Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Luffy Neden One Piece İzleyicileri/Okuyucuları Tarafından Haksızlığa Uğruyor?

Luffy çizer taraflı bir güce mi sahip?

• Kullanılan toplam oy
    156
  • Anket kapatılmış .
Konu olması değil, konu nasıl olduğu.
Konu Luffy'nin dövüş kazanması da değil, nasıl kazandığı.
Konu sonuç hiç değil, konu süreç.

@Historia git horizon forbidden west oyna, bilmediğin konularda yorum yapma :hıh:
Zoro'nun dövüş süreci çok iyi yani? Çatıda bilmediği h.hakiyi aşağıda bilinçli ekledi. Rakibin önemli saldırılarını bir kere yemedi. Sonda malak gibi bakan karakteri kesti. Siz de hüloğğğğğ diye sevindiniz sadece. Sizin konunuz Luffy olmuş.

Bunlar cidden çoğunluğun 23+ olduğu bir forumda yaşandı mı?
Belli bir yaş grubunu hedef göstermek yanlış olur.
Konunun içerisindeki sohbetler zıvanadan çıkmadığı sürece ve kötü niyete gittiği tespit edilmediği sürece her yaş grubundaki birisinin konusunu düzgünce açması serbest.
Konu olması değil, konu nasıl olduğu.
Konu Luffy'nin dövüş kazanması da değil, nasıl kazandığı.
Konu sonuç hiç değil, konu süreç.

@Historia git horizon forbidden west oyna, bilmediğin konularda yorum yapma :hıh:
Horizon'dan daha zevkli bir şey buldum, @Hidalg0 spor sohbete yazdığı an yıldırmayı düşünüyorum:ehe:

Belli bir yaş grubunu hedef göstermek yanlış olur.
Konunun içerisindeki sohbetler zıvanadan çıkmadığı sürece ve kötü niyete gittiği tespit edilmediği sürece her yaş grubundaki birisinin konusunu düzgünce açması serbest.

Horizon'dan daha zevkli bir şey buldum, @Hidalg0 spor sohbete yazdığı an yıldırmayı düşünüyorum:ehe:
@Hidalg0 yılarsa ben de yılarım :mincika:

Zoro'nun dövüş süreci çok iyi yani? Çatıda bilmediği h.hakiyi aşağıda bilinçli ekledi. Rakibin önemli saldırılarını bir kere yemedi. Sonda malak gibi bakan karakteri kesti. Siz de hüloğğğğğ diye sevindiniz sadece. Sizin konunuz Luffy olmuş.
Zoro'nun süreçleri Luffy'ninkinden daha iyi.

Konu nedense saçma geldi bana, kusura bakma.. Shounen'de biri çıkıp (genelde ana karakter ve veled) "şöyle olucam, böyle yapacam" diyorsa olur. Zaten mantığı bu, Oda'ya mail atın "abi böyle yapma ama yaaa" diye bari :D
O zaman tüm shounen ve seinen seriler ilk bölüm bitmeli kafasıyla bakmayı sevmiyorum. Luffy olacam dedi peki bunun için neleri kaybeti neleri kazanmak için uğraştı evet ace öldü ama luffy en azından bir şeyler yaptı ön tarafta abisini kurtacak gücü ve iradeye sahip oldu eğer luffy korsan kralı olamazsa problem değil ama sevdiklerini koruyamazsa problem.

Ediyor tabi. Etmediğini söylediğim bir anı hatırlamıyorum.

Luffy'nin durumu Zoro'nunki kadar olsa bu kadar eleştirmezdim emin olabilirsin. Luffy'nin dövüşlerinin artık yani eleştirilecek bir tarafı bile kalmadı o kadar kötüler.
Tıraş. Senin ben eleştirdiğini görmedim. Derdin Luffy olmuş. Allah başka dert vermesin.:D

Karasakal 2 tane meyve yemiş. İkisi de en güçlü meyveler. Bedeni değişik dediler. İstediği meyve tam da girdiği tayfada, bulunduğu bölükteki bölük komutanı tarafından bulunuyor.:D MF'ye geldiği sıra ortam istediği gibi hazır olmuş. Impel Down'a girdiği sıra ortam yine ona çok hazırdı. Bir sürü şey bulursun.
Ya nereye buluyorsun bir sürü şey ? 2 Meyve yedi dedin ve orada bitti. Katakuri için geleceği görebiliyor dedik ve bitti. Kid ve Law meyvesini uyandırdı dedik ve bitti.. Bu kadar işte.

Tamam bu zaten demek istediğim şey, hem karasakalın babası xebec çıksa kimse karşısındakide prime wb'yi emirlerinin altına almış kişinin oğlu demez. bide bu konuya kaydio ile ilgili açıklayıcı bir şey gelmişti; özel ırk, üvey olarak xebec tayfasının tümü, efsanevi bir silah vb..
Çıksa ne olacak ki ? Luffy 3 hakiyi ileri seviyelerde kullanıyor , herşeyin sesini duyuyor, sülalesinde herkes zirveye oynuyor, Tanrılara fısıldıyor, Dev versiyonunda çok gizemli bir hasır şapka var, ittifak olduğu Korsan bile yanında hurdacının tekiyle yonkou indiriyor. Aşçısı pasta yapıp yonkou bayıltıyor. Marangozu yonkou uçuruyor. Tüm Dünya'nın peşinde olduğu Nico Robin yine bizim tayfada..Ohoo say say bitmez...

Xebec oğlu Karasakal. 2 Meyve yemiş. Planları ise en iyi şeytan meyvelerini toplayıp KK olmak. He canım he....

Shounen bir seride tabii ki ana karakterde torpil olacak. Ancak bana göre en az torpil Luffy'dedir. Aynı zamanda en büyük torpil de Luffy'dedir. Wano üzerinden değerlendirirsek bu adam 3 kere bayıldı, 1 kere öldü. Kazanmak için en ağır süreçlerden geçiyor. Karakteri bu kadar zor duruma sokunca mecburen en büyük torpili de bu adama vermen gerekiyor. İman gücü, haki, uyanış artık ne olursa. Oda'nın tarzı bu maalesef.

Diğer savaşlar da bir o kadar rezil. Zoro ve Sanji karizma adamlardır, savaşları da bir o kadar şekil gözüküyor ancak iyi işlendiğini düşünmüyorum. Son anda gelen power up ile teklemek savaşın heyecanını öldürüyor. Queen ve King savaşına iyi diyebilen var mı mesela? Tek taraflı güzeldi. Buna da bir diğer açıdan torpil diyebilirsiniz. Karakteri bayıltmadan, öldürmeden tek iman gücüyle işi bitirtiyor. Bu açıdan Luffy'ye hakaret edilmesini, ''3 kere bayıldı ehuehu'' denmesini doğru bulmuyorum.

Luffy'e haksızlık ettiğimiz düşünülebilir, doğru ama asıl görmeniz gereken Oda'ya olan büyük sitem. İstikrarlı ve çalışkan bir adam olduğu aşikar, ancak olabilecek en kötü yazarlardan biri. Hikayeye az da olsa bir gerçeklik katmak yerine, yaptım oldu kafasında çizdiği sayfalar bi noktadan sonra irite ediyor. Bu tiksinme hali de çoğunlukla Luffy üzerinden ortaya saçılıyor. Luffy'nin suçu yok Oda berbat bir yazar!

Olay tam olarak bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık