Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marco vs. Donquixote Doflamingo

Kim yener?

• Kullanılan toplam oy
    159
Marco iyi hoş ama çapı çevresinden gelen bir arkadaşımız. WB'nin sağ kolu, yonko'nun as adamı, kalanların lideri tarzında yaklaşılıyor, en fazla şanksu'nun istediği adam falan fistan ama yapabildiklerine bakarsak amirallere çıkışmak dışında bir şey yok. Onu Luffy de yaptı ve ikiside aynı sonuca ulaştı, sıfır.

Marco'nun seri içinde çok çok güçlü çıkmasını gerektirecek bir durumda yok. Yani saklanacak ama ileride görürsünüz durumu da yok Marco'nun. Yonko sağ kolu kadar güçlü ki Dof için bu mevkiyi taşıyamaz diyebilir miyiz, hayır.

Meyvesi çok güzel, ama gerçek her şeyden kısan Oda bunu da kısar. Ölümsüzlük tarzı ya da sonsuz yenilenme tarzında özellikleri yok. En fazla sınırları vardır, bir süre defans yapabilir. Meyvesi bile bir noktada yetmeyecek.

Dof bu ve diğer tümen komutanları aynı sınıfın adamı ama daha ağır basıyor savaşçı özellikleri ile. Marco'yu daha çok görseydik bile fikrim değişmezdi. Dof şu haliyle yazık edilen bir karakter. Karşımıza çok daha üst seviye olarak konsa sırıtmayacak bir karakterdi. Marco, Jozu, Vista gibi emir erleri Dof'a karşı koyamaz.
MarineFord'da Marco'ya zayıf diyebileceğimiz tek bir kare yok. Diyorlar ki Vista ile amirale saldırdı, Akainu ah bile demedi. Aynı amiral kendisine saldırdı, Marco'ya ne oldu? Hiç bir şey. Marco her türlü bir amiralle savasacak güce sahip, kazanır ya da kaybeder orasını bilemeyiz ama Doflamingo ne bi amiral eder ne de Marco'ya denk olabilir..

MarineFord'da Marco'ya zayıf diyebileceğimiz tek bir kare yok. Diyorlar ki Vista ile amirale saldırdı, Akainu ah bile demedi. Aynı amiral kendisine saldırdı, Marco'ya ne oldu? Hiç bir şey. Marco her türlü bir amiralle savasacak güce sahip, kazanır ya da kaybeder orasını bilemeyiz ama Doflamingo ne bi amiral eder ne de Marco'ya denk olabilir..
Dof Marco'nun dengi olan Jozu'yu tek el hareketi ile kitledi. Meyvesinden ötürü bunu dişini fırçalarken bile yapabilirdi. Dof sıradan bir boss değil. Ciddi anlamda özel bir boss.

Marco dedim mesajda yonko sağ kolu gücünde. Ne fazla ne eksik. Yonko sağ kolu seviyesi=Marco'nun seviyesi ve de Dof çok rahat bu mevkiyi taşıyabilecek kadar komple bir karakter. Marco kadar tipik değil.

MF'ye gelirsem birine çıkışmak seni onun kadar güçlü yapmaz. Sonuç ve performans önemli. Dof ya da Luffy bir amiral etmedi sırf köramiral'e çıkıştılar diye. Eğer dalaşsalar ve amiraller bunlara kafa alma niyetiyle yaklaşsa tamam bir fikir verebilir ama amiraller Marco'ya karşı hiçbir ciddi girişimde bulunmadı. En ciddi olan Saka'ya karşı ise bütün tümenler birlik oldu:p

Marco amiraller dövüşür elbet ama neticede net kaybeder. Hani bir ana denk getirir alır da demem. Bu adam amiral etmez. Dof'ta etmez ama Dof Marco'ya göre daha komple, daha nitelikli bir karakter. Avantajı daha fazla.

Dof Marco'nun dengi olan Jozu'yu tek el hareketi ile kitledi. Meyvesinden ötürü bunu dişini fırçalarken bile yapabilirdi. Dof sıradan bir boss değil. Ciddi anlamda özel bir boss.

Marco dedim mesajda yonko sağ kolu gücünde. Ne fazla ne eksik. Yonko sağ kolu seviyesi=Marco'nun seviyesi ve de Dof çok rahat bu mevkiyi taşıyabilecek kadar komple bir karakter. Marco kadar tipik değil.

MF'ye gelirsem birine çıkışmak seni onun kadar güçlü yapmaz. Sonuç ve performans önemli. Dof ya da Luffy bir amiral etmedi sırf köramiral'e çıkıştılar diye. Eğer dalaşsalar ve amiraller bunlara kafa alma niyetiyle yaklaşsa tamam bir fikir verebilir ama amiraller Marco'ya karşı hiçbir ciddi girişimde bulunmadı. En ciddi olan Saka'ya karşı ise bütün tümenler birlik oldu:p

Marco amiraller dövüşür elbet ama netice de net kaybeder. Hani bir ana denk getirir alır da demem. Bu adam amiral etmez. Dof'ta etmez ama Dof Marco'ya göre daha komple, daha nitelikli bir karakter. Avantajı daha fazla.
Bütün tümenler sadece Akainu ilemi savastı? Bence şu sayfaya bir bak. Akainu ve Tümenler karşı karşıya gösterildikten sonra, Akainu tarafının gösterildiği ilk kare. Yerde yatan da Curiel.. Bu sayfadan sizin bahsettiğiniz Akainu vs bütün tümenler söylemi sözde kalıyor.

Sonra Doflamingo neden daha nitelikli ki? Meyvesi ve Kral hakiye sahip olduğu için mi? Ya da arc villianı olduğudan mı?

Bu zamana kadar hiç bir amiralde kral haki görmedik ama Doflamingo'dan da güçlüler.. Aynı şey Marco için neden geçerli olmasın? Kaldı ki Marco meyvesiyle op evrenindeki en özel karakterlerden biri. Marco'nun daha pek çok güç ve özelliğini göreceğimizi düşünüyorum.

Diyeceğim şu, Marco'ya zayıf diyebilmemiz için hiç bir sebep yok. Bi amiralle de rahatlıkla savaşır. MarineFord'da bunu açık açık gördük.

Bütün tümenler sadece Akainu ilemi savastı? Bence şu sayfaya bir bak. Akainu ve Tümenler karşı karşıya gösterildikten sonra, Akainu tarafının gösterildiği ilk kare. Yerde yatan da Curiel.. Bu sayfadan sizin bahsettiğiniz Akainu vs bütün tümenler söylemi sözde kalıyor.

Sonra Doflamingo neden daha nitelikli ki? Meyvesi ve Kral hakiye sahip olduğu için mi? Ya da arc villianı olduğudan mı?

Bu zamana kadar hiç bir amiralde kral haki görmedik ama Doflamingo'dan da güçlüler.. Aynı şey Marco için neden geçerli olmasın? Kaldı ki Marco meyvesiyle op evrenindeki en özel karakterlerden biri. Marco'nun daha pek çok güç ve özelliğini göreceğimizi düşünüyorum.

Diyeceğim şu, Marco'ya zayıf diyebilmemiz için hiç bir sebep yok. Bi amiralle de rahatlıkla savaşır. MarineFord'da bunu açık açık gördük.
Tümenler Saka ile savaştı demedim, önceden amirallere vurkaç yapan Marco, ciddi ciddi gelen Saka'ya karşı tüm tümen komutanları ile anca karşı koyuyor şeklinde bir sahne çizildi onu dedim. Orada Saka hepsini delip, yakamaz diye kim kesin olarak konuşabilir ki? Marco sence Saka'ya karşı en ufak şansa sahip mi? ya da onla 10 gün dövüşen Kuzan'a? ya da gevşek ama ışık olan Kizaru'ya?

Dof daha nitelikli. Kral hakisi var ki seride gördüğümüz net en önemli şeyler arasında kral hakisi vardır. Kral hakisi olmayan denizlerin kralı olamaz. Arc bossu olması ekstra bir özellik. CC'de arc bossuydu ama Dof'a yol yaptılar onu. Pek önem arz etmez boss olmak ama Dof denilen adam dışarıdan gelen bir dünya müttefik ve ayaklanan ada halkı neticesinde düştü. Öyle dövdüm geçtim yapmadılar Dof'a ama g4 öyle bir etki yarattı ki Luffy Dof'u yendi geçti sanıyor millet.

Al bak Luffy'nin son hali.

Dof'un Jozu'yu rahat harcayacak olması bile Marco'ya neler yapabileceğin göstergesi. Dof'a eşit başka biri Marco'ya kaybedebilir ama Dof kaybetmez. Olay güç değil, olay nitelik. Adamın meyvesi bile dehşet. Klonlar, uyandırmalar, kuklalar, ipler sicimler bir dünya özelliği var.

Marco'yu net görmedik ama şu ana kadar söylenen özelliklerin çoğunun Marco'da olduğunu sanmam. Oda meyvelere sınır koyuyor. Marco'nun iyileşmesi falan sınırlıdır. Marco'nun Dof'a üstün geldiği bir konu göremiyorum ama Dof için Marco'dan çok daha etkili bir karakter diyebileceğim havayı alabiliyorum.

Marco tipik bir emir eri iken Dof daha fazla çapa sahip ama başarısız olmuş bir karakter. Croco'nun bir üst versiyonu. Marco ise daz'ın bir üst versiyonu. Yani asıl olarak yerleri farklı Dof ile Marco'nun.

@Riful
Şimdilik söyleyebileceğim pek bir şey kalmadı.. Söylemem gerekenleri de söyledim. Yalnız, şu emir eri söylemine katılmıyorum. Ona bakarsak bütün amiraller emireri, hatta Filo amirali de emireri. Senin mantıkla gidersek Doflamingo'nun tek rakibi Yonkou ve kaptanlar.. ne kadar tutarlı? Doflamingo bi Jack hatta Cracker bile etmeyebilir, bunu zamanla görecez. Az kaldı..

Hükümet Köpeği olarak kalmak için yalandan gazete bastıran ve Kaido'ya Smile üretmekle yükümlü Doflamingo (üretmezse Kaido tarafından öldürüleceği söylendi) Marco karşısında emir eri olmamakla mı övülüyor ?

@Riful
Şimdilik söyleyebileceğim pek bir şey kalmadı.. Söylemem gerekenleri de söyledim. Yalnız, şu emir eri söylemine katılmıyorum. Ona bakarsak bütün amiraller emireri, hatta Filo amirali de emireri. Senin mantıkla gidersek Doflamingo'nun tek rakibi Yonkou ve kaptanlar.. ne kadar tutarlı? Doflamingo bi Jack hatta Cracker bile etmeyebilir, bunu zamanla görecez. Az kaldı..
Emir eri derken sende fark etmişsindir Marco'daki o havayı adam tam anlamıyla sağ kol tadında bir karakter. Ama amiraller falan bunlar emir bekleyen adamlar gibi çizilmiyor. Daha bağımsız, kendi havaları olan karakterler. Yani dediğim karakterin verdiği hava.

Marco alır diyene bir şey diyemem ama bana göre Marco sınırları olan tipik bir karakter:sapkali:

Hala Mingo Jozu'yu kitledi cümlesinden üstünlük kurmaya çalışıyorsunuz ya bitiyorum. La Mingo'nun Jozu'yu yenmeye hayatı yetmez la. Mingo'nun bir Garp kadar b.haki+ fiziksel gücü yok ki vurdu mu titretsin. Dünya'nın en iyi kılıç ustası kadar kesme gücü yok ki kessin ? En az bir amiral kadar b. hakisi olmayan kimse Jozu'ya bir şey yapamaz. Neyin kafası bu :D

Marineford gibi bir yerde iyileşme sınırına gelmemiş biri Doflamingo'ya karşı sınırını aşmaz. Marco kazanır.

+ Bu adamın iyileşme sınırı var mı bilmiyoruz, sadece bir tahmin. Teach meyve gücünü engellediği için avantajı oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık