Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Lastik Meyvesi'nin Sırrı

Shanks D. olduğu için ilk olarak önceden tanıdığı Teach'e gidip konuyu açtı büyük ihtimalle. Sonrası malum.
Reis yolu verince kapağı Luffy'e attı.
Fake bu. Ben oradaydım. Shanks'in elinde kılıç değil Sake vardı. : ))

Shanks Teach'i yoluna davet etti. Ona meyve bekçiliği yaptıracaktı. Zaten uyumuyon etmiyon bari bir işe yara kardeşim dedi. Teach ise bunu kabalık olarak lanse edip sakeyi Shanks'in başından aşağı döktü. Shanks kendi haline gülerken, Teach gözünü çizdi.

Olay baştan sona böyle oldu arkadaşlar.

Silinmiş Üye

One piece de Kehanet olabilir Teorime göre kehanet; Hasır şapkalı bir lastik adam Joyboy olucak ve hükümeti devirecek ardından tüm ırkları bir arada toplayacak.İm sama da bundan haberdar o yüzden gomu gomu no miyi bulup saklıyor Ve Who is Who'yu başına koruma olarak dikiyor Ama Shanks gelip onu çalıyor. Roger ın Shanks ın kulağını söylediği de bu kehanet ti ve Shanks a bu çocuğu bulmasını,ona gomu gomu no mi yi vermesini söylemişti Meyveyide Who is Who dan bu nedenle çalmıştı.Luffy bu meyveyi rastgele yedi ve Shanks ta Luffy'nin uygun olabileceğini düşünüp bunu pek sorun etmedi.

bu arada Teach ta kehaneti biliyor olabilir ve Shanks ile aynı anda meyveyi çalmaya gidip,orada onunla savaşıp,gözüne yarayı verip,kaybetmiş te olabilir.

Baya mantıklı geldi şuan :D

Kara delikler ışığı bile çekebiliyor diye biliyorum bilimsel olarak yani ışığın bir anlamı olmaz teach karanlıkla onu da içine çekip yokedebilir.
Yok ben olayın daha çok kurgusu için diyorum karanlık meyvesini yiyen kötü adam ışık meyvesi yemiş iyi adam mevzusu :) ki zaten karasakalın meyvesinin sadece bir özelliği karadelik yapmak. Ayrıca Ace ile olan savaşında kara delik aceye yaklaşmıyordu yerde yayılıyor içine objeleri çekiyordu ama acenin olduğu kısma birşey olmuyordu.

Joy boyla alakalı.
Lastik meyvesi Joy Boy'un. Joy Boy'un Oars tipli bir dev olduğunu düşünüyorum.
Hatırlarsanız TB'de her ne kadar gölge meselesi ile alakadar olsada Oars'ın vücudunu uzatdığını görmüşdük. Sonra Imu'nun dev hasır şapkayı gösterdiği bölümü görüyoruz. Oars kıyafet ve Hasırşapkanın saklandığı yerin üzerinde aynı sembol vardı, ikisi de buzde saklanıyordu ve demir bir kapı tarafından korunuyorlardı.
Görseller.

Meyveyi who is who gibi birinin korumasının sebebi grosei nin herkese köpek muamelesi yapıp kimseye güvenmesi. Bu yüzden kendi işlerini yaptırmak için cp yi kurdular. Açıkçası cp organizasyonu onlara göre amirallerden daha güvenilir. Bunu şuradan anlayabiliriz. Yıkım çağrısı için en az 2 amiral onay vermeli ama bir rütbeli cp ajanı kolaylıkla yıkım çağrısı verebildi. Burdanda yetki bakımından amirallerden daha kapsamlı olduğu çıkarılabilir. Sonuçta emirleri direkt groseiden alıyor.

Gelelim neden Who is who nun 10 12 yıl hapis yatacak kadar birden gözden düşmesine. Burdan açık bir şekilde anlaşılıyorki Lastik meyvesi basit bir meyve değil. Bir şeyi simgeliyor. Belki joyboyu belki bir kenhaneti. Belkide gelecek olanı Belkide suanki düzenin sonunun başlangıcını. Kim bilir belki hepsi ?

Shanks bence bir D. Değil. Bir kutsal ejder. Sıradan bir kutsal ejderde değil. Grosei kadar yüksek bir kutsal ejder. Çünkü sıradan kutsal ejderler çöp gibi bilgilere sahipken Shanks Lastik meyvesini çalmayı planlayacak kadar çok bilgiye sahip

bende gördüğüm bir teoriyi yazayım
meyvenin saklanma sebebi kehanet ya da ekstra bir özellik değil de dönemin en güçlüsü olan WB nin meyvesini counterladığı içindir bence. uygun bir kullanıcı bulana kadar saklıyorlardır ve kesin bir garantisi olmadığı sadece teoride olduğundan çok da önemsememişlerdir. sonrası malum çaldırdılar.(şok dalgası yada titreşimler lastiği ne kadar etkileyebilir ki)

Silinmiş Üye

meyvenin saklanma sebebi kehanet ya da ekstra bir özellik değil de dönemin en güçlüsü olan WB nin meyvesini counterladığı içindir bence. uygun bir kullanıcı bulana kadar saklıyorlardır ve kesin bir garantisi olmadığı sadece teoride olduğundan çok da önemsememişlerdir. sonrası malum çaldırdılar.(şok dalgası yada titreşimler lastiği ne kadar etkileyebilir ki)
Yanlış değilsem asıl şok dalgası ve titreşimler lastiği etkiliyor.

Bu dediğin Enel'in meyvesi ile ilgili olabilir. Eski kullanıcısı bilinmiyor sanırım. Enel gibi hatta belki ondan çok daha iyi bir mantraya sahip biri tarafından çok güçlü şekilde kullanılmış olabilir.
Luffy'nin meyvesi de buna karşı çok avantajlı olduğu için efsanevi olarak anılmış olabilir vs.

Luffy'nin iki meyve yeme teorisi doğru çıkarsa, ikinci meyvenin Mera Mera No Mi olacağını düşünüyorum. Sabo'nun bir şekilde hayatını kaybedeceğini ve Ace'ten Sabo'ya, Sabo'dan Luffy'e geçen bu meyvenin kardeşlerin iradesini taşıyacağını ve Teach ile Ace'in yarım kalan hesabını Luffy'nin kapatacağını düşünüyorum. Saçma gelebilir ama birden böyle bir düşünce geldi aklıma yazmak istedim. Teşekkürler !

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık