Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KorsanFan Memnuniyet Anketi

Siteden Memnun musunuz?

• Memnunum, daha da iyi olacağını düşünüyorum.

Kullanılan: 293 81.6%
  • Memnun değilim, düzelmesi gereken (ya da düzelmeyecek) şeyler var.

Kullanılan: 12 3.3%
  • Forumun durumu önemli değil, öylesine takılıyorum.

Kullanılan: 54 15.0%

• Kullanılan toplam oy
    359
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Forumu, konuşmaları çok takip etmesem de siteye her gün giriş yapıyorum. Anime ve manga önerileri konularından çokça faydalanmışımdır. Tower of God, One Piece ve One Punch Man serilerini güncel takip ediyorum, yeni bölümler çıkar çıkmaz sitede görmek gerçekten çok işe yarıyor. Siteyi faydalı buluyor ve yaptığınız işe saygı duyuyorum.

Ben katılma konusunu çok düşündüm. Sırf bazı yorumları hakkı ile beğenebilmek için üye oldum. Bence çok güzel bir ortam. Umarım hep böyle kalır.

Kullanışlılık konusunda ise doğrudan resim yükleme olsa süper olur. Başka da aklıma gelmiyor. Yapanların ellerine sağlık.

Siteye 10 senedir girer çıkarım ama yeni üyelik aldım yıl ve yıl sitenin değişimini kitlenin değişimini an ve an takip etmiş biri olarak site hoş bi tık konu başlığı kalabalık ki anlasilabilir. Bildirimler olayi tam calismiyor yada bende öyle, ama bunların hiç biri bende . Karakterin ayagi tozlansa ''ha o karakter çöp'' yazan ve yecüc mecüc misali nerden çıktıkları nasıl bu kadar coğaldiklari asla belli olmayan o toxic kitle kadar beni rahatsız edemez. Ha birde unutmadan her hafta op bozdu bırakıcam yazan ilgi delisi tayfada var . Enerji emiyorlar. Surekli karakter yaristiranlar bence Allah tarafindan sınanıyorlar ve bizimde imtihanımız oluyorlar mesela '' zoro kaidoyu tekler mihavk 3 amirali sol bacagiyla tekler vs vs '' öldükten sonra sorgulanırken melek bakacak formlarda bunlarla muhattap olmak zorunda kalıp laf sokmamışsın bence cennetliksin diyeceğine inandığım için hiç birine birşey yazmıyorum , umudum öteki taraf. Onun dışında site iyi özelleştirme bile yapabiliyoruz daha ne olsun eskiden hayaldi bunlar . Ama eskidende bu kadar toxic yoktu sanki be keyif alıyordum sayfa sayfa yorum okurken .

OP'nin dokunulmaz oluşu hariç kayda değer bir şikayetim yok.
Bu kısma pek katılmıyorum ya. Özellikle forumda yeniden aktif olduğum zamanlardan beri bir One Piece forumu için One Piece'e çok fazla eleştiri var. Özellikle beğenilmeyen bir spoiler geldiğinde konu içinde One Piece yerden yere vuruluyor. Oda Taşlama konusu(eski silinen konu da dahil) oda övme konusundan kat kat daha fazla mesaja sahip. Hani dokunulmaz demişsiniz de ben gerçekten ben ve arada sırada çıkış yapan birkaç üye hariç hiç seri gömüldüğünde savunanı görmedim :D. Tamamen atış serbest durumu var. Öyle ki artık OP öven ya da savunan görünce sevinir hale geldim OP forumunda sşdiflrlrlşr

--------------------------------------

Forumla ilgili genel yorumuma gelecek olursak, ben buraya ilk 2013'de üye oldum, 2013 2015 arası aktif oldum. 2015'de seriye, 2016'da ise foruma uzun soluklu bir ara verdim ve bu sene başı geri döndüm. Ama geri döndüğüm zaman ilk izlenimim aslonda 5 sene gibi uzun bir zaman ara vermiş olmama rağmen forumda neredeyse hiçbir şeyin(birkaç şey hariç ama o kadarı da olur) değişmemiş olmasıydı. Hani benim zamanımdaki üyelerin pek çoğu gitmiş, kalanların da aktifliği düşmüş olsa bile ilginç biçimde forumun dinamiği olsun, üyelerin davranış biçimleri olsun, yapılan muhabbetler olsun aynı, o yüzden uzun araya rağmen geri döndüğümde hemen uyum sağlayabildim tekrardan. Hani üstlerde bir arkadaş da belirtmiş buranın gerçekten kendine özgü bir kültürü var ve eski üyeler bıraksa yeniler gelse bile ona ayak uyduruluyor ve bu şekilde devam ediliyor. Eskiye oranla toksiklik seviyesi de bir nebze azalmış. Eskiden insanlar karakterler hakkında tartışırken bildiğin birbirine düşman olurdu. Şimdi ise düşmanlık biraz goygoy halinde.

Kurallar meselesinde ise düzeltilmesi gereken bazı noktalar var bence. Türkçe konuşmamaya yıldırma verme meselesi fikir olarak kötü değil. Ama bunun kapsamı bence biraz fazla dar tutulmakta. Hani mesela jargona yerleşmiş bazı İngilizce kelimelere müsaade ediliyor ama bence sınır daha fazla genişletilmeli. Hani gözlemlediğim kadarıyla(daha fazlaso da vardır belki) bu sınır sadece shounen jargonunda başlamakta. Ama internette sıkça kullanılan diğer İngilizce kelimeler de bu kapsama alınmalı bence. Mesela ben zamanında villain dediğim için uyarırdım. Açıkçası villain çok sık kullanılan bir kelime hani bunun yıldırma sebebi olacağınu tahmin edemezdim ki zaten bu durum da tahmin edildiğinden olsa gerek uyarıldım sadece. Ama bence Villain, Protogonist, Neutral Evil gibi Türkçe ortamlarda da sık kullanılan kelimeler yıldırma kapsamına alınmamalı. Sonra aynı şekilde RPG oyunlarından esinlenme healing yaptı vs gibi meselelere de ellenmese iyi olur. Bunlar sonuçta yerine göre arada yorumlara mizah katan unsurlar. Tabi saydıklarımdan bazılarına bir şey denmiyordur belki. Ama bunlara ve aklıma gelmeyen diğer İngilizce kelimeleri kapsayacak şekilde sınır genişletilirse daha güzel olur.

Yeni üyeler falan bilmiyorlardır. Bir seferlik uyarılsa,herkes kuralları tam tatbik eder.
Ama ban dedigimiz sey zaten extrem birsey yazinca olan bir durum öyle yazılar yazan birini de uyarmak doğru mu ki . Yıldırma konusunu bilmiyorum

Ben de herhangi bir fan forumuna göre korsanfanın görece olarak iyi olduğunu söyledim. Hem diğer One Piece forumlarına göre hem de diğer fan forumlarına göre. O kadarı kadı kızında da olur tarzı bir yorumdu yani, sonuçta burası bir fan forumu, daha genel bir forum değil ilk mesajında da belirttiğin gibi. Korsanfan her ne kadar genele hitap etmeye yaklaşsa da bir One Piece forumu en nihayetinde.
Sana katılıyorum denemek isteyen Rick and Morty'nin herhangi vasat bölümünü eleştirerek deneyip görebilir

Bence Korsanfanın bu kadar aktif kalabilmesinin sebebi insanların burayı forum şeklinde görmemesidir.

Şahsen ben bir Ekşi yazarı olarak sözlükten ayrı tutmuyorum bu platformu. Tabii One Piece bittikten sonra ne olacağı konusunda emin değilim zira forumun çok büyük bir çoğunluğu One Piece temalı. Yapılan muhabbetler, tartışmalar neredeyse tamamen One Piece odaklı. Korsanfanın ömrü One Piece bitene kadar devam edecektir diye düşünüyorum. One Piece'in bitimiyle beraber düşüş başlayacaktır büyük ihtimalle. Forum kültürünün ölmesi çok üzücü bir şey. Sevdiğimiz dostlarımızın bir çoğuyla bu platformlarda tanıştık..

Ben siteyi Türk mizahını sevdiğim için takip ediyorum, bilgiyi yabancı sitelerden de elde edebiliyoruz ki burada da bilgilendirme amaçlı gayet güzel konular var. Yubashiri gibi adamların banlanması forum adına bir kayıp oluyor.
Yubashiri banlanmadı, üyeliği silindi. Çünkü toksik yorumları sitenin her yerine sirayet etmiş, neredeyse her konuda saçma sapan muhabbetler dönmeye başlamıştı. Onu sildiğimden beridir sitedeki yorumların kalitesinin arttığı yönünde birçok üyeden mesaj almam da, doğru bir şey yaptığımı gösteriyor. Yine bu anketin sonuçları da bize mevcut durum ile ilgili bazı fikirler vermeye yetiyor. Yubashiri gibi adamları isteyenler bu siteye gelmesin zaten, gereği yok.

Yubashiri banlanmadı, üyeliği silindi. Çünkü toksik yorumları sitenin her yerine sirayet etmiş, neredeyse her konuda saçma sapan muhabbetler dönmeye başlamıştı. Onu sildiğimden beridir sitedeki yorumların kalitesinin arttığı yönünde birçok üyeden mesaj almam da, doğru bir şey yaptığımı gösteriyor. Yine bu anketin sonuçları da bize mevcut durum ile ilgili bazı fikirler vermeye yetiyor. Yubashiri gibi adamları isteyenler bu siteye gelmesin zaten, gereği yok.
Bir insanı hedef almadan bir çizgi roman karakteri üzerinden yapılan mizahın şikayet konusu olması doğru değil. Kişisel hakaret olursa elbette ceza verilir ancak One Piece karakterleri üzerinden yapılan mizah -eğer küfür içermiyorsa- cezalandırılmamalıdır. X kişisi benim en çok sevdiğim karaktere hakaret ediyor ve aşağılıyorsa bunu şikayet mi etmeliyim? Yubashiri'nin "troll" olduğu da belliydi zaten hemen hemen her karaktere sallıyordu, rahatsız olanlar üyeyi engelleyebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık