Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marineford Edward Newgate vs. Shanks

• Konbuyu başlatan JamesLogan
  • Başlangıç tarihi

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    195
Gerçekçi olmak gerekirse Kizaru Mf'deki Wb'yi yenerdi bana kalırsa. İş Shanks'a kalmadan Oyaji'yi harcayacak adamlar vardı Mf'de. Muhtemelen Garp da harcardı Mf'deki Wb'yi. Kısacası Shanks orta zorlukla alırdı bu karşılaşmayı. Wb yener diyen adam objektif değildir bana göre.
Sen de şeyini çıkarmışın iyicene :artiz: Kizaru gideydi öldüreydi derler adama.Öldürmeye çalıştıda noldu hem.Marco çıktı o sana fazla kaçar dedi resmen :(

Wb Shankstan epey güçlü biri,yaşlandı diye kolay yenilecek hali yok,Shanks kazansa bile çok çok çok zor kazanır.
Ben şu adamın handikaplarını yazmaktan bıktım, siz bu handikapları görmezden gelme huyunuzdan bıkmadınız :)

Adamda kenb. haki 0'a yakın seviyeye düşmüş. Bilmem anlatabiliyor muyum ? Kenb. hakin yoksa ölüsün demektir. Ne kadar dayanıklı olursan ol, su bile damlaya damlaya kayayı eritir. Ki karşındaki de bir damla su değil, Shanks! :D

Wb güçlü demekle güçlü olmuyor. Sen saldırıları savuşturamayan bir adamı istediğin kadar güçlü görebilirsin. Bana göre Wb'nin 2-3 hamlelik işi vardır Shanks karşısında. Herifteki saldırı gücü herhangi bir amirali fersah fersah katlar. Buna rağmen Akainu bile Wb'yi öldürme noktasına getirdiyse Shanks kepaze ede Wb'yi. En sevdiğim karakterlerdendir Wb. Ama hayalperest olmaya da gerek yok hani :(

@Marco

Duygusal yaklaşma olaya. Wb o haliyle Kizaru'ya vurabilecek hızda bile değildi. Nitekim vurmaya çalıştığında da Kizaru Wb'nin bisento'nun üstünde muhabbet ediyordu en son :D Akainu yerine Kizaru olsa makarna süzgecine dönmüştü Oyaji :(

@Marco

Duygusal yaklaşma olaya. Wb o haliyle Kizaru'ya vurabilecek hızda bile değildi. Nitekim vurmaya çalıştığında da Kizaru Wb'nin bisento'nun üstünde muhabbet ediyordu en son :D Akainu yerine Kizaru olsa makarna süzgecine dönmüştü Oyaji :(
Niye duygusal yaklaşayım hocam :) Ben Marco fanıyım Marco'nun kaptanı babası dayısı halası beni ilgilendirmez.Kizaru uzaktan gidecek yasakani bilmem ne atacak Wb'de öylece bakıp isviçre peynirine dönecek (İsveçde olabilir) Bu kadarcık mı tüm olay?

Abi aslında hepimiz farazi konuşuyoruz. Şimdi eski Wb kılıç falan yemezdi deniyor da eski WB zaten Roger ile denk değil mi? Yaşlı WB yonkoularla denk mi değil mi, ona karar verelim. Eğer değilse Shanks bildiğin Roger'a denk çıkıyor. WB en güçlüyse güçten düşmüş hali yonkoudur, yani Shanks'ı alabilir.

WB tam bakım halindeyken, kafası rahat ve güya sinirlenmişken Shanks adamın gemisinde kılıcı kuşanmışken eşit bir güç gösterildi. Gök ikiye bölündü. O haliyle yenemezken MFde ilaçsız hasta haliyle yenemez.

Niye duygusal yaklaşayım hocam :) Ben Marco fanıyım Marco'nun kaptanı babası dayısı halası beni ilgilendirmez.Kizaru uzaktan gidecek yasakani bilmem ne atacak Wb'de öylece bakıp isviçre peynirine dönecek (İsveçde olabilir) Bu kadarcık mı tüm olay?
Güldürdün :)

Yasakani no magatama ile ne alakası var olayın ? Ben o teknikle Wb gider dedim mi ? Hee mevzu o saldırıysa uzaktan atmasına gerek yok Kizaru'nun. Uzaktan karşılayabilir depremle. Ama yakına gelir 3-5 tane sıkar, yeteri kadar hasar verir zaten.

Ya kimse bana Squardo'nun kılıcından sıyrılamayan Wb'nin Op evreninin en hızlı adamlarından birinin saldırılarından sıyrılıp da onu yeneceğini söylemesin abi ya. Ne tartışıyorum diye sorguladım şu an kendimi Allah aşkına :D

Wb'yi orda en fazla zorlayacak amiral Kizaru'dur. Yonkoular genç ve diri oldukları zaman bir amirali tek eliyle tutar, çamaşır suyu kıvamına gelinceye kadar sıkar, kurusun diye de ipe serer. Bunu gören Tsuru, 40 yıllık çamaşırcıyım kimseyi böyle ipe dizmedim der :)

Ama yonkou değil, korsanlar kralı olsun, daha kendisine gelen saldırıdan sıyrılamıyorsa delik deşik olmaya mahkumdur. Ne kadar dayanacağı fiziksel dayanıklılığına bağlıdır. O da sadece ölümünü geciktirir o kadar.

Biraz objektif olun abi ya. Adam geleni geçeni yiyor diyorum, Wb yener diyorsun :(
Marco kendi ağzıyla Oyaji eskisi gibi değil diyor, hala Wb.
Croco aynı şekilde Wb'nin o haline bile güçsüz diyor, hala Wb.

Beni geç mangakayla çelişiyorsunuz resmen :/

Neyse diğer yonkouları bekleyin bakalım. O zaman da Wb diyecek misiniz ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık