladığı alandan daha büyük alanları kaplıyor zaten o yüzden bu ataklar çıkmıyor ise bu %100 değil demektir.

Kaldı ki kılıç ustaları bu serideki yakın ve orta mesafe ağırlık dövüşçüler denilebilir. Mihawk'ın bile gücünü gösterdiği sahne MF'de donmuş tsunami ile oluşmuş koca buz tepesini boydan boya kesmesi olmuştu. Nitekim MF'de atakların kapladığı alana çokça vurgu yapıldı ve Amiraller, WB korsanları duvarı aşıp MF toprağına ayak bastıktan sonra hiç bir alan atağı göstermediler. Çok düz matematik yani aga.

Amiraller orada varlığını gayet güzel gösterdi diye düşünüyorum.
Bence de güzel gösterdi hem de çok da zorlanmadan.

Özellikle Akainu bir yerlerini yırttı.
Valla son hatırladığımda kafası ve göğsü yırtılan bir WB ve donut'a dönmüş bir Ace vardı. Akainu, Shanks gelmese Luffy ve WB korsanlarının kalanını yok etme derdinde idi. Bunu yaparken de bir yerleri yırtılmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık