Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy, Kaido'yu Teke Tekte Yenmiş Sayılır Mı?

Luffy, Kaido'yu Teke Tekte Almış Sayılır Mı?

• Kullanılan toplam oy
    228
Luffy çoktan düştü Kaido o sırada hala savaşıyor.Bu bile 1v1 almadığını anlamak için yeterli ki ondan önce savaştığı kınları ve Zoro'dan aldığı kalıcı hasarı söylemiyorum bile.Tartışılması bile saçma bana göre.

Verdikleri hasar Wb'ye tutunan Denizciler kadar .d ne kadar önemli tartışılır .d Luffyde Apoodan hasar yedi xd.

Yanında Big Mom olmasına rağmen sayıca azdılar diyorsun bu nasıl bir yorumlama.. Zoro, King'den güçlü değilmiş.. yukarıda Luffy dışında sağ kol edecek bir tane adam yoktu. Hangi taraf avantajlı çok bariz.. Zoro, Killer ilk saldırdığında vücuduna kılıçlarını geçiremiyorlardı bile.. Kınlar bile yapabiliyorken.. Sonra Zoro, en güçlü saldırısına istemsiz kral haki ekleyip, ufak bir yara bıraktı.

Luffy yendiğinde Kaido'dan biraz zayıf olabilir ama herkes vurdu Luffye dokunmak kaldı gibi bir durum söz konusu değil.
Luffy yendiğinde Kaido'dan biraz daha zayıf olursa o teke tek değildir ama zaten. Son dediğini ben de söylemiyorum ayrıca.
Big Mom oradaydı evet ama, Kaido'nun dövüşe katıldığının çeyreği kadar katılmadı o dövüşe.
Ayrıca kalıcı iz bırakacak yaraya ufak demeyelim bence. Tüm seri boyunca kaç tane kalıcı iz bırakan kılıç saldırısı gördük ki?

Luffy yendiğinde Kaido'dan biraz daha zayıf olursa o teke tek değildir ama zaten. Son dediğini ben de söylemiyorum ayrıca.
Big Mom oradaydı evet ama, Kaido'nun dövüşe katıldığının çeyreği kadar katılmadı o dövüşe.
Ayrıca kalıcı iz bırakacak yaraya ufak demeyelim bence. Tüm seri boyunca kaç tane kalıcı iz bırakan kılıç saldırısı gördük ki?
Adam yere bile çökmedi.. neyse en azından kalıcı olacak yaran dedi. Bir saldırıdan çok etkilenmiş bir adamın tavıları veya saldırı sonrası duruşu değil bunlar.. üzülme evladım diyor sanki :dd

Olaya ben şu şekilde bakıyorum:Luffy bu karşılaşma sonrası Kaido seviyesine ulaşacak mı?

Şimdi şunu biliyoruz ki Luffy hiçbir zaman teke tek karşılaşmalarında baştan sona doğru savaşıp kazanan bir karakter olmadı.Örneğin Dressrosa Arcında Luffy Gear 4 kullanımı sonrası halsiz düştü ve 10 dakika boyunca taşında.Ama sonunda Doflamingo'yu yendi.Ve Doflmaingo'yu yenecek bir power-upp aldı(Gear 4)

Yine Katakuri savaşında Katakuri kaç defa Luffy'i yenmesine rağmen Luffy tekrar tekrar ayağa kalktı ve son tekniğiyle Katakuri'yi yendi.(Yeni bir form ve geleceği görme becerisi)

Kaido ile karşılaşmasında da aynı şeyler oldu.Kaido Luffy'i kaç sefer öldürme noktasına getirdi ama yine Luffy kalktı ve Kaido ile savaşıyor.Yine bu süreç noktasına kadar Luffy 2 yeni power-upp aldı.(Ryoh Haki + Saldırılara kral hakiyi ekleme)

Yukarıda şunu anlatymak için yaptım:Luffy yaptığı karşılaşmalarda sürekli ölüm noktasına geldi ve yeni power-upplar alarak bu kişileri yendi.Yani Luffy karşılaşma anlarına kadar yeni güçler elde ederek onları yenmeyi başardı.

Benim için eğerki Luffy Kaido'yu yenerse bundan sonraki karşılaşmalarda da Kaido'yu yenebilecek güçlere sahip olacağı için Luffy'i tek başşına Kaido'yu yenmiş sayarım.Çünkü bundan sonraki bir arcta Luffy Kaido ile karşılaştığında Kaido'yu tek başına yenebilecek bir seviyeye ulaşmış olacaktır.
Bence içten patlamalı haki öğrenmemiş Luffy Katakuri'yi; G4 süresini uzatmamış Luffy de Doflamingo'yu yenemezdi.
Bir de bu dövüşün onlardan bir farkı var. Dövüşe çok daha fazla kişi katıldı.

Adam yere bile çökmedi.. neyse en azından kalıcı olacak yaran dedi. Bir saldırıdan çok etkilenmiş bir adamın tavıları veya saldırı sonrası duruşu değil bunlar.. üzülme evladım diyor sanki :dd
Yav bu adam koskoca Yonko sonuçta. Dayanıklılığı çok fazla. Oden kalıcı yara verince bile (o dönemki Kaido daha güçsüz olmasına rağmen) Kaido hemen kalkmıştı.

Kaido da Luffy de güçlerinin son patlamalarıyla savaşacaklar. Bire birde yenmiş olarak gayet de sayılır bence. Başından beri teke tek bir dövüş olmayacağı belliydi zaten, hiçbir arcta da olmadı öyle bir şey. Senaryo gereği iki taraf da farklı farklı rakiplerle çarpışıp yoruldular, şimdi hemen hemen eşit durumda sayılırlar bence. Akainu vs Aokiji gibi 7 günlük off panel çizilmesinden iyidir her türlü.
O dövüş 10 gün sürüyor.

Bence içten patlamalı haki öğrenmemiş Luffy Katakuri'yi; G4 süresini uzatmamış Luffy de Doflamingo'yu yenemezdi.
Bir de bu dövüşün onlardan bir farkı var. Dövüşe çok daha fazla kişi katıldı.
Kabul ediyorum dövüşe çok fazla kişi katıldı.Ama bu kişilerin saldırıları Kaido'yu ne kadar etkiledi?

Kaido karakter olarak her saldırıya "ah uh" diyen bir karakter.Usopp bile Kaido'ya saldırsa Kaido yine "ah,uh acıdı" der.

Ama bu Kaido'nun saldırılardan etkilendiği anlamını taşır mı?Bana göre taşımaz.Kaido'yu etkileyebilecek saldırılar bence daha yeni başlıyor.

Luffy, MF'daki Karasakal gibi gelip son anda saldırmıyor Kaido'ya.

Kabul ediyorum dövüşe çok fazla kişi katıldı.Ama bu kişilerin saldırıları Kaido'yu ne kadar etkiledi?

Kaido karakter olarak her saldırıya "ah uh" diyen bir karakter.Usopp bile Kaido'ya saldırsa Kaido yine "ah,uh acıdı" der.

Ama bu Kaido'nun saldırılardan etkilendiği anlamını taşır mı?Bana göre taşımaz.Kaido'yu etkileyebilecek saldırılar bence daha yeni başlıyor.

Luffy, MF'daki Karasakal gibi gelip son anda saldırmıyor Kaido'ya.
Ben zaten işin çoğunu Luffy'nin yaptığını inkar etmiyorum. Ama Luffy'nin yanında kimse olmasa Luffy yine Kaido'yu yenebilir miydi?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık