Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Magellan vs. Charlotte Katakuri

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    231
Şöyle çok basit bir mantık yürütelim.

Kata yc1 seviyesinde

Karasakal ise Shiryu'yu kaptığında yonkou olmamıştı. Yani o seviyenin altındaydı. En güçlü adamı da doğal olarak klasik yonkou sağ kolundan güçsüzdür.

Shiryu'nun Magellanla denk olduğu söylendi.

Dolayısıyla

Yc1=Katakuri
Katakuri> Timeskip öncesi Shiryu

Ts öncesi Shiryu=Magellan

Katakuri>Magellan.

Magellan boş adam değil. Fakat Kata karşısında şansı sıfır (0). Sonuçlar 25 oy dışında gayet memnun edici.
Yami Teach teklemek öyle basit bir feat değil hani. Shiryu ile karşılaşacaksa Zoro, 2 Meyveli Teachte en büyük sınavlarından biri olacaksa Luffy'nin.. daha şimdiden İmparatora kalıcı yara bırakabilecek lige ulaşan Zoro'nun zorlanması için Shiryu'nun daha güçlü olması lazım ortalama sağ kollardan Bu da Magellan'ı sağ kol ligi yapar zaten.

Yanlış hatırlamıyorsam sen, Crocodile'ı falan 3. Komutan ligi dönüş yapmasını bekliyordun.. ee Jimbei zaten Yk4 ile savaşıyor bu arc. Ivankovda, Sabo'nun ardından devrimcilerin en kademeli ismi.. Magellan'a ancak çizik atabildi. Bu yazdığım kadro ayakları arkalarına vura, vura kaçtı.

Magellan > Yami Teach > Spade Korsanlarının kaptanıyken Jimbei ile denk giden Ace > Yk4 ile eşleşen Jimbei

Şöyle çok basit bir mantık yürütelim.

Kata yc1 seviyesinde

Karasakal ise Shiryu'yu kaptığında yonkou olmamıştı. Yani o seviyenin altındaydı. En güçlü adamı da doğal olarak klasik yonkou sağ kolundan güçsüzdür.

Shiryu'nun Magellanla denk olduğu söylendi.

Dolayısıyla

Yc1=Katakuri
Katakuri> Timeskip öncesi Shiryu

Ts öncesi Shiryu=Magellan

Katakuri>Magellan.
Reis kusura bakma da bura biraz saçma olmamış ya ? Yonko olmak sağ koluna bağlı falan değil ki... Gücünü kanıtlaman, himayene ada alman lazım falan gider yani. 5600 kişilik ordu, Balık Adam Adasının Luffy'nin bölgesi yapılması bahsi bu alt yapıların atılışıydı. Yonko kavramı tek başına güçle alakalı değil.

Ayrıca sen de ben de iyi biliyoruz ki... Teach serideki konumuyla Ortalama bir İmparatordan daha güçlü olacak. Bu da sağ kolunu daha güçlü yapar Ortalama sağ kollardan.. Meyve yemiş Shiryu 1 lig atladı desen Magellan temizinden bir sağ kol eder.

Yami Teach teklemek öyle basit bir feat değil hani. Shiryu ile karşılaşacaksa Zoro, 2 Meyveli Teachte en büyük sınavlarından biri olacaksa Luffy'nin.. daha şimdiden İmparatora kalıcı yara bırakabilecek lige ulaşan Zoro'nun zorlanması için Shiryu'nun daha güçlü olması lazım ortalama sağ kollardan Bu da Magellan'ı sağ kol ligi yapar zaten.

Yanlış hatırlamıyorsam sen, Crocodile'ı falan 3. Komutan ligi dönüş yapmasını bekliyordun.. ee Jimbei zaten Yk4 ile savaşıyor bu arc. Ivankovda, Sabo'nun ardından devrimcilerin en kademeli ismi.. Magellan'a ancak çizik atabildi. Bu yazdığım kadro ayakları arkalarına vura, vura kaçtı.

Magellan > Yami Teach > Spade Korsanlarının kaptanıyken Jimbei ile denk giden Ace > Yk4 ile eşleşen Jimbei
Magellan ve Shiryu'yu halen kıyaslıyorlar olmak hata. İkisinin ifade ettiği şeyler farklı artık(güç olarak).

Jimbe çok rahatlıkla Yk3 edecek bir karakter. Mürekkep israfı Sanji daha fazla geri planda kalmasın diye Sasaki'nin karşısına çıkardı mangaka. Öteki türlü Jimbe'nın hakkı Jack'ti. Her neyse.. Magellan'ın yetenekleri Kata'dan birer adım geride. Magellan'ın Kata'dan iyi olduğu bir alan yokken avantajlı taraf tabi ki Katakuri olacak.

Magellan ve Shiryu'yu halen kıyaslıyorlar olmak hata. İkisinin ifade ettiği şeyler farklı artık(güç olarak).

Jimbe çok rahatlıkla Yk3 edecek bir karakter. Mürekkep israfı Sanji daha fazla geri planda kalmasın diye Sasaki'nin karşısına çıkardı mangaka. Öteki türlü Jimbe'nın hakkı Jack'ti. Her neyse.. Magellan'ın yetenekleri Kata'dan birer adım geride. Magellan'ın Kata'dan iyi olduğu bir alan yokken avantajlı taraf tabi ki Katakuri olacak.
Shiryu süper nova değil;
40larında meyve onu bir üst lige taşımıştır diyorum zaten. Sağ Kol+ yazıyoruz.

Magellande Sağ Kol eder herhal.

Bana diyorsun ki İki tane Jack ve bir tane Who's Who, Queen'den Ayakları götüne vura vura kaçtı.. olacak iş değil.

Reis kusura bakma da bura biraz saçma olmamış ya ? Yonko olmak sağ koluna bağlı falan değil ki... Gücünü kanıtlaman, himayene ada alman lazım falan gider yani. 5600 kişilik ordu, Balık Adam Adasının Luffy'nin bölgesi yapılması bahsi bu alt yapıların atılışıydı. Yonko kavramı tek başına güçle alakalı değil.

Ayrıca sen de ben de iyi biliyoruz ki... Teach serideki konumuyla Ortalama bir İmparatordan daha güçlü olacak. Bu da sağ kolunu daha güçlü yapar Ortalama sağ kollardan.. Meyve yemiş Shiryu 1 lig atladı desen Magellan temizinden bir sağ kol eder.
1. Evet ama güç olarak 2 sene önce Teach yonkou ayarı değildi. Shankse daha zamanı gelmedi dedi, Akainu'dan kaçtılar falan. Şimdi desen ki Shiryu o zaman için kaptanıyla aynı güçte anlarım. Ama böyle olduğunu sanmam Oda dengelere dikkat eden birisi genelde. Öyle Buggy trolü givi mevzuları saymazsak senden güçsüz adamların himayesine girmiyor kimse.

2. Shiryu yonkou sağ kolu ve Zoro rakibi olarak seviye atlamıştır. Peki Magellan? Yani öyle çok aktif görevde bulunmadığından bir Shiryu kadar geliştiğini düşünmüyorum.

Shiryu süper nova değil;
40larında meyve onu bir üst lige taşımıştır diyorum zaten. Sağ Kol+ yazıyoruz.

Magellande Sağ Kol eder herhal.

Bana diyorsun ki İki tane Jack ve bir tane Who's Who, Queen'den Ayakları götüne vura vura kaçtı.. olacak iş değil.
Magellan en güçlü Yk2 ya da en güçsüz Yk1 eder. Hangisini seçmek istersen...

Hakinin pasif, meyvenin ağır bastığı 2 yıl öncesinde böyle bir sahne görmemiz çok da anormal değildi.

Olayı statüden(Yk2-Yk1 vs) çıkarıp karakter özelinde değerlendirdiğin zaman Magellan'ın nesi Kata'dan iyi ?

Gözlem ? İmkanı yok.
Hız ? İmkanı yok.
Dayanıklılık ? Gördüklerimiz Kata lehine.
Silahlanma ? Silahlanması Luffy'den iyi olan karakterdi Kata. Bunun da imkanı yok.
Kral haki? Zaten Magellan'da böyle bir güç yok.
Meyve ? Hadi denk diyelim.

Şu durumda Magellan Kata'yı nasıl alsın ? :/

Magellan en güçlü Yk2 ya da en güçsüz Yk1 eder. Hangisini seçmek istersen...

Hakinin pasif, meyvenin ağır bastığı 2 yıl öncesinde böyle bir sahne görmemiz çok da anormal değildi.

Olayı statüden(Yk2-Yk1 vs) çıkarıp karakter özelinde değerlendirdiğin zaman Magellan'ın nesi Kata'dan iyi ?

Gözlem ? İmkanı yok.
Hız ? İmkanı yok.
Dayanıklılık ? Gördüklerimiz Kata lehine.
Silahlanma ? Silahlanması Luffy'den iyi olan karakterdi Kata. Bunun da imkanı yok.
Kral haki? Zaten Magellan'da böyle bir güç yok.
Meyve ? Hadi denk diyelim.

Şu durumda Magellan Kata'yı nasıl alsın ? :/
En güçlü Yk2 ya da en güçsüz Yk1 sanırım aşağı yukarı benim biçtiğim seviyede bu.

Gözlem, Hız'ın imkanı yokta. Magellan'ın Katadan hızlı olmaya ihtiyacı yok ki Gear 2 Luffye ayak uyduruyordu işte Katakuriye de ayak uydurur. Luffy, Kaido, Beyazsakal, Roger gibi Fatihin hakisini ileri seviyede kullanamıyorsan bunun da savaşta bir getirisi yok. Silahlanma hakisi ise, seviye şeklinde hakinin ilerlemediği iki yıl önceki sistemde gösterilmiş Magellan'ı tüm özellikleri detaylı gösterilmiş Kata karşısına koymak haksızlık. Zaten Magellan'ın Katadan üstün hakisinin olması gerekmiyor. Doflamingo gibi tamamen meyve ağırlıklı dövüşen bir tip. Zehir bir kere gözdeki görüşü köreltiyor zamanla fiziksel bir temas yaşaman gerekmiyor illa etkilenmek için. Impel Down arcı hatırlama amaçlı oku ne demek istediğimi anlarsın. Bu adamın olayı serideki kılıç ustalarına benziyor aslında, savaş tek kritik darbeye bakabilir. Magellan meyve ile dövüştüğü için Kata'nın gözlemiyle sıyrılıp oyalaması bir şey ifade etmez çünkü bu adam yorulmaz savaşırken. Venom Demon denk getirse adamı tekler, öldürür. Impel Down bile kaldırmıyordu bu gücü. Dayanıklılık olayına gelirsek, Luffyi döve döve kaybeden bir adamın Magellandan dayanıklı olma gibi bir şansı yok. İki yıl sonra Magellan resmedilirse kesinlikle mangaka daha zayıf resmetmez.

(Bana görede Katakuri'nin alabilitesi bir tık daha yüksek ama bu savaş öyle bahsedildiği gibi kolay geçmez. Ankette çok ağır basmış Katakuri o 25 oyu bile kötü görüyorsun o zaman Magellanı nasıl En güçlü Yk2 veya en güçsüz sağ kola koydun şaşırdım vallaha)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık