Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

Yaptıkları takdiri hak eden bir hareketti animeyi mükemmel yerinde bir Hashira'nın savaşının olacağı zaman da bıraktılar ve ardından devamını film olarak yayınladılar bunun sayesinde trendler ve rekorlara girdi.

Mangası okunur mu ben anime ile aynı zevki vermez diye okumadım. Savaşlardaki 10. stil su nefesi vb. hisler aynı hissi veriyor mu?

Mugen Train Arc'ı bügün çıktı bölümü yarıladım şimdilik gayet güzel ilerliyor sanırım Mugen Train filminden biraz farklı olacakmış
Rengoku-sama yine harika :p

İzlemek isteyenler için:
İngilizce

Her bölüm 20 dakika desek, 26x20 520 dk = 9 saat ama ben 4 saatte bitirdim. Molalar dahil.

Kötü diyemem ama sorum şu: Mangası okumaya değer mi? Adamakıllı bir hikayesi var mı yoksa ana karakterin en sonunda bölüm sonu canavarını öldürdüğü türden bir manga mı? Ona göre karar vereceğim.

Ne dersiniz?

Her bölüm 20 dakika desek, 26x20 520 dk = 9 saat ama ben 4 saatte bitirdim. Molalar dahil.

Kötü diyemem ama sorum şu: Mangası okumaya değer mi? Adamakıllı bir hikayesi var mı yoksa ana karakterin en sonunda bölüm sonu canavarını öldürdüğü türden bir manga mı? Ona göre karar vereceğim.

Ne dersiniz?
Sürekli ölmüş anasını ve babasını hatırlayarak dövüş içinde güç alıyor. Bir yerden genlere giriyor anlamışsındır. Böyle bir seri. 5 lvl in 50 lvl le kapıştığı hatta yendiğini düşün p2w sistemi genleri ile...

Ne dersiniz?
Bence kesinlikle okumaya değmez. Animelere dair bölüm sonu canavarı klişelerini fazlaca barındırıyor. Hatta sonuna gelene kadar da bir çok saçma kısmı var. Anime ilk sezon ve filmi yeterli bence sonrası vakit kaybı

Serinin animesi çok güzel. Müzikleri, çizgileri her şeyi gayet iyi, fakat seri ne yazık ki iyi değil. Basit bir konusu var bu güzel bir şey fakat işlenişi sıkıntılı. Bunlardan biri rakip seviyeleri. Tanjiro hep bir sonraki seviyede bir rakiple karşılaşıyor. Olay şuna dönüyor. Basit bir iblisi öldürüyor, "aferin evlat fakat yıllardır insan yiyenler var, onlara dikkat et." Tanjiro gider ve yıllarca çocukla beslenen iblise tek atar. Daha sonra "aferin evlat fakat kan iblisleri var onlar daha fena, onlara dikkat et." Tanjiro gidip bir kan iblisiyle karşılaşır ve onu yener. Sonra sahte alt 6'lı, 6'lı ve üst 6 diye rakipleri gidiyor.
Bleach, Naruto, OP gibi serilerde olsa Tanjiro kan iblislerini 70. bölümden aşağısında görmez, 150'de sahte 6'lı ile karşılaşır 200'de 6'lıdan biri ile karşılaşır ve kaybeder, 300'de üst 6'lıdan biriyle karşılaşır falan. Burada hep bir sonraki düşmanı seviye olarak öncekinden üstündü. Yani kıdem değil rütbeye göreydi rakipleri.

İkinci sıkıntı açıklar. Neden Muzan iblislerle beraber bir köye saldırmıyor? Neden iblislerin bireysel takılmalarını istiyor. İblis kadın Muzan'ın kendisine karşı işbirliği yapabilirler diye olduğunu öne sürdü fakat böyle bir şey seride ne gösterildi ne de ima edildi, yani boş bir söylem olmanın ötesine geçemedi.

Herkes iblislerin yaşadığını bilse ve köylerde buna dair önlemler alınsa, fakat buna rağmen bazı iblis saldırıları olsa veya, köyler birbirleriyle ticaret yaparken iblis koruyucuları bun malları korusa, iblisler topluca köye saldırıp katliam yapsa, bazı insanlar iblis olmak için Muzan'ın istediği gibi davranıp köylere ihanet etse falan... seri daha ilgi çekici olurdu. Bunlar çatışma unsuru da sağlardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık