Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Zorlama Zaferi

Luffy'nin En Zorlama Galibiyeti

• Kullanılan toplam oy
    529

Üye silindi 1004

Yine Enel övücüler gelmiş yazıklar olsun. Luffy onu az bile ezdi ne zorlanması. Enel meyvesi hariç balon bir karakterdi. Mantra+Meyve olmasa hayatta ciddi bir rakip olamazdı. Karakterin kendisi bile ortada rahatına düşkün alemci. Sırf ark uzasın Luffy'nin işini zorlaştırdı Oda. Serideki en balon ve keyifsiz ark kötüsüydü Enel. Ha zorlanma olduğu aşikar fakat Enel yenilmekte zorlandı.

Yine Enel övücüler gelmiş yazıklar olsun. Luffy onu az bile ezdi ne zorlanması. Enel meyvesi hariç balon bir karakterdi. Mantra+Meyve olmasa hayatta ciddi bir rakip olamazdı. Karakterin kendisi bile ortada rahatına düşkün alemci. Sırf ark uzasın Luffy'nin işini zorlaştırdı Oda. Serideki en balon ve keyifsiz ark kötüsüydü Enel. Ha zorlanma olduğu aşikar fakat Enel yenilmekte zorlandı.

Mantra+Meyve olmasa hayatta ciddi bir rakip olamazdı.

Tmm. Güzelmiş zaten croconun da meyvesi olmasa luffyi hic zorlanmadan alirdi.

Luffy hepsini bileğinin hakkıyla almıştır. 2 yıl öncesinde de 2 yıl sonrasında da. Aksini iddia eden buyursun gelsin buradayız.

Ne çabuk unuttunuz mottoyu.

#G4Showsnomercy.

Katakuri' de mi balon o zaman? O da meyve+k. hakisi olmasa ciddi bir rakip olamazdı.

Özellikle Enel ve Croco Luffy'nin iki yıl sonra karşılaşması gereken rakiplerdi. İkisi de Luffy'den fersah fersah üstünlerdi. Maalesef birşeylerin kurbanı oldular

Lucci diyenlere denecek bir şey yok maalesef. Lucci dövüşü zorlama oluyorsa shounen seri izlemeyelim bence.

Kata dövüşü aşırı zorlamalı ama Croco dövüşü seri genişledikçe saçmalaşıyor. İlk izlendiğinde/okunduğunda o kadar saçma değil bence.

Sadece Luffy'e de yüklenmeyin, mangakanın dövüş çizme sıkıntısı var. Mesela ben hiçbir zaman Nami dövüşlerine ciddiyetle bakamam, filler gibi benim gözümde. Miss Doublefinger dövüşü olsun, Kalifa dövüşü olsun. Özellikle Kalifa. 6 stil ustası biri şu anki Nami'yi bile yenebilir, bırak zaman atlaması öncesi Nami'yi. Ama hep şöyle böyle bir şeyler yapar, karşı taraf hiç ciddi bir şekilde saldırmaz. Sonra bir yıldırım, bir sopa hareketi, iş tamam.

Bro katılmıyorum , tam güçlerini göstermiyor bazen çok güçlü gözükenler de yeniliyor ama mesela Aokiji ile Luffy 'nin ilk karşılaşmasında amiral seviyesinin ne olduğunu az çok gösterdi. Tüm seri de böyle zaten. Belli bir seviyeyi gösteriyor ancak savaşta tartışma yaratacak şeyler gerçekleşiyor.Mesele duygulandırmaksa bunu mantık çerçevesinde kalarak yapabilir.Fantastik bir seri doğru , bunun hakkını istediği kadar versin ama sırf sonuç belli etkisi yaratacak şekilde manipüle edecekse o zaman istediği duyguyu vermeye çalışsın havada kalır. Ki bu yüzden olaylar ne kadar gerçeğe yaklaşırsa o kadar hoşumuza gider. Şu anki Kaido konusu da öyle. Ayrıca Katakuri gibi bir adamın G4 ün sınırını bilip de yetersiz kalması tamamen bir faildir benim gözümde. İşler ciddileşiyor rakipler üst seviyede gösteriliyorsa onun hakkını vermek zorunda.
Aokiji'nin gerçek gücünü orada gösterseydi başka bir ana karakterle yolumuza devam ederdik :D Daha Marineford'da bile amirallerin tam gücünü göstermedi. Neyse, bak dediklerin eleştiri; ben zaten şu an olan durumu söylüyorum sadece yani savunmuyorum :) Sen gerçekçi ve vs. ağırlıklı bir seri olursa iyi olur diyorsun ama adamın yaptığı bu değil ve olmayacak :D Onun için dövüşler ve güç seviyeleri hep çok net arka planda. Her ark boss'unu aşırı işliyor gözümüze sokarak ve olduğundan güçlü bile gösteriyor sırf Luffy zorlansın diye "zorluyor". İşte bu da iyi bir örnek, hikaye için güç dengelerini feda edebilirim ben çok ş'apmayın diyor çaktırmadan. Böyle düşünmesen de saygı duyarım elbet :sapkali:

Funduska

Meyve-mantra olmasaydı diye bir varsayım mı var,luffy'de de meyve olmasaydı enel'e dokunamazdı,crocoyu yenemezdi.Yendiği çoğu düşmana rakip olamazdı,böyle dar bir bakış açısıyla yorum yaparsan doğru bir çıkarım yapamazsın.

Bu yanlış bir bakış açısı. A>B>C diye bir şey yok bu seride. Meyve gücü ters olduğu zaman elden bir şey gelmeyebiliyor. Mutlak güç olsa olsa zirve isimlerde olur zira onların meyve gücü gibi eksantrik şeylere karşı koyabileceği hakileri vardır.

Senin de söylediğin gibi:

Ama Croco bir yana Enel'i meyve gücünün anti-liği sayesinde alabildi. Ha gel gör ki Enel fiziksel güç olarak Luffy'den güçlü müydü? Bence değildi. Gücün alt dalları o kadar fazladır ki net olarak konuşman gaflettir.
Yahu şu yazdığını mantıklı buluyor musun?
A>b>c her zaman yok bu seride bunu biliyoruz. Ama Cracker ve katakurinin yetenekleri fiziksel(meyvenin sağladığı fiziksel+ kendi fiziği) + haki olarak aşılıyor. Luffy Crackerin askerlerini indiremiyorsa ve Katakuriyi yenebiliyorsa, Katakuride Crackerin askerlerini indiremez. Burada Ace vs akainu gibi hiyerarşik bir durum, değişik meyve yetenekleri yok.

Enel dediğin adamda daha Luffy donla gezerken, k haki biliyordu. son kısımda herkesle tek başına dövüştü. Ayrıca o 100 milyon voltlar Luffy lastik olsa bile normalde ısıya dönüşür ve yakardı ancak oda yenilmesini istediği icin adamın yeteneğini kıstı. Zaten kendi açıklaması da var skypiada tayfadan birkaç kişiyi öldürmem gerekiyordu ancak kıyamadım diye.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık