Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kozmer (Cosmere) Evreni

Tefte yaptığından sonra durup yedi sülalesine saydırdım. Ya Teft gibi adama yapılır mı ulan piç... Acılar içinde öldüğünü görmek istiyorum gerçekten.
Benim aklım Amaram'a gitmişti, Moash da it oğlu it. Bu arada bunu yazmaktan hiç bıkmayacağım; Adolin adamdır, Shallan Davar :oleyo:

Bakalım. Zamanım olsun da. Elantrisden başlayıp hepsini yeniden elden geçireceğim. Elantris'i okuyalı çok uzun zaman oldu. Sissoylu ise yeniden okunmayı hak eden bir eser. Arkasından eksikler.
Tekrar okuma yerine Savaşkıran ve ardından Fırtınaışığı yapıştır, gereksiz uğraşmış olursun öbür türlü.

Elantrisin ilk yirmi bölümünü geçtim. Üçte biri bitmiş oldu serinin. Raodenin bölümleri gyorn ve Saranenin bölümlerine göre daha keyifli geliyor. Bölümler hızlıymış gibi geçse de zaman yavaş akıyor seride. Betimlemeler konusunda bir tık eksik kalıyor kitap. Daha çok karakterlerin iç dünyasına bakış atıyor. Evrenin ve yazarın ilk kitabı olmasının da etkisi vardır diye düşünüyorum. Haftaya kadar fırsatım olursa, Elantrisi bitiririm diye umuyorum.

Elantrisin ilk yirmi bölümünü geçtim. Üçte biri bitmiş oldu serinin. Raodenin bölümleri gyorn ve Saranenin bölümlerine göre daha keyifli geliyor. Bölümler hızlıymış gibi geçse de zaman yavaş akıyor seride. Betimlemeler konusunda bir tık eksik kalıyor kitap. Daha çok karakterlerin iç dünyasına bakış atıyor. Evrenin ve yazarın ilk kitabı olmasının da etkisi vardır diye düşünüyorum. Haftaya kadar fırsatım olursa, Elantrisi bitiririm diye umuyorum.
Raoden okutuyor kendini, bir o kadar da noksansız olması biraz şey duruyor işte. Yazarın ilk kitabı olmasına yormuştum ben de onu. Yoksa kurgusu çok tatlıdır.

Raoden okutuyor kendini, bir o kadar da noksansız olması biraz şey duruyor işte. Yazarın ilk kitabı olmasına yormuştum ben de onu. Yoksa kurgusu çok tatlıdır.
"Mükemmel" bir karakter olduğu için, şimdilik onun tarafında işler biraz kusursuz gidiyor. Uzakdoğu webnovellerinde görünen 'kingdom building' tarzında bir ilerleyiş var. Tabi onlarda olay biraz daha hızlı geçiyor birkaç bölüm sonra ateşli silahlara falan geçiyorlar. :D

"Mükemmel" bir karakter olduğu için, şimdilik onun tarafında işler biraz kusursuz gidiyor. Uzakdoğu webnovellerinde görünen 'kingdom building' tarzında bir ilerleyiş var. Tabi onlarda olay biraz daha hızlı geçiyor birkaç bölüm sonra ateşli silahlara falan geçiyorlar. :D
Edit:Spoiler'a alacak bir şey yazmamışım:d
Sanderson'un işleyişi daha yavaş aslında. Diğer kitaplara bakınca göreceksin. Özellikle sissoylu ve fırtınaışığı ağır ama sağlam adımlarla ilerliyor. Elantris ve Savaşkıran tek atımlık gibi.. Tabi onlar da devam edecek muhtemelen ilerleyen yıllarda ama şimdilik kendi hikayelerini tek kitapta anlatıp geçebildiler. İlk sissoylu'dan başladığım için afallamıştım/büyülenmiştim worldbuildingi görünce:d

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık