Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kozmer (Cosmere) Evreni

Alacakaranlık Altıncısı devam bölümünü okudum. Sanderson'ın söylediği gibi bundan sonrası feci Kozmer Uzay Çağı sürprizbozanı

Önceki hikayede teknolojik olarak ileride olan bir grubun gezegen yörüngesine yerleştiğinden bahsedilmişti. Sanderson'ın okuduğu kısa bölüm onlarla başlıyor. Hikayedeki ipuçlarına göre bu "Yukarıdakiler" Scadrialliler gibi gözüküyor. İpucu da yörüngeye çıkma platformunun tamamen çelik yapılmasını istemeleri(Çelikitme prensibi ile çalıştığı açık)

Scadrial heyeti gittikten sonra gelen kişi de bariz olarak Roshar uzantılı biri, hatta yerel otorite ve kanunlara göre muamele etmesi de kendisinin Semadeşen olduğunu gösteriyor. Elinde oluşan silah da bayağı bir Pare Pistol tarzı bir şey. Aklıma Mass Effect'deki pistoller gibi bir şey geldi okurken.

Hatırlarsanız Fırtınaışığı serisinde Pareyaylar muhabbeti de geçiyordu bazı yerlerde. Lift'in novellasında spren Wyndle Pareyaylarından bahsediyordu. Ama Parlayanların yay iplerin yanlarında taşımalarından bahsediyordu, sprenler tam bir yaya dönüşemiyorlar çünkü. Burada da aynı mantık var. Spren parepistole dönüşüyor ve silah oluştuktan sonra da Semadeşen mühimmatını dolduruyor. Yüzünü de görmüyoruz, Parshendi de olabilir, Roshar yerlisi insan da. Rosharlılar genel diğer ortalamaya göre çok daha uzun boylular. Kısa boylu diye nitelenen Shallan belki de Scadrial en uzun erkeklerinden daha uzun boyludur.

Semadeşende görülenmor renk/ menekşe(violet) renk ışık soru işareti çünkü bu Garaz'ın rengi. Ama Parlayan Şövalye Tarikatlarının hepsinin kendine özel renkleri de var, Garaz'dan bağımsız da olabilir.

Kozmer geleceğinde Roshar ve Scadrial çatışması var gibi duruyor. Tabi bu işlere bu iki gezegenden de önce başlamış Elantrisliler ve Kayıp Metalde bahsi geçen Muhtariyet(Otonomi) güçleri vs derken Kozmer'in geleceğinde bir Kozmer dünyalar çatışması var. O günleri görebilecek miyiz bakalım.

Güzel bir gelecek fragmanı olmuş hikaye.

Son düzenleme:
Oathbringer'in birinci cildinin bitmesin de 60-70 sayfa kaldı.

Sissoylu zaten bitti.

Savaş kıran 2 gün sonra teslim edilecek, savaş kıran gelince ciltler arasında okurum onu güncele geliyorum :a:

Hala Adolin bu arada :cool:

Oathbringer'in birinci cildinin bitmesin de 60-70 sayfa kaldı.

Sissoylu zaten bitti.

Savaş kıran 2 gün sonra teslim edilecek, savaş kıran gelince ciltler arasında okurum onu güncele geliyorum :a:

Hala Adolin bu arada :cool:
Dün kayıprıhtım cosmere konularını karıştırırken özetini buldum iki kitabın. Onlara bakacağım ben de:d

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık