Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Kaido'yu Teke Tek Dövüşte Yenmesi Mantıklı mı?

Luffy'nin Kaido'yu teke tekte alması mantıklı mı?

• Kullanılan toplam oy
    161
Adam ömründe 7 kere mağlup olmuş. Çocukluğu falan geçip sadece korsanlık hayatlarına baksak luffy crocodile’a 2 kere yenildi mesela. Lucci’ye de 1 kere yenildi. Aokiji’ye yenildi. Magellan’a yenildi. Hatta rakibini hafife alıp ceaser’a bile yenildi. Mola almalarını, rakibin kazandığını sanıp bırakıp gitmesini falan saymıyorum da.

Ömründe sadece 7 kere yenilmiş olması çok etkileyici bişey. Hele ki yaşadığı döneme bakarsak tam manganın zirvelerinin olduğu dönem. “Zaten daha önce yenilmiş niye şaşırıyorsunuz” denmemeli bence bu yüzden.
Yenildiği için küçümsemiyorum zaten. Ama yenilmesi imkansız değil demektir bu. Yoksa WB de Roger da en azından 1 kere yenilmiştir, hiç değilse kendi aralarında kapıştıklarında bir kez biri bir kez diğeri yenmiştir. İmparatorlar arası hayvani bir güç farkı yok Kaido belki 4lü içindeki en güçlüsüdür ama bu Teach, Shanks ve BM Kaido'yu yenemez demek de değildir. Shanks ve BM'nin Kaido ile aşağı yukarı eş olduğunu Oda birçok defa ima etti zaten. Daha gücünü bilmediğimiz Im, muhtemelen tarihteki herkesi geçecek Teach ve onu da geçecek Luffy varken Kaido'nun durumu anormal değil.

Kaldı ki, ben Sakazuki'nin de hemen hemen bir İmparator kalibresinde olduğuna inanıyorum. Luffy'nin nihai 2 düşmanı Teach ve Sakazuki. Bu iki karakterin serinin zirve kısımlarında olmaması mantıksız olurdu.

Güç dengesi var. Luffy çok mantıklı bir p.up aldı. Rayliegh demişti h.haki potansiye bağlı birşey. Üstte yazdım zaten okursun. Ayrıca neden Luffy güçlenince güç dengesi yok diyorsunuz anlamıyorum. Hater olmanızdan kaynaklı sanırım. Objektif bakınca düzelir.
Mantıksız olan Luffy'in güçlenmesi felan değil, güçleniş şekli. Seri içinde Kaido'dan tek yemesinden beri ne kadar süre geçmiştir bir hafta felan mı? Daha mı kısa?

Rayleigh ile 1.5 yıl boyunca eğitim yapmasına rağmen, Doflamingo, Cracker, Katakuri gibi adamlarla dönüşmesine rağmen hala tek yerken durum gerekince yoldan geçen Wano'lu ile yaptığı üç günlük eğitimle bu seviyeye çıkması mı mantıklı?

Evet hateriz :(

Son düzenleme:
Mantıksız olan Luffy'in güçlenmesi felan değil, güçleniş şekli. Seri içinde Kaido'dan tek yemesinden beri ne kadar süre geçmiştir bir hafta felan mı? Daha mı kısa?

Rayleigh ile iki yıl eğitim yapıp sonrasında Doflamingo, Cracker, Katakuri gibi adamlarla dövüşüpte açmadığı hakiyi durum gerekince yoldan geçen pirinççinin üç günde öğretmesi mi mantıklı? Evet hateriz :(
1 hafta falan geçmedi, esir düştüğünde sırf hapiste kaldığı süre 2 hafta zaten (Act geçişi), yaklaşık 1 hafta falan da festivale vardı çıktığında.

Rayleigh Luffy'ye çok detaylı şeyleri öğretmedi zaten, 2 sene de geçirmedi. Kendi diyor Rayleigh ile 6 ay çalışıp temellerini öğrendiğini. Rayleigh salak mı Luffy'ye geleceği görme gücünü, gelişmiş CoC kullanmayı öğretmesin yoksa. CoC üstünde hakimiyet kazanmayı öğrenmesi bile uzun zaman almıştır muhtemelen, basit bir iş değil çünkü.

Luffy i saymadım. Garp şuan yaşlı olduğu için yeneceğini düşünmüyorum. Yaşlılık etki etmemişse yener. Bigmom ve Shanksın yeneceğini nerden düşünüyorsun? Güçlerine dair birşey görmedik.
Big Mom'un halen hasar almadığını düşünürsek kadın oldukça sağlam bir bedene sahip. Şimdi bir de Hera'yı yarattı. Kadında yok yok anlayacağın. Shanks'ın şu anda en güçlü Yonkou olduğunu düşünüyorum. Kaido'nun kendisi bile söyledi benimle baş edebilecek kişilerin sayısı bir elin parmağını geçmez diye, Shanks'da bunlardan biriydi. Yani Marinford'a giderken sağlam ayar yemiş. Luffy'yi niye saymadın ki bak adam Kaido'yla başa baş kapışıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık