Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Bir Dövüşte Aldığı En Büyük Yardım

Sizce hangisi ?

• Nami'nin Buggy yardımı.Parçaları bağlaması.

• Thriller Bark 100 gölge takviyesi ve Nightmare Luffy.

• Champion Luffy.Magellan karşısındaki mum yardımı.

• Law sayesinde ve onun yardımıyla Red Hawk vurması.

• Gatz'ın Luffy'i kucaklayıp sırtında taşıması.

• Nami'nin yumuşak püskevitleri.

• Brulee yardımıyla aynalar üzerinden kaçması.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Luffy kenbunshokusu olmadan mızraktan kaçamaz. Busoshokusu olmadan da gelen saldırılara dayanamaz.

Hakisi olmayan Luffy 10 dakika nasıl dayanacak Kata'ya bir deyin hele. Adam uyanışı açtığında Luffy'i G4'e geçemeden paketledi anında. Haki kullanamayan Luffy uyanış açmış Kata'ya dayanacak da ölmeyecek de. Geçiniz bunları.
Luffy, G4ten çıktığında koşar adım uzaklaşıyor, yani asla kucak modunda değil, enerjisi bitmemiş. Kata uyanış açmadan önce de dövüyordu Luffyi ne oldu? Hiçbir şey. Luffy çevikliğiyle mızraktan da kaçtı saldirı yemesine rağmen 1 gram hasar da almadı. Diyorum ki Luffy geri döndüğünde Katakuri G2 siz Luffyye belki bin tane yumruk çakıyor adamda hasar yok yahu kafasi şişiyor sadece. Mızrak yediği tek sahne de iğneyle vurulduğu sahne, önceki sayısız saldirıyı savuşturmuş bu adam.

Demem o ki, benim gördüğüm G4ten çıkmış ve fakat depar atıp uzaklaşan Luffy 10 dakika kaçabilir Katadan. Yakalansa bile 10 dakika dayak yer yine ölmez, çünkü Katakurinin Luffyi öldürebilecek bir skilli yok + Luffy dayak arsızı + Luffynin iradesinin OP evreninde somut bir gerçeklik olması.

http://onepiece.wikia.com/wiki/SBS_Volume_89
Wiki de elinden gelenin en iyisini yapardı çevirisini atmış. Ayrıca siteden Japonca bilen birinin de aynı şekilde söylediğini hatırlar gibiyim.
Arlongparkta da şöyle demiş biri. İlk mesaj.
http://www.arlongpark.net/showthread.php?t=48841&page=11&p=3900040&viewfull=1#post3900040
Japonca metnini de atmış.
頼る人がいなきゃ頑張ります!
頑張ります!(Ganbari masu!) Elinden geleni yapmak anlamına geliyor çeviriye göre. Yani o kadar atıldı edildi halen daha şunun için çeviride yanlışlık olabilir deyip bir muğlaklık oluşturmak, istediği çeviriyi almak olmuyor be artık. Yüzde 99.9 elinden geleni yapardı anlamı var bu cümlede, Japonca bilenlere sorduralım en kötü.
:good: Aynen bunu attığın çok iyi oldu teşekkürler.
Bence Luffynin aldığı en büyük yardımın, onu direkt ölümden kurtarması lazım. Yani dövüşü kazandırmasi yahut bu yolda önemli olmasi yetmemeli. Bu açıdan,

1 Naminin yardımı dövüşü bitiriyor ancak yeterli değil.

2 100 gölge Luffynin Ozu dövmesini sağlıyor ama dövüş burda bitmiyor, Luffynin G3le Moriahı dövmesi gerekiyor. Dövüş içinde iyi bir katkı ama yeterli değil.

3 Mum yardımı, Magellanı yavaşlatıyor ama çok da elzem değil, Luffy diğerleri de kaçabilsin diye insiyatif alıp öne atılmıştı. Yoksa birkaç kişiyi feda edip yine kaçabilirlerdi o yüzden bunu da eledim.

4 Red Hawk Dofa vurmayı sağlıyor, dövüş içinde oldukça etkiliydi ama bu da yeterli değil. Dof iyi hasar almıştı ama Lawın Gamma ve enjeksiyon atakları daha çok hasar bırakmıştı. Vs 1 e 2 olduğu için bu türden sahne bulmak zor değil.

5 Geldik Kucak sahnesine, bence anketin tartışmasız en büyük yardımı bu sahne. Gatz ve diğerleri araya girmese Luffy kesinlikle ölürdü.

6 Naminin yağmur yağdırması dövüşte epey efektif oldu lakin mutlak bir yardım değildi bence. Luffy yağmur olmasa yine kazanmanın bir yolunu bulurdu bir şekilde. Diğer yandan Cracker kazansa bile Luffyi öldürür müydü o da şüpheli. Yani Luffyi öfkeli ordu gibi Anaya götürmesi çok yüksek ihtimal. Bu yüzden bu şikkı da eledim.

7 Bruleenin ayna yardımı bence anketin şaşirtmacası. Luffy en fazla yakalanır, biraz daha dayak yer, 10 dk sonra hakisi fullenince geri denk dövüşmeye başlardı. Ölme ihtimali yok denecek kadar az zira karşisında Gsiz Luffye 1000 tane geçirip en fazla kafasında ufak bir şişliğe sebep olan bir Katakuri var. Katanın saldırı gücü Luffyi öldürmeye yetmedi, yetmez de. Bu yüzden bu şıkkı da eledim.

*** Bence ankete Usoppun da eklenmesi lazım. Rob Lucci karşısında bağırıp çağırmasa Lucci dönmeyecek ve Luffyi öldürecekti.
Yorum için teşekkürler.Bu Usopp konusunu açıkçası hiç yardım kalıbına oturtamadım.Usopp'un yardım etmesinden çok Luffy'nin kendi kendini motive etmesi iradesini harekete geçirmesi gibi gördüm.Ama Usopp'un tetiklemesi de var onun vasıtasıyla oluşan bir durum da söz konusu o açıdan hata yapmış olabilirim ankete almamakla.

Ancak bu Luffy dışında herhangi birisi için asla yardım sayılmaz adam kalkabiliyorsa kalkar kalkamıyorsa zaten kalkamaz iki lafın ölüyü diriltecek hali yok fakat Luffy söz konusu olunca bu gerçekleşiyor ve garip bir durum ortaya çıkmış oluyor.o_O Harekete geçiren bir detay ama Usopp sözden başka fiziki olarak birşey yapmış da değil o amacı da yok zaten o yüzden konuyu tasarlarken bu sahneyi düşünmedim bile.

Çevirinin her iki hali de bizim işimize yarıyorken hala daha nasıl siz sevinebiliyorsunuz? :D Sizin dediğiniz Luffy'nin ölü gibi orada yatacağıydı. Oda ise elinden geleni yapabilirdi demiş. Herhalde sizin deyiminizle hiç hareket dahi edemeyecek olan adam için ahaha elinden bir şey gelmezdi ama elinden geleni yapardı mı dedi? :D

Onu geçtim üst tarafta hareket etmek istese ederdi diye bir şey dendiğini de hatırlıyorum.:D

Çevirinin her iki hali de bizim işimize yarıyorken hala daha nasıl siz sevinebiliyorsunuz? :D Sizin dediğiniz Luffy'nin ölü gibi orada yatacağıydı. Oda ise elinden geleni yapabilirdi demiş. Herhalde sizin deyiminizle hiç hareket dahi edemeyecek olan adam için ahaha elinden bir şey gelmezdi ama elinden geleni yapardı mı dedi? :D

Onu geçtim üst tarafta hareket etmek istese ederdi diye bir şey dendiğini de hatırlıyorum.:D
Şurası işte:

"The tradeoff of not being able to move that you’re referring to never existed in the first place. If he wanted to move but couldn’t use Haki during that time, he could still run from place to place to hide."

Her şey açık ve net.

Ölü gibi orada yatmasa da 3 - 5 adım atacak gücü anca kalmış işte yürüyebilirdi dediği ondan ibaret.Gatz sırtına almadan bile tek kolundan tutuyordu tuttuğu kol havada gerisi yere çömeliyor.Hani bu adam uzaklaşır da ne kadar sağlıklı bir şekilde uzaklaşabilir o vücut haliyle.

O noktada yanıldığımızı kabul ediyorum biz pilin tamamen boşaldığını düşünüyorduk öyle değilmiş.Mangaka o halde bile yaşayabilecek kadar enerji vermiş.Tabii bu elinden geleni yapacağım derken harikalar yaratabileceği anlamına gelmiyor.Adam Burgess'in kılıcının ucunu bile suratına geldiğinde farkediyor kaçmayı geçtim o açıdan Luffy baya kötü haldeydi.Mangaka da araya adam sokmak durumunda kaldı.

Doğru çeviri bu olmalı arkadaşın da dediği gibi aksi takdirde çok saçma oluyor mangakanın kesin konuştuğu görülmüş şey değil bunu yapacak olsa amiraller için konuşurdu Kuzan yenilmeden önce.

Karakterlerin ağzından çıkan herşeyi gerçekleştirebileceğini iddia ediyorsanız aynı şeyleri diğer karakterler için de kabul edeceksiniz o zaman ama hiç ettiğinizi görmedik bu şekilde çifte standart uygulamış oluyorsunuz.

Valla doğru diyon. Doff belki de 100 defa demiştir onu öldüreceğim, bunu öldüreceğim diye. Bakıyoruz elde var sıfır. Bu saatten sonra karakterlerin her söylediği boş. Birisi yonkolar bu alemin en güçlüleri dese bile inanmayacaksın.

Ölü gibi orada yatmasa da 3 - 5 adım atacak gücü anca kalmış işte yürüyebilirdi dediği ondan ibaret.Gatz sırtına almadan bile tek kolundan tutuyordu tuttuğu kol havada gerisi yere çömeliyor.Hani bu adam uzaklaşır da ne kadar sağlıklı bir şekilde uzaklaşabilir o vücut haliyle.

O noktada yanıldığımızı kabul ediyorum biz pilin tamamen boşaldığını düşünüyorduk öyle değilmiş.Mangaka o halde bile yaşayabilecek kadar enerji vermiş.Tabii bu elinden geleni yapacağım derken harikalar yaratabileceği anlamına gelmiyor.Adam Burgess'in kılıcının ucunu bile suratına geldiğinde farkediyor kaçmayı geçtim o açıdan Luffy baya kötü haldeydi.Mangaka da araya adam sokmak durumunda kaldı.
Yürüyebilirdi dememiş. Kuroro'nun attığı metne baka. Adam koşabilirdi demiş. Yürümekte değil koşmak? :D

Valla doğru diyon. Doff belki de 100 defa demiştir onu öldüreceğim, bunu öldüreceğim diye. Bakıyoruz elde var sıfır. Bu saatten sonra karakterlerin her söylediği boş. Birisi yonkolar bu alemin en güçlüleri dese bile inanmayacaksın.
Nerede o kadar fazla demiş.Adam Law'u kasıtlı olarak öldürmeyip koltuğa oturttu zaten.Smoker için de o an birşeyler biliyorsun diye sinirlenip saldırıyor.Ben bu adamı illa öldüreceğim mi dedi dediyse bile amiralle uzun dövüşmemek için bundan vazgeçiyor.Onun dışında birde Fuji yorumu var.Sizin dediğiniz şekilde Luffy dediğini yapabilirse Doffy de yapabilir o zaman,elbette adam seçiyorsanız adam kayırıyorsanız mangada o konu başka. :)

Yürüyebilirdi dememiş. Kuroro'nun attığı metne baka. Adam koşabilirdi demiş. Yürümekte değil koşmak? :D
Koşmak mı ? Tamam koşuyor olsun ancak bu adam mangasıyla çelişiyor çizdikleriyle dedikleri bir tutmuyor tek kol yukarı bir Luffy var diyorum dikkat ettiysen.Hadi bu adam koşabildi kabul edelim ne kadar ve ne şekilde koşacak koşar adım şeklinde olur en fazla.Senin hayal ettiğin gibi Usain Bolt tarzında depar atacak değil yani. :D

Nerede o kadar fazla demiş.Adam Law'u kasıtlı olarak öldürmeyip koltuğa oturttu zaten.Smoker için de o an birşeyler biliyorsun diye sinirlenip saldırıyor.Ben bu adamı illa öldüreceğim mi dedi dediyse bile amiralle uzun dövüşmemek için bundan vazgeçiyor.Onun dışında birde Fuji yorumu var.Sizin dediğiniz şekilde Luffy dediğini yapabilirse Doffy de yapabilir o zaman,elbette adam seçiyorsanız adam kayırıyorsanız mangada o konu başka. :)

Koşmak mı ? Tamam koşuyor olsun ancak bu adam mangasıyla çelişiyor çizdikleriyle dedikleri bir tutmuyor tek kol yukarı bir Luffy var diyorum dikkat ettiysen.Hadi bu adam koşabildi kabul edelim ne kadar ve ne şekilde koşacak koşar adım şeklinde olur en fazla.Senin hayal ettiğin gibi Usain Bolt tarzında depar atacak değil yani. :D
Arkadaş Oda'nın kendisi ''could run'' demiş. Benim diyecek bir şeyim yok. Hani birinin koştuğunu söyleyebilmek için de belli bir hız sürat noktası vardır herhalde di mi? :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık