Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KorsanFan Memnuniyet Anketi

Siteden Memnun musunuz?

• Memnunum, daha da iyi olacağını düşünüyorum.

Kullanılan: 293 81.6%
  • Memnun değilim, düzelmesi gereken (ya da düzelmeyecek) şeyler var.

Kullanılan: 12 3.3%
  • Forumun durumu önemli değil, öylesine takılıyorum.

Kullanılan: 54 15.0%

• Kullanılan toplam oy
    359
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir insanı hedef almadan bir çizgi roman karakteri üzerinden yapılan mizahın şikayet konusu olması doğru değil. Kişisel hakaret olursa elbette ceza verilir ancak One Piece karakterleri üzerinden yapılan mizah -eğer küfür içermiyorsa- cezalandırılmamalıdır. X kişisi benim en çok sevdiğim karaktere hakaret ediyor ve aşağılıyorsa bunu şikayet mi etmeliyim? Yubashiri'nin "troll" olduğu da belliydi zaten hemen hemen her karaktere sallıyordu, rahatsız olanlar üyeyi engelleyebilir.
Troll olduğu belli olan birine neden müsamaha göstereyim? Neden sitede istediğini yazmasına izin vereyim? Neden hayali karakterleri kullanarak o karakterleri sevenlere laf atmasını görmezden geleyim? Burası dışarıya kapalı olan bir arkadaş topluluğu değil, binlerce insanın gelip bir şeyler okuduğu ve öğrendiği bir yer. Üyeden çok, üye olmayan insanlar geliyor. Mizah ile iğrenç ithamları birbirinden ayırmak lazım, mizahi yorumları şimdi bile görebilirsin. Ancak hayali bir karakter bile olsa, bir karakter için pedofili ya da bir başkası için pasif gay yakıştırması yapılması mizah boyutunu aşıyor. Böyle şeylerin yazılmasının önüne geçmek yerine, "görmek istemeyen yazanı engellesin" diye bir yaklaşım olamaz, olmayacak da.

Büyük çoğunluğunda sadece spoiler ve bölüm yorumlarına bakan biri olarak daha önce bahsedildiği gibi ben de alakasız yorumlardan rahatsızım. Son zamanlarda da iyice kısır döngüye girdi konu. Sürekli aynı kişiler tarafından aynı şeyler tartışılıyor. Yazmasam dahi eskiden bütün konuyu baştan sona okurdum. Artık sadece birkaç sayfa bakıp geçiyorum alakasız yorumlar yüzünden.

Öyle olan çok kişi olduğunu düşünüyorum. 10 yıldır foruma üye olup, hiç mesaj atmadığı halde her gün gelip konulara bakan insanlar var.
Bir üye var ismini söylemeyeyim de çok şaşırtmıştı beni.Benden eski olması lazım daha foruma gelip ilk açtığım konuda yanlışları anlatmıştı op acemisiyken.O zamanlar yazıyordu galiba.Kaç senedir hala giriyor sürekli online her konuya da bakıyor muhtemelen ama o zamandan beri yazdığına denk gelmedim. :D

5 yıldır üyeyim son zamanlarda eskisi kadar bakamasam da haftada 1 2 kere muhakkak uğrayıp son başlıkları ve bölüm yorumlarını okuduğum yegane yerdir korsanfan. Temaları ve sohbet ortamlarıyla fandaşlar için gayet yeterli buluyorum daha fazla kişinin ilgisini çekmekse amaç tabiki yeniliklere ihtiyaç var y kuşağı sevdiği şeyden kolay bıkmıyor ama z kuşağı çabuk ilgisini kaybedebiliyor. Bence olduğu haliyle gayet başarılı :good:

Şöyle bir bakayım dedim de 2009 dan bu yana üyeyim, 13 yıl olmuş hemen hemen, pek yazmasam da hemen her gün girip takip ediyorum... Hakikaten One Piece çok özel bir seri, takipçisi de özel bir derinlik taşıyor haliyle. Bir çok arkadaşın üslup bozuklukları yaşına verilebileceğinden öyle aman aman üzen bir durum olmadı şimdiye kadar. Yalnızca genel anlamda tek bir rahatsızlığım var; bu da site ile değil kullanıcılarla ilgili ve üsluptan öte bir zihniyet meselesi. Kısaca burada belirtirsem belki okuyanlar dikkat eder diye düşündüm.

Eichiro Oda gerçekten çok özel bir adam. Hem kıvrım kıvrım beyni, hem Nihon-jin'e özel çalışkanlığı, hem de Shuheisha gibi bir zalimin elinde ölümüne çalıştırıldığı için geçen yıllarda geçirdiği muayeneden sonra doktor felç kalabileceğini belirtti. Sabah 9-12 arası uyuyor, bazen günlerce yemek yemiyor ve sürekli eğilerek çizim yapıyor. Size kolay gelen bir çok çizim çok yüksek emek gerektiriyor ve hikaye 500 sayı önceki bir durumu dahi göz önüne alıp ilmek ilmek işleniyor. Yabancı forumlarda vs. bir manga-ka ara verdiğinde serisinin takipçileri o kişinin sağlığı hakkında endişelenir, iyi olması dileklerini iletir. Bizim forumda ise tam bir zihniyet bozukluğuyla adama ya küfür edilir, ya çöp, boş bölüm gibi terbiyesizlikler yapılır. Bu terbiyesizler de hayatı boyunca bir şey üretememiş, üretemediği de emeğe olan saygısızlığından belli olan bir takım zevat tarafından yapılıyor. Bu tip yorumlarda bulunanlar, ara verildiğinde eser sahibine hakaret eden tiplerle beraber yıldırılır veya banlanırsa gerçekten de hepimiz için çok hayırlı olacağı kanısındayım. Bu şekilde zaman içerisinde bu zihniyette bir emek kültürü de oluşturulur diye düşünüyorum.

Bunun dışında bir şikayetim yok, eşşek kadar adam oldum hala OP okurken hüzünlenir güler heyecanlanırım. Bir yandan hiç bitmesin bir yandan da sonunu mutlaka görelim istediğim, inanıyorum ki yeryüzünde Mahabrata ve Ramayana gibi devasa eserlerle kapışabilecek kurgu ve hikaye zengini, üstelik tek bir kişi tarafından üretilen bu "hazinenin" hem benim hem de çocuklarımın ve hatta mümkünse torunlarımın gözünde her zaman apayrı bir yeri olacak gerçekten de. Smoker dışında yönetimde hatırladığım başka kimse yok ama her birinizin ayrı ayrı emeğine sağlık. Muazzam güzel ve temiz bir iş çıkarıyorsunuz. Başarılarınızın devamını dilerim. Emeği geçen herkese teşekkürler..

Son düzenleme:
Bu konuda çokça şikayet alıyoruz ve ilgili konularda gerekli uyarıları yapıyoruz. Önceden bir yaptırımı yoktu bunun, ama görünen o ki yaptırımı olması gerekiyormuş. Bunu yapanlara konu banı atmayı düşünüyorum. Yani konuyu görecekler, ama yorum atamayacaklar.
Çok teşekkür ederim ilgin için.

Ben memnunum, çok emek verilen bir platform. Herkesin emeğine sağlık.

Şikayet edebileceğim nokta, geyik olmayan konuda geyik yapılması. Bölüm yorumlarına spoiler yorumlarına giriyorum bölümle hiç alakası olmayan karakterler olaylar konuşuluyor. Forumlarda ki önüne geçilmesi en zor durum bu zaten. 15 sene önce 100.000 üyeli bir forumda modluk yapmıştım, alakasız mesajları alâkalı konulara taşımak, aynı konuları tek konuda birleştirmek ciddi emek istiyor ve gerçekten yapılması zor ve yıldırıcı bir iş.

Daha öncede konuşuldu onaylanmadı ama çok tepkime alan mesajları öne çıkarmak gerekir bence. Mesela birisi bölümü güzelce incelemiş 5 kişi de beğeni atmış bunu ilk sayfada ben görmek isterim.

Ayrıca bir ricam, belli bir boyut üzerindeki tüm resimler otomatik spoiler butonu gibi bir butonun içine alınsın. Mobil veri ile girip alakasız resimleri görmek istemiyorum. Ayrıca görüntüyü de bozuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık