Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

İnce memed 2 ye gerek var mı sizce çok sevdim ilki ama ikincisinin farkı yok diyorlar.
Bunu ben de merak ediyordum, bir cevaplayan çıkar umarım. :/ Ona göre 4 cildi art arda okuyacağım bir zamanda okurum.
Ben okudum hepsini. Bir kitaptan neyi beklediğinize bağlı olarak değişir diye düşünüyorum. Seri genel olarak tekrarlayan bir hikâye yapısına sahip fakat ben okurken pek sıkılmamıştım. Yaşar Kemal'den alacağınızı ilk kitapla da yeteri kadar alabilirsiniz pek tabii. Aslında twitter'ımı kapatmamış olsaydım o zamandan kalma taze yorumları sunabilir ve daha sağlıklı bir şeyler koyabilirim önünüze. Yer yer eğlenceliydi bile. Memedim, şahinim.

Ben okudum hepsini. Bir kitaptan neyi beklediğinize bağlı olarak değişir diye düşünüyorum. Seri genel olarak tekrarlayan bir hikâye yapısına sahip fakat ben okurken pek sıkılmamıştım. Yaşar Kemal'den alacağınızı ilk kitapla da yeteri kadar alabilirsiniz pek tabii. Aslında twitter'ımı kapatmamış olsaydım o zamandan kalma taze yorumları sunabilir ve daha sağlıklı bir şeyler koyabilirim önünüze.
İnce memed 2 ye başlayacağım ben de çok zevk aldım okurken Türk yazarların tadı başka oluyor.

Ben okudum hepsini. Bir kitaptan neyi beklediğinize bağlı olarak değişir diye düşünüyorum. Seri genel olarak tekrarlayan bir hikâye yapısına sahip fakat ben okurken pek sıkılmamıştım. Yaşar Kemal'den alacağınızı ilk kitapla da yeteri kadar alabilirsiniz pek tabii. Aslında twitter'ımı kapatmamış olsaydım o zamandan kalma taze yorumları sunabilir ve daha sağlıklı bir şeyler koyabilirim önünüze. Yer yer eğlenceliydi bile. Memedim, şahinim.
İnce Memed'i okuyan dörtte üç kominist oluyor diyorlar, doğru mu?

"BiIimde en yeni, edebiyatta en eski kitapIarı oku."
B. Lytton

Sizce bu doğru bir söz mü?
Kullanmalık metinler sürekli değişen şartlar sebebiyle zamanla geçerliliklerini yitirip hızla eskirlerken, kurmaca metinler günlük hayatın ve bilimin gerçekleriyle doğrulanmak zorunda olmadıklarından yüzyıllar boyunca tazelik, gerçeklik, evrensellik ve güncelliklerinden bir şey kaybetmezler. Geçmişte birçok bilim adamının geliştirdiği çok sayıda "bilimsel" kuramın geçerliliğini yitirmesine karşın İnsanlık Komedisi, Don Kişot ve Madame Bovary gibi kurmaca eserlerin canlılıklarını hâlâ korudukları göz önüne alınırsa bu savın doğruluğu ortaya çıkar. Hece Dergisi, Türk Romanı Özel Sayısı
Bu alıntı yukarıdaki sözü hem doğruluyor hem bozuyor. Bu sözün buna göre düzenlenmiş hali "eskimeyen kitapları oku" oluyor böylelikle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık