Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kılıç Ustalarında Haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks, Luffy'yle bütünleşmiş bir karakter bunu biliyorum, ama Shanks o durumda verebileceğim en iyi örnekti. Hem iyi bir kılıç ustası hemde iyi bir haki kullanıcısı..

Wiki'den onay var ona Erkan abi... Smoker'ın çeviriden alıntı...

Shanks, kılıçustası olduğu resmileşen tek Yonkou'dur.

Wiki'den onay var ona Erkan abi... Smoker'ın çeviriden alıntı...

Shanks, kılıçustası olduğu resmileşen tek Yonkou'dur.
biz onu msnde tartışmıştık, cagdasta vardı yanılmıyosam hatta, çeviriyi yaptıktan sonra, smoker'ın kişisel görüşü o , wikide swordsman yazıyor shanks için , swordsman listesine bakarsan eline her kılıç alanın swordsman listesinde olduğunu görürsün , naminin köyündeki bekçiden tut, coby ye kadar herkese swordsman denmiş,
ikisinide aynı kefeye koyuyor wiki,
benim bahsettiğim kılıç tekniğine sahip olan bu işin ilmini öğrenmiş kişiler, mihawk-zoro-vista gibi

İlk olarak ben Zoro fanı değilim, sadece Sanji diğerlerine kıyasla daha değerlidir gözümde. 2. olarak Luffy'yi eğiten kişi Rayleigh, adam haki profesörü. Ama Zoro'yu eğiten kişi Mihawk ve Mihawk'ın haki kullandığı daha bugüne kadar görülmedi. Belki 2 yıllık arada Zoro'nun karşısına Shanks çıksa(Neden Shanks : Hem kılıç ustalığında Mihawk'a denk hem de haki biliyor.) belki de öğretecekti Zoro'ya hakiyi. (Tamam Shanks'ın çıkması uçuk bir ihtimal ama en iyi örnek kendileri)

3. olarak ta Luffy geleceğin Roger'ıysa, Zoro'da Rayleigh'idir.(Gözündeki çizikte bile gönderme var) Buradan bu teoriyi çıkartmak dünyadan çıkmayı gerektirmiyor sanırım.
İyide güzel kardeşim senin ilk yazdığınla bunun ne alakası var?Sen Zoro'da kral haki var ama kullanması gereken durum olmadığı için (olsa da bayıltamayacağı adamlarla karşı karşıya kaldığı için) demişsin.Demek ki bu adam serinin başın'dan beri biliyordu kral hakiyi ama kimseyi bayıltamam diye yapmıyordu buradan bu cıkar.Ayrıca Zoro nereden bulacak shanks ıda ders alsın.Oda boşuna yollatmadı mihawk'ın yanına luffy ye haki öğretecek isim rey-san dı zoro ya da mihawk dan başkası olamaz ki ilerde dünyanın en iyisi olsun.Yine tekrarlarım birşeyler görününceye kadar dünyada dolaşın zoro olsun luffy fanları olsun lafım sadece sana değil 2 fan da deli gibi uçuyo çünki

biz onu msnde tartışmıştık, cagdasta vardı yanılmıyosam hatta, çeviriyi yaptıktan sonra, smoker'ın kişisel görüşü o , wikide swordsman yazıyor shanks için , swordsman listesine bakarsan eline her kılıç alanın swordsman listesinde olduğunu görürsün , naminin köyündeki bekçiden tut, coby ye kadar herkese swordsman denmiş,
benim bahsettiğim kılıç tekniğine sahip olan bu işin ilmini öğrenmiş kişiler, mihawk-zoro-vista gibi
it can be assumed that Shanks is an extremely proficient swordsman.Shanks son derece uzman bir kılıç ustası olarak sayılabilir diye yazıyor wikide.Hadi diyelim senin dediğin gibi olsun;shanks son derece uzman bir kılıç kullanıcısı olarak sayılabilir.Uzman bir kılıç kullanıcısı kılıç ustası yerine geçmez mi sence?

Bu adam yonkou üstat illaki bir alanda uzman olacak temel dövüş yetenekleri yok gibi tek kolu var zaten adamın mihawk la kılıç tokuşturacak seviyedeki bir adam kılıç kullanmada ustadır.İlmini bilmese en iyisiyle aynı klasmana nasıl çıkmış anlamadım doğrusu.

it can be assumed that Shanks is an extremely proficient swordsman.Shanks son derece uzman bir kılıç ustası olarak sayılabilir diye yazıyor wikide.Hadi diyelim senin dediğin gibi olsun;shanks son derece uzman bir kılıç kullanıcısı olarak sayılabilir.Uzman bir kılıç kullanıcısı kılıç ustası yerine geçmez mi sence?
Geçebilir , ayrıca shanks'ın kılıçta ne ustalığını görmüş onu wikiye yazan arkadaş onuda sormak lazım, shanks şuana kadar hakisi ile önplana çıkmış birisi, hem kılıçustası hemde haki kullanıcısı... , ben haki kullanıcısı demeyi tercih ederim, aynı mantıkta beyazsakalada bisento ustası diyebiliriz.
Shanks kılıç üzerine eğitimi aldıysa kılıçustasıdır, almadıysa bana göre değildir bu kadar basit.
şayet shanks a kılıçustası diyorsak, beyazsakalada bisento ustası demeliyiz diye düşünüyorum.
Bu adam yonkou üstat illaki bir alanda uzman olacak temel dövüş yetenekleri yok gibi tek kolu var zaten adamın mihawk la kılıç tokuşturacak seviyedeki bir adam kılıç kullanmada ustadır.İlmini bilmese en iyisiyle aynı klasmana nasıl çıkmış anlamadım doğrusu.
Mihawk ile kapışmayı çok yüceltmeye gerek varmı ? crocoda kancası ile kılıcı tokuşturdu, kılıçustası olmamasına rağmen ,nasıl yaptı bu işi ?

Konu yine amacından sapmış diyeceğimde zaten amacı aslında bu.:DE madem konu Zoro'da haki var yok olayına geldi ben de bu konuda altında kalıcı olması dileğiyle birşeyler yazayım.Zoro fanı olmamama rağmen bu karakterde de Luffy gibi 3 haki çeşitinin var olduğuna inanmaktayım.
Shanks'ın bakış attığı deniz kralı kaçar..
Burada Zoro önceden de dövmüş olduğu kişilerle karşılaşır.
Ray-sanında dediği gibi Coc genelde küresel ölçekte isim yapanlarda görülüyor.Tabi yapmamış birinde de var olma ihtimali yok değil..
Zoro da ün yapmış ve tanınan birisi.
Bu olayda Zoro adamları zaten pataklamıştı onun için normal bir korku diyenler olabilir herneyse.
Luffy Zoro'a hain bir plan hazırlar.
Ve sonuç.
Laf olsun diye yapılmış bir sahne diyenler olabilir.Defalarca yazmama rağmen bu örneği tekrar paylaşma gereği duydum.Eğer seriyi bir daha baştan sonra okusam mutlaka benzer şeyler çıkacaktır.
Bilindiği üzere Luffy ilk Coc belirtisini bize gösterildiği kadarı ile Duval'ın öküzü üzerinde gösterdi.Bu olayın öncesine gidelim ve neler olduğuna bakalım.Şimdiye kadar sürekli dövüş kavga serinin bu bölümlerine gelen Luffy,Tb arkının sonunda Kuma'nın yorgunluğunu ve darbelerin etkisi alarak Zoro'a yükledi.
Ve bu bölümlerin ardından Luffy Coc belirtileri gösterirken Zoro'nun yorgunluğu özellikle belirtilir.Neden acaba?
Ve bu olay vurgulanırken Luffy Duval'ın öküzünü bir sayı sonra bayıltır.
Fb olaylarına girilse de bu arkadaşların ne güçlere sahip oldukları gösterilse çok memnun olacağım.Zoro hakkında yazacağım bu kadar Mihawk olayına gelince...Neyse birşey yazmaya gerek yok.Tartışmalar serinin 2. yarısı ile birlikte bir açıklığa kavuşacaktır.
Ona da bir örnek verelimde içimizde kalmasın.
Luffy vs Mihawk..Burada Mihawk'ın dediklerine ve gözlerinin durumuna dikkat diyelim gerisi kalsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık