Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Bir Dövüşte Aldığı En Büyük Yardım

Sizce hangisi ?

• Nami'nin Buggy yardımı.Parçaları bağlaması.

• Thriller Bark 100 gölge takviyesi ve Nightmare Luffy.

• Champion Luffy.Magellan karşısındaki mum yardımı.

• Law sayesinde ve onun yardımıyla Red Hawk vurması.

• Gatz'ın Luffy'i kucaklayıp sırtında taşıması.

• Nami'nin yumuşak püskevitleri.

• Brulee yardımıyla aynalar üzerinden kaçması.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bu ölü taklidi olayını ilk defa senden duydum herhalde, hangi sayfalardan bahsediyorsun, adamın dağa saplandığı sayfa mı ?
Evet o sahne. Ölü taklidi lafın gelişi. Luffy baygın sandığı için vakit kaybetti işte. Onun sayesinde kazandı dof.
“Baygın taklidi değil” diyeceksen de buna katılmam. Adam o sırada kendisini meyvesiyle onarıyor. Bilinci yerinde yani ama belli etmiyor.

Bana sorarsan dof’un zaman kazanmaya oynaması da mantıklı luffy’nin haki doldurmak için kaçması/geri çekilmesi de mantıklı. Ama luffy kucaktan kucağa gezdi diye dalga geçilecekse ve “onursuz” denecekse dof’a da bakmak lazım. Yani dof’u ezmeye çalışmışım gibi algılanmasın.

Kucak ney lan :d

Sırtında taşımasını anlarım da önce kucaklaması büyük hakaret .

Magellan bu konudaki oyum . Çünkü ona dokunamıyordu bile .

Haki kullanamasa bile kaçardı belki biraz daha yaralanırdı yada dediğin gibi ölür gibi olurdu ama katakurinin oyle luffy bitirecek hareketi yoktu.Zaten Luffy de katakurinin ondan güçlü olduğunu biliyordu hakisini tazeleyip geri döndü katayla olan dövüşünde kendini geliştirdi kazanıp kazanma olayına girmiyorum.Bana göre en çok gelişimi bu dövüşte kaydetti
Luffy kendi ağzıyla ondan kaçamıyorum kötü oldu bu diyor. G4 ile olabildiğince uzaklaştıktan G4 modundan çıktıktan hemen sonra söylüyor. Kaçardı ya demek haybeye sallamak oluyor haliyle. G4 ile bile Kata'dan yeterince kaçamıyor Luffy ki G4'ün hızını biliyoruz, G4'ten çıkınca da Kata hemen yetişiyor zaten. Nasıl kaçacak bana izah et lütfen, teknik falan söyle, kaçardı savuştururdu falan diye geçiştirmeden.
Luffy, G4ten çıktığında koşar adım uzaklaşıyor, yani asla kucak modunda değil, enerjisi bitmemiş. Kata uyanış açmadan önce de dövüyordu Luffyi ne oldu? Hiçbir şey. Luffy çevikliğiyle mızraktan da kaçtı saldirı yemesine rağmen 1 gram hasar da almadı. Diyorum ki Luffy geri döndüğünde Katakuri G2 siz Luffyye belki bin tane yumruk çakıyor adamda hasar yok yahu kafasi şişiyor sadece. Mızrak yediği tek sahne de iğneyle vurulduğu sahne, önceki sayısız saldirıyı savuşturmuş bu adam.

Demem o ki, benim gördüğüm G4ten çıkmış ve fakat depar atıp uzaklaşan Luffy 10 dakika kaçabilir Katadan. Yakalansa bile 10 dakika dayak yer yine ölmez, çünkü Katakurinin Luffyi öldürebilecek bir skilli yok + Luffy dayak arsızı + Luffynin iradesinin OP evreninde somut bir gerçeklik olması.
10 dakika falan kaçamaz. Herif G4 ile hızlı bir şekilde kaçtı, Kata ile arayı açmaya çalıştı. Kata mesafeyi korudu, G4'ten çıkar çıkmaz da yetişti. Luffy kendi ağzıyla kaçamıyorum, kötü oldu dedi. Nasıl kaçacak bu Luffy? Ayrıca ben o 10 dakikayı sembolik olarak söyledim sayılır, 10 dakika bile imkanı yok dayanamaz diye. 10 dakikada hakin tamamen dolacak diye bir şey yok, Luffy Doflamingo'ya son vuruşu yapabilirim dedi 10 dakika dayanırsam. Ondan sonra da 5 dakika sürmedi bile dövüş zaten. Kata meselesi öyle değil. Adam dışarı çıktı, aynı anda rakibin dışarı çıkmasını da engelledi ki bu ikinci söylediğimi nedense kimse dillendirmiyor (ki Luffy'nin başta yaptığı şey de Kata'yı uzak tutmaktı) ve saatlerce dinlendi. Sonra hiçbir şey olmamış gibi gene içeri girdi. Saatlerce Luffy'i karşılayıp onu tüketen adamın bütün avantajı da gitmiş oldu böylece, dövüş sıfırlandı ve sonra dövüş saatlerce sürdü. Ne yapacağını bilen Luffy dokunamadığı bir düşmana karşı hakisini mal gibi sömüre sömüre savaşacağına tamamen dolmuşken idareli kullanarak dövüşü dayanıklılık savaşına dönüştürüp kazandı. Haliyle dövüşün başında yaptığı bütün saçmalıklar, Kata'nın Luffy'nin bilgisizliğinden yararlanması, hakisi bitmişken de ÖLDÜRME fırsatı falan yalan oldu.

Kata mızrağı uyanışla yakaladığı Luffy'e mızrağını saplasa Luffy düşer kalır, öldürecek skill nasıl yok? Uyanıştan kaçabilmesi için de haki şart oğlu şart. G4 ile bile yapışkan mochiye yakalanınca çıkamıyor içinden Luffy, Snakeman formundayken Kata'nın yaptığı efsane saldırıda gördüğümüz üzere.

Luffy hareket edebiliyor. Ama gatz luffy’i kucaklayınca çocuk daha iyi dinlenebilmek için gücünü hiç harcamadı ve yarı baygın halde kaldı. Yardım edecek kimse olmasa gatz’a güvenmek yerine iradesiyle ayakta durup koşardı. Ama hayatta kalır mıydı belli değil. Benim çeviriden anladığım bu.

Bu konu neden tartışılıyor onu anlamadım gerçi. Hiçbir anlamı yok. Dof’un bayıldığını düşünüp dövüşü bırakarak vakit kaybetmese mola vermesine gerek bile kalmayacaktı.

Dof’a karşı 22-23 dk g4 kullanıp bir vuruş yapabilmek için 7-8 dk dinlendi (law kısalttı süreyi).
Kata’ya karşı ise 2,5 saat kullandı ve bunun üstüne 5-6 saat daha dövüşebilmek için saatlerce dinlendi.

Dof luffy’i öldürür müydü öldüremez miydi çok önemli değil bence. Burda da anket kata ve dof karşılaştırmasına dönmüş biraz umarım daha da alevlendirmem ama bi konuya değinmem lazım:

Biri luffy’nin gear 4’ünün kısa sürdüğünü anlayınca uyanışıyla zaman kazanmaya çalışıyor, ölü taklidi yapıp zaman kazanıyor ve luffy bayıldığı için dövüşü kazanmış gibi görünüyor.

Diğeri ise luffy snake man açtığında zamana oynamak yerine bodoslama dalıyor. Ve luffy snake man açmadan önce “okay, i’ll take you on” diyerek söz veriyor. İstese luffy’i uzakta tutarak dof gibi kazanmaya çalışabilirdi ama yapmadı adam.
Bound man’ı ise üstün gelerek dövmüştü zaten bahsetmeye gerek yok.

Yani Luffy kaçtı diye ona onursuz demeden önce dof’un yaptıklarına da bakmak lazım. Azcık onurlu olup zamana oynamak yerine güçlü olduğu için kazanmaya çalışabilirdi. Tıpkı luffy’nin kata’yı tam gücünde yenmek istemesi ve kata’nın snakeman’a bodoslama dalması gibi. Rakiplerinin hakisinin bitmesini beklemek yerine daldılar birbirlerine. Dof gibi ölü taklidi yapmadılar.

Kısacası mesele onursa luffy’e laf atmadan önce dof’a bakmak lazım. Yardımları karşılaştırıyorsak ise yine hangisinin daha büyük olduğu ortada.
Adam King kong guna kafalama dalmış sen kalkmış ölü taklidi diyorsun ahahha :D G4ün süre sınırı olduğuna dair de vahiy gelmiş muhtemelen.

Kucak ney lan :d

Sırtında taşımasını anlarım da önce kucaklaması büyük hakaret .

Magellan bu konudaki oyum . Çünkü ona dokunamıyordu bile .
Onu bilerek söylüyorlar.:D Kucak sahnesi yok. Kucak ID'te gerçekleşiyor.:(

Bu furya da kaç zamandır sürüyor. ''King Kong'a kafa attı.'' Komik de değil, üzücü.

Adam King kong guna kafalama dalmış sen kalkmış ölü taklidi diyorsun ahahha :D G4ün süre sınırı olduğuna dair de vahiy gelmiş muhtemelen.
Mangadan sayfayı aramaya üşeniyorum şimdi. Uyanışı açarken söylüyor süre olayını anladığını. Dalga geçerek soruyor “yan etkileri hissetmeye başladın mı? Ne kadar vaktin kaldı?” Diye.

Mangadan sayfayı aramaya üşeniyorum şimdi. Uyanışı açarken söylüyor süre olayını anladığını. Dalga geçerek soruyor “yan etkileri hissetmeye başladın mı? Ne kadar vaktin kaldı?” Diye.
Adam böyle bir güç artışının arkasında belirli handikaplar olabileceğini düşünüyor gayet doğal olarak.Uyanış açtıktan sonra da sürekli saldırıyor.Senin bu dediğin Kraker adam olsa bisküvilerle değil direk kendi gelirdi demek gibi bir şey.

Red hawk mı :)
Bence en büyük yardımı o.
Çünkü ateş falan çıkıyor dofun en az %70 canını götürmüştür(!):D

Şaka maka thriller bark çok garip bir arctı.
O yüzden ona pek değinmek istemiyorum.

Brulee yardımı bence 1 numara şu an.

Mum yardımı ve nami yardımı da neredeyse eşit durumlar. Çünkü ikisinde de rakibine dokunamıyordu.

Luffy kendi ağzıyla ondan kaçamıyorum kötü oldu bu diyor. G4 ile olabildiğince uzaklaştıktan G4 modundan çıktıktan hemen sonra söylüyor. Kaçardı ya demek haybeye sallamak oluyor haliyle. G4 ile bile Kata'dan yeterince kaçamıyor Luffy ki G4'ün hızını biliyoruz, G4'ten çıkınca da Kata hemen yetişiyor zaten. Nasıl kaçacak bana izah et lütfen, teknik falan söyle, kaçardı savuştururdu falan diye geçiştirmeden.

10 dakika falan kaçamaz. Herif G4 ile hızlı bir şekilde kaçtı, Kata ile arayı açmaya çalıştı. Kata mesafeyi korudu, G4'ten çıkar çıkmaz da yetişti. Luffy kendi ağzıyla kaçamıyorum, kötü oldu dedi. Nasıl kaçacak bu Luffy? Ayrıca ben o 10 dakikayı sembolik olarak söyledim sayılır, 10 dakika bile imkanı yok dayanamaz diye. 10 dakikada hakin tamamen dolacak diye bir şey yok, Luffy Doflamingo'ya son vuruşu yapabilirim dedi 10 dakika dayanırsam. Ondan sonra da 5 dakika sürmedi bile dövüş zaten. Kata meselesi öyle değil. Adam dışarı çıktı, aynı anda rakibin dışarı çıkmasını da engelledi ki bu ikinci söylediğimi nedense kimse dillendirmiyor (ki Luffy'nin başta yaptığı şey de Kata'yı uzak tutmaktı) ve saatlerce dinlendi. Sonra hiçbir şey olmamış gibi gene içeri girdi. Saatlerce Luffy'i karşılayıp onu tüketen adamın bütün avantajı da gitmiş oldu böylece, dövüş sıfırlandı ve sonra dövüş saatlerce sürdü. Ne yapacağını bilen Luffy dokunamadığı bir düşmana karşı hakisini mal gibi sömüre sömüre savaşacağına tamamen dolmuşken idareli kullanarak dövüşü dayanıklılık savaşına dönüştürüp kazandı. Haliyle dövüşün başında yaptığı bütün saçmalıklar, Kata'nın Luffy'nin bilgisizliğinden yararlanması, hakisi bitmişken de ÖLDÜRME fırsatı falan yalan oldu.

Kata mızrağı uyanışla yakaladığı Luffy'e mızrağını saplasa Luffy düşer kalır, öldürecek skill nasıl yok? Uyanıştan kaçabilmesi için de haki şart oğlu şart. G4 ile bile yapışkan mochiye yakalanınca çıkamıyor içinden Luffy, Snakeman formundayken Kata'nın yaptığı efsane saldırıda gördüğümüz üzere.
Senide benide ikna etmek imkansız gibi senin soylediğin mantıklı kabul ediyorum ama luffy bundan daha kötü durumlarda kaldı öldü öldü dirildi gene ayakta kaldı bana göre kaçamasaydı bile en kötü ölü gibi olurdu ama oyle senin dediğin gibi 10 dk dayanamayıp ölecekse bir anlamı olmaz

Magellan karşısında ki tüm yardımları yazsak yeterli :)
Adam crovo jinbe ivankov ne kadar kalbur üstü adam var kovaladı resmen.
Çarasizliğin en büyük haliydi o durum
En büyük yardımları onun karşısında aldı bence

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık