Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marco vs. Issho

Kim/nasıl kazanır?

• Fujitora, açık ara

Kullanılan: 19 12.1%
  • Fujitora, orta karar

Kullanılan: 49 31.2%
  • Fujitora, zorlanarak

Kullanılan: 53 33.8%
  • Marco, açık ara

Kullanılan: 2 1.3%
  • Marco, orta karar

Kullanılan: 1 0.6%
  • Marco, zorlanarak

Kullanılan: 27 17.2%
  • Berabere

Kullanılan: 6 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    157
Fujitora'nın yer çekimi gücü dehşet bir güç. Ancak bu yer çekiminin Bence bir dezavantajı var. O da hızlı ve kenb. hakisi sağlam karakterler üzerine net bir şekilde uygulanamayışı. Marco'nun kenb. hakisi ne durumda bilmem ama hızlı olduğu kesin... Bu yüzden yer çekimi saldırılarından sıyrılabilir. Marco'nun bir avantajı diğer bir deyişle Fujitora'nın bir dezavantaji da yine yer çekiminin logia olan ya da logia özelliği gösteren meyvelere karşı ise yaramaması. Bunu Sabo'da net bir şekilde görmüştük.

Dayanıklılık olarak Marco evrenin en iyi 10 isminden biri. Fujitora'nın kondisyon olarak Marco gibi deli dolu, zıpır bir zibidiyle baş edebileceğini düşünmüyorum :) Ve savaş ne kadar uzun sürerse Fuji için o kadar kötü. Uzun süren savaşlarda dayanıklı olan avantajlı olur.

Marco'nun tek eksiği saldırı gücü gibi duruyor. Onu da iki yıl sonrasında bol bol görecez. Akainu'ya ancak ıhh dedirten adam Karasakal'la dövüştü dersen gülerler. Kum torbası olmaya mı gitti ? He ondan :)

Fuji'nin avantajı kenb. haki. Fiziksel olarak zoan hem de efso bir zoan bence Fuji'nin durumundan daha iyidir. En kötü ihtimalle esitlerdir diyelim hadi. Çünkü bir amiral çıtası-kalitesi var iyi kötü.. Meyvede Mat,o avantajlı.

Zorlanarak Marco alır :good:

Garp duruyor orada. Tek eliyle engellerdi. Marco gitti dayağı yedi bir daha yaklaşmaya bile yeltenemedi.

Oldukça ağırdır dediğin gibi ama molozları kestikten sonra bir sorun kalmıyor ortada. Misal Jack ile Kunisha olayını hatırla.
Jack'in etrafındaki adamlar Zunisha'ya top atışıyla bile zarar verebiliyordu. Ama Zunisha bunları tekledi.
Orada bu tip güçlü saldırıları olan misal Mihawk gibi biri olsaydı güllelerin zarar verdiği Zunisha'nun hortumunu keserdi.

Yani o molozlar gelmeden Mihawk veya saldırı gücü yüksek olan sağ kollar veya belli seviye adamlar keserek veya başka birşekilde saldırıyı engeller.
Bak o keser dediğin şey MarineFord'un tamamından büyük. Onu kesebilen kuvvette biri olsa 2 metre ötesinde duran adama da atardı. Önünde kaç kere Wb'ye saldırdılar orada bile atmadı. O saldırı ile oradaki çöpleri teklerdi. Gözü önünde Ace öldü Akainu'ya atmadı. Ne zaman atacaktı peki o güzide saldırısını ? Rüyanda attı herhalde.
Issho'nun itme ve çekme gücünü aman ne olacak diye hafife alman da komik. Milyon tonu kaldırma ve çekme gücü var. Binlerce kilometre uzaktaki meteoru çekiyor. Uçarak saldıran, Akainu'ya çizik atamayan adamlara etkisi yok. Tamam yok. Vista da atar, ben de gördüm attığını

@Eustass Captain Kid
Bilemeyiz. Bilsek bile fark etmez.(Daha doğrusu ben biliyorum ama kanıtım olmadığı için bilemeyiz diyorum.) O tekniğe çöp muamelesi yapmaya gerek yok.

@Densetsu no Samurai
"Marco'nun tek eksiği saldırı gücü gibi duruyor. Onu da iki yıl sonrasında bol bol görecez. Akainu'ya ancak ıhh dedirten adam Karasakal'la dövüştü dersen gülerler. Kum torbası olmaya mı gitti ? He ondan :)"

Öyle olmuş la zaten. :D Hezimete uğramışlar. Mangada geçiyor ağır yenilgi aldıkları.

Bak o keser dediğin şey MarineFord'un tamamından büyük. Onu kesebilen kuvvette biri olsa 2 metre ötesinde duran adama da atardı. Önünde kaç kere Wb'ye saldırdılar orada bile atmadı. O saldırı ile oradaki çöpleri teklerdi. Gözü önünde Ace öldü Akainu'ya atmadı. Ne zaman atacaktı peki o güzide saldırısını ? Rüyanda attı herhalde.
Issho'nun itme ve çekme gücünü aman ne olacak diye hafife alman da komik. Milyon tonu kaldırma ve çekme gücü var. Binlerce kilometre uzaktaki meteoru çekiyor. Uçarak saldıran, Akainu'ya çizik atamayan adamlara etkisi yok. Tamam yok. Vista da atar, ben de gördüm attığını
Mf her karakterin herşeyiyle incelendiği bir arc değil. Misal attığım resimde Ace ada büyüklüğünde ateş kütlesi yapıyor.
Mihawk orada ada büyüklüğüne yakın buz parçasını yanlışlıkla kesiyor. Mihawk'ın denk dövüşüyor olarak çizildiği Vista belki yanlışlıkla kesemede teknikle kesebilir dedim.

Önemsiz güç değil. Ama belli bir seviye adamları sadece basınç ile yenemezsin. Basınç ile anca dengesini bozar ve kılıçla kesersin.
Zoro bile basınca karşı koyabildi.

Meteor atmak,basınç uygulamak bana kalırsa rakibin anca dengesini bozacak ve oyalamaya yönelik teknikler. Bitirici darbe kılıç ile olur.

Mf her karakterin herşeyiyle incelendiği bir arc değil. Misal attığım resimde Ace ada büyüklüğünde ateş kütlesi yapıyor.
Mihawk orada ada büyüklüğüne yakın buz parçasını yanlışlıkla kesiyor. Mihawk'ın denk dövüşüyor olarak çizildiği Vista belki yanlışlıkla kesemede teknikle kesebilir dedim.

Önemsiz güç değil. Ama belli bir seviye adamları sadece basınç ile yenemezsin. Basınç ile anca dengesini bozar ve kılıçla kesersin.
Zoro bile basınca karşı koyabildi.

Meteor atmak,basınç uygulamak bana kalırsa rakibin anca dengesini bozacak ve oyalamaya yönelik teknikler. Bitirici darbe kılıç ile olur.
Ace yapıyor çünkü o tekniği var. Vista'nın öyle bir tekniği olsa yukarıda saydığım zamanlarda kullanırdı zaten. Boşuna tartışmanın bir alemi yok.

Görünen fuji bencede gerçek fuji değil.Sakaya görünen kalibresiyle rest çekemez ve gördüğümüz fuji bu seviyeyle amiral neyin olamaz.Adam dress rosada bekledi bencede eğer dofu düşürse WG kendi içinde çelişmiş olucaktı.Bıraktı herşey tüm çıplaklığıyla yaşansın ve schi sistemini kuran WG yerine başka biri(kral-Korsan-ödül avcısı) övgüleri alsın

@Eustass Captain Kid
Bilemeyiz. Bilsek bile fark etmez.(Daha doğrusu ben biliyorum ama kanıtım olmadığı için bilemeyiz diyorum.) O tekniğe çöp muamelesi yapmaya gerek yok.

@Densetsu no Samurai
"Marco'nun tek eksiği saldırı gücü gibi duruyor. Onu da iki yıl sonrasında bol bol görecez. Akainu'ya ancak ıhh dedirten adam Karasakal'la dövüştü dersen gülerler. Kum torbası olmaya mı gitti ? He ondan :)"

Öyle olmuş la zaten. :D Hezimete uğramışlar. Mangada geçiyor ağır yenilgi aldıkları.
Yenilgi tabi ki ağır olacak broli. Adam tek kollu Jozu+Eniştem bıyıklı Vista'yla koskoca yonkou tayfasina dalmış. Kralı gelsin yine ağır yenilgi alırdı. Yani sonuç olarak Marco'nun amiral kadar saldırı gücü olduğunu düşün (normalde öyle düşünmüyorsun diye söylüyorum). Ne fark edecekti ? Ya da şöyle diyim Marco yerine Kizaru'yu koy..

Kizaru+Jozu+Vista vs. Karasakal+Shiryuu+Pizarro+Auger+Vasko Shot+Burgess+S.J. Wolf

Afedersin her şekilde tecavüz. O yüzden bu ağır yenilgiyi Marco'nun saldırı gücüne bağlamamak gerek. Yanlış mı ?

Yenilgi tabi ki ağır olacak broli. Adam tek kollu Jozu+Eniştem bıyıklı Vista'yla koskoca yonkou tayfasina dalmış. Kralı gelsin yine ağır yenilgi alırdı. Yani sonuç olarak Marco'nun amiral kadar saldırı gücü olduğunu düşün (normalde öyle düşünmüyorsun diye söylüyorum). Ne fark edecekti ? Ya da şöyle diyim Marco yerine Kizaru'yu koy..

Kizaru+Jozu+Vista vs. Karasakal+Shiryuu+Pizarro+Auger+Vasko Shot+Burgess+S.J. Wolf

Afedersin her şekilde tecavüz. O yüzden bu ağır yenilgiyi Marco'nun saldırı gücüne bağlamamak gerek. Yanlış mı ?
Yok kum torbası olmaya mı gitti sanki demişsin de o yüzden dedim. Bildiğin kum torbası olmuşlar, tayfacak hem de. :(

Ya şuan diğer yonkoular bile BB ye saldırmadan 2 kere düşünüyor millet boş konuşuyor.Marco değilde kuzan olsa nolucakdı sonuç aynı

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık