Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Zorlama Zaferi

Luffy'nin En Zorlama Galibiyeti

• Kullanılan toplam oy
    529
Şimdi hak etmek ayrı zaferin zorlama olması ayrı. Oda'nın kurgusuna göre yorumlayacağız sonuçta bu dövüşleri. Luffy hepsinde de canını dişine katarak dövüşü hak ederek kazandı. Fakat bazı dövüşleri bana zorlama geliyor. Cracker dövüşünde koskoca yonkou komutanının rakibinin bilmediği yeteneğine sazan gibi atlaması ve dövüşün anında bitmesi zorlama gelmişti. Çok HxH okumaktan da olabilir gerçi. Dövüşlerde böyle saçma hamleler yapılması gözüme batıyor. :D

Katakuri dövüşünde ise Luffy'nin mochi altında bırakılması, sonra kaçarken Brulee'ye falan denk gelmesi bana göre zorlamaydı.
Katılıyorum. Hakkıyla kazanmak ile zorlama olması tam birbirinin zıttı değil. Kurguya göre hep hakkıyla kazandı zaten de kurgunun zorlama olduğu yerler vardı.

Subjektif bir soru olmuş, nerden baktığına bağlı.
Zorlama bir şey arıyorsam "Blueno dövüşünde G2 nereden çıktı hiç olmadı böyle bir şey, önceden ipucusuda verilmedi. Ama yaptı yendi" diyebilirim mesela. Hatta seçeneklerde yok ama "Kuro kafayı kesip alsın Luffy'nin ondan daha hızlı iken" noktasına bile getirilebilir o şekilde isteyen kişi için.
Genelde en ağır plot armor Croc dövüşlerinde hissedildi ama aynı mantık Arlongta da vardı. Suyun dibinden ayağındaki betonun parçalanması için kaç bölüm bekledik. Ya da Krieg ile birlikte suya düştüğünde Sanji olmasa kimse yeltenmedi bile. Enel için evren için mantığa uyuyor ve Luffy'nin neredeyse idam sahnesinde ipucu var diyebiliriz ama o bile onca yanıkla geri döndü. Tabii bunlara takılmıyoruz çünkü süt içip dökülen dişlerin geri geldiği bir evren olunca en mantıklısı dövüş sonunda "evren mantığı" olarak bakmamız gerektiği. Sadece Luffy'nin başına gelip diğerlerine aynı kuralların işlemediği bir şekilde düşünürsek tek örnek var. Sırf havaya attığı suyun geri düşmesi sebebiyle croc derdim sanırım diğerlerinin hepsi için dövüş sonunda bir yerinden bir mantığa bağlayabiliyorum ama bu tam piyango tutturma şansıydı yani.

Bana göre en zorlama moria. Adam meyvesinden ötürü gölgeleri emiyor luffy nin emememeisi lazımdı.

Mangaka kazandırıyorsa zorlama değilmiş, bir yaşıma daha girdim. Bir şeyin zorlama olması ne anlama geliyor? Mangakalar hep kendi mangalarını çiziyorlar, yazarlar kendi hikayelerini yazıyorlar. Şunu diyebilen birinin hiçbir hikayeyi eleştirme hakkı yok. Ne eğitimsiz halde Kenpachi lakabını almış birini ve 3 günlük eğitimle yıllardır bankai kullanan Byakuya'yı yenen İchigo'yu, ne arkadaşlık üzerine kurulu dövüşleriyle ünlenmiş Fairy Tail'ı, ne de Naruto'nun sonundaki dövüşleri, hiçbirini. Hatta direkt eleştirmenlik diye bir müessese olmaması lazım, yani siz mangakadan/yazardan/yönetmenden daha mı iyi biliyorsunuz? Eğer hikayede bir şey yapılmışsa tamamen doğrudur, mantıklıdır. Biz kimiz de yanlış olduğunu eleştirebilelim?:(

Enel kesinlikle değil. Bu arc ile senelerdir hasar almamış Katakurinin 3 yumrukla dikkatinin nasıl dağıldığını,yeteneklerini kullanmakta ne kadar zorluk çektiğini gördük. Enel dediğimiz adam Katakurinin aksine genç(tecrübesiz), narsist ve psikopat. Kimsenin kendine dokunamayacağına inanan bir tanrı hasar almaya başlayınca kıçını başını dağıtıyor. Luffyi altınla adaya fırlattıktan sonra Ego yapıp, saldırısının işe yaramayacağı açıkça belliyken bile en güçlü formuna geçip luffye saldırıyor. Adanın bir ucundan diğer ucuna ışınlandığını gördüğümüz bir adam kibiri yüzünden ağzını yüzünü dağıttırıyor. Luffy o dövüşü kesinlikle hakketti, Enel ise kaybetmeyi.

Enel kesinlikle değil. Bu arc ile senelerdir hasar almamış Katakurinin 3 yumrukla dikkatinin nasıl dağıldığını,yeteneklerini kullanmakta ne kadar zorluk çektiğini gördük. Enel dediğimiz adam Katakurinin aksine genç(tecrübesiz), narsist ve psikopat. Kimsenin kendine dokunamayacağına inanan bir tanrı hasar almaya başlayınca kıçını başını dağıtıyor. Luffyi altınla adaya fırlattıktan sonra Ego yapıp, saldırısının işe yaramayacağı açıkça belliyken bile en güçlü formuna geçip luffye saldırıyor. Adanın bir ucundan diğer ucuna ışınlandığını gördüğümüz bir adam kibiri yüzünden ağzını yüzünü dağıttırıyor. Luffy o dövüşü kesinlikle hakketti, Enel ise kaybetmeyi.
Bence Enel zorlama bir zafer neden dersen orada ODA nın hatası vardır bariz şekilde ön göremedi sonrasında Enel i aya çıkarmak zorunda kaldı...

Tamam plastik elektriği iletmez anlarım eyw. Haki de yok o zamanlar ki zaten Haki nin elektriğe nasıl bir tepki vereceği bile meçhul...
Sen kalk Luffy e milyonlarca Volt elektrik ver yer gök delinsin ama Luffy Lastik diye kalsın olmaz böyle şey.
Milyonlarca Volt elektriğe haki bile dayanmaz sanmıyorum. Elektrik bu ne ateşe benzer ne Magmaya ne suya ne toza...
Çok absürt oldu o Enel dövüşü bana göre...
Ama sonuç olarak hayal gücü sınırsız bir seri ben aslına bakarsan herşeyi hoş görüyorum bazen böyle absürtlükler olsada severek okuyorum seriyi...

Bence Enel zorlama bir zafer neden dersen orada ODA nın hatası vardır bariz şekilde ön göremedi sonrasında Enel i aya çıkarmak zorunda kaldı...

Tamam plastik elektriği iletmez anlarım eyw. Haki de yok o zamanlar ki zaten Haki nin elektriğe nasıl bir tepki vereceği bile meçhul...
Sen kalk Luffy e milyonlarca Volt elektrik ver yer gök delinsin ama Luffy Lastik diye kalsın olmaz böyle şey.
Milyonlarca Volt elektriğe haki bile dayanmaz sanmıyorum. Elektrik bu ne ateşe benzer ne Magmaya ne suya ne toza...
Çok absürt oldu o Enel dövüşü bana göre...
Ama sonuç olarak hayal gücü sınırsız bir seri ben aslına bakarsan herşeyi hoş görüyorum bazen böyle absürtlükler olsada severek okuyorum seriyi...
Yahu yumrukla dağ yıkılan bir seri okuyorsun da elektriğin normal bir lastiği değil bak, özel bir meyvenin verdiği şeytani güçlerle kazanılan bir yeteneği eritemediği için eleştiriyorsun. Çok absürt bir eleştiri fantastik bir seriye, fiziki kuralları açıkça normal dünyaya parael değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık