Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kozmer (Cosmere) Evreni

O kısımları hatırlıyorum. Yemini söylemeden Dalinar geçidi açıp kurtarıyordu onları. Kaladin 4. yemini etmiş olmasına rağmen Dalinar açıkça onun bir asker olduğunu söylemişti, düellocudan ziyade. Bir de Şinovar'a yolcu hatırladığım kadarıyla Kaladin. İstese bile 10 günde o süreci tamamlayamazlar sanki. Dalinar'ın şampiyonu Adolin olursa, Mayalaran'ın tamamen uyanışı ve p-up şovuyla kazanacak gibi görünüyor. En azından o hikaye de ilerlemiş olacak.
Kayıp Metal'in yarısına geldim sayılır. Beyaz Kum'u okumadım:s Sınırsız Arcanum'dan da Roshar ve Scadrial harici okumadım:s
Adolin Dalinar'ın yerine Uritiru'nun başına geçer diyeceğim ama Navani de var. Adolin'in Mayalaran'ı düzeltebilmesi için olayın aslını öğrenmeleri ve parlayanların son yemini etmeleri gerek, en azından Kaladin'in. Taln ile beraber piyasadaki en şerefli karakterin Kaladin olması ve onun da psikiyatri alanında uzmanlaşmaya başlaması nedeniyle parlayan şövalyeleri yeminler ve dalga bağlama konusunda o ikna edecektir. Zaten Dalinar'ın Kaladin'i yanında götürme sebebi kendini tanrı ilan eden elçinin aklını başına getirmek, en azından bağdökümü hakkında bir şeyler öğrenecek kadar. Hem, Dalinar Navani'ye "ben savaşacağım" demişti diye hatırlıyorum

Kayıp Metal'den önce İmparator'un Ruhu ve Beyaz Kum'u okuman gerekirdi.

Adolin Dalinar'ın yerine Uritiru'nun başına geçer diyeceğim ama Navani de var. Adolin'in Mayalaran'ı düzeltebilmesi için olayın aslını öğrenmeleri ve parlayanların son yemini etmeleri gerek, en azından Kaladin'in. Taln ile beraber piyasadaki en şerefli karakterin Kaladin olması ve onun da psikiyatri alanında uzmanlaşmaya başlaması nedeniyle parlayan şövalyeleri yeminler ve dalga bağlama konusunda o ikna edecektir. Zaten Dalinar'ın Kaladin'i yanında götürme sebebi kendini tanrı ilan eden elçinin aklını başına getirmek, en azından bağdökümü hakkında bir şeyler öğrenecek kadar. Hem, Dalinar Navani'ye "ben savaşacağım" demişti diye hatırlıyorum

Kayıp Metal'den önce İmparator'un Ruhu ve Beyaz Kum'u okuman gerekirdi.
4 yeminden sonra artık kanun olma evresi olmuyor mu? Kaladin aslında edebileceği tüm yeminleri etti. Nal denen elçi bunun hakkında bir şeyler söylemişti Szeth'e:hmm:Öyle söylemişti de kendisinin savaşacağını nedense düşünemiyorum. Adolin bu iş için fazlasıyla yatırım yapılmış bir karakter.
Kayıp Metal'i bırakıp İmparator'un Ruhu'na başlıyorum madem.. :artiz: Beyaz Kum elimde yok. Geçen Şafakparesi'ni aldım onu da okumadım daha.

4 yeminden sonra artık kanun olma evresi olmuyor mu? Kaladin aslında edebileceği tüm yeminleri etti. Nal denen elçi bunun hakkında bir şeyler söylemişti Szeth'e:hmm:Öyle söylemişti de kendisinin savaşacağını nedense düşünemiyorum. Adolin bu iş için fazlasıyla yatırım yapılmış bir karakter.
Kayıp Metal'i bırakıp İmparator'un Ruhu'na başlıyorum madem.. :artiz: Beyaz Kum elimde yok. Geçen Şafakparesi'ni aldım onu da okumadım daha.
Beyaz Kum'un ilk cildi Sınırsız Arcanum'un içinde var diye biliyorum, Taldain Sistemine bak.

O kısımları hatırlıyorum. Yemini söylemeden Dalinar geçidi açıp kurtarıyordu onları. Kaladin 4. yemini etmiş olmasına rağmen Dalinar açıkça onun bir asker olduğunu söylemişti, düellocudan ziyade. Bir de Şinovar'a yolcu hatırladığım kadarıyla Kaladin. İstese bile 10 günde o süreci tamamlayamazlar sanki. Dalinar'ın şampiyonu Adolin olursa, Mayalaran'ın tamamen uyanışı ve p-up şovuyla kazanacak gibi görünüyor. En azından o hikaye de ilerlemiş olacak.
Kayıp Metal'in yarısına geldim sayılır. Beyaz Kum'u okumadım:s Sınırsız Arcanum'dan da Roshar ve Scadrial harici okumadım:s
Ben @seyyah 'a Aether of Night okuttum, Aetherler kitapta geçtiği için, çok önceden yazılmış canon olmamış bir kitap, sırf büyü sistemi canon olduğu için ve Kayıp Metal'de geçtiği için. Sen bodoslama daldın.

Çocuk şampiyon teorisi şu an en popüler olan teori.
Ben başta Dr. Strange vs Dormamu gibi bir döngü bekliyordum ama şimdilik tahminim yok. Döngü olursa düello hiç sona ermez ve Odium aynen devam eder gibi diyordum ama belli olmaz.
Şunları da bir izle istersen.

Ben @seyyah 'a Aether of Night okuttum, Aetherler kitapta geçtiği için, çok önceden yazılmış canon olmamış bir kitap, sırf büyü sistemi canon olduğu için ve Kayıp Metal'de geçtiği için. Sen bodoslama daldın.

Çocuk şampiyon teorisi şu an en popüler olan teori.
Ben başta Dr. Strange vs Dormamu gibi bir döngü bekliyordum ama şimdilik tahminim yok. Döngü olursa düello hiç sona ermez ve Odium aynen devam eder gibi diyordum ama belli olmaz.
Şunları da bir izle istersen.
çocuk şampiyon teorisi de mantıklı gelmişti de biraz şey kalıyor, şey..

Çok da bodoslama sayılmaz aslında. Ana hikayeleri tüketmiştim. Arcanum'daki scadrial kısımları da okudum da Bay Sanderson sağ olsun ne kadar okursan oku hep bir şeyler eksik kalıyor..

Gerçek hayatta fırtına ışığı bulup depoladım ama uzun süre dayanmıyor.

Okumaya dalmışım bu saate kadar. Elantris bitti.

Kitabın sonları biraz hızlı geçti ama bu hız konuyu çok dağıtmadı. Sanki, en azından bı' 10 bölüm daha olabilirmiş. Final kısmında son 2-3 bölümde olduğu gibi birkaç paragrafta bir sahne değiştirmek çok riskli bir hamledir ama yazar bunu ustaca geçirmiş. Enerjiyi diri tutmuş. Çok hoşuma gitti bu.

Dilaftan bir şeyler bekliyordum zaten. İlk birkaç döngüden sonra hissettirmeye başlamıştı ama beklediğimden daha etkili birisi çıktı. :D

Hrathenin değişimini ve iç sorgusu da önemliydi. İlk bölümlerden sonra çok uzun bölümleri olmasa da aşama aşama sona hazırladı.

Birinin hain çıkmasını istiyordum ve Ahan'ın hainliği basit ama karakterine uygundu. Sadece biraz daha detaylandırabilirmiş. Hızlı geçmiş orayı da.

Kitap bitmiş olsa da eksikliğini hissettiyor ve devamı nerede diye sorgulatıyor. Yarık hakkında bir şeyler de anlatsaydı keşke iyi olurdu. Edan kaçınca Edan-Yarık ilişkisiyle bir şeyler de bekledim. Yarık etrafındaki toprakların verimsiz olması mesela bir şeye bağlanabilirdi. Bütün serinin temelini oluşturan ve Yarık'ın ortaya çıkmasına sebep olan şeyin basit bir deprem olmayacağına inanmak istiyorum.

Hatta ben Dilaf ve Elentrianların yanlış Aon çizerek ölümüne sebep oldukları kadın arasındaki bağ çıkmadan önce Reoda bu olayın sebep olduğunu düşünmüştüm.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık