Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] League of Legends (2009)

Olmuyor işte öyle. Destek mainim takıma bağlıyım.
Totem olup doğru yerde durarak bile çıkarsın bronzdan. Bronzdan çıkamamanın bahanesi olmaz. Bende o elolardan destek oynayarak çıktım. O elolarda yıllarca oynayıp çıkamayan çok arkadaşım oldu. Hepsinin ortak noktasını söyleyim mi. Hepsi sadece oyun oynuyor. Adamlar hiç build araştırmamış, hiç proların videosuna bakmamış. Sadece kendi algısının yettiği ve kavrayabildiği kadarıyla gelişebiliyor.

Şöyle örnek vereyim. Elinde hiçbir kaynak olmadan hiç okula gitmeden basit bir matematiksel formülü tek başına bulamazsın. Ama elinde kaynak varsa kısa sürede öğrenebilirsin. O formülleri bulanlar bile başkalarının emeği sonucu belli bir birikminin üstüne koyarak bulyor. Burada çoğumuz yıllarca sadece oyunu oynayalım slow push mantığını kendi kendimize bulamayız. Oyunda da kendi kendimize öğrenmenin zor olduğu ama prolardan izleyerek kolayca öğrenebilceğin detaylar var. Aldığın 1 tane yanlış itemi düzeltmen bile sana küme arttırır. Bu ufak detaylar kartopu etkisi ile maç kazandırıyor.

İşin komik kısmı buna katılmayacaksın. Daha önce bu dediklerime katılmayıp sonradan oyunu öğrenip yükselince aslında o zamanlar hiçbir şey bilmiyormuşum diyen arkadaşlarım oldu oradan biliyorum. Bilmeden bilmediğini farkedemiyorsun maalesef.

İyi olduğumu falan sanmıyorum ama support oynayışımdan kötü top lane oynuyorken lig atlamam onlarca kat kolaylaşıyorsa burada sorun benden çıkıyor sanki. Ben bu tarz şeyler yazdığımda genelde @Bavs ve sen bu tarz şeyler yazıyorsunuz ama hep tersi yaşanıyor. Sonra da yazdığım sorunların aynısını kendi ligleriniz için yazıyorsunuz 🤔
10 levelden 20 levele çıkmakla 70 levelden 80 levele çıkmak aynı değil karşındakilerde iyi oyuncu onlardan iyi olsan da win raten çok uçamaz ve oyunun sınırlarına artık yaklaşıyorsun. Öyle random girip taşıma olayları olmuyor. Yine iyiysen çıkıyorsun o yüzden dedim kendi elondan iyi olduğunu düşünüyorsan en rahat çıkacağın lig demir en zor çıkacağın gm. Çünkü elon yükseldikçe oyunun sana bağlı kazanma koşulu azalıyor. Takımın aldığın herolar vs çok etkili olmaya başlıyor.

Oyunu eğlencesine oynuyorsan okey ama rank kasmak istiyorsan çok yanlış düşünüyorsun ve metodun yanlış. Çok oynayarak değil çok izleyerek öğrenirsin. Muhtemelen doğru sandığın tonla hata vardır bu o elodaki herkes için geçerli. Çok değil bir iki hatanı düzeltsen o elo inanılmaz kolay gelicek çünkü herkes çok kötü saçma sapan oynuyorlar ve oyun her an dönebilir. Oyun bitirme kavramı yok bir kere. Sen bildiğin zaman zaten tek başına da farkı koyup bitiriyorsun.

nerde aynı şeyi yazıyoruz yav sen no brainer champları almışsın lig atlamıssın ondan sonra mid ve topla lig atlanak kolay. midde qiyana topta flora oyna bakayım ilerliyor musun geriliyor musun :D ayrıca 3-4 aydır çıkamadığım lige çıktım demişsin ama elo enflasyonu oldu cıktıgın lig zaten aslında önceden olduğun lig.
No brainer şampiyonlar ile oynadım 2 rolde de top lanede dakikanın yarısı kadar CS bile zor yaparken supportta kill salmaya özen gösterip görüş skorunu iyi tutmaya çalıştım çoğu bronzun iki katı görüş skorum oluyor genelde. Daha önce de elo enflasyonu dedin yine bu cevabı yazmıştım. Elo enflasyonu varsa aynı ranka supportta da çıkmam gerekmiyor mu ? Birde daha zor şampiyon oyna çıkamazsın demişsin konuyla alakası bile yokken. hoşuma gidenleri oynuyorum bu zor mu kolay mı diye değil aldığım zevke göre oynuyorum Supportta zor olmasina rağmen Tarici çok severim oynaması zevkli çünkü. Fiora da denedim top lanede böyle incelikleri olan şampiyonları da sevmiyorum. Ama GP gragas ve illaoi zevkli oluyor

Son düzenleme:
No brainer şampiyonlar ile oynadım 2 rolde de top lanede dakikanın yarısı kadar CS bile zor yaparken supportta kill salmaya özen gösterip görüş skorunu iyi tutmaya çalıştım çoğu bronzun iki katı görüş skorum oluyor genelde. Daha önce de elo enflasyonu dedin yine bu cevabı yazmıştım. Elo enflasyonu varsa aynı ranka supportta da çıkmam gerekmiyor mu ? Birde daha zor şampiyon oyna çıkamazsın demişsin konuyla alakası bile yokken. hoşuma gidenleri oynuyorum bu zor mu kolay mı diye değil aldığım zevke göre oynuyorum Supportta zor olmasina rağmen Tarici çok severim oynaması zevkli çünkü. Fiora da denedim top lanede böyle incelikleri olan şampiyonları da sevmiyorum. Ama GP gragas ve illaoi zevkli oluyor
tamam top lane oyna lig çık o zaman sıkıntı nerde anlamadım .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık