Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Koca Ana Korsanları vs. Marineford

Hangi taraf alır?

• Kullanılan toplam oy
    93
Bu BM'de savaş zekası göremedim etrafındakiler olmasa feci yemleyebilirler taktiksel olarak. Sengokuyla WB'nin baş ettiği gibi karşı taktiksel hamleler yapabileceğine pek ihtimal veremiyorum arkadaşlar. Büyük topları da şöyle yapsak:

BM vs Sengoku+Garp
Pro+Smoothie vs Kuzan
Zeus+Kata vs Akainu
Snack+Cracker vs Kizaru

Hadi bunlar berabere bitse dışarda hala Mihawk Dof Kuma falan var ki BM'nin komutanlarından aşağısının alamayacağı isimler ki oyalayabilirlerse süper.

Marineford tarafı gömer gibi görünüyor. Son olarak, bana kalırsa herhangi bir yonkou tayfası MF'de zafer elde edemez ama denizciler de ciddi kayıp verirler.
Sengoku Garp yok zaten

O atarı yapabilecek seride tonla adam var onu diyorum.

4 yonkou + Luffy ,Kid,Smoker,Akainu,Fujitora bunlar benim gözlemimle atar yapılırsa kendine atar yapıyorlar ama icrat olarak neler yaparlar bilinmiyor.Akainu "şerefsiz" falan diyor da Akagami'ye ne yapabilecek o var ki bir şeyde yapamadı zaten.
Lafının altını doldurabilecek bu adamlar aynı zamanda.Bu yüzden de farklılar seri için.Luffy yonkouya atar yapıp hapise düşüyor,keza Kid.Fujitora kendisine emir veren üst rütbelisi ile kavga ediyor falan.Yani atar yapmak ile bitmiyor iş.Yoksa Croco Roger a bile atar yapar kıçımın kralı diye.

Bu BM'de savaş zekası göremedim etrafındakiler olmasa feci yemleyebilirler taktiksel olarak. Sengokuyla WB'nin baş ettiği gibi karşı taktiksel hamleler yapabileceğine pek ihtimal veremiyorum arkadaşlar. Büyük topları da şöyle yapsak:

BM vs Sengoku+Garp
Pro+Smoothie vs Kuzan
Zeus+Kata vs Akainu
Snack+Cracker vs Kizaru

Hadi bunlar berabere bitse dışarda hala Mihawk Dof Kuma falan var ki BM'nin komutanlarından aşağısının alamayacağı isimler ki oyalayabilirlerse süper.

Marineford tarafı gömer gibi görünüyor. Son olarak, bana kalırsa herhangi bir yonkou tayfası MF'de zafer elde edemez ama denizciler de ciddi kayıp verirler.
Zaten konuyu okumadan Garp ve Sengoku'yu dahil etmişsin daha da vahim olanı Sengoku+Garp Bm'yi tutuyor.Oldu olacak Akainu'yu da verseydin yanlarına dengeli olurdu.

Lafının altını doldurabilecek bu adamlar aynı zamanda.Bu yüzden de farklılar seri için.Luffy yonkouya atar yapıp hapise düşüyor,keza Kid.Fujitora kendisine emir veren üst rütbelisi ile kavga ediyor falan.Yani atar yapmak ile bitmiyor iş.Yoksa Croco Roger a bile atar yapar kıçımın kralı diye.
Ben işte her yaptıkları atarın altını doldurabileceklerini sanmıyorum.MF'deki Shanks olayıda bana öyle geliyor ha sana başka türlü gelebilir.Seni yeneceğim diye atar yapmak var birde yenememek var altı dolmuş olmuyor bana göre.

O MF'de Karasakal'da daldı ama bir düşün niye daldı sorularının cevabını alacaksın bence.Karşısında Genç WB yoktu ama genç bir Shanks geldi MF'ye ve kalbide teklemiyordu veya göğsüne önceden girmiş bir kılıçta yoktu.
Karasakal konusunda yorum yapmak istemiyorum.Mangaka bu adamın karakterini hala oturtamadı.Wbye dalıyor,sonra ağlıyor,meyveyi alınca Garp+sengokuya atar yapıyor sonra da Sakazukiden kaçıyor.Hala oturmamış bir karakteri var gibi de neyse.

Amirallerin Wbye saldırması için kalbine kılıç saplanmasına gerek yok.Bunu görmek zor olmamalı.Kizaru buna fazlası ile örnek ne kadar saldırısı ulaşamamış olsa bile.

Karasakal konusunda yorum yapmak istemiyorum.Mangaka bu adamın karakterini hala oturtamadı.Wbye dalıyor,sonra ağlıyor,meyveyi alınca Garp+sengokuya atar yapıyor sonra da Sakazukiden kaçıyor.Hala oturmamış bir karakteri var gibi de neyse.

Amirallerin Wbye saldırması için kalbine kılıç saplanmasına gerek yok.Bunu görmek zor olmamalı.Kizaru buna fazlası ile örnek ne kadar saldırısı ulaşamamış olsa bile.
En başta yarasız bir WB inseydi MF'ye her şey zaten değişirdi Akainu delik açamazdı WB'ye çünkü aldığı yaradan dolayı kalbi teklemeyecekti savaşı Denizciler kazansa bile Akainu olmayacaktı.MF'de savaşırken sürekli ağzından yüzünden kan gelen WB'nin hain squardo yüzünden başına gelmeyen kalmadı kısacası.Zaten böyle kirli bir planın(sengoku tarafından) oyuna dahil olanda Akainu işini biliyor.

Mf'yi baz almayın bence.Serinin güç odakları büyük ölçüde değişti.Mf'de Wb'yi özellikle haki konusunda harcadı ama amiral savunmasını gösterdi.Ordu nicel olarak arttı nitelikleri kısıldı.
Şevkinizi kırmak istemem ama daha 1.komutan ve amiral dengesini bile bilmiyoruz.Marco'yu istediğim gibi yansıtamadım diyen Oda ona rağmen gerekli noktalarda amirallerle denk getirtip kaybettirmedi.
Kata'yı şu haliyle amirale denk çizse eksik yönü dayanıklılık artısı da gözlem hakisi derse ne diye itiraz edeceksiniz?
Forumda özellikle bazı teori ve görüşler kanunlaştırılıp üzerine eklemeler yapılıyor.

Not:Sağkol amirali yakın güç yapan Oda, yonkuoyu ilahlaştırır demiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık