Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy, Kaido'yu Teke Tekte Yenmiş Sayılır Mı?

Luffy, Kaido'yu Teke Tekte Almış Sayılır Mı?

• Kullanılan toplam oy
    228
Daha dövüş bitmedi ? kaidonun adayı taşıması da dezavantaj sağlamıyor mu? Arkadaşlar sanki dövüş bitmiş gibi teke tek sayılır diyo da ben hâlâ kaido beyin düşmesi için Luffy nin yeterli olduğunu düşünmuyorum. Dusmeyecekte Luffy alır bı knock out daha. Sadece fikir ?

Dün bu konuyla ilgili mesaj yazmıştım, orada söylediklerimi detaylandırayım. Bu konunun açılması güzel olmuş, eline sağlık. Hem bölüm yorumlarını bulandırmayız hem de bu konudaki tüm argümanları bir yerde toplamış oluruz.
İlk olarak bu dövüşte nihai sonucu belirleyecek oşan etken bana göre hakidir. Ne kaido ne de luffy meyvesinin avantajlarıyla bir diğerine güç geçiremedi. İkisini de birbirlerine hasar verdiğinde haki sayesinde verdiklerini gördük.
5v2 başlayana kadar luffy de Kaido da bir takım savaşlara girdi. Ufak tefek hasarlar aldılar. Haki kullandılar. Oraya kadar olan kısmı eşit kabul ediyorum. Evet Kaido daha güçlü rakiplerle eşleşti ama luffy son güçlendirmesini dövüş sırasında aldı ve o güçlendirmeye kadar da kaido ile denk dövüşebilecek seviyede değildi. İkisi de gücüne oranla yaklaşık olarak yakın efor sarfettiler.
5v2 olayına geldiğimizde de BM aktif savaşmadı eğlendi takıldı falan gibi yorumlar subjektif yorumlardır. Fırsatını her bulduğunda saldırdı. Novalar stabil değil ki hareketliler eyyam yapmanın alemi yok o dövüş 5v2 dir. 5v1 gibi yormaya da luffy 2 imparatora karşı dövüşmüş gibi yormaya da gerek yok. Luffy ve Kaido özelinde bakıyor isek eğer luffy'nin yanında 4 süpernova, kaidonun yanında Big Mom vardı. Bu karşılaşmada novalar sayıca üstündü diye yormak da haksızlık olur çünkü çatı dövüşünde hiçbir nova yonkoulara ciddi sıkıntılar çıkarabilecek izlenimi vermedi. Ta ki luffy son güçlendirmesini alana kadar. Zoro kaidoyu yaraladı diyenler olabilir, zoro neyi var neyi yoksa herşeyiyle saldırdı ve o kadar yaralayabildi. O yaranın kaidoya etkisi güncel 1027. Bölüme kadar hiç görmedik. İlerde çizilirse konuşulur. Lawın Dofa verdiği hasar, dofta bir zayıf nokta oluşturmuştu ve luffy oraya vurduğunda dof kötü etkileniyordu. Katakurinin luffy'yi delmesi de böyle bir zayıflıktı. Şu ana kadar böyle bir durum görmedik. Açık konuşmak gerekirse bir savaşa gidecek olsam yanımda çatıdaki performanslarıyşa 4 novayı mı isterim Big Mom ı mı diye sorarsanız Big Mom ı isterim. Neyse konudan çol sapmayalım.
Bu sebeplerle çatıdaki müsabakada da luffy avantajlıydı diye bir durum görmüyorum. Bu yüzden çatı dağılıp Kaido ile Luffy teke tek kaldıklarında o haftaki bölüm yorumlarına Luffy'nin kazanacağını sanmıyorum ama kazanırsa ben teke tekte yendi sayarım minvalinde bir yorum yazmıştım.
Ancak off panelde geçen bir dövüş sonrasında kaidonun luffy'yi bilinçsiz bırakıp adadan aşağı attığını görüyoruz. Mutlak bir Kaido galibiyetidir bu arkadaşlar. Luffy ana karakter olmasaydı orada ölmüştü. Peki devamında noldu? Luffy Law'ın tayfası tarafından tedavi edildi, karnı doyuruldu, dinlendi gücünü toparladı geldi. Bu sırada Kaido ne yaptı? Dövüşmeye devam etti.
Konuşmanın en başında bu dövüş için belirleyici unsurun haki olduğunu yazmıştım. Luffy hakisini geri toplarken Kaido bırak geri toplamayı haki harcamaya devam etti. Bakın kaido o süreçte hiç hasar almamış kabuş edelim, yamatoyla haki çarpıştırdığı bir panel var. Kocaman alanda haki saçıyorlar. Haki sınırsız bişey değil ki. Harcadıkça adamın hakisi tükeniyor. Bu saatten sonra gelicek luffy galibiyeti teke tekte olmaz. Luffy teke tekte yendi diyebilmem için, ikisi de gidicek güçlerini toplayıp bir daha karşılaşacaklar. Bu da imkansız gibi duruyor. Zaten şu an luffynin teke tekte kazanmasının çok bir önemi yok. Kaido yenilince luffy kaido gücünde olmayacak. Luffy şu an sadece saldırı gücünde yonkoulara denk. Bunların hayvani savunmaları var. Hasar almıyorlar resmen. Bu luffyde yok. Bu savunmaları sürekli aktif olmasına rağmen hakileri bitmiyor. Luffyde bu kadar haki yok. Ama şu var, uygun ortam sağlanırsa yonkoular için bir tehdit oluşturabilir bir seviyeye geldi şu an luffy. Saldırıları yonkoulara hasar verebiliyor, yonkou saldırılarını karşılayabiliyor artık.

Giriş ve gelişme de ne olduğu belli sonuçta şuan çatıda bire bir, bir dövüş var mı? Var.
Luffy teke tek dövüşeceğini söyledi mi? Söyledi.
Finalde ayakta kalacak kişi Luffy'mi? Evet.
Sonuç, Kaido'yu yenen kişi Luffy diyecekler :artiz:

Huh, Alpa kendini banlatmış 1 ay. Ne yalan söyleyim Alpa'nın gazabından korktuğum için bunca ay Luffy savunuyordum. Artık rahatlıkla bu yorumuna katılabilirim. Luffy kim teke tek kim?
@Raiden fazla korkutucu değil ne yazık ki.
Forumun en kibar naif üyelerinden biri olan Alpa'dan niye korkarsın be adam!

kaidoya herhalde bi 20 kişi dalmıştır. üstüne koca adayı da uçuruyor, teke tek demek saçmalık olur artık. bu halini bile luffy yenemezde neyse, artık hikaye ilerlesin, sıktı düş kalk mevzusu.

luffy yonkou seviyesi falan değil, yakın bile değil.

kaido'nun apoo'nun sıradan saldırısından tek yediğini düşünebiliyor musunuz?
law, kaidoyu ışınlayamıyor ama luffy'i bebek gibi bir oraya bir buraya ışınlayabiliyor.

luffy sadece anlık olarak yonkou seviyesinde hasar verme özelliği kazandı. ortalama gücünün sağ koldan çok farkı yok. bazen çöp seviyesi oluyor, bazen yonkou seviyesi. gücünün oynaklığı çok fazla.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık