Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marco vs. Donquixote Doflamingo

Kim yener?

• Kullanılan toplam oy
    159
Dof fanlığım ağır başmış. Dof demişim cidden :D

Edit: Baya da savunmuşum yav ne zaman yazmışım hatırlamıyorum bile Marco gözüktüğün de über bir şey çıkacağını sanmıyorum. Nasıl bir güç bekliyorsunuz onu da anlamadım WB gibi bir şey mi?
Ona onçbjektif olmak diyoruz biz, sanki karşısında yonkou var?
Marco kim oluyor.:/

Marco veya Mihawkın Yonkoulardan sonraki en güçlü korsanlar olduklarını düşünüyorum. Hatta Fujiyi falan alabilecek güçte olduğuna inanıyorum bu ikilinin. Dof ise Yonko 2. adamını yenebilecek fakat sağ kola yenilecek seviyede birisi bence.
Bunun dışında Dof daha Luffyye kayda değer bir zarar veremezken belki evrenin en iyi savunmasına sahip Marcoya fazla zarar veremez bence. Onun B hakisini geçemez ki bu ayrı mesele. Dofun bu yüzden tek şansının kuş kafesi tekniği olduğunu düşünüyorum. İşte bu teknikten sonra akla Marco Dofun fişini kuş kafesinin süresi dolmadan yenebilecek mi sorusu geliyor.Veya kuş kafesi marcoyu parçaladıktan sonra tekrar birleşir mi sorusu.
Bence Marco Doftan daha güçlü fakat kuş kafesi tekniği sayesinden bir şansı olabilir belki dofun.
Yonkoular>Eski Amiraller>Mihawk>Marco>Yeni Amiraller>Diğer sağkollar>Luffy>Dof>Jozu ve diğer sol kollar
Gibi bir denge var bence seride şu an.

Sabo tam bir hayal kırıklığı oldu benim açımdan. Hem karaktersizliğiyle hem de gücüyle. O kadar haki kasmışın, üzerine hayvan gibi logia yemişin, seninle zoraki savaşan bir amirale karşı hiçbir halt yiyemedin. Yazık sana Sabo. Luffy'nin Fujitora'yla olan dövüşünden fazla olarak ne koydu göreniniz var mı ? Bir de g4 açmamıştı Luffy. Açsaydı Sabo'dan çok daha fazla iş yapacağı belliydi.

Ace şu an yaşasaydı nasıl bir canavar olurdu bilemiyorum. Sabo falan hikaye. O yüzden Ace'ten bile yüksekte olan bir adamı, Marco'yu gidip de Mingo'yla kıyaslamamam. Ayıptır, günahtır.

Karşısına iki amiral çıktı. Bir tanesine hiç yemedi (Kuzan) ötekine de tekme atabildi sadece. Onda da Fujitora heyecan yapma, bu iş bitsin senin de defterini dürecem dedi. Daha amirallerin lafları altında ezilip hiçbir icraat yapamayan adamla basit bir tekmesiyle amiral uçuran, Karasakal gibi bir canavara savaş açan, goroseilerin Karasakal'a karşı şansının olabileceğini düşündüğü Marco'yu Mingo'yla 2. kez de kıyaslamam, 3. kez de kıyaslamam :D

Marco iyi hoş ama çapı çevresinden gelen bir arkadaşımız. WB'nin sağ kolu, yonko'nun as adamı, kalanların lideri tarzında yaklaşılıyor, en fazla şanksu'nun istediği adam falan fistan ama yapabildiklerine bakarsak amirallere çıkışmak dışında bir şey yok. Onu Luffy de yaptı ve ikiside aynı sonuca ulaştı, sıfır.

Marco'nun seri içinde çok çok güçlü çıkmasını gerektirecek bir durumda yok. Yani saklanacak ama ileride görürsünüz durumu da yok Marco'nun. Yonko sağ kolu kadar güçlü ki Dof için bu mevkiyi taşıyamaz diyebilir miyiz, hayır.

Meyvesi çok güzel, ama gerçek her şeyden kısan Oda bunu da kısar. Ölümsüzlük tarzı ya da sonsuz yenilenme tarzında özellikleri yok. En fazla sınırları vardır, bir süre defans yapabilir. Meyvesi bile bir noktada yetmeyecek.

Dof bu ve diğer tümen komutanları aynı sınıfın adamı ama daha ağır basıyor savaşçı özellikleri ile. Marco'yu daha çok görseydik bile fikrim değişmezdi. Dof şu haliyle yazık edilen bir karakter. Karşımıza çok daha üst seviye olarak konsa sırıtmayacak bir karakterdi. Marco, Jozu, Vista gibi emir erleri Dof'a karşı koyamaz.

Orda anlatmak istediğim sırf Marco'nun WB'in sağ kolu diye Doflamingo'dan güçlü görünmesi.

Marco'nun amiral karşısındaki duruşuna benzer ben Doflamingo'nun da amiral karşısında varlık göstereceğini düşünüyorum. Gerek Issho gerek Kuzan karşısında bu kadar rahat davranmasının arkasında iş var. Yenemez ama Doflamingo'da Issho ile dövüşseydi bayağı zorlayacaktı( kendi sözlerine göre yenebileceğini bile iddaa ediyor)

Jozu 'dan örnek vereyim Kuzan karşısında buz olunca donmayı beklemekten fazlasını yapamadı. Aynı Jozu'u Doflamingo kitleyip sırtında istediği gibi davrandı.
Bu Jozu Kuzan'a omuz atıp ağzını kanatmıştı.
Yani Marco'nun anlık sahnelerine göre bu güçte ama Doflamingo bunları yapacak güçte değil demek bana mantıklı gelmiyor.
Jozu dan örnek niye veriyorsun olayımız Marco... Jozu nun meyvesi el vermiyor Aokijinin buzuyla kapışmasına ama genede zorlayacağı belli Aokiji yi.. Ayrıca Jozu ve Croco Vs atarken Dof geliyor yani Jozunun dikkati Dofta değildi...

Aynı zamanda Aokijinin buzuna yakalandığı sıradada Jozu nun dikkati Aokiji de değildi.. Lakin Marco ve Kizaru bildiğin 1v1 girdiler Marco uçurdu Kizaru yu , Ha istese geri gelemez mi kizaru gelir bu Marco nun kazandığı anlamına gelmiyor lakin bir tekmeyle Kizaru yu uçurabiliyor ve tutabiliyor onu... Yani Bu şu demek Marco nun önünde sadece Kizaru olsaydı Kizaru Marco yu geçipte Beyazsakala yakşamazdı demek istiyor ODA...

Peki Dof tutabilir mi Kizaru yu ? Sence okadar güçlü mü ? Ben valla hiç sanmıyorum. Yakında zaten mangada gözükecek Marco orada anlaşılır nekadar güçlü bir adam olduğu heralde.

Bence şu anki durumda bile Luffy den kat kat güçlüdür Marco (ki görücez yakında) ee Luffy de Dofu zorlada olsa patakladığına göre Marco haydi haydi paketler Dofu.

Jozu dan örnek niye veriyorsun olayımız Marco... Jozu nun meyvesi el vermiyor Aokijinin buzuyla kapışmasına ama genede zorlayacağı belli Aokiji yi.. Ayrıca Jozu ve Croco Vs atarken Dof geliyor yani Jozunun dikkati Dofta değildi...

Aynı zamanda Aokijinin buzuna yakalandığı sıradada Jozu nun dikkati Aokiji de değildi.. Lakin Marco ve Kizaru bildiğin 1v1 girdiler Marco uçurdu Kizaru yu , Ha istese geri gelemez mi kizaru gelir bu Marco nun kazandığı anlamına gelmiyor lakin bir tekmeyle Kizaru yu uçurabiliyor ve tutabiliyor onu... Yani Bu şu demek Marco nun önünde sadece Kizaru olsaydı Kizaru Marco yu geçipte Beyazsakala yakşamazdı demek istiyor ODA...

Peki Dof tutabilir mi Kizaru yu ? Sence okadar güçlü mü ? Ben valla hiç sanmıyorum. Yakında zaten mangada gözükecek Marco orada anlaşılır nekadar güçlü bir adam olduğu heralde.

Bence şu anki durumda bile Luffy den kat kat güçlüdür Marco (ki görücez yakında) ee Luffy de Dofu zorlada olsa patakladığına göre Marco haydi haydi paketler Dofu.
Koyu kısımlar için cevabım:
1-Evet.
2-Bence değildir.

Görüş farklılığı diyelim.

Luffy Dof'u zorla alsa Marco'da alır diyemem.
Çünkü ben bu konuya ilk yazdığımda Marco'nun neden yenilebileceğini yazdım.

Mesaj şuydu '' Marco'nun kesilen uzvu geri gelir mi? gelmesse Dof kazanır gelirse Marco''. Ben gelmeyeceğini düşünüyordum. Geledebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık