Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Bir Dövüşte Aldığı En Büyük Yardım

Sizce hangisi ?

• Nami'nin Buggy yardımı.Parçaları bağlaması.

• Thriller Bark 100 gölge takviyesi ve Nightmare Luffy.

• Champion Luffy.Magellan karşısındaki mum yardımı.

• Law sayesinde ve onun yardımıyla Red Hawk vurması.

• Gatz'ın Luffy'i kucaklayıp sırtında taşıması.

• Nami'nin yumuşak püskevitleri.

• Brulee yardımıyla aynalar üzerinden kaçması.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Nerede o kadar fazla demiş.Adam Law'u kasıtlı olarak öldürmeyip koltuğa oturttu zaten.Smoker için de o an birşeyler biliyorsun diye sinirlenip saldırıyor.Ben bu adamı illa öldüreceğim mi dedi dediyse bile amiralle uzun dövüşmemek için bundan vazgeçiyor.Onun dışında birde Fuji yorumu var.Sizin dediğiniz şekilde Luffy dediğini yapabilirse Doffy de yapabilir o zaman,elbette adam seçiyorsanız adam kayırıyorsanız mangada o konu başka. :)
Luffy'ye inanmayacaksak, o zaman Doff'un dediklerine de inanmayacağız. Çünkü adam, Luffy'ye o kadar seni şöyle yapıcam falan dedi fakat yapamadı.

Çevirinin her iki hali de bizim işimize yarıyorken hala daha nasıl siz sevinebiliyorsunuz? :D Sizin dediğiniz Luffy'nin ölü gibi orada yatacağıydı. Oda ise elinden geleni yapabilirdi demiş. Herhalde sizin deyiminizle hiç hareket dahi edemeyecek olan adam için ahaha elinden bir şey gelmezdi ama elinden geleni yapardı mı dedi? :D

Onu geçtim üst tarafta hareket etmek istese ederdi diye bir şey dendiğini de hatırlıyorum.:D
Şurası işte:

"The tradeoff of not being able to move that you’re referring to never existed in the first place. If he wanted to move but couldn’t use Haki during that time, he could still run from place to place to hide."

Her şey açık ve net.
Kata karşısında kaldığı durum ile bire bir aynı işte zerre fark yok. Ki Gatz'ın Luffy'yi sırtlaması olayı yine bence gereksiz bir dramdı, Oda bunlarla okuyucuyu hikayenin içine çekmeye çalışıyor tamam ama hiç yoktan ana karakterin karizmasıni çiziyor.

Arkadaş Oda'nın kendisi ''could run'' demiş. Benim diyecek bir şeyim yok. Hani birinin koştuğunu söyleyebilmek için de belli bir hız sürat noktası vardır herhalde di mi? :D
Teoride koşabilir demesiyle bunu çizim olarak görmemiz çok farklı şeyler.Sana bahsettiğim gibi Gatz'ın kolundan tutmasıyla ayakta duran adam ne kadar koşar o çizimi cidden merak ederdim yani. :)

Luffy'ye inanmayacaksak, o zaman Doff'un dediklerine de inanmayacağız. Çünkü adam, Luffy'ye o kadar seni şöyle yapıcam falan dedi fakat yapamadı.

Aynen Luffy kaçabilir diyorsanız diğer olabilir ihtimalini de kabulleneceksiniz.İkisi de olmaz diyorsanız o da olur.Ama mangaka karakterlerin birini boş konuşturan diğerini sözünün eri yapan bir yapıda değil.Tecrübeli isimler ne söylüyorsa olma ihtimali olabilecek şeylerdir veya tamamen belirsizdir gelecekte ne olacağını kimse bilemez.

Teoride koşabilir demesiyle bunu çizim olarak görmemiz çok farklı şeyler.Sana bahsettiğim gibi Gatz'ın kolundan tutmasıyla ayakta duran adam ne kadar koşar o çizimi cidden merak ederdim yani. :)

Aynen Luffy kaçabilir diyorsanız diğer olabilir ihtimalini de kabulleneceksiniz.İkisi de olmaz diyorsanız o da olur.Ama mangaka karakterlerin birini boş konuşturan diğerini sözünün eri yapan bir yapıda değil.Tecrübeli isimler ne söylüyorsa olma ihtimali olabilecek şeylerdir veya tamamen belirsizdir gelecekte ne olacağını kimse bilemez.
Bak şimdi, farklı bir noktadan gidelim. Size(genel bir hitap) göre Luffy kaçış ustası değil mi? Yani kaçan bit adam ve kaçmayı iyi yapan bir adam. Kaçıcam deyip de kaçamadığı durum yoktur. Şimdi bu adamın sözüne güvenebilir miyiz? Bence evet, çünkü adam sözünün eri :D Aynı şekilde Doff o kadar tehdit savuruyor, peki yaptığı bir nane görebildik mi? Yok. Yani şu durumda Luffy mi Doff daha sözünde daha güvenilir, olay bence net :)

Arkadaş bu mangayı yazan adam koşabilirdi diyor.:D Sen bana sanki teorik bir şey söylüyormuş gibi söylüyorsun. Teoriği de pratiği de Oda'ya ait Emre.:D

Arkadaş Oda'nın kendisi ''could run'' demiş. Benim diyecek bir şeyim yok. Hani birinin koştuğunu söyleyebilmek için de belli bir hız sürat noktası vardır herhalde di mi? :D
Bir yerden başka yere saklanmak için kaçardı diyor çeviride sense buna seviniyorsun artı kurtulurdu olayı da yokmuş, elinden geleni yapardı demiş :oleyo2:

Bir yerden başka yere saklanmak için kaçardı diyor çeviride sense buna seviniyorsun artı kurtulurdu olayı da yokmuş, elinden geleni yapardı demiş :oleyo2:
İyi de ben Luffy'nin zaten Dof'a karşı o şekilde 10 dakka boyunca savaşırdı diye demedim ki. Hakisiz olduğu süre boyunca yapabileceği kadar rakipten uzak durmasında ne var? Burda ölümüne bir dövüş veriliyor. Karşıdaki düşman da bunu umursamaz. Onu geçtim savaş her şeyiyle adil değil ki? Luffy birilerinin hayatını kurtarmak için canla başla savaştığı sürece olmaz.

Luffy hareket edebiliyor. Ama gatz luffy’i kucaklayınca çocuk daha iyi dinlenebilmek için gücünü hiç harcamadı ve yarı baygın halde kaldı. Yardım edecek kimse olmasa gatz’a güvenmek yerine iradesiyle ayakta durup koşardı. Ama hayatta kalır mıydı belli değil. Benim çeviriden anladığım bu.

Bu konu neden tartışılıyor onu anlamadım gerçi. Hiçbir anlamı yok. Dof’un bayıldığını düşünüp dövüşü bırakarak vakit kaybetmese mola vermesine gerek bile kalmayacaktı.

Dof’a karşı 22-23 dk g4 kullanıp bir vuruş yapabilmek için 7-8 dk dinlendi (law kısalttı süreyi).
Kata’ya karşı ise 2,5 saat kullandı ve bunun üstüne 5-6 saat daha dövüşebilmek için saatlerce dinlendi.

Dof luffy’i öldürür müydü öldüremez miydi çok önemli değil bence. Burda da anket kata ve dof karşılaştırmasına dönmüş biraz umarım daha da alevlendirmem ama bi konuya değinmem lazım:

Biri luffy’nin gear 4’ünün kısa sürdüğünü anlayınca uyanışıyla zaman kazanmaya çalışıyor, ölü taklidi yapıp zaman kazanıyor ve luffy bayıldığı için dövüşü kazanmış gibi görünüyor.

Diğeri ise luffy snake man açtığında zamana oynamak yerine bodoslama dalıyor. Ve luffy snake man açmadan önce “okay, i’ll take you on” diyerek söz veriyor. İstese luffy’i uzakta tutarak dof gibi kazanmaya çalışabilirdi ama yapmadı adam.
Bound man’ı ise üstün gelerek dövmüştü zaten bahsetmeye gerek yok.

Yani Luffy kaçtı diye ona onursuz demeden önce dof’un yaptıklarına da bakmak lazım. Azcık onurlu olup zamana oynamak yerine güçlü olduğu için kazanmaya çalışabilirdi. Tıpkı luffy’nin kata’yı tam gücünde yenmek istemesi ve kata’nın snakeman’a bodoslama dalması gibi. Rakiplerinin hakisinin bitmesini beklemek yerine daldılar birbirlerine. Dof gibi ölü taklidi yapmadılar.

Kısacası mesele onursa luffy’e laf atmadan önce dof’a bakmak lazım. Yardımları karşılaştırıyorsak ise yine hangisinin daha büyük olduğu ortada.

Luffy hareket edebiliyor. Ama gatz luffy’i kucaklayınca çocuk daha iyi dinlenebilmek için gücünü hiç harcamadı ve yarı baygın halde kaldı. Yardım edecek kimse olmasa gatz’a güvenmek yerine iradesiyle ayakta durup koşardı. Ama hayatta kalır mıydı belli değil. Benim çeviriden anladığım bu.

Bu konu neden tartışılıyor onu anlamadım gerçi. Hiçbir anlamı yok. Dof’un bayıldığını düşünüp dövüşü bırakarak vakit kaybetmese mola vermesine gerek bile kalmayacaktı.

Dof’a karşı 22-23 dk g4 kullanıp bir vuruş yapabilmek için 7-8 dk dinlendi (law kısalttı süreyi).
Kata’ya karşı ise 2,5 saat kullandı ve bunun üstüne 5-6 saat daha dövüşebilmek için saatlerce dinlendi.

Dof luffy’i öldürür müydü öldüremez miydi çok önemli değil bence. Burda da anket kata ve dof karşılaştırmasına dönmüş biraz umarım daha da alevlendirmem ama bi konuya değinmem lazım:

Biri luffy’nin gear 4’ünün kısa sürdüğünü anlayınca uyanışıyla zaman kazanmaya çalışıyor, ölü taklidi yapıp zaman kazanıyor ve luffy bayıldığı için dövüşü kazanmış gibi görünüyor.

Diğeri ise luffy snake man açtığında zamana oynamak yerine bodoslama dalıyor. Ve luffy snake man açmadan önce “okay, i’ll take you on” diyerek söz veriyor. İstese luffy’i uzakta tutarak dof gibi kazanmaya çalışabilirdi ama yapmadı adam.
Bound man’ı ise üstün gelerek dövmüştü zaten bahsetmeye gerek yok.

Yani Luffy kaçtı diye ona onursuz demeden önce dof’un yaptıklarına da bakmak lazım. Azcık onurlu olup zamana oynamak yerine güçlü olduğu için kazanmaya çalışabilirdi. Tıpkı luffy’nin kata’yı tam gücünde yenmek istemesi ve kata’nın snakeman’a bodoslama dalması gibi. Rakiplerinin hakisinin bitmesini beklemek yerine daldılar birbirlerine. Dof gibi ölü taklidi yapmadılar.

Kısacası mesele onursa luffy’e laf atmadan önce dof’a bakmak lazım. Yardımları karşılaştırıyorsak ise yine hangisinin daha büyük olduğu ortada.
Bu ölü taklidi olayını ilk defa senden duydum herhalde, hangi sayfalardan bahsediyorsun, adamın dağa saplandığı sayfa mı ?

:good: Aynen bunu attığın çok iyi oldu teşekkürler.

Yorum için teşekkürler.Bu Usopp konusunu açıkçası hiç yardım kalıbına oturtamadım.Usopp'un yardım etmesinden çok Luffy'nin kendi kendini motive etmesi iradesini harekete geçirmesi gibi gördüm.Ama Usopp'un tetiklemesi de var onun vasıtasıyla oluşan bir durum da söz konusu o açıdan hata yapmış olabilirim ankete almamakla.

Ancak bu Luffy dışında herhangi birisi için asla yardım sayılmaz adam kalkabiliyorsa kalkar kalkamıyorsa zaten kalkamaz iki lafın ölüyü diriltecek hali yok fakat Luffy söz konusu olunca bu gerçekleşiyor ve garip bir durum ortaya çıkmış oluyor.o_O Harekete geçiren bir detay ama Usopp sözden başka fiziki olarak birşey yapmış da değil o amacı da yok zaten o yüzden konuyu tasarlarken bu sahneyi düşünmedim bile.
Şimdi tekrar baktım da, Usopp konuştuktan sonra Luffy kalkıyor biraz daha dövüşüyor 2. Kez rokugan yiyor sonra dövüyor Lucciyi. Ben Usopptan sonra direkt dövüyor diye hatırlamıştım, yanlış olmuş. Aynen dedigin gibi Luffynin kalkacak enerjisi oluyor o zaman, Lucci istese de öldüremezmiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık