Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Luffy Neden One Piece İzleyicileri/Okuyucuları Tarafından Haksızlığa Uğruyor?

Luffy çizer taraflı bir güce mi sahip?

• Kullanılan toplam oy
    156
  • Anket kapatılmış .
Luffy'e bu yapılanlar te burama kadar geldi.Bir de utanmadan torpilli diyorlar.Yok neymiş babası devrimci dedesi kahramanmış,kardeşi korsanlar kralının oğluymuş,potansiyel manitası en güzel hatunmuş,joy boy reenkarnesiymiş,diğer kardeşi devrimci sağ kolu çıkmış falan ne alaka abi bunlar torpille ? Adam emekçi nerde nasıl doğacağını biliyor.Bunlar da yetmezmiş gibi bi de arc içinde 28 kere ölüp öyle kazanıyormuş,seride başka bu durumun ikamesi yokmuş e sen de kazan? Kıskanç bunlar ya emeği kıskanıyorlar pü size

Seri eleştirilirken içinde en çok Luffy geçen eleştiriler yapılması normal. Çünkü binlerce karaktere rağmen seri aşırı ana karakter odaklı bir seri. Tayfadaki diğer karakterler bile Luffy'nin %20'si %25'i kadar panel görüyor anca. Luffy 4-5 kat daha fazla panelle doğal olarak daha fazla kurgu hatasına/saçmalığa/torpile (adına ne derseniz artık) maruz kalıyor. Onun için de daha çok göze batıyor.

Okumayın hacı o zaman bu kadar derdiniz varsa. 20 sene önce olan su düşmesini örnek veriyorsun Acaba ne okuyorsunuz başka merak ettim.
Ha sana sorucaz ne okuyup okumayacağımızı ? Sen fazla hassas oldun ha bu aralar. İsteyen istediğini forum kurallarınca yorumlar zoruna gidiyor ise ya engelle ya da görmezden gel. Keyfin bilir...

Ee tamamda bunun sebebi luffynin o alanda en iyi dediğimiz insanlar ile dövüşmesi sayesinde kazandığı özellikler değil mi ? Gökten yağmadı sonuçta.
Tamam işte bu noktada eleştiriler normal oluyor. Sen bu tip bir ana karakteri kabullenip sevebiliyorsun. Ben sevmiyorum. Luffy'yi değilde. Ana karakterin işlenişini sevmiyorum. Harcadığı bir emekde yok. Eğer geleceği görmek gerekiyorsa Luffy bunu görecektir.

Ne durumda olucaklarını boşver. Zoro'nun yaptığını Shiryu yapabilir miydi ? Shanks'e iz bırabilir mi ? Ya da BB'nin 3. adamı 2 yonkou komutanı karşısına dizleri titremeden çıkabilir mi ? Her şeyin en iyisi Luffy'de şuan ben bundan bahsediyorum.
Tamam, buna bir şey dediğim yok çünkü bunlar torpil değil.

Tamam işte bu noktada eleştiriler normal oluyor. Sen bu tip bir ana karakteri kabullenip sevebiliyorsun. Ben sevmiyorum. Luffy'yi değilde. Ana karakterin işlenişini sevmiyorum. Harcadığı bir emekde yok. Eğer geleceği görmek gerekiyorsa Luffy bunu görecektir.
İşte sorun orada adam geleceği görmeyi öğrendi ama görmüyor... Gördürtmüyor...

Luffy torpilli olsa milletin allah olduğu arcta rakibine yenilmezdi. Herkes rakibini bir şekilde indirmişken bizim her şeye sahip ana karakterin hakisini bitiriyor üstüne cp0 patronunu dikkati dağılsın yolluyor. Luffy tam tersi güç gelişimi doğru dürüst işlenen tek karakter.

Karakteri saçma sapan durumlara düşürüyor. Şuan seriye bastan başlasak Luffy'nin en az 10 tane ölmesi gereken, yakalanmasi gereken, vs vs anlar bulabiliriz. Ve hepsinde de yazar tarafından garip şekillerde kurtuluyor. E yazma kardeşim böyle şeyler yapma ne gerek var

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık