Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kozmer (Cosmere) Evreni

@RedTeroR ve @Kuzan bugün muhabbetini açtınız merak ettim. Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Daha önce yazdığım mesajı aynen alıntılıyorum.
Şimdi Kozmer'de başlamak isteyenler ve yazarın tarzını beğenip beğenmeyeceğine karar verecekler için genellikle şu kitaplarla başlayabilirler.

Elantris(tekil kitap), yazarın ilk yayımlanan kitabı. İlk olduğu için yazım olarak da diğerlerine nispeten biraz geride. Genellikle bunu başlangıç için öneriyoruz, çünkü yazarın diğer kitaplarından sonra bunu okumak attan inip eşeğe binme durumuna düşürebilir. Kötü kitap demek değil bu, sadece zayıflıkları belirgin diğer kitaplara göre.

Sissoylu ilk üçleme. Son İmparatorluk- Kuşatma (aslı Miraç Kuyusuydu da yayınevi bu isimle bastı)- Çağların Kahramanı.

Savaşkıran.

Bunlar kendi içinde hikayelerini bitiriyorlar. Bağımsız okunabilirler Bunlar okunduktan sonra ben tuttum bu yazarı fazlasını verin dersen ondan sonra gene konuşalım. Al hepsini deyip de beğenmeme durumu da olabilir. @NiTian ErXing'de böyle oldu zannediyorum çünkü kitapların çoğunu aldı kendisi ama kendisinden bir yorum göremedik hiç :p .

Gizli Proje 3: Yumi ve Kabus Ressamı'nı okudum. Yazarın kendisi de bahsetmiş Hikaru no Go mangasından biraz esinlendiğini. Mangayı arkadaşının baskısıyla okumuş ama olsun. Hoş bir hikaye. Sunlit Man'i Fırtınaışığı Arşivi 5'ten sonra okuyacağım galiba.

Gizli Proje 3: Yumi ve Kabus Ressamı'nı okudum. Yazarın kendisi de bahsetmiş Hikaru no Go mangasından biraz esinlendiğini. Mangayı arkadaşının baskısıyla okumuş ama olsun. Hoş bir hikaye. Sunlit Man'i Fırtınaışığı Arşivi 5'ten sonra okuyacağım galiba.
Ben o kadar beklemem herhalde. Gerçi İthaki sene sonu çıkarırsa Fırtınaışığı 5'e daha önce başlayabiliriz, kitap çıkmadan bölümler paylaşılır gene büyük ihtimalle. Kayıp Metal için 20 bölüm civarı yayınlanmıştı daha kitap çıkmadan.

Ben o kadar beklemem herhalde. Gerçi İthaki sene sonu çıkarırsa Fırtınaışığı 5'e daha önce başlayabiliriz, kitap çıkmadan bölümler paylaşılır gene büyük ihtimalle. Kayıp Metal için 20 bölüm civarı yayınlanmıştı daha kitap çıkmadan.
Bilemiyorum. Hayaletkanları beklemek zulüm olacak, 3-4 yılda oyalanacak bir şeyler lazım.

Bilemiyorum. Hayaletkanları beklemek zulüm olacak, 3-4 yılda oyalanacak bir şeyler lazım.
Kozmeri biraz nadasa bırakıp başka serilere geçeceğiz işte. Dolu fantastik eser var :) . Halen daha Kadim Kanunların devam kitaplarına girişemedim. John Gwynne'in Tanrıların Gölgesi kitabını aldım, halen okumadım duruyor. Malazan Buzun Anıları ve Zincirler Hanesi bekliyor, devam kitapları gelecek gibi. Dune 2. kitabı yeni sipariş ettim ona girişesim var. Cradle ilk kitabını okudum İngilizce, devam kitaplarına girişeceğim gibi. Var var var.

Kozmeri biraz nadasa bırakıp başka serilere geçeceğiz işte. Dolu fantastik eser var :) . Halen daha Kadim Kanunların devam kitaplarına girişemedim. John Gwynne'in Tanrıların Gölgesi kitabını aldım, halen okumadım duruyor. Malazan Buzun Anıları ve Zincirler Hanesi bekliyor, devam kitapları gelecek gibi. Dune 2. kitabı yeni sipariş ettim ona girişesim var. Cradle ilk kitabını okudum İngilizce, devam kitaplarına girişeceğim gibi. Var var var.
Malazan'a başlayacaktım ben de araya Kara Elf üçlemesini aldım. İlk kitabı bitirmek üzereyim, Drizzt sektördeki namını hak etmiş:d

Hazır deepL denemesi varken 3-5 tanesini çeviriyim. Yumi ve Kabus Ressamı'nı gayet iyi çevirmiş.
Malazan'ın ilk üçü elimde var ama basılı kitap okumak zahmetli olmaya başladı. Özellikle Malazan kitaplarına ayrı vakit ayırmak lazım ama ben yolda sokakta okuyan biriyim. Eskisi gibi elime alıp da kenara çekilip okuyamıyorum.

Hazır deepL denemesi varken 3-5 tanesini çeviriyim. Yumi ve Kabus Ressamı'nı gayet iyi çevirmiş.
Malazan'ın ilk üçü elimde var ama basılı kitap okumak zahmetli olmaya başladı. Özellikle Malazan kitaplarına ayrı vakit ayırmak lazım ama ben yolda sokakta okuyan biriyim. Eskisi gibi elime alıp da kenara çekilip okuyamıyorum.
Bakma fiziksel kitap okumak bana iyice iş gibi gelmeye başladı. Kitabı parçalarına ayırıp iş yerindeki tarayıcıdan geçiresim var. Yoksa Buzun Anılarına çoktan geçmiştim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık